Pro řidičky

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
viera666
967 příspěvků 7.12.12 15:03
hmmm, sedia
@waw píše:
@viera666 Nemyslím si, že by velká a těžká auta lépe seděla na vozovce, často jsou taky vyšší, což stabilitě rovněž nepřidá. Nejlépe na silnici sedí nízký sporťák se širokými pneumatikami /o kterém se říká, že jede jak po kolejích/..
Ještě k tomu parkování - ono nejde pouze o to „nějak zaparkovat“, ale taky o to, neodrat auto stojící vedle, když chci otevřít dveře a vylézt z auta.

nebavime sa o sportakoch, ale skuste trebars octaviu, passata, q5 vs astra, auris ci mercedes A. o tomto hovorim. A to je neporovnatelne.
tomu teda verte, ze nik si nechce odrat ani svoje auto. Uz od nepamati som sa vzdy v nakupnych centrach snazila zaparkovat medzi najluxusnejsie a najvacsie auta, lebo som prave vedela, ze si daju sakra pozor, aby sa tej mojej vtedy astry ani nedotkli :-D

DRW
2039 příspěvků 7.12.12 15:03
@viera666 píše:
@DRW velke auta su bezpecnejsie, o tom sa ani nema cenu bavit.

To je opravdu na dlouhou diskuzi, ale na druhou stranu bych nekde mohla udelat fotogalerii havarii „onech“ bezpecnych aut s popisem jejich nasledku. Mozna by Vas to presvedcilo o tom, ze co je bezpecne pro Vas nemusi byt bezpecne pro ty druhe, kdyz zpusobite i neumyslne dopravni nehodu. O ovladani v rizikovych situacich an i nemluve. Bohuzel je to velmi subjektivni pocit a velka nerovnice. Velke auto nerovna se bezpecne auto. To jen nase podvedomi si to preje a prave proto je to velmi nebezpecne.

Annabel
12 příspěvků 7.12.12 15:03

Kedze jazdim na motorke, tak nezvladam okrem riadenia a nadavania na blbcov na cestach takmer nic.

DRW
2039 příspěvků 7.12.12 15:05
@waw píše:
@DRW Napsala :-)
:) ;) :) :)
viera666
967 příspěvků 7.12.12 15:09
ach takto

@DRW no ja som samozrejme myslela bezpecne pre vodica a spolujazdcov vo velkom aute. Aby to bolo bezpecne pre ostatnych, na to musim mysliet ja. Inak vcera akurat cestou do prace ma na 60tke cez plnu zurivo obiehalo Tico. To su podla mna nebezpecni dementi. Zovseobecnovat to na velkost auta je hovadina

waw
336 příspěvků 7.12.12 15:14

@viera666 Nevím jak octavia, ale takový golf sedí na silnici výborně (lépe než SUV čtyřkolka, se kterou jsem také jezdila). Holt každému vyhovuje něco jiného :-)
Já věřím tomu, že jsou lidé, kteří berou auto jako běžný spotřebák a je jim úplně jedno, zda odřou cizí nebo svoje, protože „se to prostě opraví“. Navíc bych řekla, že ženské jsou v tomto mnohem horší, protože si často takové věci ani neuvědomují - že s nákupním košíkem prostě mezi dvěma auty bez poškrábání neprojedou, nebo že ty sloupky uprostřed silnice jsou tam kvůli zabránění vjezdu a ne, aby se zkoušela prorvat mezi nimi..

Mylady2
12413 příspěvků 7.12.12 15:16

Podle průzkumu jsem vydedukovala: Řidič idiot - octavia a nejlépe služební:-)

waw
336 příspěvků 7.12.12 15:18

@Mylady2 Neznáte přísloví: Nejlepší závoďák = služebák? :-D

viera666
967 příspěvků 7.12.12 15:19
sranda,

@waw ja taku zenu nepoznam. Skor si davaju pozor, aby mali svojich milacikov neposkodenych, nalestenych a zladenych s lakom na nechty :-D. Golf mam odskusany len ako spolujazdec, neviem posudit. Kazdemu co mu vyhovuje, tak to ma byt.

Mylady2
12413 příspěvků 7.12.12 15:19

@waw no je to ostuda!:-(

waw
336 příspěvků 7.12.12 15:20

@Mylady2 Nevím, jestli ostuda, já jsem nikdy služební auto neměla, ale tato poučka se v ČR dosti traduje..

viera666
967 příspěvků 7.12.12 15:28
to aj my na slovensku tak mame

@waw Ked sme stavali dom, tak mm bol v stavebninach po par vreciek cementu. Majitel stavebnin mu hovori, „Tu vam tak 4 vrecka pekne rozlozime, nech to neuspinime a nezatazime vase auto prilis“. A mm mu na to ze to je sluzobne. No majitel sa otocil na robotnikov a krici „chlapiii, nakladajte, je to sluzobne, tam mu ich aspon 10 musi vojst!“

Jirkátor
1569 příspěvků 10.12.12 09:30
@Mylady2 píše:
Podle průzkumu jsem vydedukovala: Řidič idiot - octavia a nejlépe služební:-)

Také mám ten pocit, ale říkám to jinak: Když jede Oktávka, tak v ní nemusí být debil, když jede debil, tak je v Oktávce.

Sekhmet
1918 příspěvků 10.12.12 10:25

Já jsem původně chtěla malé auto. Aby se s ním dobře parkovalo, abych se všude vešla. Brácha si ťukal na hlavu: „Jo, kup si Ford Ka, nejlépe růžový, na zadek nalep začátečníka a budeš jezdit po pangejtech, každej si na tebe troufne“. Mé auto je velké, černé, těžké a bezpečné. Je to sedan „manažerského typu“, takže na první pohled nikdo nepozná, že v tom sedí ženská. Ohledně velikosti - po pár dnech řízení má každý normální řidič svoje auto v oku a bezpečně pozná, kam se vejde a kam ne. A mé auto není zas TAK velké, abych se někam nevešla (s výjimkou parkovacích stání pod Kotvou, tam se snad nevejde nikdo)
Před čtrnácti dny jsem bohužel špatně vyhodnotila situaci na jedné pražské velké křižovatce, neuklidila se včas z cesty a napálil to do mne v plné rychlosti jeden frajer ve sporťáku. Byla to rána jako z děla, naštěstí bezpečnostní prvky obou aut zafungovaly naprosto perfektně, takže se to obešlo naprosto bez zranění (když jsem ho viděla z toho auta vylézat, spadl mi ze srdce kámen o velikosti Kilimandžára). Ani škoda (tedy na mém autě) není tak masakrózní, jak jsem se po první obhlídce obávala. Jeho auto dopadlo o něco hůř.
Takže teď budu chvíli chodit pěšky, než mi mého plecháčka opraví…

666mahu
1490 příspěvků 10.12.12 10:34

@waw, nezdá se mi, že by ženy byly tak neopatrné. Sama dávám pozor jak na své auto, tak na ta ostatní. Neopatrnou, vyloženě neomalenou, mladou ženu (když si šla vyndat dítě z autosedačky, tak svými dveřmi při otevírání třískla do vedlejšího zánovního drahého auta) jsem viděla na parkovišti jen jednou za léta.

Za nejhorší považuji řidiče služebních Fabií, ne Oktávek. A pak různých opráskaných služebních dodávek. Nerada jezdím k Baumaxům, Hornbachům,,, protože je jich tam hodně a moc ohleduplně se k ostatním vozům nechovají.

MP Janka
434 příspěvků 10.12.12 10:46

Já jezdím od autoškoly v oktávce, strašně jsem si zvykla na takovouto velikost auta, ani mi nevadí, že nevidím zadek ani předek auta, prostě vím kde auto končí aniž bych ho musela vidět. Jednou jsem měla půjčenou Opel Astra sedan a přišlo mi to jako strašně malinké autíčko, všude sem viděla, všude sem dosáhla. A nejhorší se bylo v tom rozjet. V autoškole sem měla diesel, takže jsem se naučila rozjíždět téměř bez plynu (spojku povolovat bez plynu až do záběru, při couvání a parkování jedině bez plynu, teda pokud jsem nepotřebovala od někud rychle odjet), naše rodinná oktávka, ač ročník 98 a benzín, tohle umí taky (je to super v kolonách, tak se nemusí držet noha na plynu, auto si přidává samo), já si myslela, že takto mají nastavenou elektroniku všechna „novější“ auta, ale asi ne, já se s tou Astrou rozjížděla na 3× než mi došlo, že se s ní musí jak se starým žigulem, hezky spojka současně s plynem, ještě že umím šlapat zároveň brzdu i plyn (nikdy jsem se neučila rozjíždět na ruční brzdu a tohle je účinné do prudkých kopců, kde už spojka auto neudrží ani chviličku než přehodím nohu)

Sekhmet
1918 příspěvků 10.12.12 13:09

@MP Janka No, ani novější auta to nemají. V kopcích řešíte tak, že s pravou nohou na brzdě povolujete spojku do záběru a pak hbitě přehmátnete pravou na plyn. Musíte rychle, než auto chcípne. Chce to trochu cviku, ale dá se.

Jirkátor
1569 příspěvků 10.12.12 13:30

Přesně tak a v prudkém kopci si vypomůžu ještě ruční brzdou.

Sekhmet
1918 příspěvků 10.12.12 15:04

@Jirkátor ono by to čistě technicky správně mělo být vždy s ruční brzdou, ale on je člověk kolikrát línej… :)

TinkaH
917 příspěvků 10.12.12 15:07

@Sekhmet proč by to mělo být správně s ruční brzdou??

Sekhmet
1918 příspěvků 10.12.12 15:10

@TinkaH Nevím, říkali mi to kdysi v autoškole, že to tak je správně a na jistotu. Na ručku se rozjíždím jen do velkých kopců, nebo když v kopci delší dobu stojím.

Moir
2327 příspěvků 10.12.12 16:37
@Sekhmet píše:
@Jirkátor ono by to čistě technicky správně mělo být vždy s ruční brzdou, ale on je člověk kolikrát línej… :)

v jedné autoškole mne rozjíždění do kopce s ruční brzdou učili, v druhé se chytal instruktor za hlavu, co je to za zastaralost, tak si vyberte ;)

waw
336 příspěvků 10.12.12 16:41

@MP Janka Novější auta mívají „pomocníka na rozjíždění do kopců“, kdy po zařazení jedničky vám auto stojí i bez nutnosti sešlápnuté brzdy a můžete se v klidu rozjet bez toho, aby auto couvlo dozadu. A s automatem problém couvnutí při rozjíždění taktéž odpadá.

Příspěvek upraven 10.12.12 v 16:48

waw
336 příspěvků 10.12.12 16:46

Omlouvám se všem ženám, které si berou osobně, co jsem napsala (očividně jsem někomu šlápnula na kuří oko, dle těch červených ramínek, co se přes noc vyrojily). Nicméně si za tím stojím.
P. S: ohledně těch velkých aut jsem opravdu nemyslela oktávku nebo manažerské limuzíny, spíše takovou Q7, Volvo XC 90 a podobná vozidla.

666mahu
1490 příspěvků 10.12.12 18:06

@waw, na moje kuří oko jste rozhodně nešlápla, není za co se omlouvat. Dovolila jsem si oponovat, protože mám jinou zkušenost a také si za ní stojím. ;-))

Mám menší SUV než Q7 a bohatě mi stačí (protože jezdím sama, občas ve dvou), jsem s ním spokojená. Nejsem skvělý řidič, ale dobrý. Nejezdím jako blázen, stačí mi slušný odpich, když potřebuju někoho předjet (ujet tomu, kdo se mi jeví jako nebezpečný řidič, od takových se snažím držet dál). Stihnu v pohodě ladit rádio i krátký telefon, oboje v mém autě obnáší max. dvě ťuknutí na dispej.

Nejsem odborník na auta, ale myslím, že asistenta na rozjezd do kopce nemají zdaleka všechna nová auta.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek