Pro lidi, co tápou v modě

Fotoalbum tématu (2222) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
jindra.cermak
24 příspěvků 3.9.20 11:28

@Judy24 Posílám fotky z jejich eshopu, jinak můžu pak poslat večer případně :)

jindra.cermak
24 příspěvků 3.9.20 11:30

@Judy24 příspěvek výše, pardon, nedařilo se mi Vás označit :(

Oveeec
2638 příspěvků 3.9.20 11:48

@Demode A mně se to s tou černou krajkovou líbí, ale musela by se zastrkat do sukně a možná ohrnout rukávy (ale nevím, jak by to na té krajce vypadalo), aby to působilo ležérněji.

benyka
8785 příspěvků 3.9.20 12:23

@jindra.cermak Zachovat klid, bude ještě hůř. Mrkváče by si taky předloni ještě nikdo nedovedl představit.

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.9.20 13:21

@jindra.cermak nemyslím si, že jsou tam vycpávky.

jindra.cermak
24 příspěvků 3.9.20 13:54
@vlm píše:
@jindra.cermak nemyslím si, že jsou tam vycpávky.

Ono nejsou tak moc vidět, ale je to tam cítit a dělají vyšší a ostřejší ramena :D

Demode
2046 příspěvků 3.9.20 16:32

Sebrala jsem odvahu a dám to sem. Pro G.: ke kadeřnici :-))

edit: upřesnění: fotka je už po návratu od kadeřnice

Příspěvek upraven 03.09.20 v 19:21

Ivana32
331 příspěvků 3.9.20 18:30

@Demode
Já když jdu ke kadeřnici, mám už na hlavě málem kalamitu. Vy vypadáte, jako byste právě od té kadeřnice přišla. Tím chci říct, že ten účes se mi moc líbí. :-)

Demode
2046 příspěvků 3.9.20 19:24

@Ivana32
Nojo, šetřila jsem slovy. Před odchodem jsem měla na hlavě přímo pohromu.
Mám moc šikovnou kadeřnici. Pozvolné zesvětlování zvládá na jedničku.

BeKaa
596 příspěvků 3.9.20 20:11

@Demode Jste kočka, podle toho oblečení, co jste sem dala, bych Vás takto vůbec netipla.
Ta sukně v kombinaci s halenkami na mě působila hodně usedle… ale tohle oblečení se mi na vás líbí.

pavka_l
1236 příspěvků 16.9.20 12:33

@Demode Téda, moc Vám to sluší.

VeronikK
1278 příspěvků 19.9.20 10:00

@jindra.cermak v mládí jsem viděla snad jen taková :-)

Mafaldav
7 příspěvků 19.9.20 14:15

Potrebovala by som poradit od niekoho kto rozumie materialom a sitiu.
Velmi sa mi paci utility styl. Ale taky ehm „luxusnejsi“a nie uplne prvoplanovy. Ako prechodnu bundu/sako by som si predstavovala toto.

Ale ak by som si mala kupit takto drahu vec, musela by byt naozaj bez kompromisov. Tato bunda je z lanu, co je presne ten problem. Nemam rada splyvave materialy. Chcela by som, aby ta bunda bola z pevneho materialu a aby bola vypasovana (na telo). A teraz otazky.

1. je lahke alebo tazke takuto vec usit? (Tipla by som to druhe). Zvladne to aj priemerna krajcirka? Neviem posudit, ake kvalitne su krajcirky v meste kde byvam, takze predpokladam, ze priemerne.
  2. aky material by som mala zvolit aby bol pevny a zaroven nevyzeral lacno? Bavlna o velkej gramazi? Nieco ako „povoskovana“ bavlna?
ertz
610 příspěvků 19.9.20 14:28

@Mafaldav Manžel má šortky z armyshopu (sv. béžové, žádné maskáče), je to pevná bavlněná látka s jemným leskem, jsou na ní takové vroubky (není to běžná plátnová vazba). Jsou velmi příjemné na omak, nosí je i v letních vedrech, i když je to látka s vyšší gramáží. Ale jak se jmenuje nevím. Jinak na pláště je třeba gabardén.

Jordaan
9177 příspěvků 19.9.20 14:57

@Mafaldav

Usit neco takoveho neni az tak tezke, je to takovy stred. Problem je spis najit nekoho, kdo to dokaze usit ciste, pochopi, co chcete a dokaze vystihnout styl veci, aby to pak nevypadalo jako bunda na ryby pujcena od stryce z provincie. Na materialu bych nesetrila, ten vytvori velkou cast vysledneho dojmu. Osobne bych na kabatek do prechodneho obdobi hledala jemny gabarden nebo tvil, to je to, z ceho se siji trenchcoaty. Nebala bych se male primesi polyesteru, kvuli mackavosti. Hlavni material pak bavlna nebo vlna. Pripadne vlnenou tkaninu. Material max. ovlivni vysledny styl, tj. pokud to nechate usit z neceho jineho, nez ze lnu (ktery mmch. neni splyvavy), tak to bude i pusobit jinak - nebylo by od veci hledat obrazek kabatku, ktery je z Vaseho vybraneho materialu, abyste pak nebyla prekvapena.

Jordaan
9177 příspěvků 19.9.20 14:59

@ertz

To na tech sortkach je nejspis gabarden nebo tvil (coz je v podstate to same).

ertz
610 příspěvků 19.9.20 15:54

@Jordaan Asi jo, když to říkáte. Armáda na svých snad nešetří :-).
@Mafaldav Ještě bych zvážila ty kapsy. Strašně trčí do prostoru ( na šortkách), z boku mají všitý boční díl, aby se tam víc vlezlo a hezky trčely i prázdné. Manžel v těchto nakládaných kapsách nic nenosí, přesto ty kapsy dost vyčnívají.

Jordaan
9177 příspěvků 19.9.20 16:25

@ertz

To je druh vazby, tj. to jak je to utkane, ne material, ze ktereho je to utkane. Gabarden existuje z nejruznejsich materialu (poly, bavlna, vlna, hedvabi, viskoza, atd. plus smesi vseho) a v nejruznejsich tloustkach. Treba monterky jsou taky z gabardenu.

ertz
610 příspěvků 19.9.20 20:04

@Jordaan Tak jsem to zkoumala, asi to není gabardén. Jsou to kalhoty z bundeswehru bavlna v úpravě moleskin. 

edit. Wiki říká, že se moleskin používá pro pracovní nebo vojenské oděvy právě kvůli odolnosti nebo na venkově v Anglii jako teplý pracovní oděv. Takže nakonec obdoba montérek. Tmavě zelená látka je opravdu vojenská, pracovní. Ta světlá varianta (štěrková šedá) má opravdu takový jakoby hedvábný/sametový lesk.

Jordaan
9177 příspěvků 19.9.20 20:43

@ertz

Uprava moleskin znamena, ze se to z jedne strany zbrousi, aby to melo „chloupky“, jako krtci srst. Dela se to hlavne na tkaninach s keprovou vazbou, coz je treba ten gabarden :-D.

ertz
610 příspěvků 19.9.20 21:09

@Jordaan Já se picnu - všechny cesty vedou do… Gabardénu. Teď teprve chápu pána, kterého jsem viděla v divadle v Brně v pěkných nových montérkách - on měl vlastně gabardénový oblek :-)

Jordaan
9177 příspěvků 19.9.20 22:28

@ertz

:-D omlouvam se, nejak to proste vsechno smerovalo k tkaninam s keprovou vazbou, tj. treba k tomu blbemu gabardenu. Myslim, ze to slovo zase hodne dlouho nepouziju.

milujubalet1903
29 příspěvků 20.9.20 18:14
Bílá plisovaná retro sukně

Zdravím. Zdědila jsem po mamce sukni, hodně podobnou téhle - vysoký pas, širší sklady, délka cca 10 cm pod kolena. Je v perfektním stavu, skvěle mi sedí a má příjemný materiál. Ale nevím, jak ji v mém věku (17) nosit a nevypadat jako stará mladá nebo totálně overdressed. Napadla mě kombinace třeba s nezastrčeným tričkem a džískou. Díky za všechny rady

Oveeec
2638 příspěvků 20.9.20 19:38

@milujubalet1903 Je krásná! Trochu jsem se do toho ponořila a asi budu taky nějakou potřebovat :) Mně by se to líbilo se svetrem/svetříkem anebo s tričkem nebo košilí, třeba zavázat na uzel (těch divných proporcí na některých fotkách si nevšímejte :) ):

bao-baba
1260 příspěvků 20.9.20 20:07

@milujubalet1903
Plisovaná sukně s vysokým pasem si žádá krátký vršek, jinak to postavě nesvědčí. Hezky to ilustrovala Oveeec.

Stránka:  « Předchozí 1 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek