Pro lidi, co tápou v modě

Fotoalbum tématu (2198) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Temperance
2028 příspěvků 11.10.19 16:02

@irma73 Nebo k čemukoli bílému, smetanovému, šedému…

julie74
3450 příspěvků 11.10.19 18:22

@irma73 Tak pozor, JA jsem velmi studený zimní typ. To sako ke žluté nenosim, to jen jak jsem zkoušela ramena, ale ta žlutá je ta nejstudenější žlutá na světě. :grin: Jinak ten svetr noste, je moc hezký. Mě třeba červená moc nejde k bílé halence, je to na mě moc tvrdé. A když k černé, tak celocerna a přes to sako. Zatím jsem vymyslela tohle. A ještě lahvové zelený svetr, co ho teď nemůžu najít.

Příspěvek upraven 11.10.19 v 18:26

julie74
3450 příspěvků 11.10.19 18:23

B

julie74
3450 příspěvků 11.10.19 18:24

Tmavomodrý rolak

julie74
3450 příspěvků 11.10.19 18:24

A černé něco s touhle sukní

julie74
3450 příspěvků 11.10.19 18:25

Zkoušela jsem to s růžovou košili a světle modrymi proužky a blbý. Ještě mi tu k cervene radili béžovou, to je moc hezký, ale ne pro zimní typ.

Temperance
2028 příspěvků 11.10.19 18:34

@irma73 Ten svetr má tu výhodu, že je trochu „síťovaný“, takže skrz něj prosvítá to, co je pod ním. Proto bych se nebála ani kontrastní barvy (jak se zmiňuje @julie74, že jí červené sako s bílou připadá moc tvrdá kombinace).

irma73
465 příspěvků 11.10.19 19:18

@kalmar @julie74 @Temperance
Jste skvělé, dámy! Moc děkuji za tipy, už jsem část z nich vyzkoušela.
Bílou moc nenosím, béžovou ano, ale prakticky jen na svetrech a bundách/kabátu. Ale vyzkoušela jsem světlejší džíny s námořnickým trikem a to vypadá dobře. Od toho jsem se odrazila a dospěla, podobně jako @julie74, k černé sukni s bílými puntíky + černý top a taky super. Pak jsem zkoušela antracitové kalhoty s šedým trikem, to by taky šlo. Tmavomodrou vyzkouším, vypadá taky fajn.
Asi už vím, kde se stala chyba - pokoušela jsem se jasnou červenou kombinovat s věcmi v tlumených barvách v takové té podzimní barevnosti. A ta červená z toho strašně řvala. Přitom třeba khaki s tlumenou červenou ladí výborně, ale s tím svetrem to nefungovalo.
@Temperance To, že je svetr síťovaný, zas až taková výhoda není. Třeba i ten námořnický vzor pod tím vypadá blbě, když jde o tričko s krátkým rukávem, jak rukáv pod svetrem najednou končí a pokračuje holá paže. Budu muset sehnat nějaký top bez rukávů. A s bílou by to bylo asi podobné, naopak u šedé (a určitě i béžové) je to fuk.

mimi
183 příspěvků 13.10.19 13:19

@irma73
Som dva dni pozadu, ale musim, lebo namornicka modra, pruzky, v kombinacii s cervenou su moje oblubene. Prikladam foto. Sveter je „teplej cervenej“ farby, mam este jeden a ten je v „studenej“. (V lete nosim tento postovany ku khaki nohaviciam a bielemu tricku, a mam este espadrilky v takej skoro istej cervenej. Cervenu mam rada vo vsetkych odtienoch, aj ked nie kazdy mi pristane. V kombinacii s ciernou mi uz pride tvrda, ale s modrou, khaki a sivou uplne vynikne. Sorry za divny postoj na fotke, kolegyna mi nieco vtipne rozpravala a v mojom zachvate smiechu ma odfotila.

mimi
183 příspěvků 13.10.19 13:24

A este som chcela polozit otazku: co myslite dokedy sa budu nosit plisovane sukne?
Nejako sa mi zapacili a videla som niekolko kombinacii s trickom, blejzrom a teniskami. Lenze ide zima a to sukne nenosim, tak by to ostalo az na jar. A to som ich ako pubiska neznasala, lebo mama ma nutila nosit to a vtedy sa to nosili len s lodickami. Tak mam dilemu.

irma73
465 příspěvků 14.10.19 08:29

@mimi Děkuji za postovanou fotku, s velmi podobným trikem jsem už svetr zkoušela. Ale stejně je to na mě asi moc výrazné, vám to sluší, já se v tom úplně necítím. Ono nejde jen o kombinaci jednotlivých kusů oblečení, ale i o kombinaci oblečení a konkrétního nositele. Takže ten můj nakonec pošlu dál a seženu si jiný ve „studené“ červené.

Edit: Ještě jsem se poradila se strýčkem Googlem a našla milion dalších tipů pro kombinaci. Tak mám zase co zkoušet. Vkládám link i pro ostatní. Texty jsou krkolomné, ale obrázky inspirativní :D

https://confettissimo.com/…1-xnumf.html

irma73
465 příspěvků 14.10.19 18:51

Co říkáte na kombinaci s těmito šaty? Plus tenký černý pásek a sandálky na podpatku?
S touhle výraznejší modrou barvou se mi svetr kupodivu líbí i na mě. Doknce víc, než s černou nebo tmavomodrou. Asi se ta studená modrá s teplou červenou spolu nějak neutralizují :)

Příspěvek upraven 14.10.19 v 23:43

julie74
3450 příspěvků 14.10.19 19:52

Mě se to líbí, neposílala bych ho dál. Tato barevná kombinace na formálnějších kusech oděvů mi přijde taková letuškovitá, ale tady v pohodě. Akorát, vážně je tahle červená teplá?

irma73
465 příspěvků 14.10.19 20:37
@julie74 píše:
Akorát, vážně je tahle červená teplá?

Ano, je. Možná ne ta nejteplejší možná červená, ale studená je jiná, s modrým podtónem. Na této fotce je dobře vidět rozdíl - studená na psaníčku a teplá na rukavicích(zkopírováno z odkazu, co jsem dávala ráno):

julie74
3450 příspěvků 14.10.19 22:11

@irma73 V tom případě mam vožralej monitor, mě se zdají rukavice studené a psaníčko teplé. :grinning: :grinning: :grinning: Tak to evidentně není téma pro mně.

irma73
465 příspěvků 14.10.19 22:35

@julie74 :D
Představte si, že jste ve škole na hodině výtvarky a máte ty odstíny namíchat z nejmenší sady temperek. Máte tedy k dispozici žlutou, červenou, modrou, zelenou, černou a bílou. Odstínu na rukavicích dosáhnete přidáním malinkého množství žluté barvy k té základní červené. Barvu psaníčka namícháte přidáním modré. Všechny odstíny barev, které obsahují žlutou, jsou teplé, a naopak všechno, co obsahuje modrou, je studený odstín. Samozřejmě ta studenost či teplost může být menší nebo větší. Na krajních pozicích spektra červené je oranžová (teplá) a fialová (studená).
Líp to vysvětlit neumím, snad je to k pochopení. :D

Edit: Ještě to po sobě čtu a doplním. Ta pomůcka s temperami platí u všech barev, nejen u červené. A speciální kapitolou je zelená, ta vzniká přímo namícháním modré se žlutou a o teplotě odstínu rozhoduje jejich vzájemný poměr. V lahvově zelené bude jistě mnohem víc modré než ve fosforové.

Leniiska
8 příspěvků 15.10.19 09:02

Prosím vás, dámy, kohoutí stopa… jakým doplnkem ozvláštnit černobílé kalhoty s kohoutí stopou, černé sako a košili?

JarkaJ
970 příspěvků 15.10.19 09:30

@Leniiska Předpokládám, že ta košile je bílá, takže celá kombinace oblečení černobílá? Pak by hezky vynikla už jen kontrastní kabelka, třeba červená nebo žlutá, líbila by se mi i petrolejová. Pokud lodičky nebo boty jiné barvy, tak zas jen tu jinou barvu na botách, ne např. červené lodičky i kabelka. Nebo bych si nebrala košili bílou, ale třeba roláček v jiné barvě. Nebo na černý rolák nějaký kontrastní náhrdelník. Víc bych to neozvláštňovala :-)

JarkaJ
970 příspěvků 15.10.19 09:38

@irma73 Já tu klasickou teplou červenou někdy nazývám trenýrková :-) nebo praporová (tak jednoduše červené bývaly taky škodovky)a moc mi nejde, ale na to jsem přišla až za dlouho, že není červená jako červená. Tlumená červená, temná červená, do malinova nebo do jahodova (jsou moje laické popisy) mi naopak jde asi proto, že jsou to studené odstíny. Moc se mi líbí ta červená na psaníčku.

julie74
3450 příspěvků 15.10.19 09:50

@irma73 No to jo, ale pak by ještě můj monitor měl dostat výklad ohledně nastavení, protože já to psaníčko prostě vidím jako velmi teplou červenou. :) Ale to je jedno, stejně tak ty fotky co sem dáváme vychází různě, podle nasvětlení. Já jsem třeba dost dlouho hledala hodně studenou žlutou. Teď bych užila hořčicovou šálu, přijde mi, že by se mi hodila, ale asi bych v tom vypadala jako po těžké a dlouhé nemoci.

JarkaJ
970 příspěvků 15.10.19 09:54

@julie74 Hořčicová (plnotučná), obilná - jsou teplé odstíny žluté, studená by byla třeba citrónová. Vy byste potřebovala být holka s citrónovou šálou :-)

isko
1570 příspěvků 15.10.19 10:00

@julie74
Ale on to opravdu může být problém monitoru.

Možná by bylo zajímavé prověřit, jestli ten Váš nenabízí nějaké alternativní metody zobrazení (typu „živě“ - „kino“ - „v noci/za šera“) či kalibraci. A hlavně nastavení barev.

Plus možná nový monitor by to vyřešil :)

julie74
3450 příspěvků 15.10.19 10:15

@JarkaJ no právě, já vím. A mimochodem, ten citronový svetr vůbec nemám ráda, takže bych měla i šálu co nemám ráda. Mám hořčicovou tašku, tak u ní asi zůstanu. Taky by se mi líbily hořčicové botky. To je taky dost daleko od obličeje. Ona ta hořčicová totiž jinak s mým šatníkem krásně ladí. Ovšem se mnou ne.

Porkpiehat
1634 příspěvků 15.10.19 11:05

@julie74 Ono to určování barev takhle na dálku není vůbec jednoduché, takže já stojím při vás. Z mého pohledu to nemusí být ani monitorem, každý má jiné vnímání barev. U těch rukavic vidím trochu nádech do oranžova, tak bych řekla teplá, ale obě červené na fotce jsou i v rozdílné jasnosti. Schválně přidávám několik obrázků. Na tom prvním jsou skoro dvě totožné červené - jedna vpravo nahoře a druhá vlevo dole. Jedna je určená jako teplá, druhá jako studená. Na druhé fotce je zase vidět, že i červená v rozdílných jasnostech je řazená do teplých tónů. A když se vezmou v úvahu vlnové délky barev, tak je červená (základní) pocitově teplá :-)
Já bych je ty rukavice i kabelku zařadila do teplých barev :-).

JarkaJ
970 příspěvků 15.10.19 11:11

@julie74 Hořčicovou mám taky ráda, ale citrónovou ne, i když je studená, tak mi nejde. Upřímně, mně se ten váš žlutý svetr na vás taky nijak moc nelíbí. Asi nejde jen o odstín pro studený/ teplý typ, ale celkovou barevnost, zda kontrastní, tlumenou apod. U sebe to nemám vůbec vychytané, až mi přijde divné, že se mi líbí různé odstíny a nevidím na sobě rozdíl, co mi sluší víc.

Stránka:  « Předchozí 1 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek