Pro lidi, co tápou v modě

Fotoalbum tématu (2210) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
JarkaJ
983 příspěvků 6.10.19 18:11

@Athemay největší minus Vaseho dotazu bylo asi to, ze jste vůbec nespecifikovala, kam chcete nosit oblíbené kousky - krátká trička, flitrova trička, kraťasy a výrazné náušnice, zda do práce, na volný čas. Pouze věk a sportovní postava není překážkou v podstatě ničemu, ale od čeho k čemu chcete změnu. Krátká trička nenoste, leskle věci s mírou na všední den, ať nejste poutova, kratasy na volný čas v létě proč ne. Ale nafotte víc věci, co nosíte, a popište, zda chcete změnit styl. Pokud zůstanete u sportovního, tak třeba zařadit klasická jednobarevna trička, košile, sako nebo pěknou bundu. Hodláte nosit i sukně nebo šaty? Proste bylo by asi potřeba víc informaci, abychom uměli poradit.

Athemay
20 příspěvků 6.10.19 18:15

@giuliettka Děkuji za střízlivý náhled, jsem ráda, že jsem si to trošku utřídila.

Porkpiehat
1865 příspěvků 6.10.19 20:02

@giuliettka Nešlo mi o cestu do práce, ale spíš o to, v čem člověk v práci zůstane. Když jsem pracovala v továrně na koření, tak jsem jezdila nejčastěji v džínách a tričku, protože i když jsem měla v práci komplet pracovní oblečení, tak jsme neměli sprchy a já se vracela olepená prachem ze sušené petrželové natě nebo červená od sladké papriky. Takže z praktického hlediska jsem nosila to, co nehrozilo, že si zničím (odpadaly hlavně bílé věci). Oblékala jsem se hezky pro sebe (v rámci výše uvedeného omezení), přestože jsem do auta nasedla před domem a vysedla na továrním parkovišti.
Když jsem pracovala v jesličkách, tak jsem do práce jezdila v šatech a lodičkách s jehlovými podpatky. V práci jsem měla přes šaty plášť a boty jsem musela mít nízké. To samé, když jsem byla ženou v domácnosti a vozila děti do školy - měla jsem šaty, sukně, v zimě se silonkami, různé vlněné kabáty, pořád jsem byla elegantně oblečená, i když cesta autem trvala jen několik minut, před školou jsem strávila také jen několik minut a zase jsem se vrátila domů. Takže já jsem jednoznačně pro to, aby měli lidé hezké věci i na cestu do práce, i když se tam třeba převlékají.

vlm
4825 příspěvků 6.10.19 20:27

@Athemay ale máte snad i jiné oblečení, i na mateřské přece chodíte, nakoupit, k doktorovi, na návštěvu k příbuzným, příležitost se slušně obléknout se vždycky najde. Já byla na mateřské skoro šest let, sice už hodně dávno, ale to na tom nic nemění. Pořád jsem si něco šila, šaty sukně, halenky kalhoty..a taky sustakovou soupravu, na pískoviště, Když jsem měla nastoupit do práce, našila jsem si nové oblečení, prostě nová etapa života :-).

Athemay
20 příspěvků 6.10.19 21:18

@vlm ano, pochopitelně jsem se nějak oblekala i při mateřské, ale byly to klasicky džíny a nějaké volné, beztvaré, co nejmíň nápadné tričko. Když máte hezkou štíhlou postavu a potom najednou máte o 25 kg víc, přičemž ani deko tam, kde by to bylo žádoucí, to s vámi zamává, obzvlášť když vám to okolí rádo připomene. A jelikož jsem se s tím nikdy nesmířila a ani se neuměla jako taková hezky obléct, zapracovala jsem na sobě, ty kila nechala za sebou a teď chci vyměnit šatník, už zase se cítím ve svém těle dobře a chci také zase dobře vypadat. I kdyby jen do toho obchodu. Ale čas poskočil a cítím, že už si nemůžu dovolit to co bezdětná 27letá holka. Proto jsem se na vás obrátila s dotazem, co všechno si z těch věcí, co jsem měla ráda, můžu dovolit i dnes.

Puffin
212 příspěvků 6.10.19 21:30

@Athemay Myslím, že se ptáte příliš obecně. Jsou džíny vhodné i nevhodné, trička vhodná i nevhodná, záleží jak na tom konkrétním kusu oblečení, tak na příležitosti. Když se budete ptát přesně - je vhodné, abych si vzala tuto kombinaci tam a tam, odpovědi se vám dostane. Ad flitrovaná trika - třeba pro sebe si nedovedu představit jinou situaci na tričko s flitry než chvíli, kdy potřebuju na sebe připoutat pozornost dítěte se zrakovým postižením…

Kryptozoo
337 příspěvků 6.10.19 22:09

@Athemay Já jsem jen o malý fousek mladší než vy, taky se začínám zase „začleňovat do společnosti“ :) a řeším výměnu šatníku. Ty kraťasy si klidně beru-na sport, návštěvy, výlety..necítim se v nich nepatřičně jen na základě toho, že jsem matka.Nohy mám (už zase) hezké a myslím, že to je kritérium č.1 :) Nemám potíže obléct se extravagantně, neotřele, barevně, třpytivě, jjakkoliv, pokud to koresponduje, nebo aspoň nekoliduje s místem/akcí kam jdu.Co se ale snažím, je vyhýbat se hadrům-mizerným materiálům a střihům a nekvalitnímu zpracování. U šperků to samé. Můžete mít parádní triko s flitrama a taky hrůzu jak od kolotoče. Tím chci říct, že nemám v hlavě policajta „ježiši nemůžeš už nosit tohle, protože máš děti“,ale takového co říká ať nenosím to v čem objektivně nevypadám dobře a co mě není svojí (ne)kvalitou hodno :)

Athemay
20 příspěvků 6.10.19 22:26

@Kryptozoo uf, tak to se mi ulevilo. Děkuji za podporu.

Já sice rozhodně nejsem módní guru, ale zase nějaký rozum už mám, tudíž nechodím oblečená jako komediant:relaxed: Trička se třpytivými prvky nebo kraťásky nosím u nás ve městě, na výlet, prostě všední záležitosti. Kombinuju to tak, aby to nevypadalo lacině, ale nevěděla jsem, jestli se to vůbec ještě hodí. Podle mého manžela už se to nehodí tak od mých 20 let, takže na jeho názor se spolehnout nedá.

julie74
3622 příspěvků 6.10.19 22:57

@Athemay já jsem tady obsadila opravdu hodně stránek, takže vím o čem mluvím. Úplně nejlépe, klidně si zamalujete obličej a nafotte se ve věcech, které chcete nadále používat. Buďte připravena na to, že se svým satnikem chcete něco udělat, klidně se nefotte v tom co si chcete nechat za každou cenu a o čem není diskuze. Ale věci o kterých se dá diskutovat a následně případně i vyhodit, fotte.

Athemay
20 příspěvků 6.10.19 23:20

@julie74 vy jste mě prokoukla, tak všeobecně se o tom snadněji polemizuje. Já mám u některých věcí opravdu strach z těch červených věšáků :flushed: ale pokud posbírám odvahu, zkusím na zitra něco nafotit.

julie74
3622 příspěvků 7.10.19 09:37

@Athemay No, když jsem měla v šatníku věci co mi mohly být ukradené, joo to se to fotilo. Ale teď už tam mám část věcí, které by mě mrzely, tak už se moc nehrnu. I když bych třeba ráda někdy něco probrala. Jenomže když nějaký kousek dostane dvacet červených, pokazí mu to v mých očích image, o tom žádná. :)

Navíc takhle všeobecně zas není prakticky o čem polemizovat…

JarkaJ
983 příspěvků 7.10.19 10:11

@Athemay Červená ramínka zamrzí, to je fakt, ale zas je to jediný způsob, jak dát najevo, že se to nelíbí, aniž by někdo vymýšlel třeba hnusné komentáře. Když už nějaká věc dostane 20, 30 červených a uvědomíte si, že každý má jen 1 hlas, tak na tom něco může být. Ale zas na druhou stranu, netřeba to brát tak vážně, někdy stačí podle komentářů zlepšit kombinace a způsob nošení a nevyhazovat jen proto, že MP řeklo… Dejte sem jen kousky, u kterých váháte, zda můžete nosit, zda sluší, ale nemáte k nim větší vztah. Přesně, ja píše @julie74. A pak individuální vkus taky hraje podstatnou roli - dcera ve Vašem věku má ráda kamínky a flitry na tričkách a já jí to marně kritizuju :-), já to nemusím a nikdy jsem si ani jako mladší nic takového nekoupila.

JarkaJ
983 příspěvků 7.10.19 10:24

@Porkpiehat Tenhle Váš přístup oblékání se i na krátkou cestu do auta obdivuji, pro většinu je asi právě pro takové příležitosti (odvoz dětí do školy, nákup atd.) lehké sklouznout k praktickému, jednoduchému oblečení. Já jsem v takových situacích nebyla, ale přiznávám, že se oblékám podstatně jinak na sobotní nákup přes ulici než do práce. Dřív jsem třeba i na dovolenou autem, na to cestování po Francii nosila i sukně a šaty, teď na cestu autem (je fakt, že většinou se psem), navléknu pohodlné kalhoty. Mně vlastně to oblékání poslední 2 roky trochu „zkazil“ náš pejsek :-)

Příspěvek upraven 08.10.19 v 17:46

Porkpiehat
1865 příspěvků 7.10.19 10:41

@JarkaJ Možná to zní blbě, ale chci mimo jiné jít svým dětem příkladem, že se lze oblékat hezky i když k tomu vlastně není příležitost, když je člověk nezaměstnaný nebo je to žena v domácnosti. Několikrát už jsem to psala - lidé si mě tu pamatují jako „tu, co nosí šaty“. Také to byla „ta, co nosí lodičky na vysokých podpatcích“, ale v tom se musím krotit, protože musím nosit ortopedické vložky (podpatky jsou v tom nevinně). Pořád lepší, než kdyby to byla „ta, co nosí vytahané tepláky“ :-D
Když jedeme do ČR, tak vždy závistivě koukám na slečny/mladé ženy, které u benzínky vyklouznou ze sedadla spolujezdce vystajlované a v lodičkách. Já řídím v lodičkách bez problémů, ale na dlouhou trasu mi to přijde z hlediska bezpečnosti nevhodné. Ale i kdybych byla jako spolujezdec, tak si nedokážu představit strávit 20 hodin v autě v lodičkách a kostýmku, aniž bych po vysednutí nevypadala jako vytažená krávě z držky :-) V takovém případě mi přijde scestné se za každou cenu snažit vypadat jak z přehlídkového mola. Takže hezky oblečená ano, ale zároveň pohodlně a přiměřeně situaci (např. počasí, ročnímu období).

benyka
7870 příspěvků 7.10.19 11:08

Taky jsem při mateřské sklouzla do jednoduchých oblečků (rifle + triko + něco pod zadek přes to proti chladu). Když jsem začala chodit zase do práce, jednak mě to donutilo nosit něco jiného, a pak ta osmdesátková móda se mi líbila. Jenomže pak nastalo dlouhé období módy, která mi absolutně nevyhovovala - všechno upnuté až lítaly knoflíky, krátké sukně, saka i kalhoty, mačkavé materiály, všechno jednobarevné, ale zato v šílených barevných kombinacích. Ta móda šatiček pro přerostlé holčičky trvala vlastně až donedávna. Přežila jsem to v kalhotách s nějakým svetrem nebo trikem a kabátem do půl stehen. Dneska zjišťuji, že nejpohodlněnší oblečení na léto jsou šaty (přiměřené délky, pochopitelně), v zimě alternativně i sukně s něčím. Když je ovšem k mání dlouhý kabát, což teď už konečně zase je. Uf. :-)

JarkaJ
983 příspěvků 7.10.19 11:23

@Porkpiehat Já jsem na cestování (po městech, památkách) většinou nosila nízké pohodlné lodičky, balerínky nebo podobně, ale samozřejmě na dlouhé štreky jsem se v autě přezouvala do pohodlných polobotek nebo tenisek. Ze začátku mého řízení vypadaly naše výlety po českých památkách a dovolené tak, že jsem řídila v pohodlných botách a při každém vystupování se přezouvala do bot s podpatky :-) Prodlevy na našich četných zastávkách se tak trochu protáhly. Pak všichni přišli na zámek ve sportovním a já v kabátě a botách na podpatku. Ale stojí za to, udržet si určité zvyky a nesklouznout k pohodlí. Tak držím @Athemay palce a přeji hodně zdaru, ať nejsme OT.

Athemay
20 příspěvků 7.10.19 12:28
Šatník

Tak jo, u těchhle věcí nejvíc váhám, takže se ptám: na doma nebo běžné nošení? Běžné nošení znamená do města na procházku, na nákup, na neformální návštěvu, což jsou u nás víceméně všechny :slight_smile:. Fotky dám jednotlivě ať vidím ty věšáky, ale tento styl je mi vlastní, cítím se v tom dobře a nijak bych ho výrazně měnit nechtěla. Džíny nosím buď takové, maximálně ještě v šedé barvě, střihy od skinny po bootcut, ale žádné nízké sedy. Jde mi spíše o ty trička.

Athemay
20 příspěvků 7.10.19 12:30

Každý tento styl nemusí, ale mně se to líbí:flushed:

Athemay
20 příspěvků 7.10.19 12:31

To samé v červené, které je lepší?

Příspěvek upraven 07.10.19 v 12:36

Athemay
20 příspěvků 7.10.19 12:32

Moje srdcovka č. 1

Athemay
20 příspěvků 7.10.19 12:33

Moje srdcovka č.2, kterou jsem si teď nějaký čas nemohla dovolit a ráda bych se k ní vrátila.

Athemay
20 příspěvků 7.10.19 12:37

A ještě jednou mé oblíbené flitry.

Athemay
20 příspěvků 7.10.19 13:58
Průběžné výsledky

Děkuji moc za hodnocení, chudák červené tričko to má asi spočítané (dám mu šanci v létě na dvoře), ale celkově to asi nebude s tím mým vkusem tak hrozné, jak jsem se bála. Ty fotky večer asi ale pro jistotu smažu, dokud je ten poměr jakž takž.

Porkpiehat
1865 příspěvků 7.10.19 14:18

@Athemay Vidíte sama, že flitry neznamenají automatické odsouzení Módním peklem. Upřímně - představovala jsem si ta trička daleko horší. Za mě kromě těch červeno-černých těžce přeplácaných „dvojčat“ (nápisy, krajka, průstřihy) zbytek v naprosté pohodě. Ono i to první tričko s okamínkovými sandály může vypadat dobře na šmrncovní šedesátnici, která se nebojí extravagance, jako může vypadat blbě na osmnáctileté holce, které bude obtahovat špeky a vpředu se bude přes břicho hrnout nahoru.

giuliettka
5354 příspěvků 7.10.19 16:44
@Athemay píše:
Moje srdcovka č.2, kterou jsem si teď nějaký čas nemohla dovolit a ráda bych se k ní vrátila.

Neviem či dobre vidím, ale vy máte na uzol košeľu, ktorá je určená na klasické nosenie? Alebo prečo je ten uzol taký mohutný a neforemný a spodok ťahá?

Stránka:  « Předchozí 1 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 527 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek