Pro lidi, co tápou v modě

Fotoalbum tématu (2213) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
KajčaLiška
92 příspěvků 6.1.20 19:11

@BeKaa postavu můžu specifikovat pouze současnou, jsem štíhlá a drobná, typ hruška, ale jak to bude na jaře, to se neví :-D Požadavky vlastně nemám. Chci jen bílé dlouhé šaty, ale hezké. A ať se dívám, jak se dívám, prostě nenacházím. Původně jsem chtěla šaty s rukávy, hladké - bez tylu a krajky. Ale těhotenské s rukávy jsou jako noční košile po babičce a přestřižené pod prsy, jako má princezna z pohádky na ČT 1, mne také nijak zvlášť neoslovily. Zkrátka tápu… Ještě doplním, že bych radši klasické šaty, spíše s větší sukní, než něco civilnějšího.

Porkpiehat
1886 příspěvků 6.1.20 20:09

@KajčaLiška Zkoušela jste už hledat na internetu pod hesly třeba: Maternity Wedding Dress, Dress wedding pregnant, Robe de mariage enceinte atd.?
Výběr šatů je těžký i pro netěhotné. Chcete si je nechat šít nebo sháníte v půjčovně/obchodě?

KajčaLiška
92 příspěvků 6.1.20 20:17

@Porkpiehat Původně jsem našla jedny dokonalé, když jsem ještě o těhotenství nevěděla, na svatebním bazaru. Ty bohužel padly a teď uvažuji spíš o půjčení. U šití je těžké, že nemám absolutně představu, co by mi mohlo slušet. Zatímco už hotové šaty se dají zkusit a člověk hned vidí. A ano, nějaká hesla jsem zkoušela, pinterest, google a podobně. Ale všechno mi připadá stejné. Tak jsem si řekla, proč se neporadit tady, však víc hlav víc ví :-)

Venda79
577 příspěvků 6.1.20 20:19

@KajčaLiška klasické šaty s větší sukní už v šestém měsíci většinou nevypadají tak dobře jak si asi představujete, to byste musela mít hodně malé břicho
k břichu vážně nejlíp vypadají šaty přestřižené pod prsy a nebo pak naopak úplně upnuté; ten šestý měsíc je pokud jde o postavu takový nanicovatý, břicho už neschováte, ale zase ho nemůžete vystavovat jako Angelina Jolie v zelených šatech

s malým břichem by možná vypadalo dobře něco v tomto stylu (nemyslím tyto konkrétní, ale upnuté, které se rozšiřují až od stehen/kolen

KajčaLiška
92 příspěvků 6.1.20 20:58

@Venda79 tento typ šatů mi právě nesluší vůbec. Jsem na to malá. Mojí postavě před těhotenstvím nejvíc sluší šaty přepásané v pase a aspoň krátké rukávy (mám drobnější vršek těla než spodek, úzká ramena, malá prsa).

Venda79
577 příspěvků 6.1.20 21:17

@KajčaLiška však vy na nějaké přijdete, už aspoň víte, co nechcete :-) v obchodech s těhotenským oblečením mívají takové polštářky kterými si můžete simulovat břicho podle konkrétního měsíce těhotenství, tak si to někdy zkuste, ať máte představu :-)

V3S
36 příspěvků 6.1.20 21:29

@KajčaLiška I kdybyste byla v zoufalé situaci, šaty podobného střihu (tzn. ke kolenům úzké a pak rozšiřující) pečlivě zvažte nebo vyzkoušejte. Vdávala jsem se v podobném modelu, ušitém od švadleny, ovšem špatně se v nich chodilo a pokleknout u oltáře byl docela oříšek. Po obřadu si kamarádi vymysleli pro novomanžele jízdu na koni :-D. Ještě teď, po desítkách let, se s manželem při vzpomínce nasmějeme…

marikahr
1031 příspěvků 6.1.20 21:47

@KajčaLiška v 6 mesiaci snad to brucho este nebude po bradu, ja si myslim, ze nieco podobne by mohlo posluzit: (nie je to ale siroka sukna, o ktorrej vy uvazujete
:-( )

Porkpiehat
1886 příspěvků 6.1.20 23:02

@KajčaLiška Nezapomeňte na to, že kromě břicha můžete přibrat i jinde (přes paže, v prsou). Každá těhotná přibírá jinak (některá vůbec, jiná hodně) a jinde (jen před břicho, jiná všude). Ale pokud budete mít šaty přímo pro těhotné, tak by s tím výrobce měl počítat.
Myslím, že to přestřižení pod prsy, které nechcete, je právě proto, že šaty jsou určeny pro různě velká břicha.

julie74
3675 příspěvků 7.1.20 03:22

Já si neumím představit šaty pro drobnější ženu, s velkou sukní, velkým pásem, a nahoře úzká v ramenou. Ubrala bych na velikosti sukně, aby to nevypadalo jako bílá rolnička. První dvoje od Mariky mi přijdou moc pěkné

porjk
2953 příspěvků 7.1.20 08:22

@KajčaLiška empírovému střihu se asi nevyhnete, to co dělá šaty těhotenskými, je pravé přestřižení pod prsy. Ramena se daji zdůraznit a vyrovnat tím proporce většího objemu trupu.

Matmys
2565 příspěvků 7.1.20 09:35

@KajčaLiška Odložit svatbu a vdávat se až „po“? Pak si budete moci vybrat šaty jaké chcete :)

pavka_l
1088 příspěvků 7.1.20 11:12

@Matmys Nebo se vdávat dřív, ne až v 6. měsíci ;-)

KajčaLiška
92 příspěvků 9.1.20 13:50

Díky za brainstorming, nějakou představu už trochu začínám mít. Je asi fakt, že velká sukně ze mne udělá obří bonbon. Můj problém je, že se mi nelíbí ten takzvaný boho styl, něco jako foto č. 2 od Mariky. Ještě mě čeká tour de půjčovny, na to se upřímně těším :grin:

MP Janka
455 příspěvků 5.2.20 09:49

Vyfasovala jsem na měsíc fr. hole. A teď nějak nevím, jak to uchopit vzhledem k oblékání. Normálně nosím do práce kabát 50% vlny, kozačky bez podpatku a kabelku. U kabátu se bojím, že mi o hole ošoupe, kozačky mají tenkou podrážku a kabelku s holema nezvládnu, vadí mi crossbody.
Ona je to prostě hloupost, co řeším, prostě mám hole, pajdám, tak na co řešit vzhled, ale asi potřebuji jen slyšet, jak moc je blbé, když teď budu najednou měsíc chodit do práce v buřtokabátu, teniskách a „městském“ školním batohu. Dovolí se to dočasnému invalidovi nebo se mám bát, že se najdu v Pekelných ulicích :-D 

benyka
7991 příspěvků 5.2.20 09:55

@MP Janka Komu jinému by se to mělo dovolit, když ne člověku s francouzskými holemi. Navíc ideálně zapadnete do davu. :-) Přeji rychlé uzdravení.

MP Janka
455 příspěvků 5.2.20 10:04

@benyka
Děkuji, ve mně se to pere, protože částečně i vlivem MP se od té doby, co pracuji, snažím chodit oblečená pěkně, neříkám, že je to výkřik elegance, ale když pominu cesty do fitka nebo rychlé vyběhnutí na nákup, snažím se chodit oblékaná barevně, žensky, prostě žádné tenisky a sportovní bunda. A teď tohle. Ale máte pravdu, kdo jiný, než člověk po úraze by si směl dovolit ústupek směrem k funkčnosti oblečení.

porjk
2953 příspěvků 5.2.20 12:23

@MP Janka Někdo neřeší ani vhodnost obuvi :).

benyka
7991 příspěvků 5.2.20 12:27

@porjk Já myslím, že tahle osoba už má ta chodidla tak narostlá. Něco jako malé čínské nožky.

porjk
2953 příspěvků 5.2.20 12:57

@benyka Nojo, ale k malým čínským nožkám se chuděry musely protrpět. Což ona možná taky ;)

benyka
7991 příspěvků 5.2.20 12:59

@porjk No však. Když chodí celý život s vyvrácenými nárty, tak se to musí na těch šlachách a kostech podepsat.

MP Janka
455 příspěvků 5.2.20 13:46

@porjk
Nechápu, jak to jde k sobě, hole a takové podpatky. Já už mám sice z dřívějška praxi a jsem v docela dobré fyzické kondici, ale fakt jsem vděčná za tenisky.

Temperance
2289 příspěvků 5.2.20 14:10

@MP Janka Tenisky a batůžek mohou být i hezké, módní :-) Kabát by bylo škoda ošoupat, najeďte prostě na sportovní eleganci. Taky přeju brzké zotavení!

MP Janka
455 příspěvků 5.2.20 14:30

@Temperance
Děkuji, předpokládám, že za 5 týdnů hole odhodím a budu zase „dělat parádu“ s kabelkou, ale do té doby přežiji se svým neelegantním batůžkem ze školních let, protože se mi (ač budu módním peklem prokleta) příčí si na těch 5 týdnů pořizovat elegantní batoh, když vím, že později ho při běžném zdravotním stavu nevyužiji.

Moir
2335 příspěvků 8.2.20 08:47

@MP Janka prosím, hlavně si nechte ukázat od fyzioterapeuta nebo rehabilitačního pracovníka, jak s holemi správně chodit, mně to nikdo neukázal a poničila si rameno, půl roku to bolelo, omezená hybnost a asi se mi to už nikdy plně nespraví (nic hrozného, ale být to nemuselo)

Stránka:  « Předchozí 1 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek