Pro lidi, co tápou v modě

Fotoalbum tématu (2242) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Moir
2531 příspěvků 29.12.20 08:55

@SedimDoma mám merino punčocháče z MS z výprodeje, kde stály 169 Kč patrně tyto https://www.marksandspencer.com/…/clp22333438
stojí každou korunu, kterou jsem za ně zaplatila, i za to zašití, protože se mi prodřely o nehet na palci.
Jsou relativně tenké, ale hodně teplé

a kabát chce mít aspoň 70 % vlny, aby byl teplý, též samozřejmě záleží na gramáži látky, oblekovka může být 100% vlněná a v zimě vás moc nezahřeje.
Mám kabát s 80 % vlny, po kolena, k tomu vlněný svetr, vlněná sukně, kozačky a je mi teplo

benyka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.20 09:49

@SedimDoma Přivedla jste mě na myšlenku vystřihnout si vložky do zimních bot z 3 mm tlustého Mirelonu (izolační podložka pod laminátové podlahy). Nosím roličku v batůžku, když jdu na procházku, a dá se na tom v pohodě sedět i na ledovém betonu.

ertz
933 příspěvků 29.12.20 09:56

@SedimDoma Právě v tom článku, na který jsem dávala odkaz, je jeden z tipů koupit vlněné vložky do bot (ale musí to být boty, které to umožní, nebo o číslo větší boty)

giuliettka
8374 příspěvků 29.12.20 10:03

Ľudia zaujímalo by ma v ktorej krajine žijete. Včera som bola asi 3 hodiny vonku, predvčerom tiež. Mala som 1 slovom jednu vrstvu oblečenia, bavlnenú košeľu z M&S a pod ňou len podprsenku. Na to obyčajný kabát najskôr asi z ropy, nie je tam už etiketa. A kozačky z CCC. A zima mi nebola. Veď tu naposledy mrzlo keď sme tiahli so Švejkom na Sarajevo! :-)

benyka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.20 16:55

Nohy jsem měla zmrzlé vždycky v jakýchkoli botách a ponožkách (nejvíc v lyžákách i s dvojími vlněnými ponožkami) a ruce v jakýchkoli rukavicích. Jedinou výjimkou bylo, když se nosily boty na třícentimetrové platformě, to jsem chodila celou zimu v lodičkách (Snaha Brno dělala úzké, takže mi nepadaly). Zimní boty jsem vůbec nevlastnila.

bao-baba
1683 příspěvků 30.12.20 10:41

@benyka Ruce v rukavicích mi také mrzly, takže jsem chodila raději bez nich. Chce to volnější pletené nebo palčáky.

SedimDoma
75 příspěvků 30.12.20 11:20

Prosím o názory, co nosit k takové sukni?
https://www.aboutyou.cz/…ukne-4503343
Napadá mě bílá/šedá/béžová saténová/hedvábná vypasovaná halenka, bílé/modré tričko. Z tohoto výběru mám ale jen to modré tričko. Můžu vzít šedé saténové tílko s krajkou ve výstřihu? Hnedé třičko tkané „do proužků“ (látka má strukturu relativně výrazných vertikálních pruhů)? Co zářivě červené tričko?
Případně máte doporučení na vypasované halenky? Mně jsou všechny buď volné přes pas, nebo těsné přes prsa.

Osuška
110 příspěvků 30.12.20 11:28

Co říkáte na tuto bundu? Váhám, jestli koupit nebo nekoupit. Líbí se mi v této barvě. Ještě ji mají v modré. Jsem menší a štíhlá.
https://answear.cz/…r-lab-283176

bao-baba
1683 příspěvků 30.12.20 11:45

@SedimDoma
Myslím, že ty barvy, které navrhujete, jsou dobré. Hodně záleží na materiálu a střihu, takže bych se držela něčeho podobného, jako má modelka, t. j. přiléhavý top z tenkého materiálu.

ertz
933 příspěvků 30.12.20 12:49
ertz
933 příspěvků 30.12.20 13:00

@SedimDoma Ta sukně je hodně výrazná, tak bych raději volila hladká trika v barvách, jak jste psala. Červenou ne, hnědou světlou, záleží na odstínu. Nebo halenku jako na fotce výše. Možná by šla bílá madeira s jemným vzorem. Střih třeba tato halenka (jiný vzor samozřejmě) 

Osuška
110 příspěvků 30.12.20 13:55
@Osuška píše:
Co říkáte na tuto bundu? Váhám, jestli koupit nebo nekoupit. Líbí se mi v této barvě. Ještě ji mají v modré. Jsem menší a štíhlá.
https://answear.cz/…r-lab-283176

Můžete mi, prosím, napsat svůj názor na tuto bundu?

bao-baba
1683 příspěvků 30.12.20 14:07

I když na MP těší tzv. bundokabáty v menší oblibě, podle mě je v pohodě. Barva je hezká, ale pozor na to, jestli vám taková opravdu sluší. Při koupi oděvů nebo doplňků na horní část těla se řídím tím, jestli mě při zkoušení „rozsvítí“. Když ne, tak to nekoupím, i když to má barvu sebehezčí.

bao-baba
1683 příspěvků 30.12.20 14:07

@ertz
Myslím, že blůza z madeiry k sukni z krajky není dobrý nápad.

ertz
933 příspěvků 30.12.20 14:22

@bao-baba Musel by být opravdu jemný vzor něco jako tady 

Ještě jsem viděla ty dírky dál od sebe nebo byly tři dírky u sebe. Jednou jsem takovou kombinaci viděla na kolegyni a překvapilo mě, jak to bylo hezké. @SedimDoma Z barev mě napadly ještě světel žlutá/vanilková nebo hodně světlá mint. Ale ta barva je hodně výrazná a nejlépe to uvidíte naživo.

ertz
933 příspěvků 30.12.20 14:32

@Osuška Mně se taky líbí. Jen si dejte pozor na délku, pokud jste menší, abyste v ní nebyla „utopená“. Já mám průměrnou výšku, ale některé věci mi nesluší, protože jsem v nich jako zaražená do země (zkrátí mi nohy). Takže tu délku (myslím 81 cm) si na sobě odměřte nebo si změřte něco, co už doma máte.
A ještě : Dnes jsem viděla paní v podobné bundě s hnědou kožešinou. Na hlave měla čepici s šedou kožešinovou bambulí a šedým kožeš. lemem. A ty dva kožichy vedle sebe v různých barvách mě vizuálně ruší.

Osuška
110 příspěvků 30.12.20 15:25

@ertz Děkuji. Vzala bych XS, snad bude i o kousek kratší. Čepice nenosím, pouze kapucu a ta tady je, tak to je fajn. A kožich na ní jde odepínat, to mi taky vyhovuje. Ještě jednou to pro jistotu přeměřím…

Osuška
110 příspěvků 30.12.20 15:27

@bao-baba Pokud je barva opravdu jako na fotce, tak by mi měla sedět. Nesedí mi černá. Přitom tolik hezkých věcí je v černé barvě, ale jak píšete, taky si je nekoupím.

SedimDoma
75 příspěvků 2.1.21 16:10

Hezké odpoledne přeji! :D
Pokusila jsem se udělat nákup. Hodně jsem přemýšlela nad kombinovatelností a taky jsem zkusila něco trochu mimo svou komfortní zónu, abych otestovala, co by mi mohlo slušet. Moc prosím o ohodnocení, přidám vždy fotku a zvlášť komentář, prosím oramínkujte, jestli s komentářem souhlasíte.
Co neprojde, posílám zpět

SedimDoma
75 příspěvků 2.1.21 16:12

Zvířecí vzory nenosím, ale řekla jsem si, že to zkusím…

SedimDoma
75 příspěvků 2.1.21 16:13

Komentář k fotce se zvířecí sukní: přijde mi, že mi to dělá děsně velká prsa. Plus bych to možná zkusila nosit s něčím malinko veselejším - žlutý šátek? Zlatý pásek?

SedimDoma
75 příspěvků 2.1.21 16:14

Číslo dvě…

SedimDoma
75 příspěvků 2.1.21 16:15

K číslu dvě: lodičky tělové barvy a dále vůbec nevím. Něco červeného či zlutého?

SedimDoma
75 příspěvků 2.1.21 16:16

Čísli tři:

SedimDoma
75 příspěvků 2.1.21 16:17

Komentář ke trojce: volila bych červené lodičky i doplňky…

Stránka:  « Předchozí 1 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 544 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek