Pro lidi, co tápou v modě

Fotoalbum tématu (2213) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Fabienne_m
75 příspěvků 8.12.19 11:18

Jdu si pro radu - na Etikbutik jsem objevila možnost objednat si lněné šaty barvy dle výběru, nějaké takové bych na léto velice ráda, takže dost zvažuji koupi, ale ještě, než si je objednám:

1. myslíte, že střih bude sedět v oblasti hrudníku? Nepostřehla jsem z obrázků záševky, ale zase jsou šaty zavinovací. Osobní zkušenost s tímto střihem a lněným materiálem nemám.
  2. v létě ráda volím světlé barvy, proto mě napadla light grey, offwhite (ta je ale nepraktická), z tmavších případně rapsberry. Která barva by podle vás byla vhodná?

Předem děkuji za rady.
https://www.etikbutik.cz/…ruzne-barvy/

Ophelie
773 příspěvků 8.12.19 14:57

@Fabienne_m mně by k vám seděly všechny tři. I ty proužkované. (Na stránkách se mi líbí vtipně řešený vzorník). Mám ráda spíše světlé odstíny lnu, ale zase záleží na vás, v čem se cítíte.

Příspěvek upraven 10.12.19 v 07:34

Fabienne_m
75 příspěvků 9.12.19 21:59

@Ophelie Děkuji za radu, máte pravdu, že světlé tóny budou u lněné látky (a v létě) lepší, nejspíš zvolím světle šedou.) Vzorník se mi taky líbí, celkově to na fotkách vypadá moc hezky, snad realita nezklame.

Fabienne_m
75 příspěvků 22.12.19 11:44

Jdu si trochu pozdě pro radu. Máme dnes k kolegy předvánoční setkání, dress code byl uveden jako „etwas schickes“. Byla bych moc ráda za červené/zelené u jednotlivých modelů, abych trochu zúžila ten výběr.

Fabienne_m
75 příspěvků 22.12.19 11:45

První varianta - vzhledem k zimnímu „období objemu“ mi u kalhot odstávají kapsy, takže si nejsem úplně jistá, ale halenka se mi moc líbí a přijde mi vhodná.

Fabienne_m
75 příspěvků 22.12.19 11:46

Druhá varianta

Fabienne_m
75 příspěvků 22.12.19 11:46

Třetí možnost.

Fabienne_m
75 příspěvků 22.12.19 11:47

Poslední. Tady mě baví barevná kombinace, přijdu si trošku jako vánoční střítek.

BeKaa
519 příspěvků 22.12.19 11:50

@Fabienne_m Varianta „skřítek“ se mi líbí, ale ty boty Vám zkracují nohy. Nemůžete to zkusit s tmavými punčochami?

Fabienne_m
75 příspěvků 22.12.19 12:06

@BeKaa Kromě úplně černých, které mi k tomu přijdou moc tmavé mám tyto - jsou ale trochu do fialova, zatímco svetr je spíš do vínova. Nevím, jestli to není problém. Ponožky bych nechala i u tmavých, přijdou mi jako hezký detail.)

Titia
70 příspěvků 22.12.19 12:20

@Fabienne_m Mně by se to asi víc líbilo bez ponožek, ale to je jenom můj pocit, nejsem tak odvážná jako Vy :) S těmi tmavými punčocháči to vypadá hezky a moc Vám to sluší :)

BeKaa
519 příspěvků 22.12.19 13:29

@Fabienne_m S tmavými punčochami se mi to líbí, ale na mém monitoru je barva svetru a punčoch prakticky stejná, takže se rozhodněte podle svého pocitu.
Užijte si to dnes :-)

Fabienne_m
75 příspěvků 22.12.19 13:32

@Titia @BeKaa Děkuji moc za rady, nakonec volím tmavé punčochy.)

Jordaan
8916 příspěvků 22.12.19 14:35

@Fabienne_m

Vzhledem k „etwas schickes“ bych vzala ty kalhoty a halenku plus jine boty, nejake, pokud mozno, s podpatkem. To ostatni obleceni Vam slusi, ale ty tezke boty (ktere k tomu vypadaji dobre) nepusobi schick, ale spis volnocasove. Zalezi ale i na miste konani - jestli je to v sikezni restauraci nebo firemnich prostorach, tak bych hledala jine boty. Jestli v hospode/baru, tak se ty tezke boty ztrati.

dagino
816 příspěvků 22.12.19 18:58

@Fabienne_m Chlap v obleku a bagandžiach by sa vám páčil?

Fabienne_m
75 příspěvků 23.12.19 08:16

@Jordaan Program a místo konání byly právě tajemství, což mělo ve výsledku za následek, že dress code byl nakonec dost „každý pes jiná ves“. Pro mě to mělo výhodu, že se ty boty ztratily:D
@dagino Do lodiček se mi nechtělo z důvodu, který píšu výše - nevěděla jsem, zda náhodou nebudeme většinu času i někde venku. Moc elegantních bot nevlastním, protože je příliš nevyužiju. Pracovala jsem proto s tím, co mám doma. Neodhadnu, jak moc blbě k tomu vypadají ty boty, co mám na fotce, proto taky přispívám do vlákna Pro lidi, co tápou v móde ;-) Podle ramínek teď už vím, že tuhle kombinaci ne.

Oveeec
2369 příspěvků 23.12.19 09:41

@Fabienne_m A ty boty jsou bez podpatku? S podpatkem by to nebyl vůbec žádný problém, bez podpatku to asi s áčkovou sukní není ono, ale to bych to musela vidět ze strany. Zepředu je to za mě v pohodě. Moc se mi líbí i ty ponožky. Podobné věci jsem kdysi nosívala, snažila jsem se vždycky o nějaký (já konkrétně „starodávný“) prvek, aby to mělo nějakého ducha. Dneska už to nedělám, vypadám asi úhledněji, ale občas se mi po tom zasteskne a vždycky mě potěší, když se toho někdo nebojí :)

Fabienne_m
75 příspěvků 23.12.19 19:40

@Oveeec Podpatek mají, ale ne nijak vysoký. Přikládám fotku z boku, jsou to ty samé boty.) Já si třeba takový okraj ponožek právě vídám ráda jako takový detail, asi tuším, jak ten „starodávný prvek“ myslíte, umím si to představit i u lolita stylu, apod.

dagino
816 příspěvků 26.12.19 14:32

@Fabienne_m Možno trochu jemnejšie keby boli, aspoň takto? Podpätok nemusí byť, ale hrúbka podrážky, šitie, šnurovanie…

KajčaLiška
97 příspěvků 6.1.20 17:32

Příslušné vlákno jsem nedohledala, tak se jdu poradit sem. Na jaře se budu vdávat a budu v té době v 6. měsíci těhotenství. A když se dívám na svatební šaty pro těhotné, chce se mi vážně brečet. Neměl byste někdo tip na šaty, které nevypadají jako noční košile, případně nejsou jako z Pýchy a předsudku?

BeKaa
519 příspěvků 6.1.20 18:43

@KajčaLiška Kdybyste trochu specifikovala postavu a Vaše požadavky bylo by to jednodušší. Takhle se dá poradit jen obecně.

MP blanka
2370 příspěvků 6.1.20 19:04

@KajčaLiška - ste v správnom vlákne, len ešte naznačte, či máte predstavu veľkých svadobných šiat, alebo niečoho civilnejšieho?

KajčaLiška
97 příspěvků 6.1.20 19:11

@BeKaa postavu můžu specifikovat pouze současnou, jsem štíhlá a drobná, typ hruška, ale jak to bude na jaře, to se neví :-D Požadavky vlastně nemám. Chci jen bílé dlouhé šaty, ale hezké. A ať se dívám, jak se dívám, prostě nenacházím. Původně jsem chtěla šaty s rukávy, hladké - bez tylu a krajky. Ale těhotenské s rukávy jsou jako noční košile po babičce a přestřižené pod prsy, jako má princezna z pohádky na ČT 1, mne také nijak zvlášť neoslovily. Zkrátka tápu… Ještě doplním, že bych radši klasické šaty, spíše s větší sukní, než něco civilnějšího.

Porkpiehat
2053 příspěvků 6.1.20 20:09

@KajčaLiška Zkoušela jste už hledat na internetu pod hesly třeba: Maternity Wedding Dress, Dress wedding pregnant, Robe de mariage enceinte atd.?
Výběr šatů je těžký i pro netěhotné. Chcete si je nechat šít nebo sháníte v půjčovně/obchodě?

KajčaLiška
97 příspěvků 6.1.20 20:17

@Porkpiehat Původně jsem našla jedny dokonalé, když jsem ještě o těhotenství nevěděla, na svatebním bazaru. Ty bohužel padly a teď uvažuji spíš o půjčení. U šití je těžké, že nemám absolutně představu, co by mi mohlo slušet. Zatímco už hotové šaty se dají zkusit a člověk hned vidí. A ano, nějaká hesla jsem zkoušela, pinterest, google a podobně. Ale všechno mi připadá stejné. Tak jsem si řekla, proč se neporadit tady, však víc hlav víc ví :-)

Stránka:  « Předchozí 1 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek