Pro lidi, co tápou v modě

Fotoalbum tématu (2242) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
giuliettka
8374 příspěvků 3.1.21 10:40
@SedimDoma píše:
Můžu když tak poprosit o podrobnější komentář? Např. k té vínové sukni a tričkem z proužky - co je podle vás na tom špatně? A ještě by mě zajímal názor na ten zvířecí vzor - docela jsem se do něj zakoukala, ač to můj styl nebyl.

Tá vínová sukňa má divný pás. Jak máte trička v sukni, tak to vyzerá, že je moc úzký. Nie je to pás, ktorý by šírkou mal vyniknuť a byť ozdobou. Je to také nijaké, jak keby to bola spodnica od niečoho, čo má vrchný diel nadzdvihnt a dotvarovať. Ten pás by mal byť buď užší, alebo širší, takto vyzerá, že nezostalo naňho materiálu.

giuliettka
8374 příspěvků 3.1.21 10:45

@SedimDoma Ak je mamka krajčírka a chcete tento typ sukne, tak s vašími proporciami nech to nie je rovný kus látky nariasený do gumy, budete v tom vždy vyzerať jak spartakiádna cvičenka, ale nech to má klasický pásec, ktorý podtrhne vašu peknú postavu.

giuliettka
8374 příspěvků 3.1.21 10:52
@SedimDoma píše:
Komentář k šestce: dělá to kontrast a je to trochu formálnější. Ale úplně mi to nepřijde strašné.

To tričko vám nesedí vpredu vo výstrihu. Nie to tým, že máte väčšie prsia,, to tričko by tak odstávalo aj na plochej hrudi, jak tam robili na ramenách a rukávoch tie volánky, tak nejak nedomysleli strih toho výstrihu, nejak to proporčne posunuli.

giuliettka
8374 příspěvků 3.1.21 11:00

@SedimDoma Tá čierna sukna čo je na 10 je taká normálna, neurazí, nenadchne, tu si kludne nechajte ak je z vaších zásob, ale to hnedé tričko k vám nejde. Navyše to nie je kus čo by sedel jak uliaty a bez neho by ste sa nezaobišla a tak mu tolerujete farbu.

giuliettka
8374 příspěvků 3.1.21 11:02

@SedimDoma Tie šaty od babičky, jak je držíte v páse, tak vyzerajú, že vám nesedia. Ale strihom a vzorom sú dobré. Ak to mamka upraví na vašu postavu, tak aby naozaj sedeli, tak tie si nechajte a upraviť si ich dajte.

giuliettka
8374 příspěvků 3.1.21 11:08
@SedimDoma píše:
Např. k té vínové sukni a tričkem z proužky - co je podle vás na tom špatně?

To tričko som myslela, že je z vaších zásob. To je v pohode, s tými nohavicami vyzerá dobre, akurát by to mali byť dlhšie nohavice. Jo a vykašlite sa na pozorovanie svojích kotníkov, nič im nechýba a ani neprebýva, na túto tému som sa už vyjadrila v pekelných celebritách, tak sa nechcem opakovať. Namiesto hľadania neexistujucích chýb na kotníkoch si prečítajte Kto chytá v žite! Za trest, že nemáte čo robiť a hľadáte nezmysly! :-D

giuliettka
8374 příspěvků 3.1.21 11:21
@SedimDoma píše:
Zvířecí vzory nenosím, ale řekla jsem si, že to zkusím…

Neviem nakoľko tá farba na mojom monitori skresľuje, schválne som si to pozrela aj na iphone, ale aj tak neviem. Zdá sa mi to na zvierací vzor dosť „vyblité“ svetlé, také nevýrazné. Ale ak sa vám ta sukňa páči a je to aj dobrý materiál, a reálne je tá sukňa vo výraznejších farbách ako na monitoroch, tak začnite kombinácie v bielej, alebo čiernej. K tomu, aby ste skombinovala s farbou ktorá je na tej sukni, sa myslím musíte prepracovať, aby ste videla už na prvý pohľad, že toto tam nabeton je, a že nie je to len tak nejak asi podobné, jak na tej sukni. Že to tam uvidíte na prvý šup sama.

giuliettka
8374 příspěvků 3.1.21 11:22
@MarryJu píše:
@giuliettka ještě nemáte dohráno?!

Vyhrála som! Manžel zbankrotoval! :-D
Ale teraz som to zaspamovala ja, tak asi idem vytiahnuť dostihy a sázky. :-)

SedimDoma
75 příspěvků 3.1.21 15:38

@giuliettka Moc děkuji za komentář, přečetla jsem si všechno asi desetkrát :)

Náhoudou nevíte, kde sehnat tu vínovou sukni, jako jste navrhla? Internet v prvních patnácti minutách nic nevrátil a moje maminka (ač by to hravě zvládla) mi sukni neušije. Nešije úplně ráda, jelikož nevidí smysl v tom si něco šít, když „to stejné přeci“ jde sehnat v obchodě. Takže ji přemluvím jen k úpravám. Mohla bych to vyřešit širokým páskem k této sukni? Můžu jí vrátit, to ano, ale ještě bych se nad ní ráda zamyslela, jestli můžu. Např. nějaký široký pásekve stejné barvě nebo naopak nějaký černý, kožený?

Tak já si jdu půjčit knížku, když jinak nedáte :D Ale musíte mi dát ještě čas, teď musím dočíst „povinnou literaturu“ k projektu :D

Zvířecí sukni zkusím ještě s černou a ještě si zkusím objednat jinou, výraznější, jestli to bude lepší. Ona tato je asi o něco sytější, než jak jsem ji vyfotila, řekla bych, ale není nic extra materiálově.

SedimDoma
75 příspěvků 3.1.21 15:40

Vlastně mě napadlo, existuje nějaký obecný návod, jaké materiály kombinovat? Je mi jasné, že to asi není univerzální, že záleží na milionu faktorů, ale stejně… Např. co si můžu vzít k saténové (či prostě jinak lesklé) sukni? Můžu mít lesklou halenku i sukni? Nebo pak jen např. tenký úplet?

giuliettka
8374 příspěvků 3.1.21 16:00

@SedimDoma ta sukňa je v nejakom poľskom eshope. Pridržte prst na fotke a z možností dajte vyhľadať produkt.Ak to počká tak vám pošlem neskôr alebo zajtra odkaz. Som na mobile to neviem vložiť.

benyka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.1.21 16:24

@SedimDoma Myslím, že by to chtělo trička nebo halenky, které neobtahují hrudník. Ve vzoru (bílé triko s puntíky) se to ztratí, ale u jednobarevných vršků vznikají varhánky na břiše a dojem velkých prsou vždycky, na tvaru výstřihu až tak nezáleží. Takže bych zkusila trička z pevnějšího materiálu, projmutá, ale neobtahující, nebo halenky nad pasem volnější (jako v odkazech @mp blanka). Pokud je takové triko nebo halenka zastrčené do sukně, tak obtažený pas, případně ještě přiléhající horní část sukně, ať už je dole úzká nebo rozevlátá, k vytvoření vyvážené siluety úplně stačí.

if5
461 příspěvků 3.1.21 17:13

@SedimDoma Při kombinování materiálů je pro začátek užitečné mít vždy jen jeden kus z výrazného materiálu (lesk, krajka, chlupatina, nápadný strukturní úplet, nápadný vzor) a zbytek k němu dorovnat, nebo neutrální oblečení a k tomu výrazný doplněk - barvou, velikostí, materiálem.

MP blanka
2859 příspěvků 3.1.21 18:24

@SedimDoma - viem, že máte seriózne dôvody k tejto diskuzii, a verím, že vám bude užitočná. Ale okrem toho sa vám to tu podarilo po dlhšom čase zasa trochu rozprúdiť, ako keby sa čosi zo starého MP vrátilo a zavanul čerstvý vietor - vďaka!

Puffin
374 příspěvků 3.1.21 18:43

@SedimDoma Hezký den, Vaše nadšení pro hledání dobré cesty se mi moc líbí.
Vidíte Vy sama něco na těch fotkách, když si je takhle v klidu prohlédnete?
Já bych se připojila k tomu, co tu už zaznělo, zkuste malé výstřihy (třeba rozepnuté horní knoflíky na košili). Délka sukní vypadala na Vás nejlépe ke kolenům, ale Váš úhel focení možná trochu zkresluje.
Na zimu se navíc opravdu těžko kombinují delší sukně, je nutné k nim mít kozačky s podpatky, jinak to obvykle vypadá dost divně. Navíc často vypadají dobře jen na fotkách s rozepnutými kabáty, jakmile je zapnete, získá celé tělo tvar válce a to nevypadá dobře.
Ptáte se hodně na boty, záleží, zda zvládáte a chcete nosit podpatky, a pokud ano, jak vysoké. Pokud si boty budete kupovat nové, přijde mi rozumné sáhnout po klasických dobře padnoucích modelech, které můžete nosit k většině oblečení (jedny kožené hnědé nebo černé kozačky co nejštíhlejší snesete, aby pro Vás byly pohodlné, lodičky buď nude, nebo v barvě, která se hodí k většině Vašeho oblečení, nějaké nižší boty, třeba chelsea boots, zase v hnědé nebo černé…) A až časem, když budete chtít, sáhnout po barevných, výraznějších, které se budou hodit jen k něčemu ve Vašem šatníku.
Mně třeba hodně pomohly takovéhle jednoduché obrázky (tenhle je z Pinterestu), ujasnila jsem si na nich, že můj pocit, že nějaká kombinace bot a délky sukně není úplně dobrá, je oprávněný a že to prostě nemám zkoušet, protože to vždycky dopadne blbě.

SedimDoma
75 příspěvků 3.1.21 21:56

@giuliettka sukni jsem našla na pinterestu, odkud jsem se proklikala do eshopu, ale podle všeho ji asi již nemají. Alespoň v tom, který jsem našla já. Ještě snad otázka: k takového sukni, jkao jste navrhovala, by se hodilo tričko s puntíky či to proužkaté? Abych se přiznala, mně ten pásek přijde tak výrazný, že bych volila nějakou šedou hedvábnou halenku, možná košili. Na ta trička mi to přijde už moc výrazné. Ale vyveďte mě když tak z omylu, prosím :)

SedimDoma
75 příspěvků 3.1.21 22:08

@Puffin Moc děkuji za obrázek, ukládám si ho! Já snesu i hodně vysoký podpatek, pokud najdu dost širokou botu na mojí ploutev ve stylu „široká s vysokým nártem“, ale nosit to moc nechci, protože manžel je jen o 9 cm vyšší a často chodíme spolu (i do práce), připadám si pak vedle něj divně :D

Jinak hlásím, že se snažím se řídit vašimi radami, zabalila jsem některé věci a zítra poputují zpět, odkud přišly (v čele s modrou sukní, uznávám, že není tak hezká, jak jsem si myslela, když jsem ji uviděla). Zbytek pošlu zpět když tak časem, ještě s nimi chci experimentovat a zkoušet kombinace :D Provedla jsem novou objednávku, tentokrát to budou výstřihy všeho druhu, svetry a pár šatů jsem tam naházela (jak někdo radil, omlouvám se, nepamatuji si jméno, ale mám to tu na papírku poznamenáno). Tak uvidíme, co z toho vyleze :D

SedimDoma
75 příspěvků 3.1.21 22:22

@Puffin Ještě abych odpověděla na vaši další otázku, já toho na těch fotkách takto z odstupu vidím až moc :D (jako svoje tlusté kotníky, že)
Každopádně je to pro mě hodně poučné, na fotce vše vypadá jinak a můžu mít od sebe trochu odstup. U některých kombinací jsem se po prohlédnutí fotky v příspěvku sama zhrozila (ani jsem je před vložením nekontrolovala), ale už jsem to tak nechala a potvrdily jste mi můj pocit. Pro mě je i dost nápomocné, když tu někdo konkrétně pojmenuje problém (tohle je špatná kombinace barev, jelikož xxx, tady se zhmotnila ropa…), protože to převádí moje pocity, do „uvědomění si problému“ a napodruhé se sama sebe ptám: „Tohle není zhmotnění ropy? Tohle je dobrá kombinace? Je dobrá nebo je super? Sedí mi tato věc bez výhrad nebo s výhradami?“ A na takové otázky se dokážu sama sebe ptát tak nějak až poté, co vím, že se na ně mám ptát. Do teď jsem se ptala ve stylu: „Je to hezké? Sluší mi to? Stojí mi to za ty peníze?“ Snad je v tom cítit ten rozdíl…

Oveeec
2877 příspěvků 3.1.21 23:40

@SedimDoma Ještě taková drobnost: být Vámi, nenechala bych se odradit třeba od hezkého roláku obavou, že v něm budete mít moc velká prsa (pokud zbytek postavy nebude působit krabicoidně) nebo od hezkých bot tím, že budete stejně vysoká jako manžel (to je ještě v pohodě, mně to třeba vadí, až když jsem vyšší). Kotníky u většiny kousků taky nemusíte řešit. Vím, že jestli v tom sama nemáte dobrý pocit, jsou všechna povzbuzování marná, ale myslím, že u těhle věcí byste se možná zbytečně připravovala o další možnosti.

julie74
3828 příspěvků 4.1.21 00:38
@giuliettka píše:
Prosím nie, raďme tak, aby to bolo pekné, nie tak ako by sa mala obliecť sekretárka, čašníčka a pošťačka…podľa toho čo sa sluší a patrí. :-)
@SedimDoma Neopovážte sa napísať kam v tom chcete! :-D

Jedna věc je aby to bylo pěkné a druhá aby to bylo vhodné pro nositelku. Přijde mi trapně to psát, jak je to jasný, ale když získáte prestižní práci pro bílé límečky, potřebujete trochu jiný šatník, než když získáte práci v zahradnictví. Byť prestižním, ne? A jo, pamatuji si, ze k vám přijel zahradník v obleku, ale takový je jen jeden :grinning:

Temperance
3117 příspěvků 4.1.21 01:48

@SedimDoma K tomu roláku - taky jsem háklivá na krk, tak Vám moc dobře rozumím. Zkuste tu velkou plochu na hrudníku rozbít výrazným dlouhým náhrdelníkem - třeba něco na tento způsob: https://www.bizuland.cz/…vy-d6280.htm?….

krajta
101 příspěvků 4.1.21 15:12
Oblek pro ženicha

Jakou barvu obleku pro ženicha doporučite? Přítel má zelené oči a světle hnědé vlasy. Černou barvu určitě nechci. Ale jakou teda? Světlý nebo tmavý? Přítel módě absolutně nerozumí a já oblek nebudu vybírat s ním, abych viděla, který mu sluší a poradila mu. Děkuji za rady

giuliettka
8374 příspěvků 4.1.21 15:20
@julie74 píše:
A jo, pamatuji si, ze k vám přijel zahradník v obleku, ale takový je jen jeden :grinning:

A práve preto, aby ten moj elegán nebol osamelý jak kôl v plote, potrebujeme zatajiť miesto kam sa slečna v tom oblečení vyberie! :-D

@julie74 píše:
Jedna věc je aby to bylo pěkné a druhá aby to bylo vhodné pro nositelku.

No veď vyberáme vhodné pre nositeľku, ale s ohľadom na životné prostredie, množstvo odpadu a vyhodeného funkčného oblečenia, radíme napríklad predavačke v sámoške outfity, ktoré bude mocť nosiť aj o 4 roky, keď postúpi na kariernom rebríčku a bude z nej ministerka financii. :-D

giuliettka
8374 příspěvků 4.1.21 15:21
@SedimDoma píše:
@giuliettka sukni jsem našla na pinterestu, odkud jsem se proklikala do eshopu, ale podle všeho ji asi již nemají. Alespoň v tom, který jsem našla já.

Tak som ju tiež nenašla, v eshope na ktorý ma pošle ten pinterest to nemajú. Mrzí ma to.

Judy24
1275 příspěvků 4.1.21 15:25

@krajta Pokud chcete fakt oblek (dneska se dělají i svatby neformálnějšího charakteru a prošlo by mu i sako s košilí a slušnými kalhotami), tak bych volila buď tmavě modrou nebo tmavě šedou. Podle mě jsou to nejuniverzálnější barvy z hlediska množství příležitostí, kam si bude moct oblek vzít i kdykoliv po svatbě.

Stránka:  « Předchozí 1 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek