Proč oblékat děti jako dospělé?

Fotoalbum tématu (18) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Růžová Opiška
4 příspěvky 14.7.13 13:21

Nejde o to, aby děti vypadaly pěkně. Spíše se rodiče snaží zvýraznit příslušnost svých ratolestí k určité společenské třídě.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.7.13 13:27

@Růžová Opiška To Vám to zmazanie a návrat na MP nevydržalo dlho. Proti vám som trhla rekord. :-D

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.13 20:34
malakaja
349 příspěvků 16.11.13 02:51

Tahle historka je ze života. Dcerka ma do školky vlneny silny po kolena dlouhy kabat ze Spencera. Nosila ho, jeste bylo 12-15º. Prišla za mnou druhy den, ze se paní učitelka ptá, jestli nemá na sebe neco teplejšího.:-( Geee…Chytte mi Yetiho, upletu z nej detem overál…

top topic
967 příspěvků 16.11.13 09:35

@malakaja: :-D
Ten Spencer je nejaka letosni kolekce? Co jsem se tak koukala po retezcich, tak jsem videla nejake polyesterove, pripadne se zanedbatelnym procentem vlny.

Garfie
4456 příspěvků 16.11.13 10:15
@malakaja píše:
Synek by nehradej chodil v sestrinych baletnich sukynkach.Doma muze, do obchodu mu to rozmlouvam…i kdyz taky premyslim, proc mu branit.Kdyz chtela dcera v riflich a klucicim triku nikdo se ani nepozastavil. Kluci to maji tezke, v mnoha ohledech predsudky svázané a nesvobodne…

To mi připomíná známou, která nechala syna (měl starší sestru) chodit do školky i „mezi lidi“ v sukních a šatech-prostě protože chtěl…docela jsem ji obdivovala, že na to má koule. Myslím že jsem hodně svobodomyslná, ale nevím jestli bych to klukovi dovolila.

yako
3225 příspěvků 16.11.13 11:03

@Garfie já bych mu to nedovolila, aby se mu děti nesmály. A už ani nedávám dětem do školy kabátky, ale jenom bundy. Kluk šel se školou do divadla v kabátu a bekovce a děti mu od té doby říkají dědku. (Dědkovsky to fakt nevypadalo) Tak jim nebudu dělat zle, i když je mi to líto.

sarah123
2137 příspěvků 16.11.13 11:18

@yako
Co deti, ale hlavne jejich rodice! Nejenze je v tom posmivani podporuji, ale jeste je na to i upozornuji. Mnohaleta zkusenost na vlastni kuzi (ne na kuzi meho ditete, ale skutecne na vlastni).

yako
3225 příspěvků 16.11.13 11:31

@sarah123 no tak jasně, že ty děti přebírají názory dospělých. Nejvíc nechutní jsou dospělí - i rodiče, i pedagogové, kteří aby poslíli vlastní pozici schazují druhé. Ale ono to schazování je populární všude - i tady na MP…

Moir
2640 příspěvků 16.11.13 13:11

Třeba z toho chlapce vyroste druhý Jára Cimrman. Ale děti jsou nejkrutější stvoření na světě, v době, kdy to není běžné, oblékat chlapce jako holčičku, tak ho posměch dětí i dospělých může dost poznamenat.

malakaja
349 příspěvků 16.11.13 13:13

Ne ne…ulovek z druhe ruky

malakaja
349 příspěvků 16.11.13 13:20

Tak muzu rict, my ve skolce zavedlu celkem vtipny trend.Deti strojim „do nedelniho“denne. Holcicky po dcerce odlozily teplaky a ve tride jsou osatovane, syn nakazil maminky bekovkou a kabatkem a kluci ted vypadaji jak od Polacka…:-)) Az jsem ve skrytu nevrla, ze jsme soucasti davu :-)).nepochybuju ale, ze me velmi brzo poslou deti s eleganci k sipku. A bufu doufat, ze treba dosáhneme nejakeho kreativniho kompromisu:)

yako
3225 příspěvků 16.11.13 13:44

Moje pubertální dcera má natřískanou skříň hadrama. Má 60 triček, desatery kalhoty, 5 teplých svetrů atd.. je to proto, že babička má jiný vkus - modernější než já :) a bojí se, že by holka chudák trpěla, protože bych jí nechala chodit asi nahou :))). Takže já jí kupuju, co se líbí mě, aby neměla jen diskotékový hadry. No a ona si samozřejmě vybírá co chce nosit sama. Takže většinou chodí v šedivých kalhotách a hnědé maskáčové mikině do školy a doma pak sedí u oběda v luxusním svetříku, protože je teplý, ale do školy by si ho nevzala a mě může trefit šlak… Když pak jde jinamm než do školy, tak se strojí moc hezky a nápaditě. Co nadělám, sama ví co dělá…

Garfie
4456 příspěvků 16.11.13 17:20

@yako Taky bych měla strach, že bude mít v kolektivu problém…ale rozdíl byl asi v tom, že on sám chtěl. A ve chvíli, kdy sám uznal, že to není nejlepší nápad, tak toho nechal. Obdivuji tu její schopnost nechat ho, ať si o tom rozhodne sám…Ale jinak souhlasím, že ten názor (a výsměch nebo nepochopení) přichází spíš ze strany dospělých-a až poté od dětí…

Garfie
4456 příspěvků 28.2.14 16:21

@Giulietta Speciálně pro vás-jedna vlastnoručně vyfocená :-)

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.2.14 16:22

@Garfie To je krása.

Garfie
4456 příspěvků 28.2.14 16:28

@Giulietta A tuhle miluju :-)

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.2.14 22:41

Aby se nezapomínalo na kluky (taky vlastní úlovek)

Garfie
4456 příspěvků 1.3.14 08:00

@Kokoska1 No teda! Takového krasavce jsem snad ani nepotkala!!! :-)

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.14 11:20

@Garfie To byla nějaká svatba a kimona k vidění opravdu nádherná.

lioncity
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.14 19:26

Ja dneska v Dejvicich videla chlapecka, odhadem tak pet let, a mel trenckot a bekovku, proste weekend casual a neskutecne mu to sluselo, byl jako z Central Parku. Skoda, ze hezky oblecenych deti je videt malo.

lioncity
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.14 19:27

Ti japonsti malicci jsou cool.

loli poli
1 příspěvek 2.11.14 11:50

Taky se mi nelíbí oblékat malé miminka či děti do napodobenin oblečení pro dospělé. Rifle pro 3-5 měsíční miminko mi přijdou jednak nepohodlné a ineadekvátní tomu věku. Vždyť je to miminko, tak proč si neužít tu dobu, kdy ho můžeme oblékat do dupaček, bodýček, miminkovských overalů atd. Riflí se nanosí v pozdějším věku do aleluja. Já jsem si pro synka chtěla pořídit tepláčky tureckého střihu, protože nosí látkové plínky a některé běžné dupačky nebo tepláčky mu jsou v sedu krátké, koukla jsem se na Fler.cz a koupila si krásné žluté (na obrázku). Paní má na výběr v různých velikostech. Tady http://www.fler.cz/shop/miniloo

Příspěvek upraven 02.11.14 v 22:06

Jordaan
9608 příspěvků 2.11.14 16:26

@loli poli

zrovna tohle mi pripada pekne hn. eh osklive a diteti bych to nikdy nenatahla.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek