Proč jsou vlastně džíny peklo?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
MUDr.Lant
389 příspěvků 18.12.12 11:32

Nemyslím si, že by byly obecně peklem, peklo z nich dělají různá cingrlátka a další blbůstky a taky celkový design majitelky/majitele.
Když bych si vedla statistiku, řekla bych, že tak v pěti případech ze sta džíny majiteli/telce sedí a umí je vhodně kombinovat se zbytkem oblečení.
Peklo z džínů dělají také levné džíny „univerzálního“ střihu, který je natolik univerzální, že nikomu nesedí.

Příspěvek upraven 18.12.12 v 11:50

Sibyla
2646 příspěvků 18.12.12 11:47

Marně hledám článek Umberta Eca o tom, jak se cítil, když si jedinkrát zkusil džíny: sešněrovaně, nepřirozeně, jak se asi ženy musí cítit na vysokých podpatcích. Je to zajímavý pohled zvenčí - my jsme tak zvyklí na jejich prkenou tuhost, že ji ani nevnímáme. Bohužel, nenašla jsem!

helenkka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.12 11:48
@chekotay píše:
Problém začíná ve chvíli, kdy v tom někdo vyjde mezi lidi…

No a zakladatelka se ptá proč…

helenkka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.12 11:50
@mikita.miki píše:
Toužím po džínách, fakt, neke :-D po džínách z tmavě modré látky, boot cut střih, trochu odlehčený materiál, s mííííírnou, cca 2%, příměsi elastanu, se zvýšeným pasem, vyloženě střih pro,,křivky,,. vím že existují, viděla sem je na taneshe!!! ale sama se k nim nějak ne a ne dobrat.

Takové, jako popisujete, mám z Nextu. Dokonce u tohoto typu právě uváděli, že je „pro křivky“.

Dorenika
464 příspěvků 18.12.12 12:07

Ja som ich kedysi nosievala ale nemozem najst take co by mi sedeli, alebo inak, nosim hlavne sukne a 70libier za rifle ktore mi sadnu nedam ani omylom.Inak je moj hlavny problem v tom ze ich robia nizke a mne potom vybieha muffin cize radzej sa podobnemu vyvarujem

Amonute
360 příspěvků 18.12.12 12:44

Poviem pravdu - nosím ich, a to keď:

1. chcem vytvoriť boho - etno -neviemešteaký outfit a džínsovina mi do celku zapadá. (hovoríme o solídnych svetlých/tmavých džínsoch cez ozdôbok, nevkusného ošúchania a rozthania)

2. potrebujem odolné nohavice. Ono to má dôvod prečo bola pôvodne džínsovina používaná robotníkmi a americkými rančermi, nie? S malým bratrancom mi jedny sekáčové džínsy ( sakra tvrdé a nepohodlné ) vydržali hry na indiánov, hry v piesku a ešte ďalšie a ďalšie vyčíňanie vonku v prírode.

Nenosím ich denne, lebo nie každý deň sa hrám na Pocahontas a nie každý deň sa potrebujem válať v tráve. :)

valery
1587 příspěvků 18.12.12 13:31

@Borag
Džíny jsou zdá se přijímány s lehkou nedůvěrou nejen čtenářkami Módního pekla. Poslechněte co k tomu říká CML- Centrální mozek lidstva - Václav Klaus :„Džíny jsem měl a mám, ale nikdy jsem neměl džínovou bundu. To mně bylo nesmírně falešné a cizí.“

lipo
303 příspěvků 18.12.12 14:09

Já myslím, že Ada nikdy neřekla, že džíny jsou tabu, dokonce je myslím i v nějakém článku doporučovala. Ale je zajímavé, jak velké množství lidí čte ten samý text, někdo si z toho vezme, že džíny jsou tabu, někdo si z toho vezme, že se nemají nosit pořád a mají se udržovat v čistém stavu.
Já osobně džíny nenosím, protože bych si připadala trapně, že mám na sobě to, co snad 95 %lidí. V šalině někdy počítám, kolik lidí má džíny. Je to většinou 8 nebo 9 z 10 (!). Br.
Pamatuju si, že v takových těch dívčích časopisech (Bravo, Top dívka a jak se to všechno jmenovalo) psávali, že džíny se hodí ke všemu a nikdy nevyjdou z módy. Takže mi tenkrát připadaly jako velmi praktické kalhoty, protože přesně jak psal někdo výš: nemusíte moc přemýšlet a střídáte jen vršek. Až pod vlivem pekla mi došlo, že to není úplně ok a že mi vlastně žádné džíny, co mám, pořádně nesedí (ale i předtím jsem měla i jiné kalhoty a sukně), takže jsem je úplně vyřadila.

Sibyla
2646 příspěvků 18.12.12 14:15
@lipo píše: …protože přesně jak psal někdo výš: nemusíte moc přemýšlet a střídáte jen vršek.

Přesně! Zbavujete se 50% svobody v oblékání.

lipo
303 příspěvků 18.12.12 14:24

@Sibyla No, upřímně jsem byla asi svobodnější, když mi bylo jedno, co mám na sobě:). Uznávám, že je dobré se o sebe starat a snažit se oblékat hezky (což pro mě dřív rozhodně nebyla samozřejmost), ale pro mě je dost těžké najít oblečení, které se mi líbí a bude mi slušet, pak ho jakž takž slušně zkombinovat a pak v tom jít mezi lidi. Snad to časem přejde. Ale určitě bych teda neměnila, to zas ne:).

Borag
140 příspěvků 18.12.12 14:45
@lipo píše:
Já myslím, že Ada nikdy neřekla, že džíny jsou tabu, dokonce je myslím i v nějakém článku doporučovala. Ale je zajímavé, jak velké množství lidí čte ten samý text, někdo si z toho vezme, že džíny jsou tabu, někdo si z toho vezme, že se nemají nosit pořád a mají se udržovat v čistém stavu.
Já osobně džíny nenosím, protože bych si připadala trapně, že mám na sobě to, co snad 95 %lidí. V šalině někdy počítám, kolik lidí má džíny. Je to většinou 8 nebo 9 z 10 (!). Br.
Pamatuju si, že v takových těch dívčích časopisech (Bravo, Top dívka a jak se to všechno jmenovalo) psávali, že džíny se hodí ke všemu a nikdy nevyjdou z módy. Takže mi tenkrát připadaly jako velmi praktické kalhoty, protože přesně jak psal někdo výš: nemusíte moc přemýšlet a střídáte jen vršek. Až pod vlivem pekla mi došlo, že to není úplně ok a že mi vlastně žádné džíny, co mám, pořádně nesedí (ale i předtím jsem měla i jiné kalhoty a sukně), takže jsem je úplně vyřadila.

Mi osobně je buřt, co napsala jedna osoba.
Ale když jsem pročítal galerie a podobné diskuze, tak se to tam dost často objevovalo, tak mi prosím netvrdte, co jsem si z toho textu vzal ja.

lipo
303 příspěvků 18.12.12 14:51

@Borag Já neříkám, že jste to musel být vy. Ale komentáře v galerii a diskuzích píšou lidi, kteří posuzují džíny negativně proto, že četli články, ve kterých je Ada kritizovala (i když neřekla, že jsou tabu).
Mimochodem, pochybuju, že jste tu někde četl (byť v komentářích) explicitně napsáno, že džíny jsou tabu. Jestli ano, docela ráda bych se na to šla podívat:).

ionicera
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.12 14:52

@lipo Myslím,že dobře padnoucí, kvalitní a neroztrhané džíny rozhodně žádné peklo nejsou. I I kdyby v šalinách jezdilo 100% lidí v džínách. U nás v tramvajích jich tolik nemáme.

lipo
303 příspěvků 18.12.12 14:56

@ionicera Ani si nepamatuju, kdy jsem na někom viděla dobře padnoucí džíny:). Nějak se po nich teda nepídím, určitě nějaké někde musí být, ale asi vždycky jedou jinou šalinou než já.
A musím říct, že kdyby jezdilo šalinou 100 % lidí v džínách, tak i kdyby to byly džíny třeba ze zlata, mně to jako peklo připadat bude a možná i hodím šalinkartu do kanálu. Tak skvělý oděv zas ty džíny nejsou, abychom je fakt museli nosit všichni.

ionicera
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.12 15:02

@lipo Tak nejezděte šalinou ale tramvají:-)a uvidíte -alespoň někdy dobře padnoucí džíny

MUDr.Lant
389 příspěvků 18.12.12 15:10

Myslím, že tato diskuze krásně ukázala, že poměrně velké procento jedinců má problém s porozuměním psanému textu.

V rámci editace doplněno:
Myšleno tak, že každý si z textu, který psala Ada vzal jinou informaci a následně ji pak aplikoval.

Ems
1482 příspěvků 18.12.12 15:35

Jsou to lži, pomluvy a mystifikace…:D Džíny pekelné nejsou (dokud je osoba na peklo „nepovýší“)

publicenemy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.12 18:43

Nosím si, co chci… někdy se nechci odlišovat ani trochu, chci splynout s okolím a stát se neviditelnou a k tomu se džínová „uniforma“ skvěle hodí, a jindy přesně naopak. A protože nepřiznávám nikomu právo posílat jakoukoliv součást mého oblečení do pekel, chodím v nich bez nejmenších rozpaků. Když svoboda v oblékání, tak tedy svoboda! ;)

Pirek
7060 příspěvků 18.12.12 20:08

Protože tu (nejen) u nás nejoblíbenější sortu - vyšisované potrhané plandavé hadry s nápisem Replay přes céééééééééééélý zadek - rozhodně musejí v pekle šít!

publicenemy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.12 20:13

@Pirek To je zajímavá představa pekla :-) a ne, takové nemám ;).

Admin Módnípeklo.cz
1144 příspěvků 18.12.12 20:44

Diskuse Jak jste na tom s džínami?

adminka Tereza

Ofinovitá Áňa
171 příspěvků 18.12.12 21:59

Protože středně modré džíny s pravidelným oválným vyšisováním nezachrání z estetického hlediska nic než hodit do duhy…a je jich sprostě moc.
Nedávno jsem jedny po dlouhé době ozkoušela a šla v nich ven (kamarádka mi je nacpala, byl večer a přítel mlel že v punčochách mi bude zima), ale musela jsem tom v jednom kuse mluvit, jak mi to bylo trapné

zwedavka
1099 příspěvků 18.12.12 23:03
@mikita.miki píše:
Toužím po džínách, fakt, neke :-D po džínách z tmavě modré látky, boot cut střih, trochu odlehčený materiál, s mííííírnou, cca 2%, příměsi elastanu, se zvýšeným pasem, vyloženě střih pro,,křivky,,. vím že existují, viděla sem je na taneshe!!! ale sama se k nim nějak ne a ne dobrat.
džíny nejsou peklo, je to oděv pro určité situace a příležitosti, ale jsou nadužívané jako oděv pro vždycky, což je špatně

zkus C a A, jsou celkem fajn,

Ada Pekelná
973 příspěvků 18.12.12 23:09
@Jetthro píše:
To, ze jsou naprosto vsechny dziny peklo, papouskuje jen par jedincu neschopnejch si utvorit vlastni nazor a protoze to Ada jednou rekla tak to je posvatny prece!

Jak píšou někteří ostatní, nikdy jsem to neřekla, bylo mi to vloženo do úst čtenáři, kteří čtou málo pozorně.
Je to asi tak nějak, jak napsala třeba kacenka.smile:

@kacenka.smile píše:
Nemám pocit, že by tu džíny byly tabu.

Jinak můj pocit z džín je asi takovýto:

• Džíny nosí většina (a někteří lidé je považují za jediný „správný“ typ kalhot)
  • Džíny se nosí kamkoli (na sport, při 30°C, do divadla)
  • Jejich stav často nebývá moc dobrý nebo vhodný na danou příležitost (špína, roztrhání)
  • Jejich vzhled hodně kolísá (od hezkých dobře padnoucích džín po vyšisované cosi o dvě čísla menší)
valery
1587 příspěvků 18.12.12 23:31

Jako vždycky - mnoho povyku pro nic! Tak dobrou a polepšete se!

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek