Pro lidi, co tápou v modě

Fotoalbum tématu (2224) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
MP blanka
2751 příspěvků 23.9.20 22:25

@vlm _: tak ak naša generácia bola poznačená nedostatkom sebavedomia, čo sme si uvedomili po revolúcii tak, súdiac podľa @kristy1993, tá súčasná ho má nadbytok, čo je ale nie vždy ku prospechu.

Oveeec
2653 příspěvků 23.9.20 23:04

@kristy1993 Jste moc krásná a sympatická, ale taky mi trochu vadí ten projev - nespisovný (i když to samo o sobě není problém, ale záleží, jak se člověk stylizuje) a stylisticky neobratný, na tom bych zapracovala. A taky na tom pozadí. Jinak by to chtělo trochu větší švih, ale tím nemyslím nějakou bláznivinu, moc střihů, moc rychlou řeč a podobně. Naopak se mi líbí, že je to klidné, bez pitvoření, co tak člověk občas vídá. Ale je to někdy trochu zdlouhavé, a to hlavně kvůli slovním vycpávkám, hezitačním zvukům, protahování slov a tak. Konkrétní návrhy oblečení jsem neviděla, jenom ty obecnější rady. Nevím, na koho cílíte, myslím, že je to sice obsahově hodně jednoduché, ale pro mladší holky, které například neví, že mají nosit správnou velikost apod. je to fajn.
Vím, že jste o žádnou analýzu asi nestála :) Jenom když tu tak čtu ty komentáře… ne že bych s něčím z toho nesouhlasila, jenom jsem nechtěla psát o vás bez vás.

giuliettka
7730 příspěvků 24.9.20 05:31
@Oveeec píše:
@kristy1993 Jste moc krásná a sympatická,

Krása je pojem hodně relatívny. :-D

Gorilka
1344 příspěvků 24.9.20 07:44
@Porkpiehat píše: .., ale také umím zajistit outfity na míru od návrhářů přesně podle vašich možností"

Jestli tím míní kamarádku co šije doma a prodává na Fleru, tak možná.

Ale sama autorka onoho videa by nám mohla prozradit, které návrháře má na mysli.

bao-baba
1287 příspěvků 24.9.20 07:52

Jak něco začíná „Ahoj holky“, tak je to velký špatný.

LorelaiH.
3350 příspěvků 24.9.20 10:25

@Porkpiehat „změnit vibe vašeho outfitu“ A pak ty zvuky okolo, kde tam evidentně v místnosti něco spadlo…Ach jo :(
Slečně teda ale naší zvědavostí pěkně zvyšujeme sledovanost :D

sirena007
1171 příspěvků 24.9.20 12:07
@LorelaiH. píše:
@Porkpiehat „změnit vibe vašeho outfitu“ A pak ty zvuky okolo, kde tam evidentně v místnosti něco spadlo…

Asi šaty ve skříni zrovna měnily vibe!

Demode
2046 příspěvků 24.9.20 13:30

@Oveeec To jste napsala moc pěkně, povzbudivě.

Oveeec
2653 příspěvků 24.9.20 13:34

@Demode Děkuju :)

Porkpiehat
2640 příspěvků 24.9.20 14:10

Osobně spatřuji velký rozdíl mezi tím, jestli si video dělá slečna, kterou módu baví a jen se chce podělit o svoje zaujetí o styl a oblékání, a mezi slečnou, která se živí jako stylistka a podle IG procestovala půlku světa. Ta videa jsou na úrovni šestnáctileté holčiny, která si natáčí videa o přestávce mezi dvěmi vyučovacími hodinami v záchodové kabince.

Z frankofonních stylistek sleduji třeba Julie z In Your Style, schválně jsem si našla video o třídění věcí v šatníku, aby bylo srovnatelné s tím od Kristýny, o kterém jsem tu psala. Podle informací, které o sobě uvádí, se Julie stylingem živí čtyři roky (Kristýna ve videu říká, že se tím zabývá (nevím jestli i živí) od roku 2015. Takže se tomu věnují zhruba stejnou dobu.
Tady je video Julie https://www.youtube.com/watch?…

A takových stylistek, u kterých lze čerpat inspiraci je hromada. Takže případné výmluvy, že s videi teprve začíná, absolutně neberu. Pokud se někdo chce věnovat profesionálně stylingu, tak by měl vystupovat na úrovni.

LorelaiH.
3350 příspěvků 24.9.20 14:14

@Porkpiehat ty dvě videa jsou nebe a dudy! Už jen to pozadí s oblečením dělá hrozně moc. Taky že Julie není statická, lze vidět pohyby rukou…nechápu, proč si slečna česká „stylistka“ nezkoukla pár videí, aby viděla, jak se to dělá

Porkpiehat
2640 příspěvků 24.9.20 14:38

@LorelaiH. Julie má na pozadí videa svůj showroom (nebo jak se to jmenuje), je to poznat podle fotek na IG. Sleduji hodně šicích youtuberů, všichni (jsou mezi nimi i muži a téměř nikdo z nich se tím neživí) mají videa dělaná ve svém ateliéru nebo aspoň s oku lahodícím pozadím. Osobní prezentace je podle mě stejně důležitá jako to, co dotyčný umí. Protože nakrásně může být někdo velice šikovný, ale pokud má videa rozostřená, blbě nasvícená, zdlouhavá (tím nemyslím dlouhá, běžně koukám(poslouchám) na videa, která mají hodinu i víc), tak to odradí od sledování. Občas si některá šicí youtuberka posteskne, že jí někdo zase napsal, že dělá moc „ehm“ nebo má slovní vsuvky, a reaguje na to, že jsou to její videa, nikoho nenutí, aby se na ně díval, takže si může mluvit jak chce a o čem chce. S tím plně souhlasím. V okamžiku, kdyby se tím chtěla živit, tak bude muset na svém projevu zapracovat.

V současné době je určitě přetlak různých stylistů, takže by se měli nováčkové (nebo ti málo známí) opravdu hodně snažit, aby jejich prezentace byla dokonalá.

hex221
5 příspěvků 16.10.20 15:47
Nechat/vrátit?

Prosím o názor. Tápu, jestli mám kabát vrátit nebo si ho ponechat a dát zkrátit rukávy. Zelené - nechat, červené - vrátit. Velikost XS, tmavě hnědý, zavinovací. Děkuji za posouzení.

Edit: Omlouvám se za velikost fotek, chtěla jsem je upravit, ale místo toho jsem je nahrála ještě jednou. Bohužel to neumím opravit.

Jordaan
9182 příspěvků 16.10.20 18:51

@hex221

Mne se ten kabat libi, ale myslim, ze v nem jste trochu utopena. Vzhledem k velikosti xs a dlouhym rukavum soudim, ze jste spis mensi postavy. Tyhle zupanovite veci vyniknou spise na vysokych figurach.

hex221
5 příspěvků 16.10.20 21:04

@Jordaan děkuji za reakci. Vidím to podobně. Škoda ho. Musím hledat dál.

milujubalet1903
30 příspěvků 17.10.20 15:25

Zdravim, koupila jsem si pres internet dzinovou minisukni. Je moc hezká a mám na ni myslím i nohy. Bohužel mi tak prapodivne odstává na zadku. Nevíte, co s tím a proč je to špatně? Děkuji za radu

MP blanka
2751 příspěvků 17.10.20 17:59

@milujubalet1903 -to, čo popisujete, môže mať hneď niekoľko dôvodov. Všetky sa budú odvíjať od toho, že vaša postava je proste iná, ako tá, na ktorú je sukňa šitá. Ale určiť bez fotky, ktorý to je naozaj, by bola iba tipovacia súťaž.

pavka_l
1237 příspěvků 19.10.20 12:53

@milujubalet1903 Každá džínová minisukně na zadku dole odstává, protože džínovina není pružná. Zatím jsem neviděla žádnou džínovou sukni (nad kolena nebo kratší), která by to nedělala.
Pokud odstává nahoře, je vám velká v pase.

milujubalet1903
30 příspěvků 23.10.20 00:23

Tak jsem se konečně dokopala a posílám fotku. Snad je to poznat. Jo a sukně je spíš boková, ale velká mi podle mého není. Omlouvam se, ze je fotka obráceně. Když jsem tam příspěvek dávala, otočila jsem ji správně. Nechápu…

Puffin
325 příspěvků 23.10.20 08:05

@milujubalet1903 Na té fotce není skoro nic vidět, navíc jak zvedáte ruku, tak se možná posouvá i sukně. Měla byste stát dál od zrcadla a nezvedat tolik ruku v rameni.

MP blanka
2751 příspěvků 23.10.20 13:12

@milujubalet1903 : to vyzerá na ten najrozšírenejší dôvod, a síce že je málo tvarovaná v páse ZD, tým pádom vylezie nad zadok, ergo kladívko potom dole odstáva a predným diel, okrem toho, že bude dlhší, sa lepí na nohy. Oprava je možná, ale nie jednoduchá. Ja by som tú sukňu radšej vrátila.

ertz
629 příspěvků 23.10.20 18:14

Když dala @giuliettka do vedlejšího vlákna fotku Basikové a paní „máte sklep a mohla bych ho vidět“, tak jsem si vzpomněla na věc, nad kterou dlouho přemýšlím.
Jakou pokrývku hlavy místo šátku by mohla nosit starší žena. Řešíme doma podobný problém, šátky už se moc nenosí, ale je potřeba zakrýt uši. V zimě čepice, ale co přes jaro, podzim, když hodně fouká. Baret je takové poloviční řešení, protože moc nekryje, nějaké kloboučky jsou nanic. Zatím nosí šátek, vždy moderní, sladěný s oblečením.

Porkpiehat
2640 příspěvků 23.10.20 18:25

@ertz Nevím, proč by nemohla pokračovat v nošení šátků i na jaře nebo podzim :-) Jaký nosí úvaz? Ale i kdyby nosila šátek jako paní Jechová v Kulovém blesku, tak do toho nikomu nic není. Hodně bude záviset na zbytku oblečení, to udělá rozdíl mezi babkou a dámou :-) Šátky se dají vázat různě, záleží na odvaze nositelky - může ho mít i jako turban.

ertz
629 příspěvků 23.10.20 18:58

@Porkpiehat Nosí klasiku jako paní Jechová, jen teda moderní vzory. Ale je JEDINÁ :-), kdo široko daleko nosí šátek (v 78 letech). Nesmí se nachladit, protože ji pak bolí (asi) trojklanný nerv. Jednou se nám povedlo koupit v Tonaku klobouček, který přiláhal na uši a vypadal dobře. Ale už se rozpadl a podobný jsme nesehnaly.

Porkpiehat
2640 příspěvků 23.10.20 19:17

@ertz Chápu to. Když je člověk jediný, který široko daleko nosí (jakoukoli) pokrývku hlavy, tak mu to může být nepříjemné. Já jsem asi jako jediná ve městě nosila baret, také takové ty čepice gavroche (bekovka?), různé zimní čepice (kulichy bez bambulí). A na vesnici jsem se svými pokrývkami hlavy ještě nápadnější.
Radši bych potkávala ženy se šátkem než s tou hroznou čepicí, kterou jsem tady na naší vesnici potkávala několik let (prodávali je na trzích), dotyčné ženy vypadaly, že je ukradly afgánským pastevcům. Měly i téměř totožnou barvu. Jestli chcete pohledat, tak se jmenuje pakol.

Stránka:  « Předchozí 1 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek