Pro lidi, co tápou v modě

Fotoalbum tématu (2197) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Vinca_minor
1029 příspěvků 17.9.19 10:01

@JarkaJ Z oblečení jsem trochu rozpačitá, ale kdybyste byla ve vlákně Kočka nebo pes, tak pes dostane jednoznačně zelené :D

JarkaJ
949 příspěvků 17.9.19 10:09

@Vinca_minor Díky, aspoň ten pes to zachraňuje :-), ale na boty kouká divně a tím naznačuje, že s paničkou není něco v pořádku :-)

Byljednoujedenživot
126 příspěvků 17.9.19 10:38

@JarkaJ Myslím, že konkrétně toto sako je trochu volnější (ramena, délka rukávů) a použila bych ho spíše jako svrchník, třeba na tenký svetr, rolák a podobně. Rukávy se dají vyhrnout.
Na tenké šaty bych volila trochu menší číslo saka.
Konkrétně toto sako bych nezapínala a nechala volně v jakékoli jiné kombinaci.
Ad dnešní model: Punčochy by mohly být bez vzoru, ale záleží na osobním vkusu. Boty jsou ok, rozevláté šaty se na podzim dobře kombinují s delším hrubším svetrem.
Jaký jste typ, hodí se vám kontrastní oblečení nebo spíš tón v tónu?

Yaay
248 příspěvků 17.9.19 11:08

@JarkaJ podla mna v tomto obleceni uplne zanikne vasa pekna postava.

Porkpiehat
1300 příspěvků 17.9.19 11:08

@JarkaJ Stejně jako @Byljednoujedenživot bych to sako použila jako svrchník, tedy něco pod něj. Přijde mi spíš blíže ke kabátu než k saku (bez ohledu na materiál). Rovněž se domnívám, že nezapnuté by vypadalo uvolněněji. V devadesátkách jsem měla dvouřadé delší sako, trochu víc na tělo, ale zapnuté mi v této délce nevyhovovalo. Samozřejmě bude také záležet, jak bude sako po rozepnutí vypadat. Nezkoušela jste si přes něj dát širší černý pásek? Myslím, že se to tak ještě pořád nosí.

Porkpiehat
1300 příspěvků 17.9.19 11:19

@JarkaJ Ono to sako tak jak ho máte na fotce opravdu vypadá jak po strýcovi (jak je oversize + delší rukávy + zapnuté). Pokud tomu dodáte trochu života, modernější způsob nošení, tak to bude skvělý kousek. Líbily by se mi k němu třeba úzké kalhoty. Barevná kombinace jako na fotce.

benyka
7521 příspěvků 17.9.19 11:48

@JarkaJ Taky by se mi k tomu líbily úzké kalhoty (ne obepnuté, ale klasické dolů zúžené s puky a klidně v délce nad kotníky dole s manžetkou), možná bych zkusila i úzkou sukni. A rolák. Co jiného taky ode mě čekat. :-) Ty rukávy saka by mohly být kapku kratší. Nebo vyhrnuté, ohrnuté? Takhle to trochu vypadá, že jste mohla vzít sako o číslo menší. Ale možná to s tlustším rolákem bude akorát.

JarkaJ
949 příspěvků 17.9.19 11:54

Děkuji všem za názory, s něčím souhlasím, s něčím bych trochu polemizovala :-) @Byljednoujedenživot Velikost je o jednu menší než normálně nosím, 36 místo 38 právě proto, že střih je rovný a nevypasovaný. Mám široká ramena a je mi to v ramenou jen tak tak- to je skutečnost, i když to na fotce vypadá jinak. Rozepnuté věci - jakékoliv - vypadají vždycky líp, budu nosit rozepnuté. Vyhrnutí rukávů vydrží chvíli, bylo by jen na efekt pro fotku, ohrnovat do manžety nebudu, ale můžu uvažovat o zkrácení rukávů, pokud by to prospělo. Rolák nebo svetr taky pod to hodlám nosit. Kombinace snesu kontrastní.
@Yaay Děkuji, ale nemám potřebu ukazovat pořád postavu, takže kromě vypasovaných pouzdrovek nebo úzké sukně chci občas i změnu, o kterou se tímto snažím -jak nosit ležérnější, volné, oversize věci.
@Porkpiehat s tím páskem mi to nějak nesedí, proto jsem si nekoupila rovné sako, abych ho stahovala páskem, to jsem mohla rovnou vzít jednořadé vypasované. Druhá kombinace se mi líbí, s černými kalhotami ho míním nosit + barevný svetr nebo bílá košile. Na podzim to vlastně funkci svrchníku plní a v práci každé sako kvůli pohodlí sundám.
Vašimi reakcemi se mi zatím trochu potvrdilo, že na tento styl a oversize oblečení nejsem vhodný typ a nesvědčí mi. Ale já z toho ještě něco vykřešu, stačí mi malý posun, žádná kardinální změna.

Porkpiehat
1300 příspěvků 17.9.19 12:03

@JarkaJ Asi jsme si nerozuměly. Jde o to, že jsem vám chtěla ukázat, jaká je jedna z možností nosit oversize sako (nebo to, co je v pase velmi volné). Vlastně je to stejné, jako byste si přepásala baloňák. To, že vám to z nějakého důvodu nevyhovuje nebo se vám to nelíbí, to už je na vás.

Byljednoujedenživot
126 příspěvků 17.9.19 12:16

@JarkaJ Vyzkoušejte toho víc a uvidíte, co vám sedí. Sako má dost nízko knoflíky, možná proto vypadá zapnuté divně. Saka se nezvdávejte, noste ho, přijde mi dobré. Dáte sem zase nějaké fotky?

JarkaJ
949 příspěvků 17.9.19 13:00

@Byljednoujedenživot Ale jo, dám :-), ale až další dny. Měla bych pracovat, mám výčitky. Zatím jsem dokonce ohrnula rukávy, rozepnula a hned vypadá jinak a razím na oběd :-) Mně to sako přijde dobré do mnoha kombinací s tím, co už mám doma. A taky si vždycky uvědomím, že tady - obecně na MP- někdy řešíme takové detaily…

Porkpiehat
1300 příspěvků 17.9.19 13:16

@JarkaJ Ony právě ty detaily dělají rozdíl mezi tuctovým a šmrncovním oblečením. Samozřejmě můžete do práce chodit tak, jak jste fotku postovala. Snažíme se tu (teď tedy mluvím za sebe) z toho vytáhnout maximální potenciál, aby to bylo wow :-)
Já to hledání kombinací beru jako procvičování pro sebe, protože někdy mi také chybí inspirace.

JarkaJ
949 příspěvků 17.9.19 14:18

@Porkpiehat Ale já těmi radami nepohrdám a je mi jasné, že v konečném efektu a způsobu nošení o detaily jde. To zkoušení a kombinování mě taky baví. Spoustu věcí jsem si z toho vzala, už jsem zkusila i ohrnuté rukávy a sako rozepnuté a bylo lepší. Další doporučení mohu ale vyzkoušet až další dny. Sako s páskem, co jste postovala, se mi opravdu nelíbí, asi že je ten pásek nějak nahoře a ne v pase, nevím. Ale přesto to doma s černým páskem zkusím, ale musí to být kvalitní kožený pásek, aby to nevypadalo jak vytažené z popelnice. Jenom vás těžko mohu přesvědčit o správné velikosti, když vám to připadá buhvíjak velké a volné, ale tam žádná vůle v ramenou není - rameno mi dokonce vychází dál než v úrovni ramenního švu a přes boky je vůle minimální. Jinak mám dost černých věcí, se kterými chci vyzkoušet černobílé kombinace. Před časem jsem černobílou opustila, že mě přestala bavit a po barevnějším období se k ní ráda vracím.

VeronikK
1150 příspěvků 18.9.19 11:23

@Porkpiehat mě by se líbily i džíny a rolák, černý nebo barevný. Taky s černým rolákem a skládanou kostkovanou sukní. Nebo s nabranou nebo prostě jemnější sukní. Také s širšími kalhotami - takový námořnický styl, látka klidně nějaký tvíd, a s pánskou kšiltovkou (takovou tou leninkou nebo jak se to jmenuje)

VeronikK
1150 příspěvků 18.9.19 11:33

@JarkaJ mě se to líbí, mám ráda takový jako mix. Lodičky jsem v životě běžně nenosila (příležitostně výjimečně ano - pokud jsem nějaké měla), začínám opatrně teď po 40. K sukním jsem nosívala polobotky, hlavně k takovému tomu studentskému stylu - kostkovaná sukně rolák apod :-)

JarkaJ
949 příspěvků 18.9.19 12:48

@VeronikK Široké kalhoty i nabíranou nebo skládanou sukni ano, ale už ne kostkovanou, dvě různé kostky se tlučou nebo v lepším případě blbě kombinují. Své jediné džíny do práce nenosím, ale volnočasově s černým rolákem by to šlo. Dnes mám k saku klasickou úzkou černou sukni, bílou košili, černé punčochy a lodičky, jo a černý klobouk - ale to už jsem zpátky ve svém stylu, včera to byla právě zkouška změny.

MP blanka
1967 příspěvků 18.9.19 13:12

@JarkaJ - ja vám verím, že veľkosť saka je primeraná na vašu postavu. To je ale obecne problém s dvojradovými sakami, že vždy vyzerajú väčšie, objemnejšie. Pokiaľ to je ale zámer, tak OK. Kombinácie s ďalším oblečením si vôbec netrúfnem radiť, ale rada si prečítam, čo vám tu ponúkajú tie skúsenejšie.

julie74
3347 příspěvků 18.9.19 14:28

Vy tu víte s máte odkazy na kdeco. Potřebovala bych nějaké stranky, ke kterym přijde ženská s Basic satnikem, takže nic moc zajímavého, a nechá se inspirovat co s tím. Doplňky, zajímavé kousky oblečení do šatníku. Jsem s inspirací ale úplně na suchu. A když už něco pořídím, teď třeba červené sako, tak kromě kombinace s černou nevím co s tím. Je hodně praštěné nosit k červenému saku červenobílé pruhované triko?

JarkaJ
949 příspěvků 18.9.19 14:42

@julie74 Ty stránky by se mi taky hodily. červenobílé triko - proč ne, úplně normálně. Jinak červená + černá + bílá je pro mě klasika, ale zkuste místo černé tmavě modrou, bylo by to „měkčí“. S červenou jde dobře i šedá a určitě spoustu dalších barev, ale to už záleží na odstínu, odvaze a citu a víc mě taky nenapadá. Oni (např. stránky PF)teď kombinují červenou s růžovou, fialovou i oranžovou, ale to se mi nelíbí.

Temperance
1923 příspěvků 18.9.19 14:48

@julie74 @JarkaJ Zkuste Beátu Oravcovou - supervizáž.

JarkaJ
949 příspěvků 18.9.19 14:52

Já přidám opět sako, dnes ve svém nejjednodušším klasickém pojetí. Teoreticky tu není co řešit, snad jen, že díky sukni a lodičkám to celkově vypadá líp (není to usedlejší?), ale kvůli dvouřadému saku, jak zmínila @MP blanka, to bude u mě vždy tvořit siluetu Y. V záloze mám ještě plisovanou kolovou sukni, která by měla poměr vyrovnat.
Současně se omlouvám všem, koho už moje sako otravuje, ale nakonec jsem v náležitém vlákně a byla jsem vyzvána. Za postřehy díky, ale berte v úvahu i osobní preference a rozdílný vkus :-), což považuji za normální.

Saphena
41 příspěvků 18.9.19 15:03

@JarkaJ Pořád jsem přemýšlela, co mi u toho saka vadí. A už vím, délka, líbilo by se mi o kousek kratší. Takto na mě působí vrchní část těla moc dlouhá proti nohám (je mi jasné, že to je jen dojem). A sako mě neotravuje, je to dobrá výzva :slight_smile:

Porkpiehat
1300 příspěvků 18.9.19 15:04

@JarkaJ Tady čeká v zástupu 200 tápajících, které čekají, až se sakem zmizíte, aby došla řada na ně :grin: V rozepnuté verzi to vypadá daleko lépe.

JarkaJ
949 příspěvků 18.9.19 15:37

@Saphena To je pravda, jak je sako delší a silueta do Y, tak to nohy zkracuje, navíc jak se fotím sama, mobil je v horní části těla a tím ji ještě zvětšuje, i tohoto zkreslení jsem si všimla. Na 1. fotce jsem souměrnější, protože a) je vidět pas a b) foťák je umístěn níže. Kdybych měla tělové punčochy, vypadalo by to zase odlehčenější a ještě klasičtější. Pořád věřím, nejen u sebe a tohoto saka, ale obecně, že oblečení naživo, v pohybu, s doplňky a osobností nositelky vypadá vždy líp než statická zkreslená fotka bez emocí.

giuliettka
4574 příspěvků 18.9.19 16:16
@JarkaJ píše:
Já přidám opět sako, dnes ve svém nejjednodušším klasickém pojetí. Teoreticky tu není co řešit, snad jen, že díky sukni a lodičkám to celkově vypadá líp (není to usedlejší?), ale kvůli dvouřadému saku, jak zmínila @MP blanka, to bude u mě vždy tvořit siluetu

A čo rolák?

edit oná ma minisukňu, ale tu u vás v tejto dlžke nepredpokladám.

Příspěvek upraven 18.09.19 v 16:18

Stránka:  « Předchozí 1 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 525 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek