Proč české ženy nenosí šperky?

Fotoalbum tématu (17) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
MP Ann
215 příspěvků 26.8.12 13:22

Ale umí nositt…

Sibyla
2646 příspěvků 26.8.12 13:28

@Bugatti Proti profesionálně udělané DIY nikdo nic nenamítá - tu ani nepozná. Problém je ta amatérská. Zám holčinu, která korálkuje. Všechno to ketluje mosaznými drátky - jako by si je půjčila z tatínkovy dílny. I nejdražší korálky okamžitě ztrácí na hodnotě a vzhledu.

Jiná Realita
13791 příspěvků 26.8.12 13:29

@Bugatti
To ano, ale bohužel takovou málokdo nosí.

v okolí jsou nejvíc in naušnice typu „vem perličku, dej ji na háček (alternativně omotej kouskem drátu) a máš úžasné naušnice“. každá známá se chlubí vlastními výrobky a všem strká pod nos své tvořilkovství = různě pokřivené drátky ověšené skleněnými korálky a fimem. všechny moje spolubydlící si vyráběly vlastní hrůzy a navzájem si nad nimi tleskaly. mám celou krabici takových drátenic, které jsem dostala jako dárek, a rozhodně to nikdy nebudu nosit, připadá mi to jako strašný kýč nebo jako šperk…já nevím, jak to popsat, asi bez ducha, bez šmrncu, takový nicneříkající. cetky, šperky pro malé děti…ale pro 30letou ženu?

níže příklady toho, co mám na mysli.

Cuckyna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.8.12 13:32

@gulietta Mě se tohle právě líbí, hodinky plus náramky, ale člověk to musí korigovat. Co se mi extra líbí, když se jedná o jednoduché pánské hodinky a k tomu různorodé náramky, ale třeba dva, jeden silnější jeden slabší.

aailyyn
807 příspěvků 26.8.12 13:57

Náramky mi překážejí, prstýnky nosím občas. Stříbrné a pouze k velmi decentně nalakovaným nehtům. (Na každé ruce jeden, víc mi připadá moc.) Jinak považuju pečlivě a výrazně namalované nehty za dostatečný šperk, takže na rukách nic nenosím. Pravda, že mám ráda hodinky. Potrpím si na výrazné náušnice, z důvodu čehož zase nechci nic nosit na krku. Nicméně, jako alergik, který bižuterní kov odnese nateklým uchem, jsem odkázaná „jen“ na to stříbro, či spíš ideálně chirurgickou ocel. Bižuterní šperky, když jsem ještě šperků nosívala víc, jsem si kupovat přestala, protože mi nikdy nevydržely. Záhy se mi bižuterie odřela a zčernala. (Přestože se k ní chovám slušně, nemáčím ji etc.)

klubo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.8.12 14:11

A komu se líbí tohle? Mně jo a moc, přitom to popírá všechny obecné estetické zásady, jak šperky nosit :-)

christinka
91 příspěvků 26.8.12 14:38

Díky všem za fotky, mně se nechtělo prohledávat net ;o)

Příspěvek upraven 26.08.12 v 14:40

christinka
91 příspěvků 26.8.12 14:39
@klubo píše:
A komu se líbí tohle?

Já vlastně ani nevím, jestli se mi to líbí, ale rozhodně je to hodně zajímavé ;o)

Bugatti
4086 příspěvků 26.8.12 15:15

@Jiná Realita Ty první opravdu vypadají jako první pokus třináctileté slečny, ty druhé se mi celkem líbí. Možná se zrovna vám k ničemu nehodí, ale rozhodně nejsou pekelné. DIY bižuteri vyrábí hodně dívek a žen různého věku a některé věci vypadají zcela profesionálně, jiné strašlivě. Tak je to ale se vším… i v obchodech narazíte na krásné věci a vedle toho na nevkusné šmejdy.
Já jsem dřív nosila zlato hlavně ke společenským šatům do divadla a po poslední zkušenosti z letošního jara už níkdy více. Byla jsem sama na večerním představení, končilo docela brzy, kolem půl desáté. Protože v okolí divadla vůbec není kde parkovat, rozhodla jsem se jet MHD. Zastávku mám téměř před domem. Na jedné z nejrušnějších ulic Brna, kde byla v tom okamžiku spousta lidí, jdoucích na tramvaj, mne obklopili dva mladíci jdoucí v protisměru a jeden z nich mi nastavil nohu. Upadla jsem a oni mně jakoby začali pomáhat vstát. Hned jsem si uvědomila, že jsem nespadla jen tak a že nejspíš mám přijít o kabelku nebo alespoň o její obsah. Naštěstí jsem měla společenskou kabelku přes rameno křížem, takže nešla strhnout. Začala jsem ze všech sil ječet, ať na mne nesahají, mladíci zmizeli a nakonec mi pomohl vstát starší pán, který šel kolem s manželkou. Ne že by mne to odradilo od chození večer do divadla sama, ale zásadně žádné šperky, žádné doklady, jen pár kovových mincí na nutné výdaje.
Tak si vlastně uvědomuji, že pravé drahé šperky vlastně nemám kam nosit.

Příspěvek upraven 26.08.12 v 16:13

Jiná Realita
13791 příspěvků 26.8.12 15:30

@Bugatti
Sama pravé šperky též nenosím, protože si je nemám za co koupit a nikdo mi žádný nikdy nepodaroval :) mám bižuterii ráda.
ale stejně si nedokážu představit, k čemu byste nosila ty druhé naušnice (domnívám se a vycházím z toho, že jsou ušité z plastových korálků)? už jsem zažila hodně případů, kdy si žena obleče pěkné šaty, sukni, halenku, lodičky, vezme si společenskou kabelku, a k tomu…naušnice ušité z plastových korálků. to je jako pěstí do oka. je to z mého pohledu totéž, jako vzít si např. k pracovní zástěře naušnice s diamanty po prababičce. podle mě se nehodí ani k džínám, ani vůbec k ničemu, pokud nositele není ak 12 let.

Bugatti
4086 příspěvků 26.8.12 15:37

@Jiná Realita Já to z obrázku nepoznám, zda je to plast, předpokládám, že jsou šité ze skleněného rokajlu. Už tu někde nahoře dávala odkazy na šité šperky lilip, takové se mi líbí a podobné šiji a nosím. Ovšem z rokajlu Jablonex a ještě lépe japonský rokajl Toho a do středu zapracovaný přírodní kámen.
Většina věcí, které nosím, je z přírodních kamenů, skleněných kabošonů, mechového korálu, říčních perliček.

madeira
15 příspěvků 26.8.12 15:53

Souhlas, pokud je DIY profi, může se ukázat vedle světové bižu špičky frey wille.

Bižu profi, světová:
http://www.mycompanion.cz/…amky_460.jpg
Bižu DIY:
http://www.simira.cz/…64e722e4.jpg
http://img.fler.cz/…5c097086.jpg

kacenka.smile
428 příspěvků 26.8.12 19:01

Nevím, jestli je moje představa správná, ale mám dojem, že v zahraničí jsou doplňky mnohem levnější než u nás (pro lidi tam žijící, v porovnání s platem a životními náklady). Mě třeba korálky na krk, byť hezké, nepřesvědčí k tomu, abych si je koupila za 300Kč. Doplňky prostě kupuji jen ve slevách (např. teď řetízek s výrazným přívěskem za 30Kč). Ale jinak je nosím ráda a docela dost. Ovšem nejraději mám stejně stříbrný řetízek s výrazným srdíčkem od přítele.

Rosalyn
925 příspěvků 26.8.12 19:27

Já mám zatím jen stříbrný řetízek s křížkem. Jednak je to dárek od mámy k 18. narozeninám, jednak to souvisí s vírou. Je jednoduchý, žádný outfit sice nepovznese, ale ani nenaruší. Nosím ho jen občas. A šperky nenosím proto, že nemám potřebu je nosit. Uvažuji akorát o náušnicích a možná jednou o prstenu od toho pravého. :-) Ale kdo ví, třeba jednou změním názor.

666mahu
1490 příspěvků 26.8.12 20:33

@gulietta, není to moje barva, ale je to krásné, i když je toho hodně.;-)

MP Barbucha
3716 příspěvků 26.8.12 20:45

@klubo
Tak to jediné zelené ramínko je ode mě! :-) Mně se to líbí!

666mahu
1490 příspěvků 26.8.12 20:48

@klubo, první přinejmenším zajímavé = něco na tom je, druhý nelíbí, třetí - šperky po babičce na pyžamu - děsné. :-))

klubo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.8.12 20:52

Aspoň jedno, super. Asi jsem estetický mimozemšťan :-)

P. S.:se revanžuji

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.8.12 21:58

@klubo Mě se to taky líbí, ale takhle si hrát s doplňkama v tutej podobě to chce opravdu cit, aby nevypadal jak šašek.

Olinka
2582 příspěvků 26.8.12 22:28

Musím se přiznat, že jsem nad tím přemýšlela - mám totiž pár zajímavých korálků/náhrdelníků na krk z tyrkysu, červených korálů, magnetitu a jeden nádherný autorský šperk, který jsem si kdysi dávno koupila v naší maloměstské galerii - stál skoro 500 korun, ale úplně jsem se do něj zamilovala. Vše nosím velmi sporadicky, stejně jako náramky. A hned řeknu proč - je to práce a přemýšlení navíc! Většinou jsem ráda, že se ráno vymotám z domu (ano, často si i oblečení chystám večer, jinak to dopadá tak, že se ráno před odchodem třeba třikrát převléknu) a mám svou klasickou sestavu: v uších náušnice, které na noc nesundávám (většinou pecky), okolo krku řetízek z bílého zlata, který nesundávám, na každou ruku natáhnu po jednom jemném prstýnku z bílého zlata (levý prostředník a pravý prsteníček, když to udělám náhodou naopak, cítím se nervózní, dokud to nespravím) a na levou ruku přidám hodinky.
Pokud se náhodou chystám večer ven nebo na nějakou speciální příležitost, jsem ochotna vyměnit náušnice a na krk navlíknout něco jiného, ale na každý den je to pro mě ztráta času.

Sibyla
2646 příspěvků 27.8.12 08:29

Olinko, to je přesná definice: je to práce a přemýšlení navíc! To je ono! A uštvané ženy, které třeba vstávají brzo, chystají dětem snídani, třikrát přesedají, než se dostanou ke své kase, prostě nemají na myšlení energii. „Zlato to jistí,“ řeknou si a navléknou pár šperčíků. To bude ono. Řešení: snažme se aspoň dokud/pokud tu energii a zájem máme. @klubo Nelíbí. Je to o vtipu, ne o celkovém efektu.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.8.12 08:52
@Bugatti píše:
@Jiná Realita Ty první opravdu vypadají jako první pokus třináctileté slečny, ty druhé se mi celkem líbí. Možná se zrovna vám k ničemu nehodí, ale rozhodně nejsou pekelné. DIY bižuteri vyrábí hodně dívek a žen různého věku a některé věci vypadají zcela profesionálně, jiné strašlivě. Tak je to ale se vším… i v obchodech narazíte na krásné věci a vedle toho na nevkusné šmejdy.
Já jsem dřív nosila zlato hlavně ke společenským šatům do divadla a po poslední zkušenosti z letošního jara už níkdy více. Byla jsem sama na večerním představení, končilo docela brzy, kolem půl desáté. Protože v okolí divadla vůbec není kde parkovat, rozhodla jsem se jet MHD. Zastávku mám téměř před domem. Na jedné z nejrušnějších ulic Brna, kde byla v tom okamžiku spousta lidí, jdoucích na tramvaj, mne obklopili dva mladíci jdoucí v protisměru a jeden z nich mi nastavil nohu. Upadla jsem a oni mně jakoby začali pomáhat vstát. Hned jsem si uvědomila, že jsem nespadla jen tak a že nejspíš mám přijít o kabelku nebo alespoň o její obsah. Naštěstí jsem měla společenskou kabelku přes rameno křížem, takže nešla strhnout. Začala jsem ze všech sil ječet, ať na mne nesahají, mladíci zmizeli a nakonec mi pomohl vstát starší pán, který šel kolem s manželkou. Ne že by mne to odradilo od chození večer do divadla sama, ale zásadně žádné šperky, žádné doklady, jen pár kovových mincí na nutné výdaje.
Tak si vlastně uvědomuji, že pravé drahé šperky vlastně nemám kam nosit.Příspěvek upraven 26.08.12 v 16:13

Bugatti to je mi moc líto, jste statečná že jste se ubránila.
Tihle šmejdi spolehlivě poznají kvalitu, kde berou tak vytříbený vkus je mi záhadou(.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.8.12 08:54
@MP Barbucha píše:
@klubo
Tak to jediné zelené ramínko je ode mě! :-) Mně se to líbí!

Já dala zelené taky! To je mojééééé..:-)

defilenaiguille
2824 příspěvků 27.8.12 09:27

Co takové náušnice (z obou stran je stejný obrázek)? Koupila jsem si je za pár euro ve Francii, kvalita není nic moc, ale mně se líbí. Nosívám je občas k uvolněnějšímu letnímu oblečení. Co byste si mysleli(y) o pětatřicítce, která je nosí? ;-) Jinak mám spíš decentní stříbrné šperky a nebo naopak etno.

Curlygirl
1901 příspěvků 27.8.12 09:34

I v zahraničí jsou lidé, co šperkům tolik neholdují.. Když to beru podle sebe - na krku nikdy nic nenosím, motá se mi to do vlasů, náušnice ano, ale pouze ušlechtilé kovy, jinak alergie. Takže co zbývá jsou ruce - pouze snubní a zásnubní prsten a hodinky, vše vlevo. Na pravé ruce jen někdy náramek, ale musí být takový, aby mne nerušil při psaní na počítači a moc necinkal..
DYI vůbec kvůli použitým materiálům a taky kvůli designu, který mě většinou neosloví.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek