Pro lidi, co tápou v modě

Fotoalbum tématu (2197) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Temperance
1923 příspěvků 18.9.19 16:17

@JarkaJ „Osobní preference“: nejsem příznivcem ohrnutých rukávů u saka, založila bych je spíš dovnitř (pokud to tedy jde).

benyka
7522 příspěvků 18.9.19 16:32

@JarkaJ Nic nevyvažujte! Silueta Y je nejkrásnější. :-) Ten dojem pánského saka dělá ta košile. Aspoň já to tak mám.

JarkaJ
949 příspěvků 18.9.19 16:34

@Temperance já taky nejsem příznivcem ohrnutých rukávů, max. u košile. Bylo to jako varianta na zkoušku a na doporučení. Rukávy nejsou ale tak dlouhé na ohrnutí dovnitř a jsou tam knoflíčky.

VeronikK
1150 příspěvků 18.9.19 17:49

@JarkaJ já to psala k tomu koženému saku :-)

JarkaJ
949 příspěvků 18.9.19 19:55

@VeronikK omlouvám se, v zaujetí svým sakem :joy: jsem myslela, ze reagujete na reakci @Porkpiehat ke mne. Píšete, ze se vám líbí ten mix, ale přišlo mi to k mému saku už jako dost velký mix :grinning:

holly.golightly
46 příspěvků 19.9.19 19:33

@JarkaJ Outfit s pouzdrovkou je lepší, než ten první. Sako se mi líbí, nedostatky na něm nevidím, jediný problém je kombinace délek, a to jak v prvním, tak v druhém případě. Jak je to sako delší, slušely by k němu buď užší kalhoty, nebo sukně a šaty v délce nad kolena. Když je sukně delší, zkracuje to nohy, to bez ohledu na obuv. Líbila by se mi kombinace saka s rolákem, plisovanou sukní nad kolena a polobotkami.

Byljednoujedenživot
127 příspěvků 20.9.19 10:20

@JarkaJ Zkusila bych ještě jiné kombinace, bílá košile, kterou máte na fotce, má klasický, skoro pánský sktřih. Máte i nějakou jemnější košili, halenku? Kontrast hrubého saka vs. jemného ženského oblečení by mohl být fajn. V rychlosti jsem našla toto jen pro inspiraci: Záhyby jemné látky by v pánském saku mohly působit mile,
nebo tohle,
možná tohle, ale na takové musí být člověk ten správný typ, aby nevypadal jak vyrostlá panenka nebo nepůsobil jako v kostýmu.

JarkaJ
949 příspěvků 20.9.19 11:23

@Byljednoujedenživot Romantické bílé halenky mám, s volánky i vázačkou pod límečkem, to je samozřejmě další varianta a už se na ni těším. Roláky a svetry také přijdou na řadu. Ze všech reakcí vidím, že to sako zas nepůjde s plisovanou sukní do půli lýtek, bude mě to zkracovat a zarážet do země, skládanou sukni nad kolena mám zimní šedou, ještě v „zimním“ kufru. Černé pletené šaty jsou s rolákem a ke kolenům, to by mělo jít taky. A celkově vyhodnocuju: sako si začínám oblibovat kvůli ztlumení černé a využiju ho, zlepším kombinace s délkami sukní a ženskými prvky. Přijde mi nakonec vtipné, že většinou navrhujete dámské halenky a úzké kratší sukně a přitom mým úmyslem byl pravý opak - zkusit nosit něco hodně volného, ležérního, oversized, pánskou košili a tím se odklonit od té dámské klasiky, kterou nosím a je mi vlastní. Vaše rady potvrdily, že bych asi měla zůstat u svého stylu, že se na mě volné věci nehodí a nesedí mi, vracíte mě „do svého“, čímž se kruh uzavřel. To máte jako s kloboukem (ty nosím a mám jich několik). Už dlouho ale toužím po jednoduché, světlé Fedoře (klasický pánský střih), Tonak má pěkné. Vidím je na holkách, na modelkách, všude. A po dlouhém zkoušení - nezávisle ve 2 obchodech - mi nakonec prodavačka řekne: Vy zůstaňte u toho dámského tvaru :-) Možná jsou tyhle pokusy o vybočení dobré i k tomu, že si člověk ověří, že by po těch letech svůj styl měnit neměl.

matkaspratka
170 příspěvků 20.9.19 11:55

@JarkaJ no a podle mého je vám to sako málo „oversize“. je prostě myšlené hodně velké. což by i odpovídalo tomu, že máte menší velikost než jindy.

JarkaJ
949 příspěvků 20.9.19 12:11

@matkaspratka Vypadá jako velké, ale není velké, ale je málo oversize :-) Rozumím Vám, jak to myslíte, ale i kdyby bylo větší a volnější, asi by to celkový dojem na mně nevylepšilo. Zde má sako rozepnuté, rukávy vyhrnuté, holý pupek a kraťasy, takže pro sebe bych stejně musela hledat naprosto jinou kombinaci.

Veronika P
565 příspěvků 20.9.19 12:20

@JarkaJ Mně osobně se to sako líbí moc a jestli tomu dobře rozumím, tak byste ho chtěla vyzkoušet v trochu víc pánském stylu. Aby silueta působila příjemně, zdají se mi kompatibilnější kalhoty. Sako jako takové mi přijde dostatečně výrazné, takže pod něj by se mi líbilo něco jednoduchého viz obrázky. A na Vaší první fotce se mi nejvíc nezdá ta kombinace délky a i materiálu sukně a těch neprůstřelných punčocháčů ještě navíc se vzorem.

JarkaJ
949 příspěvků 20.9.19 12:35

@Veronika P Ve všem s Vámi souhlasím. První fotka byla zkouška o změnu všemi směry (sako, šaty, boty i vzorované punčocháče), pak už jsme spolu s ostatními „ubíraly“ až na úzkou kratší sukni nebo doporučované, ale kromě manšestráků nesehnané, vhodné černé kalhoty (nechci skinny a nad kotníky). Všem děkuju za postřehy, víc to řešit se mi už nechce. Až se mi povede nějaká kombinace podle doporučení, vložím fotku.

Porkpiehat
1302 příspěvků 20.9.19 12:40

@JarkaJ Myslím, že pánský styl tomu saku bude sedět víc, se sukní to dělá víc dojem sekretářky. Inspirujte se třeba u Diane Keaton, včetně klobouků a jiných pokrývek hlavy. Ty fotky od @Veronika P jsou dobré, dle mého názoru bude saku víc sedět relativně obyčejné tričko než halenka s fiží :-D Všimněte si, že všechny slečny mají sako rozepnuté. A nemyslím si, že by to bylo jen kvůli focení. Zkrátka to tak lépe vypadá, dává to outfitu rozevlátost, dynamičnost.
PS: Než jsem to napsala, tak už jste zmínila, že to dál řešit nechcete :-)

Athemay
20 příspěvků 6.10.19 12:58
Moda v 33

Ahoj všem, Peklo mi poradilo, že se mám přesunout s otázkou sem, tudíž tak činím.
Při své výšce 178cm jsem vždy byla štíhlá, 63kg, mám středně dlouhé tmavě hnědé vlasy, občas vínový nebo světle hnědý proužek. Do svých 27 let jsem módu neřešila, co se mi líbilo, to jsem si oblékla. Potom jsem otěhotněla, 3 děti, u každého jsem přibrala mezi 25 a 30 kg. Zakrátko mi bude 33 let, konečně jsem zase na své váze, břicho zmizelo. A tak jak jsem teď 6 let oblečení neřešila, protože mi neslušelo snad nic (nemám prsa ani boky a kila se mi ukládaly zásadně do břicha a obličeje včetně krku), tak teď jsem vylezla z ulity a ráda bych se zase hezky oblekla a vůbec nemám tušení, co se hodí a co ne. Nenosím superkrátké trička ani krátké šaty či sukně, crop topy nosím na tílko jako dvouvrstvé tričko (k mé sportovní postavě si myslím, že to sedí). Ale ráda nosím také flitrové a glitrové trička, přičemž dbám na to, aby barva samotného trika byla šedá nebo černá a nebylo to moc „řvavé“. Také mám v oblibě halenky se spadlými rameny nebo prostřihy na ramenou a všeobecně barevná trička, která se vždy snažím doladit nevýraznou barvou kalhot. Hluboké výstřihy nenosím. Šortky mám teda ráda krátké(nohy mám bez celulitidy) ale nikdy mi z nich neleze zadek. Když vidím své často i starší známé nebo ty mladé kočky, co mají kolem metráku, říkám si, proč ne já? Nikdy jsem nebyla a nechci být usedlý typ(někdy bych se nazvala až extravagantní). Ale teď fakt nechci, aby si na mě lidi ukazovali a klepali si na čelo. Vyhraněný styl jsem neměla nikdy. Můžete prosím poradit, co z šatníku vyhodit nebo co tam třeba i přidat? A co říkáte na výrazné náušnice? Ty mám taky celkem ráda. Vše se snažím samozřejmě kombinovat tak abych nebyla jak papoušek :grinning: Předem děkuji všem, co dočetly až sem a také za odpovědi.

giuliettka
4574 příspěvků 6.10.19 13:42
@Athemay píše:
crop topy nosím na tílko jako dvouvrstvé tričko (k mé sportovní postavě si myslím, že to sedí).

Teda to by som strašne ráda videla, to znie jak opis Douchovej z Vrchní, prchni!

giuliettka
4574 příspěvků 6.10.19 13:44
@Athemay píše:
Ale ráda nosím také flitrové a glitrové trička, přičemž dbám na to, aby barva samotného trika byla šedá nebo černá a nebylo to moc „řvavé“. Také mám v oblibě halenky se spadlými rameny nebo prostřihy na ramenou a všeobecně barevná trička, která se vždy snažím doladit nevýraznou barvou kalhot.

Tak to tak noste dál, ak sa vám práve toto páči. Kde je problém?

Athemay
20 příspěvků 6.10.19 13:55

@giuliettka : :grinning: vyfotim, předvedu, akorát dnes na to asi nenajdu čas :grinning:

Athemay
20 příspěvků 6.10.19 13:57

@giuliettka no to bych právě ráda slyšela, že se tak můžu oblékat, že na to ještě nejsem stará :fireworks: :tada: děkuji :grin:

Athemay
20 příspěvků 6.10.19 14:46

@giuliettka tak jsem to na sebe naházela, zde, prosím, moje dvouvrstvá crop top móda :grinning: já myslím že to není taková katastrofa. Nosím to jenom doma, na hřiště a podobně. Ale klidně to vyhodím, zas tak na tom nelpím :sunglasses:

giuliettka
4574 příspěvků 6.10.19 15:25

@Athemay To fakt vyhoďte. To vyzerá ako keby ste chcela byť prudko in, ale pritom vás cestou do školy odchytila babička a donútila si vziať ľadvinový pás.

Porkpiehat
1302 příspěvků 6.10.19 16:45
@giuliettka píše:
@Athemay To fakt vyhoďte. To vyzerá ako keby ste chcela byť prudko in, ale pritom vás cestou do školy odchytila babička a donútila si vziať ľadvinový pás.

Ty tvoje hlášky by vydaly na one man show :-D

@Athemay Myslela jsem, že chcete poradit, co nosit v běžném životě. Fotky věcí na doma nebo na hřiště mezi to nepočítám. Nevím, co se schovává pod tím „a podobně“, jestli je to grilovačka se sousedy na chatě, tak je to oblečení pořád v normě.
Jestli chcete poradit, co ze šatníku vyhodit, tak byste měla specifikovat, jak si ten budoucí šatník představujete - např. jestli se chcete vrátit do práce (kancelář, prodavačka, zubní laborantka …) a to co jste nosila před 6 lety už vám nevyhovuje. Takže stanovení stylu považuji za prioritní, od něj se bude odvíjet, jestli si nakoupíte víc džín nebo kalhotový kostým na jednání s klienty v bance.
Výrazné náušnice můžou být samozřejmě OK, ale těžko je budete kombinovat se sportovním tričkem.

Athemay
20 příspěvků 6.10.19 17:23

To by mě zajímalo, jak funguje to věšákové hodnocení, přiznávám, mám s módou problém, ale za všechno hned negativ, i za žádost o radu, nechápu.

Porkpiehat: Můj běžný život posledních šest let zahrnuje téměř výhradně chození na hřiště a po dvoře, bohužel, je to tak. A možná byste se divily, že i na hřišti funguje módní policie, která vás probere, jen co vytáhnete paty z parku. V práci jakožto zdravotnický pracovník mám dress code daný. Jde mi o to, jak se oblékat v ty vzácné dny, kdy nehrozí, že budu upatlaná od sušenek či ovoce. Těch dnů teď bude asi přibývat, jak jsou děti větší a i do práce musím jít v něčem oblečená. Protože mám ráda zmiňované oblečení, ráda bych věděla, jestli si myslíte, že je to v mém věku stále vhodné jako kombinace k obyčejným džínám plus třeba ty výraznější náušnice.

giuliettka: když se na to tak dívám, máte pravdu s tím ledvinovým pásem, vyhodím to. Začala jsem s tím loni, když jakožto majitelka skrovných ňader, zato vcelku výrazného bříška, mi to krátké triko udělalo nad tím břichem jakoby střechu, ale teď už to asi nemám zapotřebí. Děkuji.

giuliettka
4574 příspěvků 6.10.19 17:31
@Athemay píše:
To by mě zajímalo, jak funguje to věšákové hodnocení, přiznávám, mám s módou problém, ale za všechno hned negativ, i za žádost o radu, nechápu.

Myslím, že u príspevkov bez fotiek to máte za veľké množstvo emotikonov. A u tých s fotkou, to je asi fakt za tie vrstvené trička. Je to z módy a nepristane vám to.

giuliettka
4574 příspěvků 6.10.19 17:35
@Athemay píše:
Protože mám ráda zmiňované oblečení, ráda bych věděla, jestli si myslíte, že je to v mém věku stále vhodné jako kombinace k obyčejným džínám plus třeba ty výraznější náušnice.

Tie výrazné náušnice áno, vek myslím nie je v tomto prekážkou, ale nie k džínam. Výrazné náušnice v spojení s tými prestrihami na ramenách a flitrami s glitrami, vás vrátia do 90 rokov, ale nie v tom dobrom.

giuliettka
4574 příspěvků 6.10.19 17:45
@Porkpiehat píše:
Jestli chcete poradit, co ze šatníku vyhodit, tak byste měla specifikovat, jak si ten budoucí šatník představujete - např. jestli se chcete vrátit do práce (kancelář, prodavačka, zubní laborantka …)

Vieš, že si myslím, že to vobec nie je podstatné. V 3/4 sa tí ľudia v práci prezlečú. Práve preto to potom u nás vyzerá tak ako to vyzerá. Veď len na cestu do práce sa mi to nevyplatí kupovať, to prejdem aj v džínach. Myslím, že by si mala kupovať veci čo sa jej páčia a kľudne ísť do tej zubnej ambulancie v kostýme od Chanela. :-D Keď som raz stretla sestru od mojho gynekologa v meste v obchoďáku, tak som sa aj s manželom za ňou otočila, ako nádherne bola oblečená. Až keď si ona uvedomila, že na ňu čumíme, tak pozdravila a mne došlo kto to je.

Stránka:  « Předchozí 1 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 525 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek