Proč oblékat děti jako dospělé?

Fotoalbum tématu (18) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Moir
2640 příspěvků 9.8.12 09:26

Je to děs :(, ani na jinak výborném clothing at tesco nejsou než jedny chlapečkovské kalhoty. clothingattesco. com/trousers/f+f-cord-trousers/invt/km221157/&bklist=icat,2,baby-0-2-years z něčeho jiného než teplákoviny a džínoviny, ale zase jen za 5 liber

omlouvám se za rozbitý odkaz, nějak to se mnou nemluví www.clothingattesco.co.uk a cord trousers

Příspěvek upraven 09.08.12 v 10:22

666mahu
1490 příspěvků 9.8.12 09:44
hlava mi to nebere

Oblékat miminka a děti sotva chodící jako dospělé prostě nechápu. Ne že by to některým neslušelo. Pochopím to jako parádní oblečení, ale denně od rána do večera, tomu fakt nerozumím. Když v nedávné době takhle oblékal můj bratr se švagrovou synka, bylo mi ho líto. Džíny prkenné, košile věčně vylezlá. Mám pocit, že to omezuje pohyb dítka. A soustavně nahý cemr mi nedělá dobře. Nesnáším to sama, malé dítě bych tak nenechala.

JarkaJar
432 příspěvků 9.8.12 09:59

@Sibyl Řekla bych, že to není totéž. Myslím, že respektování období dětství přišlo až ve 20. století. Předtím se dětem myslím moc pozornosti nevěnovalo, braly se jako malí dospělí a čekalo se, až vyrostou a budou užitečné. Člověku je až líto malých holčiček v krinolínách, když je vidí na obrazech šlechtických rodin.
Ale dnes, kdy se dětem věnuje velká pozornost, není vyrábění malých napodobenin dospělých pochopitelné. Džíny pro miminko - to mi hlava vůbec nebere. Vysoké podpatky pro 5letou holčičku taky ne, atd.

Kyttka
77 příspěvků 9.8.12 10:03

@Moir
@666mahu
Damy, presne tak. Sice mam naprostou vetsinu obleceni podedenou, takze si nemuzu moc narikat nad vyberem, ale pro predstavu, po 3 ruznych detech (obojiho pohlavi) mam pro 4mesicni miminko dvoje dupacky (v soucasne dobe) a rovnou patery dziny.
Jeste ze mam babicky, co muzou behat po obchodech a shanet dupacky. Ja na to opravdu nemam a navic mala tak rychle roste, ze je mi lito kupovat veci nad 100 kc, kdyz je oblekne treba tyden. Jeste ze je pocasi na body+ponozky, jinak bych se asi musela zblaznit.
Dokonce jsme dostali i kozacky (!) pro miminko. To uz je vazne na povazenou. Stejne jako mini-velikosti bot crocs. Ty jsou samozrejme treba do skolky idealni, ale proboha, proc pro dite, co sotva udrzi hlavicku.

Pavučinec plyšový
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.8.12 10:30

@Kyttka Co se dupaček týče, dá se dobře pořídit na mimibazaru, nemá cenu lítat po obchodech a kupovat mnohdy dost předražené.
Kozačky pro miminko…začíná mi to připomínat ty sady oblečků pro Barbíny. Na větších dětech se mi dospělácké oblečení docela líbí, hlavně na holčičkách (pokud to nejsou vysoké podpatky, hluboké výstřihy a tak podobně), ale na kojenečcích snad raději ne.

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.8.12 10:34
@Kyttka píše:
@Moir
@666mahu
Stejne jako mini-velikosti bot crocs. Ty jsou samozrejme treba do skolky idealni, ale proboha, proc pro dite, co sotva udrzi hlavicku.

Podľa mojho názoru by do školky mali byť boty buď na šnúrky, alebo na suchý zip. S pevnou pätou. Crocs by som nechala len k vode, nie do školky.

hanabanana76
160 příspěvků 9.8.12 10:38

Detska moda je pro me peklo, uz jsem sice trochu vychladla, prece jen mam uz 18 mesicni syny a mela jsem cas si zvyknout.
Jako mimina nemeli kluci snad do 3 mesicu na sobe nic jineho nez bodycko s dupackama nebo overalky, a to i pres fakt, ze jsme dostali darem snad desatery dziny!, dzinove bundicky a podobne…

Jinak ja jsem na velkou rodinnou oslavu oblekla 13 - tydenni deti do obleku i s lakovkama, ale na mou obranu, byli takhle obleceni par hodinek :-).
Nejak se mi pricilo, obleknout je do teplacku nebo dzin na akci, kde vsichni muzi meli smoking a zeny spolecenske saty.

A jsem moc rada, ze mam syny, protoze to co tady nabizeji pro male holcicky, to je na zazalovani - podpatecky pro 3 lete holcicky, tanga kalhotky od 6 let a podobne zrudnosti…o prehrsli flitru a kvetinek ani nemluve.

Denyna
4105 příspěvků 9.8.12 10:40

Když jsme u té školky, tak v té naší jsou mé děti jediné, které v ní od podzimu do jara nechodí v triku a punčocháčích. Různě barevných, pravda, ale vždycky neslušivých a různě vytahaných. Ty rodiče by do práce v punčocháčích taky nešli, tak proč v tom nechávají své děti? Nežijeme v Himalájích, aby bylo potřeba nosit punčocháče pod kalhoty od října do května.

Moir
2640 příspěvků 9.8.12 10:41

@hanabanana76 moc se mi líbí, jak jste oblečení dětí vyřešila, děckám je to jedno a výsledek je prostě k sežrání ;)

hanabanana76
160 příspěvků 9.8.12 10:42

@666mahu

A soustavně nahý cemr mi nedělá dobře. Nesnáším to sama, malé dítě bych tak nenechala.

Pravda pravdouci, skoda, ze vyrobci detskeho obleceni uz nad 18 mesicu skoro vubec nevyrabi bodycka, jedinou vyjimkou je H&M, ti maji az do velikosti 2 roky.

Pavučinec plyšový
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.8.12 10:44

@hanabanana76 Když ono se to bodíčko stává dosti nepraktickým, jakmile se batole začne učit na nočník.

hanabanana76
160 příspěvků 9.8.12 10:48

@pavucinec plysovy
K tem nechodicim botickam - u nas se nosily z duvodu, ze ponozky proste na noze dele nez 5 minut nevydrzely a timhle jsem to mela pojistene :-)

hanabanana76
160 příspěvků 9.8.12 10:51

@Pavucinec plysovy

To urcite, my jeste netrenujeme na nocnik, tudiz u nas jeste porad bodyckujeme.

666mahu
1490 příspěvků 9.8.12 10:56

@hanabanana76, můj synoveček musel nosit i tílko jako dospělý, bylo mi ho líto. Možná to není lehké, ale body se určitě sehnat dá, připadně podědit.

@Pavučinec plyšový, nemám ve svém okolí nikoho, kdo by si lámal hlavu s chozením na nočník jako kdysi my, co jsme pleny museli prát.:-)

Když můj syn chodil kdysi chvíli do školky, měli požadavek, že na ven musí mít děti uzavřené boty na suchý zip a dovnitř uzavřené bačkorky. Další, ovšem už hodně nesmyslný požadavek byl, že kluci musí mít na sobě prádlo, punčocháče a přes ně ještě trenýrky. Na ven jim přes to všechno oblékli ještě tepláky. Nepochopila jsem, proč by 3leté dítě mělo škrtit v pase tolik gum.

sturnus_vulgaris
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.8.12 12:05

@666mahu Jasne, je rozdil obleci takto dite na nejakou vyjimecnou prilezitost (bez ohledu na to, ze ma zrovna vel. 56) a mit ho takhle oblecene kazdy den od rana do vecera. Prvni chapu, ale druhe ne.

@hanabanana76 Jezis jak jsem rada, ze tu nekdo vyjadril pocit, ze se mu nechce za kus obleceni davat vic jak stovku :-).. Jak jsem psala, vcera jsem fakt nemela chut vyplacnou pet stovek za jedny katata na svatbu - za ty prachy jsem v pohode schopna poridit troje :-) a radeji tu petistovku pridam zenichovi a neveste ke svatebnimu daru.

@Denyna Ke zvyku oblekat skolkove deti do trika a puncochacu jsem cetla uz vice diskuzi. Je fakt, ze na me to pusobi divne (u kluku zejmena - u holek, ktere na tom maji treba sukynku nebo zasterku, ani ne; u kluku to nekde resi tak, ze maji pres puncochace kratasy). Nicmene do jiste miry chapu, proc to tak je - ve skolkach buhvijake teplo neni, hlavne mladsi deti jeste nemusi zvladat oblekani na sto procent a ma-li ucitelka deti ve tride dvacet (no dnes spis vice), tak je jasne, ze kazde pred vychazkou oblekat do puncochacu nemuze. Ja to beru jako nutny stret idealu a reality.

Jinak jeste k tematu obecne… Myslim, ze oblekani deti nema smysl hrotit a hnat do extremu. Tim myslim to, ze neni treba se prehnane stresovat, ze kojenci nutne musi byt „dospelacky“ oblecek nepohodlny, stejne jako trvat na tom, ze deti musi byt na formalni akce pomalu ve fráčku (kor kdyz si predstavim ty nase decka, jak polovinu casu vytiraji oblecenim podlahu). Take it easy, jsou to deti.

Kyttka
77 příspěvků 9.8.12 12:39

@gulietta crocsy jsem myslela jako skolkovou obuv dovnitr. Dokud jsem ucila ve skolce krouzek, deti se mi ruzne zouvaly a obouvaly podle aktivity, a ty s crocs-botami jednoznacne vyhravaly co do rychlosti. (jinak samozrejme chapu, ze ditko na pobihani kdekoli by melo mit pevnejsi botku, oldschoolove backorky tohle podle me splnuji. Jen to obouvani ne vsem detem jde uplne hladce…)

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.8.12 12:52

@Kyttka nechcem byť mrcha hádava, ale ani ako obuv dovnútra by som crocsy dieťaťu nedávala. A už vonkoncom nie preto, že sa obúvajú pomalšie a učiteľka chce mať rýchlo všetky prezuté. Tak buď im pomože, alebo počká kým sa dieťa obuje. Už v školke robiť všetko rýchlo a na čas je strašné. Crocsy patria k vode, nikam inam. Nie je to obuv na doma, ani na prezutie do školky.

Moir
2640 příspěvků 9.8.12 13:11

@Kyttka obávám se, že Crocs rozhodně nejsou ortopedicky vhodnou obuví pro děti tohoto věku, ta má poměrně přísná (a oprávněně) pravidla

Světýlko.t
80 příspěvků 9.8.12 14:43

Ad typické rozdělení na modrou a růžovou. Tohle osobně absolutně nesnáším. Možná nejsem zcela objektivní, protože růžovou nemám všeobecně ráda, na druhou stranu modrou miluju. Děti nemám, takže oblečení pro děti tak často nenakupuju. Ale pamatuji se, že jsem jela za kamarádem, kterému se narodila před před 6 týdny holčička, sehnat pro takhle malou holčičku nerůžové tričko byl náročný úkol. Nakonec jsem sehnala hnědé tričko s bílým pejskem, ale podle popisu jsem zjistila, že je to vršek od pyžama. Vůbec mi to nepřišlo, tak jsem to vzala raději, než nějakou růžovou věc, kterých mají plné skříně od všech známých.

v.veronicka
4 příspěvky 9.8.12 16:53

Já synovi(4roky)kupuji oblečení jak dětské s postavičkami(malý zbožňuje Spongeboba)tak i oblečení „dospělácké“ -polotrika, košile, jednobarevné svetříky, sako… Na dětských kalhotách už mi třeba obrázek někdy i vadí, takže kalhoty, rifle, kraťase apod. má jednobarevné nebo třeba s proužkem ap.
Ale musím uznat že do školky syn upřednostňuje oblečení bez obrázků, protože mi říkal že některé děti se mu smějou… :-/ Takže „dospělácké“ a dětské oblečení prostě střídáme podle nálady syna a příležitosti.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.8.12 17:40

Já teda ještě děti nemám, ale myslím, že u dětí je důležité, aby v tom byli v pohodlí, byli v teple, neměli nijak holá záda, mohli normálně volně běhat a blbnout a hrát si. A ono je u předškolních dětí nějakej problém vybrat holčičce oblečení z klukovského sotrimentu? Jako že by holčička nemohla mít tričko se spidermanem, které se prodává jako pro kluky? Nebo kalhoty?

Motyka
329 příspěvků 9.8.12 19:09

Pracuju v obchodě a to co nabízíme pro děti je hrozný. Obzvlášť pro holčičky, které byť maj větší výběr, tak je to o to horší. Rostu už jen z těch barev (růžová, růžová, růžová x modrá, modrá, modrá) a vzorů. Džíny nechybí ve velkém množství i škále velikostí. Nejsou snad jen ve velikosti pro nedonošenky. A pokud chcete jiné gatě pro děti, můžete koupit holčičkám jen legíny nebo klukům tepláky. Kalhoty neexistují.

mikita.miki
1935 příspěvků 9.8.12 19:52

Syna oblékám hezky, sladěně, ale dětsky, občas nějaký ten obrázek, ač tedy velmi málo, mám ráda proužky, kostku atd. ale koukám hlavně na funkčnost, kvalitní botky a taky společenskou vhodnost. doma v zimě v našem chladném bytě má punčošky a body, na ven na písek nosívá tepláčky, ale v sedící velikosti, bez děr, fleků, i sedící k sobě barevně. a na ven má několikero košil, plátěné kraťásky i kalhoty, slušná trička. co mám ráda jsou lacláčky, těch má několikero, netáhne mu na záda a schová to spodek bodýčka, protože zrovna ty mi, ač je mám ráda a chválím jejich vynálezce, trochu evokují spodní prádlo. takže tohle je vyloženě dětský kousek střihem, který upřednostňuju. syn je fešák, zrovna mu šijju na zimu vlněné kalhoty, sehnala sem směsovku s 50% vlny za 50 kaček. čímž i zároveň zkouším svoji šikovnost a půjdu i do těch svých kalhot, pokud to dopadne dobře

sturnus_vulgaris
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.8.12 07:20

@Motyka
To jsem rada, ze s tema jinyma kalhotama nez dzinama to neni jen muj pocit, pripadne neschopnost!

mikita.miki
1935 příspěvků 10.8.12 08:21

Motaka, včera jsem na váš popud probírala skříň synovi, už to bylo potřeba a příprava na podzim mi už začíná a stav je skvělý :-) džíny 2×, jinak samé plátěné či manžestrové kalhoty různých barev, vlastníme i jedny sluníčkově žluté s vsadkami z modrého proužku a jedny ohnivě červené, nekolikero zelených od svtěle až po tmavo a objevila jsem jeden krásný podzimní kabátek, žádná šusťákovka nebo buřtíková bunda. mám toho mraky a přiznám se tedy, že v klasickém obchodě kupuji málokdy, u syna frčí secondhand v 90%. tam tolik uniformity člověk nepotká.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek