Pro lidi, co tápou v modě

Fotoalbum tématu (2197) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Atlacoya
2714 příspěvků 11.9.19 10:41

Díky za tipy. Notebook s sebou nenosím, ale rozměr je vlastně stejný.

Porkpiehat
1300 příspěvků 12.9.19 22:12

Získala jsem zadarmo černé sako/kabát, měkká kůže, v délce pod zadek. Sedí mi perfektně, teď přemýšlím, jak ho nosit jinak kromě modrých džín a bílého trička :-). Děkuji dopředu za tipy, hledala jsem na Pinterestu, ale všude jsou jen černočerné fotky, což není samozřejmě úplně mimo (třeba s černým rolákem), ale třeba někdo přijde s něčím zajímavým ;-)

bao-baba
411 příspěvků 12.9.19 22:40

@Porkpiehat
Nevím, jakou máte postavu, ale mě by se líbily třeba přiléhavé úpletové šaty v nějaké výrazné barvě.

Dalmitka
1686 příspěvků 13.9.19 11:52

@Porkpiehat - nehnevajte sa na mňa, ale ako to sako k Vám prišlo, tak nech odíde ďalej.

Porkpiehat
1300 příspěvků 13.9.19 12:02

@bao-baba To je dobrý nápad, to by byla dobrá kombinace. Já jsem pořád hledala ve variantách vršek+kalhoty (sukně z mého šatníku by k tomu nejspíš nešly), šaty mě nenapadly.

Porkpiehat
1300 příspěvků 13.9.19 12:04

@Dalmitka Proč bych se měla zlobit :-) Zkusím ho nosit a když uvidím, že to nejde/nevypadá dobře, tak se s ním rozloučím.

julie74
3347 příspěvků 13.9.19 13:11
@Porkpiehat píše:
@Dalmitka Proč bych se měla zlobit :-) Zkusím ho nosit a když uvidím, že to nejde/nevypadá dobře, tak se s ním rozloučím.

To vám teda nevěřím. Soupnete ho do zásob a nadelate z něj cokoliv od měscu, kabelek az po koňskou ohlávku.

julie74
3347 příspěvků 13.9.19 13:45

A mám pro vás taky fotku. Tohle mám doma já, je za tím spoustu práce a využití nevidím. Dokonce i na tašku se mi to nezdá, má tendence se to různé krabatit, musela by to být pevná kožená taška jako podklad.
Edit, pardón, jsem ve špatném vlákně, i s baletkou.

Příspěvek upraven 13.09.19 v 13:51

giuliettka
4574 příspěvků 13.9.19 13:46

@Porkpiehat A čo takú tu klasickú sukňu a kozačky?

julie74
3347 příspěvků 13.9.19 13:49

Jo a dcera mě před chvílí obvinila, že nejsem dost kreativní. Tsss. Už jsem vám ukázala jeden z mých svadlenkovskych počinu? Je to panel koupený v metráži, nyní obráz v pokojíku. :grinning:

Porkpiehat
1300 příspěvků 13.9.19 13:53
@julie74 píše:
To vám teda nevěřím. Soupnete ho do zásob a nadelate z něj cokoliv od měscu, kabelek az po koňskou ohlávku.

No to jste mě rozesmála. Myslím, že děti by měšce určitě uvítaly :-)

julie74
3347 příspěvků 13.9.19 13:59

A teď správně. Dá se nosit tento kabát?

Porkpiehat
1300 příspěvků 13.9.19 14:00

@giuliettka Jé, tys ho našla :-) (teda skoro to samé). Ty černé kozačky mě už také napadly, sukni mám i s dost podobným vzorem.
Teď mě napadla i modrá džínová košile, na fotkách uložených v počítači mám i kostkovanou košili s křivákem, to by se muselo vyzkoušet. Každopádně ho plánuji nosit rozepnuté, v ležérnějším stylu, nejspíš doplněném i nějakou šálou nebo velkým šátkem.

giuliettka
4574 příspěvků 13.9.19 14:03

@Porkpiehat Šatku a šál som teda moc nenašla, len toto.

ps daj si do Pinterestu Burberry kabáty, oni majú podobný strih, len nie čierny a skús v tom niečo nájsť.

Porkpiehat
1300 příspěvků 13.9.19 14:26

@giuliettka Ten Burberry kabát už mi také Pinterest nabídl, akorát jsem nikdy nenašla nějakou zajímavou kombinaci. Díky moc za hledání, náměty jsem už posbírala. A v nejhorším pořád zbývá některé z desítek pruhovaných triček a svetříků, které mám :-D

giuliettka
4574 příspěvků 13.9.19 14:30
@Porkpiehat píše:
@giuliettka Ten Burberry kabát už mi také Pinterest nabídl…

Ten som si skúšala vo Viedni. To je taká paráda, že človek žašne ako krásne sa dá spracovať koža a ako super to vyzerá.
(nekupila som si ho, nie som tak bohatá, aby som za kabát dala také prachy)

JarkaJ
949 příspěvků 13.9.19 14:47

@julie74 Dá se nosit, ale nic objevného nebo zajímavého to nebude, prostě jen prošívaný tuctový bundokabát. Do zimy kvůli teplu poslouží. Ty ohrnuté nohavice nosíte normálně? Moc se mi to nepozdává, hodně široká záložka a asi už passé, řekla bych.

JarkaJ
949 příspěvků 13.9.19 14:50

@julie74 Jak je veliká ta výšivka? Nešla by našít třeba zezadu na džínovou bundu nebo na nějaký svetr? Pokud je větší, tak třeba na plátěnou letní tašku z pytloviny.

julie74
3347 příspěvků 13.9.19 14:57
@JarkaJ píše:
@julie74 Dá se nosit, ale nic objevného nebo zajímavého to nebude, prostě jen prošívaný tuctový bundokabát. Do zimy kvůli teplu poslouží. Ty ohrnuté nohavice nosíte normálně? Moc se mi to nepozdává, hodně široká záložka a asi už passé, řekla bych.

To je domácí verze, která patrně vznikla z špatně vybraného oblečení, bylo horko a džíny moc. Nebojte. No mě se jedná o vyloženě venkovní nošení, do vsi a za ves, do práce a do města mám normální kabáty. Nosit bundovite věci „do města“ už mě empecko odnaučilo. A myslela jsem si, že je pro mě dobrá barva bordó, ale dost špatné ji snáším. :grinning: Taky nevím, jak vlastně nosit červenou.

Porkpiehat
1300 příspěvků 13.9.19 15:01

@julie74 Stejně jako @JarkaJ si myslím, že by to určitě šlo na letní tašku ze pevného silného plátna.

julie74
3347 příspěvků 13.9.19 15:03
@JarkaJ píše:
@julie74 Jak je veliká ta výšivka? Nešla by našít třeba zezadu na džínovou bundu nebo na nějaký svetr? Pokud je větší, tak třeba na plátěnou letní tašku z pytloviny.

Právě že plátěnou by to krabatilo. Je to tak třicet na dvacet pět cm, na bundě je mi to divné, tam vidím maximálně AC DC, ale zkusím nějakou pevnou velkou tašku.., no nevím.:grinning:
No možná kdyby ta plátěná taška byla nějak zpevněná, jak píše i Porkpiehat.

Porkpiehat
1300 příspěvků 13.9.19 15:20

@julie74 Moje první myšlenka bylo psaníčko. Ale teď mě napadlo, že ještě lepší by byl obal na notebook nebo tablet. Dokonce by to ze strany výšivky rovnou mohlo sloužit i jako ochrana. Na ušití by to bylo jednoduché. Já jsem šila tašku na přenos obrazovek od DVD přehrávače do auta, na vyztužení jsem použila výztuhu ze zad starého batohu, je to taková hodně tuhá asi 0,5 cm silná pěna.

JarkaJ
949 příspěvků 13.9.19 22:53

@julie74 ale to, ze MP kritizuje buřtokabáty, by mě neodradilo. Nevidím důvod, proč dělat takový rozdíl mezi vsi a městem, i v Praze bývá poradna zima a nechodí se jen po centru. Ja osobně na prosivanych kabátech nic pokelneho nevidím, jen mě vaše verze přišla taková - nenadchne a neurazí. Možná to děla ta barva, vínová je krásná, ale ne každý odstín a záleží i na materiálu. Taky působí trochu usedle právě na sustakovine. Vic mne uhodily ty ohrnuté džíny :wink:.

julie74
3347 příspěvků 14.9.19 00:57

@JarkaJ díky moc, rozumím vám. On není nový, právě mě zajímalo, jestli není zralý na letecký den. Budu s ním zacházet jak jste shrnula. :grinning: Ty džíny to byla jen lenivost.

JarkaJ
949 příspěvků 17.9.19 09:44

Přesouvám se se svým sakem po starším strýci :-) z nakupovacího vlákna sem. Odvážila jsem se takto dnes odejít, samozřejmě po komentáři manžela k botám, vyslechla jsem si ty obehrané poznámky, že k sukni lodičky a na mou námitku, „že se to nosí“, tak prý nemusím jít s davem. Vtipné je, že i ten pes na ty boty kouká dost divně. V pohybu a v normálním poměru (úhel fotky doufám zkresluje) to vypadá snad líp. Šaty jsou saténové, rozevláté, ale stažené látkovým páskem, punčocháče s károvaným vzorkem a to nové sako a boty k tomu. Určitě by to vypadalo s podpatky líp, ale chtěla jsem trochu změnu, což tohle pro mě už je. Berte to s rezervou, ale dá se to? Nebo jak líp?

Stránka:  « Předchozí 1 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 525 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek