Pro lidi, co tápou v modě

Fotoalbum tématu (2247) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
ertz
840 příspěvků 14.1.21 16:09

Na chvilku přeruším téma sluší - nesluší. Objednala jsem si zimní bundu S. Oliver, v popisu je péřová bunda s kapucí. U materiálu je uvedeno: tkanina, materiál kvalitní, hřejivý, taftová podšívka, výplň: hřejivě vatovaná, svrchní materiál, podšívka a výplň - vše 100% polyester. A to peří tam není. Takže je to péřová bunda bez peří? Nebo co je hřejivě vatovaná výplň? Našla jsem si i německé znění, jestli není chyba v překladu - a je to stejné.

Brep
800 příspěvků 14.1.21 16:18

@ertz tipla bych, ze to bude „perova“ bunda - mateiral cely umely, s opravdu perovou bundou to bude mit spolecny jen tvar. Cili by leepsi nazev byla asi prosivana bunda, tipuji.
Jinymi slovy, nekomu nedoslo, ze perova bunda se jmenuje podle materialu a ne strihu.

Ophelie
1098 příspěvků 14.1.21 16:53

Já věděla, že nalézám-li na sobě v chladných dnech tu a tam pírko, bude to mít nějaké pozitivum. Kabát je nefalšovaně péřový.

porjk
3214 příspěvků 14.1.21 17:55

@ertz Měla jsem kdysi péřový kabát, myslím z Kenvela. Po nějaké době jsem u něj vyměňovala zip a co nevidím, výplň vatelin a na něm pokladená pírka. Takže ano, peří tam skutečně bylo. Ale v množství, které by stačilo cca na jeden rukáv.

Femur
649 příspěvků 14.1.21 19:08

@SedimDoma Váš dojem z té košile byl správný, nic moc. Vypadáte v tom „nařvaná“. Sedí vám štíhlé přiléhavé siluety, zvýrazněný pas, výstřihy do V. Ta fialová kombinace je fajn, jen nevím, třeba v tomto období, jaký k tomu brát kabát, nebo i boty. Takovou sukni bych viděla spíš na letní oblečení, je moc pěkná.

bao-baba
1563 příspěvků 14.1.21 19:25

@SedimDoma Také vám sluší, když máte trochu rozvolněné vlasy.

SedimDoma
75 příspěvků 14.1.21 20:11

Děkuji pěkně za recenze a připomínky, zkusím podle nich časem nafotit další serii barevné sukně :)

@Byljednoujedenživot Ve skutečnosti je to obyč PES. Sukně je z AboutYou, mají ji teď v akci. A boty zatím právě tak nějak nevlastním (ehm, jedny kecky a jedny taneční a pak leda lyžáky), takže zatím nemůžu ukazovat. Už jsem si jich pár objednala, ale žádné zatím neseděly.

SedimDoma
75 příspěvků 14.1.21 20:18

@Femur To je to pravé slovo, které jsem nemohla najít :D Nařvaná… Jako rozčilená selka!
@bao-baba ano, to mám taky pocit. Nejlepší je, podle mě, když je vyčešu do vysokého culíku, z toho mě ale rychle začne bolet hlava. Navíc to pak nerozčešu ani za nic. Další hezkou variantu mám ozkoušenou francouzský cop, to nosím například na plesy (nesnáším ty drdoly všechno na jedno brdo od kadeřníků). Připadám si s ním tak akorát elegantní :D

SedimDoma
75 příspěvků 14.1.21 20:26

@ertz péřové věci nejlépe poznáte podle toho, jak dobře jdou „zmačkat do kuličky“. Bundy v sobě mají tak 300 g peří, o mnoho více to nebude (můj spacák, ve kterém jsem v pohodě přežila -20 °C má tuším 1000 gramů na celý objem!). Samozřejmně se to odvíjí od kvality peří - prachového stačí méně, protože se samo o sobě více nafoukne. Ale péřovou výplň poznáte okamžitě - jednak je bunda „nepřirozeně“ lehoučká, druhak když vezmete cíp a zmačkáte jej pevně, nezbyde vám v ruce téměř nic. Když pak stisk pustíte, bude se „nafukovat“ rychleji a do většího objemu než syntetika.
Pro srovnání: Onen popisovaný spacák, který nás pokaždé v rozloženém stavu málem vystěhuje za stanu, jde sbalit do cca 40×20×20 cm obalu. Péřovou vestu nastrkám bez problému do váčku cca 15×7×5 cm.
Edit: překlep

Ophelie
1098 příspěvků 15.1.21 09:24

@SedimDoma sukně je hezká, líbila by se mi ale třeba s bílou košilí. V posledním modelu s kalhoty mi a rtěnkou vypadáte fakt šmrncovně. Úplně jiná žena než na prvních fotkách.
Mimochodem - nemyslím si, že byste nutně musela mít (téměř) vždy výstřih do V, jednoduchý svetřík, rolák triko bude taky vypadat v pohodě.

milujubalet1903
42 příspěvků 15.1.21 10:24

Zač jsem si zasloužila ta 4 červená?

MarryJu
570 příspěvků 15.1.21 12:18

@SedimDoma Tak já si nebudu brát servítky :-) V sukních co jste tady ukázala na mne působíte jako „Stará mladá“ Černé kalhoty, rtěnka, brýle jsou perfektní. Vypadá to nenuceně, lehce a mladistvě.
Co zkusit šaty? U nich nemusíte ladit vrchní část se spodní atd. Ty buď sedí nebo né.

SedimDoma
75 příspěvků 15.1.21 13:26

@milujubalet1903 Já myslím, že Váš příspěvek trochu zapadl. Ramínka můžou být za Vaši obavu, že budete vypadat upnutě, jinak nevím. Zkuste pohledat na YT, návodů je tam hodně. Osobně (z pohledu laika, neberte mě, prosím, moc vážně) mám pocit, že hodně záleží na výběru „uzlu“ k šále, resp. naopak. Často si v jednom šátku s konkrétním uzlem připadám jako tyranosaurus na lovu, ale s jiným šátkem to funguje. A platí to i vice versa.
Moje oblíbené video: https://youtu.be/5LYAEz777AU

@MarryJu Neberte si servítky, od to je život moc krátký! Šatů jsem si objednala už asi dvacet, ale žádné mi pořádně neseděly (buď volné v pase, nebo těsné přes prsa či ramena). Když jsem zkusila nějaké z pružného materiálu, vypadaly jako z poslední tržnice. Někdo mi tu šaty už radil (Vy?), ale zatím tuto radu nedokážu proměnit v čin. Ale snažím se, ne že ne! :)

zwedavka
1265 příspěvků 15.1.21 14:52

@SedimDoma Asi máte jinou postavu než na jakou šijí. Nezbude než vybrat šaty dobré přes ramena a prsa a nechat si je vypasovat.

Byljednoujedenživot
214 příspěvků 15.1.21 15:48

@SedimDoma Zkoušela jste rovný střih s tím, že pas zvýrazníte páskem? Třeba něco jako tohle. nebo tyhle. Látkový pásek pryč, použít pevnější, kožený nebo koženkový, to je jedno.
Tyhle mají dobrý výstřih, byly by vám vidět klíční kosti a přitom není výstřih přehnaně hluboký. Rukáv je volný, nebudete v tom „nařvaná“ :) (s dovolením použiju váš výraz k fotce s košilí). Tyhle třetí šaty působí materiálem levně, dávám je jen jako ukázku výstřihu + rukávu. Platí i pro ně jiný pásek než látkový.

SedimDoma
75 příspěvků 15.1.21 17:39

@Byljednoujedenživot Něco takového jsem zkoušela. Jak to nebylo projmuté, hodně se to nařasilo v pase, od prsou do pasu tu udělalo „nakloněnou rovinu“ a výsledek bylo, že jsem vypadala jak kdybych zrovna něměla co na sebe a pokusila jsem se propašovat noční košili za šaty :D
Ještě mám na cestě jeden balík šatů, tak třeba dopadne ten. A jestli ne, počkám na otevření republiky, abych je šla zkoušet osobně, protože posílat vše stále tam a zpět je dost nahlavu.

benyka
9115 příspěvků 15.1.21 22:31

@SedimDoma Dost záleží na tom, jak je ten „pytel“ široký. Nemůžu moc radit, protože mám úplně jinou postavu, chce to prostě zkoušet. Šaty jsou na takové zkoušení dobré, protože odpadá nutnost kombinovat vrch a spodek. Látkové pásky z materiálu šatů jsou bezvadné, ale spíš širší a pevné se sponou než zavazovací (to je úplně jiná kategorie).

ertz
840 příspěvků 16.1.21 09:19

Děkuji @Brep @porjk za rady, doufám, že mi aspoň bude tam bunda sedět.
@SedimDoma Díky za tipy, až se otevřou obchody, vyrazím do Brna a něco si musím koupit. Máte nějaký tip na značku - na běžný pohyb v mrazech.
A k šatům - já vůbec nemůžu šaty s páskem a řasením nosit, vypadám v tom jak selka nebo kojná. Mohu princesový střih nebo něco, co lemuje (ne obtahuje) postavu. Máte pravdu, že nejlepší je zkoušet v obchhodě. Já nerada objednávám, protože z 10 vyzkoušených věcí mi sedne jedna.

GorgonaM
708 příspěvků 16.1.21 11:01
@SedimDoma píše:
Když jsem zkusila nějaké z pružného materiálu, vypadaly jako z poslední tržnice. Někdo mi tu šaty už radil (Vy?), ale zatím tuto radu nedokážu proměnit v čin. Ale snažím se, ne že ne! :)

Mám jinou postavu než Vy, takže se necítím úplně kompetentní radit, ale z Vašich fotek se mi zdá, že si nevybíráte zrovna kvalitní materiály (ale chápu, ono to chce osobní zkušenost, na obrázku vypadá všecko fajn).
Pružné šaty z kvalitního materiálu mám např. tyto (akorát je nenosím s tím originálním páskem, mám široký kožený).

Mám i jedny podobné z loňské kolekce, tady jsou naživo na královně Letizii, která Massimo Dutti často nosí

Byljednoujedenživot
214 příspěvků 16.1.21 11:25

@GorgonaM Z fotky se materiál těžko pozná. Nakupuji napříč cenovými skupinami a značka není zárukou kvality. A ten odkaz jste neměla dávat, myslela jsem si, že aspoň o víkendu ušetřím :D @SedimDoma fandím, chce zkoušet, hledá kombinace, určitě si tu svoji cestu najde. Velmi se přikláním k používání pásku. Myslím klasického, látkové z pěkné postavy udělají pytel. Někomu sedí užší, někomu silnější, někomu výrazné spony, někomu jen ležérní bez viditelného zapínání, s celkovým dojmem z outfitu udělá divy.

SedimDoma
75 příspěvků 16.1.21 19:26

@ertz Mám svou péřovou vestu z Decatlonu. Je černá, vypasovaná a tenká, přesto krásně hřeje. Klidně bych si ji vzala i do města, kdyby na to přišlo, ale snad jsem to ani nikdy neudělala. Nosím ji na hory do poněkud extrémnějších podmínek, kde se osvědčila skvěle.

@GorgonaM Ty šaty jsou moc hezké :) Ale od pohledu bych řekla, že by mi nebyly. Mají jakoby málo materiálu v předním dílu. Mně začánají prsa už jako by v podpažní jamce, takže obvod těsně pod ramenama mám velký. Potřebuji všechno s volnějšími průramky, jinak mě to škrtí. Nevím, jestli je to srozumitelné. A ano, zní to jako poslední výmluva, uznávám :D Možná si je zkusím objednat i tak, protože se mi moc líbí. Uvidím.

milujubalet1903
42 příspěvků 16.1.21 20:27
@SedimDoma píše:
@milujubalet1903 Já myslím, že Váš příspěvek trochu zapadl. Ramínka můžou být za Vaši obavu, že budete vypadat upnutě, jinak nevím. Zkuste pohledat na YT, návodů je tam hodně. Osobně (z pohledu laika, neberte mě, prosím, moc vážně) mám pocit, že hodně záleží na výběru „uzlu“ k šále, resp. naopak. Často si v jednom šátku s konkrétním uzlem připadám jako tyranosaurus na lovu, ale s jiným šátkem to funguje. A platí to i vice versa.
Moje oblíbené video: https://youtu.be/5LYAEz777AU@MarryJu Neberte si servítky, od to je život moc krátký! Šatů jsem si objednala už asi dvacet, ale žádné mi pořádně neseděly (buď volné v pase, nebo těsné přes prsa či ramena). Když jsem zkusila nějaké z pružného materiálu, vypadaly jako z poslední tržnice. Někdo mi tu šaty už radil (Vy?), ale zatím tuto radu nedokážu proměnit v čin. Ale snažím se, ne že ne! :)

Tak mám rekord, u druhého příspěvku jich mám dokonce 9! ;-) Děkuji aspoň za tuto jednu odpověď

giuliettka
8145 příspěvků 16.1.21 20:40
@milujubalet1903 píše:
Tak mám rekord, u druhého příspěvku jich mám dokonce 9! ;-) Děkuji aspoň za tuto jednu odpověď

Mám veľké množstvo čiapok. Roznych farieb. Mám obavy aby som v tom v svojom veku (50) nevyzerala ako „stará čo chcela mladou byť“. Môžete mu poradiť ako a S čím ich mam nosiť?

giuliettka
8145 příspěvků 16.1.21 20:47

@milujubalet1903 A tak natvrdo, ježišmariajozefajsosláčikovýmorchestrom! ak chcete vedieť či ste to naaranžovala pekne, tak dajte fotku. Ak chcete linky na viazania šalu, šatky, paschminy, tak zadajte do Googlu požiadavku a máte ich milión. Momentálne každá Aziatka, ktorá vlastní telefón, predvádza ako uviazať niečo na krk.

milujubalet1903
42 příspěvků 16.1.21 20:51

@giuliettka výborný vtip ;-) díky, mě je jasné ze nejlíp se posuzuje konkrétní kombinace. Ale já bohužel nemám hlavní problém s tím jak to uvázat, jako s čím to zkombinovat. Návod na úvahami si samozřejmě vygooglit umím během chvilinky Na co jsem se primárně ptala - k čemu ty šátky, šály atd. nosit. Nejde mi přitom ani tak o barvy, jako o střihy, styl… Snad jsem se tentokrát vyjádřila lépe.

Stránka:  « Předchozí 1 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek