Proč české ženy nenosí šperky?

Fotoalbum tématu (17) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
miska123
24 příspěvků 27.8.12 21:39

Právě naopak mám pocit, že ženy tady chodí hodně ověšené bižutérií, někdy až příliš. Když se koukněte na lookbook, kde jsou hlavně holky ze zahraničí, neuvidíte tam tolik šperků.

Superstar
67 příspěvků 28.8.12 07:39

Co se šperků/doplňků týče-řídím se heslem že méně je více. Myslím to tak, že já osobně si vezmu raději na ruku jedny masivní, hodně nápadné hodinky, a k tomu na druhou ruku jeden výrazný prsten a náušnice. Na krk už nic nedám, ať to není přeplácané. Pokud nemám na sobě hodinky, klíďo si dám na ruku hodně náramků. Pokud si nedám náramek či výrazné hodinky, tak si vezmu výrazný řetízek se zajímavým přívěskem. Ale k tomu už jen decentní náušnice. A pokud už mi to někdy přijde, že jsem ověšená, vždycky jeden kus něčeho sundám a je to :-)
Jinak je fakt, že češky šperky moc neřeší. Největší hrůza z mého pohledu je, když vidím ženu, která má na krku mnoho tenkých zlatých řetízků a na každém prstu jeden zlatý prstýnek. A často takhle ověšené jdou i k vodě…To si pak říkám, že v takovém případě ať raději nenosí šperky žádné, max. snubí prsten :-)

Jiná Realita
13791 příspěvků 28.8.12 08:43

@aailyyn
Musíte té bižuterie mít HODNĚ :D a každý den nosit něco jiného, střídat.

Na mně zčerná snad i zlato, protože mám bohužel ty své pitomé zdrav. dův., když jsem nosila stříbrné naušnice, po dvou použitích už byly načernalé, proto jsem stříbro úplně přestala nosit. a bižuterie mi ne že černá, ale dokonce zelená, a to moc.

mám celé kupy bižuterních věcí, a každé ráno (pokud nemám anticetkové období :) )vytáhnu jiný kus. když ho pak po sundání ještě přetřu, vydrží mi všechno mnohem déle.

Bugatti
4086 příspěvků 28.8.12 09:03

@Jiná Realita Pokud máte alergii na kov, můžete zkusit šité šperky, které mají i šité zapínání z korálků. Třeba toto: http://www.fler.cz/…etry-2872999 Nemyslím tím tento konkrétní šperk, ale typ zapínání, které je též ušito z rokailu. Já podobné věci nosím a sama si je šiju a ze zkušenosti vím, že vydrží. Jsou šité speciální nití, která nejde přetrhnout, ovšem záleží na preciznosti výrobce. Mně se začal párat můj první pokus, vychytala jem chyby a další kousky už nosím několik let. Mám toho ale hodně, takže hodně střídám.

Jiná Realita
13791 příspěvků 28.8.12 09:08

@Bugatti
Díky, ale spíš mám opačný problém - šperky mají alergii na mě :)

defilenaiguille
2824 příspěvků 28.8.12 10:42
@Superstar píše: …má na krku mnoho tenkých zlatých řetízků…
… a ještě k tomu do sebe zamotaných. Tak to nosívala moje kamarádka, asi pět řetízků, na každém ještě přívěsek a všechno pěkně zamotané do sebe. Už je ani nemohla sundat a měla je na krku pořád. Ale už dlouho jsem to na nikom neviděla.
Gorilka
1185 příspěvků 28.8.12 19:13
@Jiná Realita píše:
Na mně zčerná snad i zlato, protože mám bohužel ty své pitomé zdrav. dův., když jsem nosila stříbrné naušnice, po dvou použitích už byly načernalé, proto jsem stříbro úplně přestala nosit. a bižuterie mi ne že černá, ale dokonce zelená, a to moc.

Agresivní pot - vytváří se větší množství sirovodíku. Proto stříbro černá (Ag) a bižuterie zelená (měď?). Pokud černá i zlato, pak by to mělo být žluté zlato. Červené zlato bude zelenat a snad bílé zlato by snad mohlo být v pořádku (zlato je možné i porhodiovat).
U zlata je nutné počítat s tím, že 14k obsahuje 58,5% je Au a zbytek příměsi (Cu, Ag, Pt, Pd…). U 18k je poměr 75% Au/35% příměsi (Cu, Ag, Pt, Pd…).

Dahllie
2222 příspěvků 29.8.12 22:46

Já jsem v tomhle směru tretková. V poslední době si dělám plno věcí sama. Hlavně decentní ketlované soupravy, kde korálky a komponenty nakupuju ke konkrétnímu oblečení. Ulítávám na naušnicích, klidně i na absolutně praštěných, když na to mám náladu. K tomu mám asi dvacatery hodinky. Jediné, co neměním jsou prstýnky, které pro mě mají „vyšší význam“.

Jiná Realita
13791 příspěvků 29.8.12 23:29

Musím se tady OT podělit o jeden zajímavý poznatek: vždycky, když vidím název této diskuze, tak nějakým optickým klamem čtu místo „šperky“…„špeky“ :-D a pokaždé se leknu.

Soňa3
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.12 09:24

Nosím jen bižutení naušnice a stříbrný náramek od maminky. Šperky nenosím, protože mi je nikdo nedává a když si něco chci koupit sama, tak si to vždycky rozmyslím, protože někde vzadu v hlavě mi pučí pocit viny, že chci hříšné peníze utratit za něco tak strašně zbytečného. Ale jo, nosila bych šperky, až bych brečela, ale české ženy nenosí šperky přesně pro ten pocit, že je to nepatřičné a zbytečné. ještě stále je ve mě ten pocit, že mám být dokonalá žena údernice a ačkoliv utrácení peněz za kosmetiku mi problémy nedělá, koupit si drahý šperk je pro mě stále ještě nepřekonaný problém.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.12 09:25

@Jiná Realita Hej já taky :DD

Soňa3
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.12 09:28

@Jiná Realita To je jako ta diskuse o koních, v první chvíli jsem si představovala, jestli si někdo airbrushuje poníka do barvy kabelky, ach jo…

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.8.12 21:42

Jadeit v šperku. Mať tak toto, tak tomu prisposobím šatnik, aj keď by sa mal šperk k oblečeniu vyberať a nie naopak. :-)
http://media-cache-ec4.pinterest.com/…UAz2v4_f.jpg

katango
1356 příspěvků 31.8.12 21:58

@gulietta Moc pěkný šperk.

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.9.12 11:01

@Bugatti z čoho sú tie knofličky? Je to možné vyrobiť na zakázku u šperkárky? Nie presnú kópiu, ale tento typ zapínania.
http://media-cache-lt0.pinterest.com/…KxIEIt_f.jpg

Bugatti
4086 příspěvků 2.9.12 11:04

@gulietta To netuším. Nejsem šperkařka, jen relaxuji u šití šperků. Vyrobit jde všechno. Otázkou je kde najít výrobce a co za to bude chtít.

Bugatti
4086 příspěvků 2.9.12 11:06

@gulietta Ten jadeit je nádherný. Ale protože si dovedu představit tu práci, nedovedu si představit cenu. Zato si dovedu představit lacinou imitaci z plastu. ;-)

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.9.12 11:09

@Bugatti k imitaci z plastu by som nehľadala vhodné oblečenie, ako by som to urobila u jadeitu. Pri plaste by som hľadala vhodný kontajner. :-D

Bugatti
4086 příspěvků 2.9.12 11:13

@gulietta Naprostý souhlas!

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.9.12 11:18

@Bugatti moj manžel je minearológ ametér, ale veľmi zanietený, takže by mi skor prešiel ten originál. :-D Máme radiator z ónyxu a ten bol cenove relativne lacný, ale tam je to len opracovaná rovná plocha, tak to asi nedalo takú prácu.
http://www.kitchen-countertop-ideas.com/…ntertops.jpg
S tým jadeitom je to asi piplačka.

katango
1356 příspěvků 2.9.12 11:28

@gulietta dnes 11:18 Nádherné barvy i tvary, závidím.

666mahu
1490 příspěvků 2.9.12 18:45

Nejsem minaralog, ale miluju kameny. Z drahokamů se mi líbí safír, rubín i smaragd (ten ještě žádný nemám). a samořejmě diamanty - komu by se nelíbily. :-)) Z polodrahokamů lápis lazuli, malachit, granát, křišťál, růženín…
Z dovolených si vozím různé kameny, které se mi líbí (škoda, že mám omezenou váhu v letadle). Od lávových po mramory. Naposled jsem byla unešená v mramorových lomech v Itálii.

Ani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.9.12 01:06

Diskuzi na téma co je bižuterie a co šperk jsem vedla už mnohokrát. A neshodnou se ani ti, kteří se něčím z toho živí.
Osobně mě to mrzí hlavně to, že lidi moc nevidí tu spoustu možností mezi jednoduchou bižu a klasickou zlatnickou nabídkou. Já chci nosit umělecké nebo designové kousky a materiál není úplně prvořadý.

Jarka066
8 příspěvků 22.5.17 21:56

Rozhodně si nemyslím, že by ženy v ČR nenosily šperky. Osobně si jen myslím, že by rády šperky (kvalitní né bižuterii) i obměnily, ale finanční situace jim to nedovolí. Sama si na špercích celkem zakládám a i proto vím, že pokud chce člověk kvalitu, musí nejprve pořádně šetřit. Osobně jsme za jeden krásný kousek dle mého gusta nedávno dala 40 000 Kč. Ano pro mnoho z nás je to hodně a dá to raději třeba do bydlení. Já jsme si za to koupila vlastnoručně navržený přívěšek s briliantem. Vše zhotovila firma Bisaku v Brně.

Oldyn
6177 příspěvků 23.5.17 12:03

@Jarka066
Sákryš, tak to musí být Rikard Bisaku hodně zoufalý, když už klesne na tento druh reklamy. Njn, konkurence je veliká. Ale zas lepší snubák z cnc stroje, jak litý do formy.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek