Pro lidi, co tápou v modě

Fotoalbum tématu (2247) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
giuliettka
7991 příspěvků 7.1.21 20:23
@krajta píše:
Z Bonprixu jsem objednávala poprvé a byly v obyčejnem sáčku dohromady obě boty. Což mi vadí od eshopu a zohledním to v hodnocení, protože vím jak se pošta většinou chová. Rozbili mi křišťál a reklamaci neuznali. A zrovna nemám doma žádnou volnou krabici od bot, do které bych je dala, vzhledem k tomu že svatba bude za rok.
Dakujem. V tejto covidovej dobe som sa už dávno tak nerehotala. Vy si objednávate boty teraz, keď je všetko zavreté, na svadbu ktorá bude o rok?! A v hodnotení eshopu ktorý vám poslal boty, ktoré dorazili v poriadku a nepoškodené, zohľadnite to, že Vám pošta rozbila porcelán? No nazdar. Čo má s tými topánkami spoločné ten porcelán? A prebohaživého na kieho ďasa sú vám už teraz topánky, keď ani netušíte či tá svadba vobec bude?! :-D
krajta
92 příspěvků 7.1.21 20:40
@Singer ka píše:
@krajta křišťál posíláte poštou? no to je nápad.. kdybyste to pořádně zabalila, a zaplatila službu křehce, reklamaci uznali. nevim já mám zkušenost s poštou dobrou, ale to ke fuk, botám se v pytli nic nestane. Kupujete boty co budete potřebovat za rok?

Je zvláštní že paní, která ho posílala (já jsem ho od ní kupovala) to zabalila pořádně do bublinek a vzduchové výplně a zaplatila službu křehce. A stejně reklamaci neuznali.
A nevím proč si nekoupit boty, které se mi líbí a využijí je na předsvatební focení.

Vinca_minor
2278 příspěvků 7.1.21 20:42

@krajta Co je to předsvatební focení?

giuliettka
7991 příspěvků 7.1.21 20:47
@krajta píše:
A nevím proč si nekoupit boty, které se mi líbí a využijí je na předsvatební focení.

Boty na fotenie?! Tak to je ešte väčšia absurdita ako som si myslela. :-D
A kto sa fotí pred svadbou? A kde beriete tú istotu, že tá svadba bude? :-D

krajta
92 příspěvků 7.1.21 20:51
@giuliettka píše:
Boty na fotenie?! Tak to je ešte väčšia absurdita ako som si myslela. :-D
A kto sa fotí pred svadbou? A kde beriete tú istotu, že tá svadba bude? :-D

Asi holt jste starší generace než já že nechápete že se lidé fotí před svatbou (já se nechávám profi fotit minimálně pětkrát ročně). Když se plánuje svatba, tak je normální že se plánuje dopředu. Nebo se asi pletu :D.

giuliettka
7991 příspěvků 7.1.21 20:56
@krajta píše:
Asi holt jste starší generace než já že nechápete že se lidé fotí před svatbou (já se nechávám profi fotit minimálně pětkrát ročně). Když se plánuje svatba, tak je normální že se plánuje dopředu. Nebo se asi pletu :D.

Ja som už tak stará, že za mojích svadobných čias sa ešte maľovali portréty olejom na plátno, takže maliar prišiel už dva roky pred svadbou a sedeli sme mu modelom raz do týždňa celé 2 roky. :-D Áno je normálne plánovať svadbu dopredu, a nie nie je normálne sa dopredu odfotiť. Bola som na svadbe, kde ženích v kostole pred oltárom povedal nie. To keby si tá nevesta nafotila dopredu, tak to má aj zdokumentované. :-D
Ale vzhľadom na coronu a covid, si myslím, že plánujete zbytočne. Že opulentné svadby už nebudú, a že tých 15 minut slávy si budete musieť zaistiť ináč, ako prejdením v bielých šatočkach uličkou k oltáru. :-D

giuliettka
7991 příspěvků 7.1.21 21:00
@Vinca_minor píše:
@krajta Co je to předsvatební focení?

To si tak trištvrte roka pred svadbou nafotíte fotky v šatách a potom o 25 rokov vravíte so slzou v oku svojmu dieťaťu, naozaj si sa narodil týždeň po svadbe a naozaj som vo svoj svadobný deň bola štíhla ako prútik a nie, neodnosila ťa náhradná matka a nie si adoptovaný. :-D

giuliettka
7991 příspěvků 7.1.21 21:06

@krajta Fakt ma to zaujíma, načo sú vám fotky z toho, ako ste vyzerala dajme tomu mesiac, týždeň pred svadbou? Vždy som si myslela, že fotka dokumentuje tu chvíľu. Pripadá mi to, ako keby som sa odfotila v atelieri pred pozadím z Eifelovou vežou, tak aby ma fotograf našteľoval čo najposobivejšie a potom o mesiac išla ku tej veži do Paríža a už si len tak cvakla selfie, nech sa nepovie. Šak nádherné fotky od Eifelky, ktoré budem ukazovať ostatným, už mám doma.

Vinca_minor
2278 příspěvků 7.1.21 21:15

@giuliettka Teď přemýšlím, jestli jsem moc stará nebo moc mladá, protože v mém okolí mají všichni profi fotky maximálně ze svatby, těhotenství a s miminy.
@krajta A jak dlouho před svatbou se ty předsvatební fotky fotí? A má to nějaký význam kromě toho, aby si pak manželé mohli vyčítat, že po svatbě vyplešatěli anebo přibrali a že si měli vzít Pištu Hufnágla?

giuliettka
7991 příspěvků 7.1.21 21:20
@Vinca_minor píše:
@giuliettka Teď přemýšlím, jestli jsem moc stará nebo moc mladá, protože v mém okolí mají všichni profi fotky maximálně ze svatby, těhotenství a s miminy.

Há ja mám fotku s miminkom tak mesiac pred otehotnením! :-D Vyzerám na nej úžasne, bola som na krstinách bratovho syna a miminko mi požičali a vyfotili ma s ním. Doteraz som každému povedala pravdu, ale práve som sa rozhodla, že to odteraz budem vydávať za vlastné dieťa dva týždne po porode! :-D Tu postavu mi bude každý závidieť. :-D

zwedavka
1242 příspěvků 7.1.21 21:27

@Vinca_minor z (3) těhotenství mám právě jednu fotku omylem, škoda. Ovšem mám na mysli civilní foto, nikoliv „moderní“ polonahé fotky

MarryJu
555 příspěvků 7.1.21 22:23

Předsvatební focení je z důvodu výběru fotografa. Kamarádka je profesionální fotografka a předsvatební focení si u ní objednávají páry, které chtějí vědět jak budou fotky v jejím podání vypadat na ostro. Říkala mi, že některé páry absolvují i několik focení. U každého fotografa budete vypadat na snímcích vždy jinak.
Já si myslím, že je to hovadina, ale je to tak no

Femur
635 příspěvků 7.1.21 22:23

@Vinca_minor Tak teda já jsem asi taky stará, nebo mladá? mám stejné zkušenosti, lidi se fotí při důležitých událostech. Teda je pravda, že my jsme se před svatbou nechali od naší fotografky vyfotit, abychom viděli, jak pracuje, ale ne ve svatebním, normální civilní fotky to byly, portrétní.
Já ty předsvatební fotky v šatech nechápu, asi nějaký nový trend. Nebo teda jsem stará.

Femur
635 příspěvků 7.1.21 22:25

@MarryJu Jako, že obejdou víc fotografů? To by mě manžel asi zabil, nebo bychom se nevzali. Nám ta jedna fotografka stačila.

Vinca_minor
2278 příspěvků 7.1.21 22:38

@MarryJu @Femur Děkuji za detailní výklad, no to je masakr. To by mě nikdy nenapadlo, že se to dělá. Myslela jsem si, že se prostě kouknu na předchozí fotky na webu (nebo v ateliéru:) a je to. Tímto jsem vyhodnotila, že jsem taky moc stará.
Ještěže mám kamarádku fotografku, která nadšeně fotí celý večer. Kamarádi mají ze svatby skvělé momentky. Kdybych se vdávala, mám v tom jasno.

Femur
635 příspěvků 7.1.21 23:11

@Vinca_minor Tahle naše fotografka byla taky známá, teda přes tchýni, ta nám ji dohodila. Ty fotky nám pořídila, jen tak na zkoušku, když se s námi setkala poprvé.
A teď si myslím, že nejsem ani mladá, ani stará, spíš jsem pohodlná, zastánkyně jednoduchosti a nenáročná. Prostě naše svatba byla taková nízkorozpočtová, ne že bychom neměli peníze, ale radši jsme je utratili za svatební cestu. Na svatbě asi 20 lidí, já krátký krajkový koktejlky, co jsem si nechala ušít (to mě tedy vyšlo levněji než půjčovna, ale kvůli tomu jsem si je nepořizovala, líbily se mi a nechtěla jsem být princezna, spíš dáma), manžel si pořídil oblek, nosí ho dodnes. Bylo to celé takové skromné, ale naše.

benyka
9067 příspěvků 7.1.21 23:31

Kdyby bylo po mém, tak podepíšu na úřadě papír a jdu. Na naší svatbě fotil bratranec na diapozitivy a strýc ze šestého kolena bydlící tehdy v NSR (!), který se tam víceméně náhodou nachomýtl, na barevný negativ. Očekávali jsme báječné barevné fotky, bohužel se ale ukázalo, že strýcův foťák se po… po druhé fotce z ulice ještě před svatbou. Takže mám asi šest rozmazaných, ale s jistou mírou fantazie použitelných diapozitivů, a pár čerobílých fotek z ateliéru, kde jsme to spláchli z jedné vody na čisto, aby to bylo pokud možno rychle a hosté v restauraci nečekali na oběd.

krajta
92 příspěvků 8.1.21 05:25
@Vinca_minor píše:
@krajta A jak dlouho před svatbou se ty předsvatební fotky fotí? A má to nějaký význam kromě toho, aby si pak manželé mohli vyčítat, že po svatbě vyplešatěli anebo přibrali a že si měli vzít Pištu Hufnágla?

Jak tady čtu tak jsem výjimka, ale mi se fakt profi fotíme několikrát ročně (už jenom proto, aby dítě mělo jednou památku na své dětství). A svatba to bude velka, kolem 100 lidí, a 90% míst na svatbu už má teď plno. Fotografka a kameraman má taky většinu míst obsazené. Takže se svatba plánuje dopředu. Nechápu že tady některé pobouřilo že jsem si koupila boty. Když jsme na webu o módě. Zajímalo by mě jak často si kupujete boty vy?

giuliettka
7991 příspěvků 8.1.21 05:31
@krajta píše:
Nechápu že tady některé pobouřilo že jsem si koupila boty. Když jsme na webu o módě. Zajímalo by mě jak často si kupujete boty vy?

Vždy keď ich budem nosiť, tak o 3 dni o týždeň. Nikdy nie tak, aby som ich na rok odložila do skrine. A nikoho to nepobúrilo, všetci máme z toho prdel. :-D

Femur
635 příspěvků 8.1.21 07:04

@krajta Velká svatba, tak to za vás doufám, že už to bude možné, ale píšete, že až za rok, tak to už snad jo. Když si vzpomenu, jak kamarádka plánovala loni svatbu, asi pro 50 lidí, pořád se báli a nakonec to stihli 10. října tak tak, protože pak se všechno zavřelo. Mít to o týden později, má smůlu. Jiná moje kamarádka to má letos v létě, tak to nevím. Většinou nejsem pesimista, ale jak na to koukám…

bao-baba
1428 příspěvků 8.1.21 09:25
@giuliettka píše:
Vždy keď ich budem nosiť, tak o 3 dni o týždeň. Nikdy nie tak, aby som ich na rok odložila do skrine. A nikoho to nepobúrilo, všetci máme z toho prdel. :-D

Dělám to úplně běžně. Boty odpovídající mému vkusu a noze nevidím často, tak si je koupím a uložím, pokud ty stávající, které mají nahradit, nedochodím. Mám asi 30 párů, takže to může chvilku trvat. Nedávno jsem vytáhla tmavomodré polobotky, které se těšily ven přes rok.

bao-baba
1428 příspěvků 8.1.21 09:31

Svatbu jsem měla malou, celkem nás bylo deset nejbližších. Opulentní svatby mi přijdou jako zbytečné výdaje, zvlášť při dnešní rozvodovosti. Navíc se v tom davu příbuzných najdou vždycky nějací, kteří se zduní do bezvědomí, pohádají, nebo už dopředu trucují, že nepřijdou, když tam bude ten nebo ta. No, svatbu jsme měli malou a jednoduchou, zato jsme spolu už desítky let. Kdybych se vdávala dnes a nebyl covid, tak mám svatbu jen se svědky a ty peníze vrazím do svatební cesty.

benyka
9067 příspěvků 8.1.21 09:45

@bao-baba Mám to taky tak. Narazit na boty, které mě vpředu ani vzadu netlačí a zároveň mi nepadají z nohy, je svátek hodný oslav s ohňostrojem. :-)

Dalmitka
1793 příspěvků 8.1.21 10:47

@bao-baba - „Dělám to úplně běžně. Boty odpovídající mému vkusu a noze nevidím často, tak si je koupím a uložím,“ - Ja tak isto; všetko na seba zoženiem bez problémov, až na podprsenky a topánky. Takže ak nájdem topánky, ktoré sa mi páčia, sedia mi, netlačia ma a vyzerajú primerane žensky a moderne /neznášam topánky „dôchodcovsky pohodlné“/ - beriem, bez ohľadu na ročné obdobie, druh, cenu a príležitosť. Viem, že na mňa počkajú, keď budú najpotrebnejšie; pretože zháňať ich vtedy, keď ich akútne potrebujem, je - aspoň v mojom prípade - dopredu beznádejné.

MarryJu
555 příspěvků 8.1.21 11:50

@krajta :,,Jak tady čtu tak jsem výjimka, ale mi se fakt profi fotíme několikrát ročně (už jenom proto, aby dítě mělo jednou památku na své dětství)."
Památku na dětství? Tu si představuji tak, že dítě vyfotím při něčem co má rádo nebo když skáče na trampolíně, plave, směje se s kamarády..spíše momentky
Profi fotky děti, které vznikají většinou v ateliéru o dětství nic moc nevypoví
Mám kolegyní, která se foti několikrát ročně jako vy. Vždy jsou celá rodinka urputně vystajlovani a její dvě děti většinou nespolupracují ( nedivím se).Je to pro ně stresující, protože jsou ještě malé. Když pak vidím výsledek, tak jako jo, vypadají všichni jako reklama na Pojišťovnu štěstí, ale co tomu vždy předchází..

Stránka:  « Předchozí 1 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek