Popularita růžence u teenagerů

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
TinkaH
920 příspěvků 12.12.12 11:53

@publicenemy asi ne, nebo si neberet cozí symboly za své. Jak tady křesťané neustále kritizují. Ale to je marný boj…

halinate
18 příspěvků 12.12.12 13:47

Když jsme u tobo tak u nás stromeček taky není ani betlém a na kapra má přítel alergii.

publicenemy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.12 18:51

Oni ty Vánoce jsou celé podivné :-)

Maravelo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.12 19:01

@halinate vesmírní lidé toto říkali už dávno, že internet ovládají ještěři z pekel. O to víc mi zarazil pod tímto odkaz na jejich stránky :-/

lipo
303 příspěvků 12.12.12 22:08
@TinkaH píše:
@blacken Pěkně napsáno a já bych Váš názor s klidem podepsala. Věci mají opravdu pouze takový význam, jaký jim člověk přisuzuje. A vzhledem k Vánocům mě napadá klasický symbol vánc- stromeček (ten toho moc společného s vírou nemá a přitom ho má doma každý správný křesťan)

Proč má doma stromeček každý správný křesťan? To jste někde četla? Kde?

TinkaH
920 příspěvků 13.12.12 08:26

@lipo bylo to myšleno s určitou nadsázkou, protože stromeček na Vánoce křesťanům nevadí a přitom to vůbec k vánočním svátkům nepatří (křesťanským)

Pirek
7062 příspěvků 13.12.12 09:35

Stromeček = dekorace.
Křížek na řetízku = šperk.
Růženec = modlitební pomůcka (to, že ho řádoví bratři a sestry nosí zastrčený za opaskem z něj módní doplněk nedělá).

lipo
303 příspěvků 13.12.12 10:13

@TinkaH No tak to jo:). Já tu nadsázku z toho nepoznala, pardón.

Maravelo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.12 10:35

Já si snad ten růženec pořídim jen na prostest proti protestu proti růžencům :D To to fakt někdo tak těžko nese, že někdo si vezme symbol jeho víry a neví co to znamená? :D A já myslel, že zrovna křesťanství ve svých začátcích si zakládalo na tom, že na těch symbolech nezáleží a nemáme se modlit k nim ale k pánu bohu. Myslel jsem, že to byl jeden z důvodů, proč bůh pravil JHVH (jsem který jsem) a proč byl Mojžíš tak zklamán, nejen proto, že si lidé za boha dosadili zlaté tele, ale že lpí tolik na symbolech které za tím stojí :D

lipo
303 příspěvků 13.12.12 10:43

@Maravelo Však on se taky nikdo nemodlí k růženci:). Je to jen pomůcka. Ani ji teoreticky nepotřebujete. Jinak co člověk (nebo křesťan), to názor. Některým je to jedno, některým to vyloženě vadí.

Maravelo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.12 11:01

@lipo :D no to chápu že se nemodlí k růženci, ale nechápu, proč na tom tak lpět, pokud to nepovažuji za posvátnou věc :D Co já vim, tak katolická církev vždycky byla v opozici primitivním náboženstvím s fetiši a cítila se vůči nim nadřazená ale jak tu tak koukam na zastánce růženců, přijde mi to tak nějak na stejný brdo :D Samozřejmě to nemění nic na tom, že bezesmyslu nosit růženec je asi tak stejně inteligentní jako bezesmyslu nosit u pasu zednickou lzici, ale když to někoho oslovuje… :D

lipo
303 příspěvků 13.12.12 11:25

@Maravelo Tak já nechci kecat, ale myslím, že růžence bývají posvěcovány. Samozřejmě ne ty z New Yorkeru nebo kde to ty děcka berou. Což pravda není moc argument, jen to možná trochu ilustruje, proč může být růženec někým chován v takové úctě (obecně, ne jeden konkrétní růženec), že mu vadí jeho bezmyšlenkovité nošení.
Jinak myslím, že spousta lidí, co se tu zastávali růženců, sami nejsou přímo věřící, ale přijde mi to hezké, taková empatie. Že chápou, že pro někoho může být náboženství fakt důležité a že by mu to mohlo vadit. Souhlasím s tím, že je slušnost si z takových věcí třeba nedělat srandu.
Na druhou stranu souhlasím s vámi, že křesťané by na symbolech neměli tolik lpět, ale jak už jsem psala, co křesťan, to názor. Mně osobně je to jedno, nošení růženců (i kdyby to bylo schválně provokativně nebo vyloženě s nějakým „zlým“ úmyslem) není podle mě nic tak hrozného, to je prostě každého věc, co si navěsí na krk. Ale chápu i to, co psal někdo výš, jakože s islámským symbolem v islámské zemi by to neprošlo. Je někdy těžké, muset si nechat všechno líbit (přičemž to nošení růženců je ještě asi tak to nejmenší).

Maravelo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.12 11:36

@lipo Já taky chápu, že se to může někoho dotýkat, ale je třeba věci chápat v kontextu :D Každej poznal někdy trochu toho buřičství mládí, potřebu vybočovat atp. a s tim by k tomu v těchto případech měl přistupovat, protože o nic víc v tom nejde. Pokud chci toleranci, musím sám být trochu tolerantní a nekoukat na věci jen černá bílá :D Mimochodem jinak skvělá přezdívka, vždycky dostanu chuť si zarýmovat a dát si hroznovej cukr :D

Pirek
7062 příspěvků 13.12.12 11:45

Já bych raději opustila pole (velmi) amatérské religionistiky, ne-li katolické teologie a vrátila se do bezpečí módy :D

Co mne teda štve je to okázalé ignoranství. Kdyby ty děti (nemůžu si pomoct je tak nazývat) nosily růženec aspoň s chabou znalostí, co to je, kdyby tím chtěly vyjádřit svůj světonázor a třeba i urazit katolické okolí, tak OK, beru.
Ale ony to vůbec nevědí, a asi ani nechtějí vědět, když si tak sveřepě melou svou i tady. Konzistentnost názorů je hezká věc, ale tady nemá být co konzistentní. Žádné „páni, tohle jsem nevěděl, asi růženec nosit nepřestanu, ale jsem rád, že jsem se dověděl něco nového“. Jedou jen po povrchu, neodvažují se podívat pod hladinu. A pak si stěžují, že je nikdo nechápe, když není co chápat.

DanielaS
5244 příspěvků 13.12.12 11:51

No prave, KDYBY to aspon byl protest proti necemu nebo okazale nelpeni na fetisich. Ale oni to nosi jako koralky s priveskem a odvazim se tvrdit, ze v 80 % pripadu vubec netusi, co to je.

lipo
303 příspěvků 13.12.12 11:57

@Pirek To je sice fakt, ale tahle vlastnost je děsivá vždycky, nejen v módě. Já teda vždycky doufám, že z toho vyrostou:). I když někteří asi ne, ale co naděláme. Jinak se omlouvám za to teoretizování, v tomhle nejsem odborník a hlavně to sem asi fakt nepatří.
@Maravelo Děkuju:). Jak byste to ale chtěl rýmovat? S tou tolerancí je to samozřejmě pravda, ale v tomhle případě právě si myslím nejde o žádné buřičství (jak by mohlo, když oni ani neví, co mají na krku), spíš o tu pitomost. Ale můžeme zas být tolerantní s tím, že jsme taky bývali pitomí:).

DanielaS
5244 příspěvků 13.12.12 12:04

Opatrne bych zminila, jak jsem jako desetileta nasla privesek s kralickem a s oblibou ho par let nosila…

http://i.tfcdn.com/…6a4aOXVZAOAA**/fyVMtP8A

blacken
2464 příspěvků 13.12.12 13:13

Ale stejně tak by se tu mohli rozčilovat původní punkáči, že dneska ta nevycválaná mládež nosí drahé značkové punk oblečení a hrajou si na něco, o čem nic neví. A že zneuctili sicherhajsku v uchu :-D Stejně tak asi Che rotuje v hrobě, když ho má na triku každej druhej (přitom většinou často ani neví, kdo to ten pán vlastně je, věřím, že pak by ho tam asi neměli :-D). Chápu, že víra je natolik intimní, aby se to někoho dotklo - teda nechápu, ale respektuju to. Ale jako každá móda to odezní. Můžeme jen doufat, že nepřijde do módy něco horšího (Davidovu hvězdu jako brož na puberťácích bych asi potkávat nechtěla).

lipo
303 příspěvků 13.12.12 13:23

@blacken Však ať se rozčilujou:). Připadá mi stejně hloupé nosit na krku růženec když nevím, co to je, jako nosit na triku Cheho (jakpak se to asi skloňuje?), pokud nevím, kdo to byl.
Davidova hvězda se doufám neobjeví, protože si troufám tvrdit, že téměř každý puberťák ještě dneska ví, jak byla zneužívána.

JarkaJar
432 příspěvků 13.12.12 13:37

@blacken
No, něco horšího tady je - propagace symbolů hnutí, která propagují násilí. V tomhle případě si myslím, že je správné, že se takové projevy stíhají. Myslím třeba prapagaci neofašismu apod. (Nehraje roli, že svastika - hákový kříž má dávný původ, ale dnes je symbolem nacismu.) Nebo případ z tohoto týdne, kdy šlo o český internetový obchod, který prodával trička s portrétem Anderse Breivika a s příslušným textem. Ve zprávách bylo, že v devítce jedné základní školy přišel do šlkoly kluk s takovým tričkem - řekla bych, že ani nevěděl, co vlastně tím tričkem propaguje. Stejně jako Pírka i mě tak trochu překvapuje, jak spousta mladých lidí se nezajímá o to, co a proč dělají. V 90. letech se daly vidět české dívčiny v tričku s nápisy à la „Jsem k mání za dvacku“ - prostě měly tričko s nápisem…

Maravelo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.12 14:12

@JarkaJar Já si myslim, že naopak je špatně, že tyhle věci se takle stigmatizují. Přesně případ s tričkem Andrese Breivika z minulého týdne. To co udělal AB a co se stalo je tragické, ale tim že ho zavřu do šuplíku „extrémní protest proti společnosti“ se nic nevyřeší, naopak k němu další magoři budou vzhlížet. Nemluvě o tom, že media nevysvětlují ten vtip co měl kluk na triku, ale jen práskaj do nebožáka bičem, TY SIS VZAL TRIČKO S TERORISTOU!!! a celou věc vykládaj mimo kontext. Na druhou stranu, pokud to zlehčí někdo humorem, udělat z Breivika trapného pošuka, sotva se k němu bude dál někdo hlásit. A jak uděláte z někoho trapného pošuka lépe, než humorem a nadsázkou?
http://img.chan4chan.com/…st_nigga.jpg
Tomuhle nemam problem se smát :D a nesměju se tomu co se stalo, ale tomu vtipu co je za timto a že s timhle rotuje pro změnu hitler v hrobě :D A neměl bych ani nic proti tomu, kdyby si budhista vzal svetr s hákovym křížem a nad to si napsal „I'm not a nazi, i'm budhist and i like the sun and eternity!“ :D Jenže ne, tady prostě každej má furt osinu v zadku a za všim vidí hned problem, neni schopnej chápat věci v kontextu, takže hned protáhne nějakýho kluka, co si dělá srandu televizí a nejlíp ho nechat ještě zlynčovat. Přesně Švejkovská scéna „sraly na něj mouchy“…

JarkaJar
432 příspěvků 13.12.12 14:14

@Maravelo
připravil jste mě o řeč, mám jediný komentář: ale jděte.

blacken
2464 příspěvků 13.12.12 19:34

@JarkaJar Tak s tím samozřejmě souhlasím. Je to jedna z věcí, pro které nemám pochopení ani já. Nelíbilo se mi ani, když si nějaká anglická značka (Boy London? nebo tak?) zahrávala s použitím orlice. Ale to jsem sem nechtěla tahat - tam většinou lidé ví, co mají na sobě. Tam nebývá problém v ignoraci, ale v záměrné propagaci čehosi.

@Maravelo Negativní reklama je taky reklama. Prostě i ve vtipném kontextu to není něco, co by mělo být zlehčeno.

Maravelo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.12 20:49

@blacken To se pletete, vysvětlim vám to z hlediska marketingu až se vrátim z hor, teď tu nemam čas psát sáhodlouhé komentáře, ale jestli si myslíte, že nácek si na sebe vezme symbol, ze kterýho si dělá každej srandu a bere se na lehkou váhu, jste na omylu. Příkladem je značka Lonsdale, se kterou se neonacisté začátkem milénia začali stotožňovat a stala se symbolem nacistů. Naštěstí se po čase od toho firma distancovala kampaní „Lonsdale loves all colours“ a nacisté, co nosili Lonsdale byli všem pro smích. Značka je dnes naprosto vpohodě a nosí jí všichni bez obav, že by je někdo s neonacisty spojoval. To samé by bylo možné i s hákovym křížem, kdyby se dál nerezervoval jen pro nacisty. Ty tak mají svoje symboly jistý a můžou se s nima uvnitř skupiny podporovat jak chtějí… dopr. to sem se rozepsal, má to pokračování, ale za 11 minut musim jít spát a nemam zbaleno :D takže TO BE CONTINUED…

blacken
2464 příspěvků 13.12.12 20:57

@Maravelo Ne, nic mi vysvětlovat nemusíte. Vidím to jinak a ani popsání několika stran na tom asi nic nezmění. A Lonsdale je stále náckovská značka. Ať si říká kdo chce, co chce. Jen se to nemůže vykřikovat do světa až tolik, proto se sem tam tváří, jakože nic.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek