Pro lidi, co tápou v modě

Fotoalbum tématu (2198) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
lorens
2210 příspěvků 21.10.19 19:32

@JarkaJ Mám několik sukní do půli lýtek a nosím je ráda, ale velmi uvažuji, jaké boty si k nim vezmu. Vždy to musí být něco úderného :). Lodičky nebo jiný podobný typ bot na rozumném podpatku nikdy. Jelikož už mi není dvacet, udělalo by to ze mne tu středněvěkou osobu, co hledí hlavně na pohodlí.

Já si naopak chválím, že se vejdu do oblečení i ze střední. Neobnošené hladké pouzdrovky sukně i šaty nosím i patnáctileté, klasický černý kašmírový kabát budu mít dokud se neošoupe. :)

JarkaJ
983 příspěvků 21.10.19 22:27

@lorens Jenže ja už stredneveka jsem dávno a bohužel na pohodlí, co se týká nohou, hledět musím. Je mi to líto, samozřejmě bych si k dlouhé sukni nejradši vzala lodičky na vysokém podpatku, ale je mi trapné popisovat zvšechny dravotní důvody, proč nemůžu. Letošní léto to navíc dovrsilo, měla jsem velmi vážnou flegmonu nohy, ležela v nemocnici a léto absolvovala se zavazanym palcem v teniskach nebo nízkých botách s kulatejsi špičkou. Proto jsem si koupila i ty lakovane polobotky. Dostávám se z toho dosud a prý muzu být rada, ze hrozila amputace. Takže lehce se radi, někdy jsou objektivni zdravotní překážky než usedlost nebo nedostatek vkusu. A pokud se týká oblečení ze SŠ, tak teoreticky bych se do nej asi vesla, pokud bych po 38,40 letech něco měla. To byla naprosto jiná doba, jiná finanční situace a odlišné prostředí :grinning:, dělala jsem zemedelku.

lorens
2210 příspěvků 21.10.19 23:19

@JarkaJ Bylo to myšleno obecně, žádné vaše konkrétní boty jsem se neotírala :). Boty nemusí být na vysokém podpatku, jen musí být velmi současné, něčím zajímavé, zakulacená špička se nevylučuje. Já nemůžu plisovanou sukni pod kolena, protože ať si k ní vezmu jakékoli boty, vypadám jak s. učitelka. Jednu takovou jsem si v pomatení smyslů koupila a musela jsem ji poslat dál. V sukni těsně nad kolena taky vypadám strašně, snad ještě hůř než v té plisované, ale protože jsem štíhlá a vysoká, pořád slyším, jak to mám lehké, protože si můžu obléknout cokoli.

Flegmónu nezávidím.

JarkaJ
983 příspěvků 21.10.19 23:27

@lorens Ja jsem to vůbec nevztahovala na kritiku mých konkrétních bot, ja jen ze je mi to fakt líto, ze mě ty nohy tak omezují ve výběru bot (klouby, rozdíl ve velikosti) Mne by se k té plisovane sukni ale prave vysoké podpatky nejvíc líbily :grinning:, nebo naopak třeba placate kozačky v jezdeckem stylu - ty podle mě vylepší lecjaky outfit. Když jsem vzala ty polobotky, nic moc teda kombinace.

isko
1586 příspěvků 22.10.19 10:12

@JarkaJ
Jaký máte rozdíl ve velikosti? Já mám levou nohu větší o 12 mm a je to dost znát.
A i jiná trápení s nohama, ne až taková jako vy, ale jsou.
Pro mě je to traumatizující v tom, že jsem to „jablko s krásnýma štíhlýma nohama“, jenže ty se dost těžko ukazují, když nejsou botky.

JarkaJ
983 příspěvků 22.10.19 10:26

@isko To je smůla, mám taky levou větší, navíc po bývalé nemoci objemnější a nyní to zranění opět levá. Mnohé lodičky by seděly skvěle pravá 39, levá 40. Podpatky mi až tak nevadí, kdyby se rozdílnou velikostí lodičky nevyzouvaly (proto pásek přes nárt je pro mě praktický), nemůžu moc vykrojené a špičaté. Můžu samozřejmě dát do jedné boty vložku, ale tím se i prostor pro chodidlo sníží, takže to nebývá nejpohodlnější řešení. Nákup 2 párů v případě nějakých hodně pěkných a pohodlných by se prodražil, ale kdyby stály za to, i o tom jsem uvažovala. Zatím se ale nějaký kompromis vždy našel.

Temperance
2080 příspěvků 22.10.19 14:37

@isko @JarkaJ Napadla mě dost střelená myšlenka, kdyby se vytvořila zájmová skupina žen s nestejně velkýma nohama a zkusila oslovit nějakého většího průmyslového výrobce obuvi. Dovedu si představit, že občas kontrolou kvality neprojde jedna bota z páru a při troše štěstí by se z těch lichých bot mohly sestavit funkční páry. Nebo by se v té skupině našly dvojice žen, které by se navzájem doplňovaly…

isko
1586 příspěvků 22.10.19 14:52

@JarkaJ
Cca 10 let jsem neměla funkční lodičky. Je pravda, že v tom byla i mateřská, takže to nebyla taková nouze. Nicméně on ten problém se přenáší i na baleríny a veškeré nazouvací boty, takže je to v praxi dost bída, obout se na jaro a podzim. Před asi šesti lety jsem si jedny lodičky koupila, ale ty se ukázaly být tak nepohodlné, že v nich prostě nemůžu být.

Teď jsem si jedny koupila. Technicky to mám řešené tak, že pravou jsem si vycpala papírem a levá se musí trochu roztáhnout. Nejsou úplně pohodlné, ale zatím v nich dokážu vydržet v práci (tzn. cesta na záchod, do kuchyňky, „po baráku“), takže jsem šťastná.

isko
1586 příspěvků 22.10.19 14:55

@Temperance
No, kdyby to tak šlo… já bych si klidně koupila i dva páry, z kterých bych ten jeden sestavila, jenže já mám ty nohy i úzké, takže mi obecně všechny nazouvací boty z nohou dost padají. Z toho, co se nabízí v našem městě, jsem zatím funkční pár sehnala jenom jednou (a to bylo u šněrovacích na podpatku).

lorens
2210 příspěvků 22.10.19 16:21

Boty si musím kupovat podle levé nohy. Mám ji širší a asi taky o kousek delší. Někdy se stane, že pravá je mi potom tak velká, že se zouvá. Paty mám kulaté a když je pata na botě nedostatečně zaoblená, odstává a vypadá to, že mám o číslo větší boty. Nekteré značky nemůžu, protože neodpovídám jejich představě o tom, jakou bych měla mít klenbu. Kdybych chtěla perfektní boty, musela bych si nechat ušít. Stejně je nákup bot ze všech outfitových kousků pro mne nejméně stresující. :)

Vinca_minor
1250 příspěvků 22.10.19 17:32

@lorens Já zas mám paty ploché a jiné než nedostatečně zaoblené mi sedřou achilovku. A lodičky se mi zouvají. To si nevyberete.

Oveeec
2216 příspěvků 22.10.19 20:17

@Temperance Podobnou iniciativu jsem kdysi chtěla taky zakládat, ale za větší velikosti (42). Chtěla jsem prodejcům dát pořádně hlasitě najevo, že kupní síla by tu byla (nevěřím tomu, že by to neprodali, kdyby si na to tu výrobní linku přenastavili). Naštěstí se už blýská na lepší časy, hele:

https://www.bigshoes.cz

LorelaiH.
3311 příspěvků 23.10.19 13:09

Help, milé dámy! Jsem pozvaná na relativně hochnóbl akci (recepce v brzkých odpoledních hodinách). A samozřejmě nevím, co na sebe. Respektive přemýšlím, že bych si oblékla tyto šaty k nim lodičky v tělové barvě. Ty, co mám na fotce, si vzít nemůžu, protože se mi rozpadly. Na internetu jsem narazila na tyto dvoje, co vy na to? Předem díky za pomoc.
Edit: ještě jsem teď našla tyto vykrojené

Příspěvek upraven 23.10.19 v 13:39

Uživatel je onlinebenyka
7754 příspěvků 23.10.19 13:17

@LorelaiH. Jestli můžete chodit v lodičkách, tak ty první. (Mně by vyhovovaly ty druhé, protože lodičky ke své smůle mít nemůžu, ale nepřipadala bych si v nich hochnóbl.) :-)

Temperance
2080 příspěvků 23.10.19 13:18

@LorelaiH. Ty první jsou jednoznačně elegantnější, ty druhé bych vzala spíš na zahradní slavnost.

Edit: I po přidání třetích se mi víc líbí ty první. Teď jde spíš o to, které Vám líp padnou, a jak vypadají na noze.

Příspěvek upraven 23.10.19 v 14:18

LorelaiH.
3311 příspěvků 23.10.19 13:30

@benyka ty 2 hodiny v nich myslím odstojím ;) A co ty šaty, můžou být?

Fabienne_m
40 příspěvků 23.10.19 14:11

@LorelaiH. Šaty se mi moc líbí a podle mého jsou adekvátní (jen úplně hnidopišská poznámka - přijde mi, že běžně nosíte spíš teplé tlumené barvy, které Vám velice sluší, u těchto šatů si nejsem jistá, jak Vám půjdou k vlasům), lodičky bych volila č.3

LorelaiH.
3311 příspěvků 23.10.19 14:18

@Fabienne_m ta fotka není úplně ideální. Šaty jsou spíš tlumené. Teď jsem se znova pokoušela je vyfotit - ale ve výsledku z toho byly tři fotky, na kterých byly tři různé odstíny červené a ani jeden neodpovídal skutečné barvě :(

Temperance
2080 příspěvků 23.10.19 14:24

@LorelaiH. Stejně nejvíc záleží na tom, jak má kdo seřízený monitor ;-)

Fabienne_m
40 příspěvků 23.10.19 14:26

@LorelaiH. Aha.) Tak pokud Vám barevně sedí, tak bych si je vzala, střihově jsou moc pěkné.

LorelaiH.
3311 příspěvků 23.10.19 14:38

@Temperance I když jsou ty první 2× dražší než třetí, říkám si, jestli do nich přeci jen neinvestovat, protože jsou kožené. Ty třetí jsou syntetika.

Temperance
2080 příspěvků 23.10.19 14:44

@LorelaiH. Tak v tom případě by moje volba byla jasná: kůže.

LorelaiH.
3311 příspěvků 23.10.19 14:48

@Temperance ha, našla jsem je i na českém Zalandu (samozřejmě levnější :/ ) Jsou to tyto: https://www.zalando.cz/…04z-j14.html

Temperance
2080 příspěvků 23.10.19 14:51

@LorelaiH. V komentářích píšou, že číslování úplně neodpovídá. Ale jinak spokojenost :-)

porjk
2884 příspěvků 23.10.19 15:33

@LorelaiH. Hlasuju pro první, už proto, ze je to kůže a to i uvnitř, takže oproti syntetické botě komfort. To by mělo vyvážit cenu. A i podpatek vypadá mnohem elegantněji než ty třetí. Druhé mě neoslovily vůbec, mám pocit, ze ty pásky opticky nohu zkrátí.

Stránka:  « Předchozí 1 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek