Pro lidi, co tápou v modě

Fotoalbum tématu (2242) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
LorelaiH.
3389 příspěvků 16.12.20 20:36

Ještě k otázce bot k plisované sukni. Jak obrázky napovídají, tak v podstatě cokoli, ale něco na podpatku určitě. Inspirace ze zmíněného Pinterestu

giuliettka
8374 příspěvků 16.12.20 20:47
@SedimDoma píše:
@giuliettka … ve mně vidí potenciál a já jsem tedy polobohyně, a zůstanu hezky v normálu příčetnosti (ano, z vás mám virtuální hrůzu :) ).

Ale ja vo vás tu Victoriu za ten rok fakt vidím. Myslím, že to chce len vyberať a preberať a skúšať. Dajte si záležať aby to sedelo. Nič čo nesadne na chlup nekupujte, alebo si to nechajte prípadne upraviť na mieru. Nie je to až take drahé ako šitie na mieru a úprava v maličkostí na postavu robí divy.
A tu hrôzu vám neverím, veď ja som krotká jak baránok. :-D

SedimDoma
75 příspěvků 16.12.20 21:08

@LorelaiH. Takže třeba něco takového teď na zimu by šlo? V tmavě modré barvě a k tomu tmavé punčochy. Přemýšlím, že bych si koupila tento kabát a mohla bych to nosit dohromady (momentálně vlastním jedny tenisky slušné, jedny tenisky na zahradu a jedny sněhule na zahradu, aby nebyl můj arsenál přeceňovaný)

@giuliettka jestli mi s tím pomůžete, tak já slibuji, že se snažit budu :D Věci mohu dávat k úpravě mamince, ta to umí, ale já bohužel nepoznám, co vylepšit jde a co ne. Už se stalo, že jsem jí něco dala k úpravě a ona mi patnáct minut vysvětlovala, že toto nejde jelikož XXX (vůbec nevím, co říkala).

Byljednoujedenživot
219 příspěvků 17.12.20 09:00

@SedimDoma Máte hezká ramena a krk, štíhlý pas. S tím pracujte. V zimě se teda s odhalenou šíjí pracuje špatně, uznávám :)

if5
462 příspěvků 17.12.20 17:31
@SedimDoma píše: … teď mám představu, že bych chtěla dosáhnout co nejelegantnějšího vzezření.

Tak to počítejte s tím, že elegantní vzhled je hlavně pracný - účes, make-up, manikúra - a pro některé činnosti dost nepohodlný. Pokud ho nepotřebujete do práce, pořiďte si pár elegantních věcí, když chcete jít „za dámu“, a po zbytek času zkuste spíš smart casual nebo tak něco, v čem se budete cítit pohledně, ale zároveň pohodlně.

SedimDoma
75 příspěvků 18.12.20 20:16

@if5 Nemyslím, že to dotáhnu až tak daleko :) Ostatně kvůli povaze svého sportu můžu na manikůru zapomenout, na denně dokonalý makeup víceméně taky. Ale myslím si, že umět se hezky oblékat i tak nemusí být k zahození.

Jana
69 příspěvků 19.12.20 09:24

Pořiďte si doplňky, barevně ladící bižutérie není drahá a celkový dojem hodně zvedne, a nemusí to být jen náhrdelníky, třeba šátek, šál, náušnice, náramky…

SedimDoma
75 příspěvků 27.12.20 12:54

Přeji krásný den,
na včerejší vycházce jsem v sukni (ač s kabátem, vlněným svetrem a vlněnou šánou) docela promrzla. Při tom jsem si vzpomněla, že jsem kdysi viděla v Praze slečnu, která v mrazech měla sukni a na nohou něco jako návleky.
Obrázek, jak to přibližně vypadalo zde https://mojenozky.cz/…-teple-20576
Měla je nad/lehce přez kotníkové kozačky. Co si o tom myslíte? Mně se to tehdy velmi líbilo, ale fakt je, že slečna byla celkově velmi hezky oblečená.

ertz
933 příspěvků 27.12.20 13:21

@SedimDoma Včera jsem nad tím taky přemýšlela, jak to někdo dělá, že mu není zima. Náhodou jsem narazila večer na tento článek
https://www.whowhatwear.co.uk/…ezing/slide6
Teď jsme se vrátili z hodinové vycházky (u nás je jasno, mrzne a fouká)a s vlněnými podkolenkami, vlněným rolákem a termolegínami v pohodě. Samozřejmě s bundou a kalhotami :-)

mimi
299 příspěvků 27.12.20 15:27

@SedimDoma
A ten kabat je vlneny, ci polyesterovy? Pretoze v PES kabate vam bude zima. Ja mam kombinovany PES/vlna, ale je mi v nom teraz zima, nosim ho az na konci zimy. Teraz nosim bundu (péřovku).
A cizmy/kozacky maju aku podrazku? Ak tenku, tak to vam bude zima od noh. V zime som fanusik hrubsich podrazok a zateplenych topanok.

Oveeec
2877 příspěvků 27.12.20 19:39

Taky jsem kdysi propadla objevu z Pekla, že ve vlněném kabátě je tepleji než v bundě, pak jsem se na to vykašlala a koupila si péřovku. Teď jsem se zase rozhodla jsem se co nejvíc omezit šusťákové bundokabáty (i když bych silně toužila po dlouhém bundokabátě) a vrátit se k trochu klasičtějším věcem. Sehnala jsem teď z druhé ruky dlouhý kabát ze 70 % vlněný a 10 % kašmírový, zbytek nějaká umělina, a jsem hrozně zvědavá, jak teplo mi v tom bude. Asi to bude chtít termotričko, termopunčochy a podobně…

xSx
1057 příspěvků 27.12.20 21:03

@mimi @Oveeec mam kabat 50% vlna a teplo v nem taky samotnem neni, proste vrstvim (triko, dlouhe triko a vlneny svetr). Do mesta se da.

SedimDoma
75 příspěvků 27.12.20 21:16

Upřímně nevím, jaké je složení mého kabátu, nenašla jsem cedulku. Je kupován před lety v M&S, byl ve velké akci (-60 %?) a stál 1200 (?). Co si pamatuji, nějaká vlna v něm byla (50 %?). I tak mám ale obecně problém s prochládáním nohou a rukou, proto přemýšlím, jak nohy zateplit, když mám sukni.
Boty mám nové kotníkové kozačky se středně tlustou podrážkou a vlněnými ponožkami ještě přes punčocháče.

mazanajana
4 příspěvky 27.12.20 23:41

@SedimDoma V posledních letech nosím v zimě sukně častěji než kalhoty a hodně dobře se mi osvědčily kašmírové punčocháče z Calzedonie a termopunčocháče z Tchiba. Když je třeskutá zima a stále trvám na tom, že půjdu v sukni, vezmu si třeba navíc i ponožky/podkolenky/nadkolenky v barvě punčocháčů. Pak taky se mi v second handu podařilo koupit vlněnou sukni, což je do zimy skvělá věc. Co se týče vršků, nosím pod úplně všechno spodní košilky (mám tělové a černé, nejčastěji z M&S a H&M).

bao-baba
1683 příspěvků 28.12.20 09:10

@mazanajana Ad košilky…zamlada by na mne navlékli košilku jen v narkóze, pokud tedy zrovna nebylo okolo mínus dvaceti. Dnes je nosím od podzimu do jara. Letos jsem si koupila v e-shopu M&S termokošilky a jsem s nimi moc spokojená.

SedimDoma
75 příspěvků 28.12.20 11:00

@mazanajana V Calzedonii jsem našla jen punčochy s 8 % kašmíru - to jsou ony? Nějak se mi nechce věřit, že by tak málo kašmíru skutečně v zimě pomohlo, ale klidně se nechám vyvést z omylu :)
Nad košilkami též přemýšlím.

Oveeec
2877 příspěvků 28.12.20 12:13

@bao-baba Děkuju za tip! Sice jsem si zakázala kupovat nové věci, ale termokošilka je termokošilka :) Sehnala jsem kdysi jednu v nějakém outdoorovém obchodě a je úplně skvělá, akorát je tyrkysová a já mám radši „základní“ barvy. Mimochodem kdyby to někoho zajímalo, v F&F mají (měli?) termotrika s krajkou u výstřihu, sama o sobě moc pěkná, mám černé a šedivé a vážně to hřeje. Akorát že do F&F se teď člověk asi nepodívá.

giuliettka
8374 příspěvků 28.12.20 12:29
@SedimDoma píše:
@mazanajana V Calzedonii jsem našla jen punčochy s 8 % kašmíru - to jsou ony? Nějak se mi nechce věřit, že by tak málo kašmíru skutečně v zimě pomohlo, ale klidně se nechám vyvést z omylu :)
Nad košilkami též přemýšlím.

Neviem jak tie štrimfle, ale ja mám kašmirovy pulover z Kardstatu a nosím ho výnimočne. Nedá sa v tom v miestnosti vydržať. Potim sa jak dvere od chlieva, jak je v tom teplo. A to pod to nesmiem vziať vôbec nič, lebo by som musela na severný pól. Takže si myslím, že 8% je tak akurát.:-)

mazanajana
4 příspěvky 28.12.20 12:41

@SedimDoma Popravdě netuším, jaké mají ty moje složení, nemají žádnou cedulku, mám je už tak dva roky, doporučila mi je tehdy moje mamka, tak jsem to neřešila a slepě je šla koupit - a byla jsem tak spokojená, že jsem si pak koupila ještě další :-D. Oproti klasickým neprůhledným punčocháčům je to fakt rozdíl.
I když je pravda, že ty termo z Tchiba jsou ještě o kus teplejší (i levnější;-) ), ale taky jak říká @giuliettka, je mi v nich pak už někdy v místnosti nebo ve vlaku vedro už trochu moc…

SedimDoma
75 příspěvků 28.12.20 12:59

A ještě mě napadla otázka, když jste tu všechny tak hezky ochotné a moc mě nekamenujete ( :D ) - jak se nosí trika se spadlýma ramenama - bez podprsenky? S podprsenkou bez ramínek? Existují takové pro holky s velkými prsy?
Pod top se špagetovými ramínky můžu dát podprsenku v tělové barvě?

Puffin
374 příspěvků 28.12.20 13:09

@SedimDoma Spodní prádlo nemá být na veřejnosti vidět nikdy. Street móda a sportovní oblečení tohle pravidlo někdy záměrně porušují, ale pak je tomu to prádlo přizpůsobené.
Někomu fungují podprsenky bez ramínek, pak je to dobré řešení i do triček se spadlými rameny. Některé šaty mají v sobě podprsenky všité, ale to nebývá běžná konfekce.
Taky je možnost některé kusy oblečení prostě nepořizovat a nenosit. Vykukující podprsenky v tělové barvě jsou zlo.

ertz
933 příspěvků 28.12.20 14:11

@SedimDoma Můj rolák má 50% merino vlna a 50% akryl, je tenký a nosím ho jen v zimě na bruslení, procházky, je v něm dost teplo. Do místnosti by byl lepší rozpínací.

Temperance
3118 příspěvků 29.12.20 02:14

@SedimDoma Zkusila jste vložky do bot s hliníkovou fólií? Odrážejí teplo zpátky do chodidel.

bao-baba
1683 příspěvků 29.12.20 07:47
@Puffin píše:
Taky je možnost některé kusy oblečení prostě nepořizovat a nenosit. Vykukující podprsenky v tělové barvě jsou zlo.

Bohužel si část populace myslí, že je to módní a velmi sexí. Když v létě vyrazíte mezi lidi, nejde si nevšimnout přehlídky práskaček.

SedimDoma
75 příspěvků 29.12.20 08:54

@Temperance Ne, nezkoušela a zkoušet nebudu :D Fyzikálně jakékoliv „odrážení tepla zpět“ nedává smysl (i kdyby to fungovalo, odrazilo by to jen zlomek vyprodukovaného tepla, většina tepla se totiž přenáší vedením, ne zářením). To už je lepší místo tenké vrstvy kovu koupit tenkou vrstvu lépe izolujícího materiálu (např. vlny) :)

Stránka:  « Předchozí 1 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 544 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek