Pro lidi, co tápou v modě

Fotoalbum tématu (2198) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Gorilka
1177 příspěvků 20.10.19 19:36

@JarkaJ A jaký je dress code?

JarkaJ
970 příspěvků 20.10.19 20:10

@Gorilka Nepíšou vůbec, to tam zas bude pel mel, včetně kalhot a různých sak a svetriku. Ja myslím, ze nejakymi černými šaty nic nezkazim. Dalších šatů mám dost, ale spis civilnejsich, na běžné nošení do práce.

JarkaJ
970 příspěvků 20.10.19 20:18

@ertz Dvoudilne jsou fakt staré, asi je na nich vidět nemoderní silueta a vypadají usedle, protože jsou delší a halenka přes ne prodlužuje trup. Materiál je umelotina s bezovou kresbou, ne plasticky vzor. Byly praktické, vozila jsem je na sluzebky, nemackaly se. Každé zvlášť se ještě vzít dá, nebo uvolnim místo ve skříni.

Porkpiehat
1632 příspěvků 20.10.19 20:39

@JarkaJ Vzhledem k události, místu a hodině konání mi přijdou ty první šaty adekvátní situaci. Když budou ostatní v džínách, tak budete elegantní, když budou mít plesové šaty (nesmyslně) tak budete důstojnou konkurencí.

Ty „staré dvoudílné“ mají z mého pohledu několik chyb - výrazný vzor se mísí s volánem na sukni, včetně výkroje vpředu + volán na vrchním dílu + možná i vlnění na rukávech, délka je taková nijaké (sluší vám délka pod kolena, jako je třeba u těch saténových). Já bych je na rozdíl od ostatních přispěvatelek nenosila jako dva díly zvlášť (to by situaci nezachránilo), ale pokud byste si je chtěla nechat, tak bych spíš zvážila předělání na jednodílné šaty, rukávy zkrátit a možná v horní části víc nabrat, aby byly nadýchanější, a nosit s černým páskem. Ale chtělo by to vidět materiál naživo.

Ty saténové je asi opravdu těžké vyfotit, ale také mi přijde, že mají moc spadlá ramena. Možná jsou i v horní části zbytečně volné, ale to jen dedukuji. Na tu událost bych je nebrala.

Sukně se mi líbí, včetně délky (neuplatňovala bych na ní to, co jsem psala výše o délce šat). Košile je k ní poměrně volná, ale jiná bílá košile víc na tělo by byla vhodnější. Halenku bych asi nevolila, košile (jako mužský prvek) mi přijde k té sukni jako dobrý kontrast. Každopádně určitě halenku/košili dovnitř sukně. Tu blůzku s mašlí bych viděla spíš k džínám, případně ke kožené sukni (vím, že jí pořád někomu cpu), ale to by srazilo ten „staropanenský“ vzhled, myslím, že má ta blůzka potenciál. Ale i tu bych dala dovnitř kalhot/sukně.

Ale bez ohledu na vše máte vyhráno, MP vám odsouhlasilo téměř jednohlasně aspoň jedny šaty :-)

vlm
4718 příspěvků 20.10.19 20:39

@JarkaJ hlasovala jsem za ty první, nepomohl by přes ty dvoudílné vzít pásek, nemyslím na tuto příležitost. případně dát halenku do sukně a pásek přes.

VeronikK
1162 příspěvků 21.10.19 06:59

@JarkaJ ty první se mi líbí moc, střih se mi nezdá nijak zvlášť dívčí, působí tak měkce a splývavě. I ta aplikace. Skoro je škoda, že jsou černé, jsou pak takové smutné. Umím si je představit v tmavě zelené (pto vás asi spíš v tmavě modré) nebo nějaké starorůžové apod. Světlé by možna byly už trochu dívčí. Líbí se mi i sukně s košilí, možná by to chtělo hladkou.
A měla jsem teď ve čtvrtek první svatbu, bylo to ve všední den odpoledne na nádvoří „zámku“, jen asi 10-15 hostů, snoubenci s dvěma dětmi. Dlouho jsem se obávala počasí kvůli oblečení. Pak se udělalo krásně. Měla jsem takové jednoduché tmavě modré šaty na běžné nošení a šedý svetr. Ona je to taková dost obyč kombinace, ale působí upraveně. Myslím, že to bylo tak akorát. Nevěsta měla šaty ke kolenům, svědek tenisky, kdybych přišla v něčem luxusním, asi by to nebylo ani ono. Múžeme si půjčit znak, měla jsem ho, ale je děsně těžký a hlavně má řetěz dlouhý spíš na chlapa. Tak příště se asi obejdu bez. No a hlavně zkusím sehnat nějké hezké šaty, už se mě ptala paní matrikářka na tuto sobotu, to nemůžu, ale tak co kdyby :-)

Gorilka
1177 příspěvků 21.10.19 08:08

@JarkaJ Hmm, je to od 19:00, tedy nejspíše „Black tie optional“ nebo „Black suite“.

JarkaJ
970 příspěvků 21.10.19 10:07

@Gorilka Možná, ale jak to ovlivní můj výběr? :-) Jinak všem děkuji za kritický pohled, uvažuji, že bych si zřejmě mohla pořídit nové malé černé, pokud bych je využila z pracovních důvodů častěji. Už jsme o tom kolikrát psaly, že se dřív nosily lepší šaty do divadla, dnes až na výjimky vystačím s lepším oblečením do práce a je to škoda. Díky MP jsem si ujasnila, že mi jde délka kolem kolen či pod kolena a oblečení víc na tělo - nepouštět se do různých experimentů, jak jsem měla v úmyslu. Svědčí mi podle mě sukně nabrané a rozšířené se zvýrazněním pasu. Pokud sukně objemnější, vršek víc na tělo (klidně roláček nebo vypasovanější halenka), sako kratší, spíš kabátek. Hodně správně kombinovaných věcí nosím, ne že by to byly pro mě úplné novinky, ale občas chci vybočit a zkusit něco jiného, proto sem dávám spíš ty horší pokusy. Může mi někdo vysvětlit, proč mi vlastně nejdou ty volné věci, delší sukně a saka, když postavu mám štíhlou (166/56) a souměrnou až na ta širší ramena? Proč to vypadá na mě usedle? Prosím o trochu teorie, ta mi jde zjevně líp :-)

benyka
7662 příspěvků 21.10.19 10:24

Prosím o radu. Mám jednu brož, kterou jsem kdysi koupila v Díle jako dárek matce, a teď jsem ji zdědila. Velikost cca 5,5 cm. Hodila by se mi k mnoha věcem, ale nejsem si jistá, jestli z ní nečiší na první pohled, že je z hodně jiné doby. Dá sa, nedá sa?

JarkaJ
970 příspěvků 21.10.19 10:28

@benyka Nečiší :-), ale u šperků a bižuterie stáří nevadí, ne? Mně se tedy líbí moc, je taková podzimní a klidně ji noste, pokud se Vám líbí a hodí.

Porkpiehat
1632 příspěvků 21.10.19 11:09

@JarkaJ Budu teď pár dní jen na telefonu, takže nebudu vkladat ilustrační fotky a nebudu se moc rozepisovat :wink: Řekla bych, že u vás je to ta hranice mezi tím, kdy je oblečení volné (což muže byt u stihle postavy někdy vhodne na vytvoření ideální siluety ) a kdy vypadá, že je velke. Delka sukně cca do puli lytek je osemetna skoro pro každou ženu, zastavuje se v nejširším miste lytek. Využijte štíhlých a hezky tvarovaných lytek a noste delku, ktera konci v nejužším miste pod koleny. Je to stejne jako s delkou rukávů - tam kde konci, tam je pritazena nejvetsi pozornost, proto je nevhodne, aby někdo se sirokym pasem nosil rukávy končící v tom miste - ještě to rozšíří a přidá na objemu. Se staromodnosti oblečení je to složitější, záleží na materiálu, barvě, vzoru, strihu, delce… Treba ty dvoudilne šaty mají zastaralý vzor, když se k tomu přidá delka, střih, volány tak už je to moc.
Delka sak možná nebude tak podstatna jako střih. Delší volné sako pro vás nebude nejspíš tak lichotive jako stejna delka, ale projmutejsi. Ale to už jsou dedukce, nehledala jsem vase starší fotky.

benyka
7662 příspěvků 21.10.19 11:13

@JarkaJ Ale bižuterie taky podléhá módě. Třeba dvouřadý náhrdelník dlouhý až pod pas jsem z tohoto důvodu do výběru v CJMDNS vůbec nedávala. Visí v zákulisí a čeká na svou novou příležitost. :-) Dřevo a přírodní materiály taky zrovna moc nefrčí, ale mám je ráda. Naopak blýskavé kamínky, kterých je dneska všude plno, prostě nosit nemůžu a vyhýbám se jim i večer.

JarkaJ
970 příspěvků 21.10.19 11:22

@Porkpiehat Hm, to s délkou sukní vím, bohužel mám několik do půli lýtek, manželovi se to líbilo. Proto mi nyní nejdou ty plisované, protože jsou všechny hodně dlouhé a já nejsem tak vysoká, abych to vyvážila horní částí. Vyzkouším doma s novými věcmi, které nejsou samy o sobě špatné, víc modernějších kombinací. Že mám celý život +- podobnou postavu, taky nyní neshledávám jako výhodu. Není vždycky dobré, že se člověk stále vejde do starých věcí :-) Kolegyně (stejně, 55)hodně zhubla a vytáhla své oblečení z devadesátek i VŠ a nosí to do práce. Jenže to stáří je na tom hodně vidět (neříkám jí to, je nadšená, že se do toho zas vejde), ale toho se chci vyvarovat. Ty dvoudílné šaty jsem už neměla na sobě hodně let, ale stále je přendávám ze skříně do kufru a zpět - co kdyby přišel jejich čas :-)

JarkaJ
970 příspěvků 21.10.19 11:28

@benyka To máte pravdu, taky mám pár vlastnoručně vyšívaných obrázků se špendlíkem (podobný styl Vašemu)a je fakt, že je zrovna nenosím. Dřevěné korále a náušnice mám ráda k přírodním věcem a nosím dost takový dřevěný amulet.

Gorilka
1177 příspěvků 21.10.19 11:36

@JarkaJ Že nejvhodnější je ta první varianta. Z toho zbytku se pak nehodí nic.

Porkpiehat
1632 příspěvků 21.10.19 11:44

@JarkaJ U sukni a šatu bude také záležet na materiálu a sirce. Ta sukně je delší, ale vypadá dobře i v tehle delce, protoze více trčí. Budete muset posuzovat kus od kusu. A pokud se manželovi (i vam ) v tehle delce něco vyloženě libi, tak kaslete na pravidla o proporcich. Ta sukně z fotky vam bude sedět i proto, že opticky bude vyvazovat ramena.

JarkaJ
970 příspěvků 21.10.19 11:47

@Gorilka Díky za upřesnění, naštěstí vyšla 1. varianta i kladným hodnocením z hlediska slušivosti, nejen vhodnosti.

isko
1565 příspěvků 21.10.19 13:03

@JarkaJ
Nemáte širší ramena.

BeKaa
448 příspěvků 21.10.19 13:19

@benyka Z té brože hodně čiší, že je starší. Jako u mnoha věcí platí, že když to zkombinujete s moderními věcmi, může to vypadat dobře.
Ale u téhle brože mi hned naskočila učitelka v úpletové vestě :-)

benyka
7662 příspěvků 21.10.19 15:13

@BeKaa Tak to je přesné. K úpletové vestě bych ji taky nosila! :-) Dík za upřímnost. Taky to tak cítím. Proto ležela a asi zůstane dál ležet v šuplíku. Krom toho brože jako takové vlastně ani neumím nosit.

Byljednoujedenživot
137 příspěvků 21.10.19 17:12

@benyka Nemáte sametové sako? Vinové, zelené, tmavě modré, šedé, béžové. Na tom by ta brož nevypadala jako z My všichni školou povinní.

BeKaa
448 příspěvků 21.10.19 17:43

@benyka Tak tu vestu jsem se trefila náhodou :-) ale někde v hlavě mám vzpomínku na vestu, podobnou brož a hrůzu z toho, aby „m“ mělo stejně vysoké kopečky :-D
Muze to byt jen moje asociace, zkuste ji nějak zakomponovat a třeba to bude fajn.

benyka
7662 příspěvků 21.10.19 18:01

@Byljednoujedenživot Sametové sako nemám. V úvahu připadá béžový kabát nebo různé typy hacafraků vesměs taky béžových. Máti ji nosila na hrubě pleteném svetru (přes hlavu), z celkem efektní příze, základ byla zelená a do toho nějaká vlákna v ostatních barvách. Šlo to parádně dohromady, ale svetr jsem bohužel komusi darovala, protože byl moc teplý, a navíc dlouhý široký bystrozraký.

Vinca_minor
1141 příspěvků 21.10.19 18:35

@benyka To jste mi připomněla, jak mi babička kdysi s láskou upletla krásný zelený svetr, který v sobě měl taky ještě nějaké barvy. Bohužel nechápala, že mě kouše i minimální podíl jakkoli kvalitní vlny, takže jsem ho nikdy neměla na sobě…

benyka
7662 příspěvků 21.10.19 18:59

@Vinca_minor Taky vlnu nemůžu. Nechala jsem si jenom jeden dlouhý vlněný svetr, který nosím do přírody pod bundu, když přijdou kruté mrazy (což už se dlouho nestalo).

Stránka:  « Předchozí 1 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek