Popularita růžence u teenagerů

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
JarkaJar
432 příspěvků 14.12.12 08:13

@Maravelo
Jet na hory je to nejrozumnější. Když myslíte, že jde o marketing a o teoretický „extrémní protest proti společnosti“ jak píšete - vážně nevidíte, že jde o masové vrahy? Breivik i nacisté. Hlavně je potřeba myslet na ty oběti a pokud možno nedopustit opakování. Ta metoda zesměšnění je dobrá v jiných případech - když se děti něčeho bojí. Ale pokud jde o masové vraždění, pak NE.

Diankenstein
1895 příspěvků 14.12.12 08:58

@JarkaJar ovšem potom se musí říct NE všem, kdo masově vraždili, ať je to fér a má to nějaký smysl. Jinak se z toho zákazu (původně zamýšleného jako ochrana slušných a dobrý občanů) stává fraška, a zakazuje se symboly jenom některých masových vrahů a zlých organizací

A problém je, že vraždil skoro každý, kdo byl u moci. Postihuje se však pouze nošení symbolů NĚKTERÝCH.
Tak je to vážně kvůli tomu vraždění, nebo proč? ;)

Příspěvek upraven 14.12.12 v 08:59

Maravelo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.12 08:58

Myslim, že jsem to vysvětlil dostatečně, pokud to chapete jinak, bohužel vám to tu teď uprostřed svahu nedokážu rozepsat. Užijte si víkend. Jinak tohle je přesně ono vytrhávání z kontextu o kterém jsem mluvil:) bavme se tedy raději o těch růžencích.

PythonRegius
286 příspěvků 15.12.12 17:16

Kdyby to Jezisovi vadilo, pravdepodobne by si to nejak osefoval, aby to ti cool teenageri nenosili. Pokud mu to vadi, ale neni schopen to takhle osefovat, treba da dotycnym cocku po jejich odchodu z hmotneho sveta. Kazdopadne povazuji za zbytecne, aby se tim kdokoli rozciloval (leda by ho to rocilovani tesilo a byla by to pro nej jakasi ujeta forma zabavy, kazdy ma holt svou vlastni zivotni filosofii). Koneckoncu je to jen cetka, hodnota nabozenstvi je nekde jinde. Kdyby byl podobne modne vyuzivan znak meho nabozenstvi (nejsem krestan, jsem jinak nabozensky orientovana), asi by mi to spis prislo humorne, nez k vzteku.

Nian
124 příspěvků 17.12.12 23:34

Grossularia: Tak to prr, co socha Panny Marie z Fatimy? Církevní hodnostáři ji zvou na návštěvu jejich farností, putuje po světě, v její přítomnosti probíhají církví uznané zázraky. A je to stále „jen“ předmět. Není pravda, že pokud důvěřujete předmětu, který symbolizuje „něco“ od Boha, vyznáváte modlářství. To bychom potom nemohli mít ani kříže na zdech a namísto kostelní výzdoby jen holé zdi. Nechte lidem způsob jejich víry, nemáte jistotu, že ten Váš je lepší.

Uživatel je onlineviktorka_od splavu
7777 příspěvků 18.12.12 00:28

@Nian někdo vzývá zlaté tele, někdo jinou sošku. proti křížům na zdech či na krku nelze nic namítat, jen jsem měla za to že věřící se nemodlí k symbolu/předmětu, nýbrž k Bohu.

Nixe Lulu
344 příspěvků 18.12.12 14:37
@kudka píše:
nejsem katolik, tak proc bych mela ten krizek nosit? tak jako nenosim pannu Marii, svateho Antonicka nebo cokoliv jineho, co by me s mou pripadnou virou melo spojovat

Kříž je symbol křesťanů obecně, nejen katolíků. Neztotožňujte křesťanství automaticky s katolictvím jen proto, že je tato církvev nejpočetnější.

Když čtu tohle téma, napadá mě, že se hodně objevují kříže v hipster módě (vídám to na jejich módních blozích a lookbooku). Někdy taky v harajuku módě - tam vídám dokonce i např. obrácené kříže v pastelových barvách, což mi přijde ještě podivnější. Víte o tom někdo něco bližšího, jak se to tam dostalo a proč? Zkoušela jsem k tomu něco najít v angličtině, ale nedopátrala jsem se.

kudka
78 příspěvků 18.12.12 15:01

@Nixe Lulu omlouvam se, pokud jsem se vas nejak dotkla, v tomhle jsem mela vzdy trochu gulas. Puvodni myslenka je ovsem stejna - nebudu nosit symbol neceho, v co neverim (at uz se jedna o viru nebo treba Manchester United)

Nixe Lulu
344 příspěvků 18.12.12 15:11

@kudka Ano, s tím taky souhlasím.

DanielaS
5245 příspěvků 18.12.12 16:21

Tfilin je taky cool, pro rockery jako delane.

http://emp.byui.edu/…Tefillin.JPG

Nian
124 příspěvků 8.1.13 13:58

@viktorka_od splavu Ach, ale tohle není jen soška, je to socha, kterou podle všeho posvětila sama Marie. A neputuje nazdařbůh, ale pod záštitou církve. Podle mě je rozdíl, pokud někdo vzývá zlaté tele pro zlaté tele samotné, nebo uctívá Marii skrze sochu, která symbolizuje její zjevení. Růženec v autě chápu jako připomínku - tj. člověk se na něj podívá a vzpomene si na Marii. Tedy nejde o předmět samotný, ale o způsob, jakým k němu přistupujeme. Pokud by se člověk modlid K RŮŽENCI, pak bych neřekla ani slovo. On se ale skrze něj modlí k Marii - ta ho ostatně drží při svých zjeveních taky.

misial
1396 příspěvků 2.3.13 16:07

Četla jsem asi jen první dvě strany - ale jedno mi to nedá nenapsat. Rozlišujte prosím mezi církví a vírou. Rozhodně to není totéž. Podle mě tedy není růženec symbolem církve, ale symbolem víry. A té se většina věcí, které vytýkáme církvi, vytknout nedá.

Jsem ateistka a nošení růžence nebo čehokoliv s křížky jen pro módu mi taky vadí.

Perpentach
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.13 18:43
@blacken píše:
@Maravelo Ne, nic mi vysvětlovat nemusíte. Vidím to jinak a ani popsání několika stran na tom asi nic nezmění. A Lonsdale je stále náckovská značka. Ať si říká kdo chce, co chce. Jen se to nemůže vykřikovat do světa až tolik, proto se sem tam tváří, jakože nic.

Mohla byste, prosím, vysvětlit, co Vás k tomuto názoru vede? To, že si zrovna tuto značku po 40 letech existence na několik let oblíbili neonacisté? To snad ne… Pochopila bych to u oblečení Thor Steinar, Ansgar Arian nebo třeba Erik and Sons. Ale zrovna u Londsdale, značky, do které se desítky let oblékají boxeři všech barev a vyznání (Lenox Lewis, Muhammad Ali, James DeGale), mi to připadá jako nesmyslná stigmatizace a házení sportovců do jednoho pytle s nácky. Dívala jsem se na web AntiFa, zda se tam na Londsdale nedozvím něco skutečně kompromitujícího, ale ani tam se v seznamu nazi značek nevyskytuje (zato je tam ale Dr. Martens jako nacistická prodejna :D, ale nevím, třeba jim jde o jednu konkrétní, kterou vede nějaký nácek).

Neberte to ode mě jako kritiku, jen Vám chci říct, že se v případě této značky mýlíte.

blacken
2464 příspěvků 2.3.13 20:46

@Perpentach No, to je možné, že to tak původně nebylo. Ale teď to tak je - bohužel potkávám dost podobně zaměřených lidí a nápisy Lonsdale jsou celkem nepřehlédnutelné. Tuším, že ji měli na stránkách jako spřátelenou značku - tak to tehdy vzniklo. Jestli se od té doby firma ohradila nebo ne, přiznám se, že nevím. Takže je možné, že této značce křivdím - ale zkušenost je zkušenost.

Perpentach
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.13 21:27

@blacken Vzniklo to tak, že nějaký koumák přišel na to, že když si vezme přes triko LONSDALE mikinu na zip a nechá jí rozepnutou, jsou viditelná pouze písmena NSDA, což je akronym pro NSDAP. Měli i modely bund, kde byla písmena NSDA vpředu a zbytek po stranách (okamžitě stáhli). To aby se začal bát Hugo BoSS nebo v GueSS, že budou jejich značky označeny za neonacistický akronym. Byla kolem toho velká kauza, společnost zareagovala výše jmenovanou kampaní. V dnešní době financují několik organizací, které bojují s rasismem. Také je to jedna z mála firem, co programově neprodávají nic do prodejen, které obchodují s náckovskými a chuligánskými hadry. Nenapadá mě, co by mohli udělat víc, změna názvu značky je vzhledem k jeho původu nesmysl a z hlediska marketingu sebevrazda.
Chápu, že Vás ovlivňuje, že to vidíte kolem sebe. Ale když to řeknu s velkou nadsázkou, také jsem potkala za život pár nácků, všichni pili Svijany, znamená to, že jsou svijany fašistické pivo?:)

blacken
2464 příspěvků 2.3.13 21:52

@Perpentach No, jako přátelská ta stránka tehdy vydržela dost dlouho. Já mám prostě problém tohle Lonsdale uvěřit - třeba se pletu, je to možné. Ale značku nedělá jen logo a styl, ale také zákazníci. Ještě jsem nácka v Hugo Boss tričku neviděla. Svijany jsem viděla pít asi dalších padesát lidí, v Lonsdale jsem snad neviděla nikdy nikoho, koho bych označila za „normálního“. Nepopírám, že je to předsudek. Nicméně chápu, že pokud je v tom značka nevinně, tak se to řeší blbě.
(Ještě je dobré nezaměňovat nácky a fašisty.)

Perpentach
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.13 22:08

@blacken Máte pravdu, zaměnila jsem termíny. Já právě znám několik lidí, co to normálně nosí, samozřejmě na sport nebo po sportu do hospody, obvykle ke kšiltovce:) Jsou to normální chlapi, co si po práci/po škole zajdou dvakrát týdně něco zahrát, fotbal, florbal. Ale fakt chápu opatrnost na základě zkušeností, třeba se pohybujete někde, kde to opravdu nosí převážně náckové.

misial
1396 příspěvků 2.3.13 22:16

@blacken A mně zas připadalo, že Lonsdale nosí šampóni a takoví ti frajírci - alespoň na takových lidech jsem to viděla.

blacken
2464 příspěvků 2.3.13 22:44

@Perpentach @misial Fakt? Já to bohužel potkávám výhradně v kombinaci bombr, maskáče/vyhrnuté džíny a martensky. Samozřejmě, když uvidím týpka s nagelovanou promelírovanou hlavou a slimkách v tričku Lonsdale, tak si asi nebudu myslet, že je to nácek. :-D (ale fakt se mi to nestalo)

Maravelo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.3.13 08:44

@blacken hahahaha tak to je docela paradox, protoze hugo boss šil pro nacky uniformy a sam Boss byl nagl jako remen!:D

Karin
3948 příspěvků 4.3.13 15:34

„Hugo Boss apologises for founder's Nazi past“
http://fashion.telegraph.co.uk/…zi-past.html

Karin
3948 příspěvků 4.3.13 15:46

Jinak k té debatě o růženci - docela mě překvapuje, jaké množství lidí považuje náboženství a víru za synonyma.
Když nosí bezvěrec růženec jako ozdobu, je to sice trapné, ale já proti tomu nehorlím… Já vyznávám tu myšlenku, že móda je vyjadřovací prostředek a že tím, co má člověk na sobě, o sobě chtě-nechtě řekne docela dost věcí - jsme-li všímaví, dovedeme-li jednotlivé projevy správně interpretovat a vnímat v náležitých souvislostech. Takže jen ať si každý nosí, co chce ;-) I to je svoboda projevu.

Kdybych měla dceru v pubertě a ona mi přišla s růžencem na krku, patrně bych jí věcně vysvětlila, co to je a k čemu se to používá, a zbytek bych nechala na ní. V pubertě ať si experimentujou, ale v dospělosti už by to oblékání asi mělo dávat smysl :-)

blacken
2464 příspěvků 4.3.13 17:18

@Maravelo To je dost dobře možné. V té době je podporoval kde kdo (natož Německá zbankrotovaná firma). Ale tak nějak se asi (aspoň doufám) přišlo na to, že to nebyla dobrá ideologie. Takže mnohem víc mám potřebu zkoumat to, kdo to podporuje dnes. Protože ti už si těžko můžou namlouvat, že dělají dobrou věc.

Johny Sixx
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.13 00:31

@Perpentach ona Antifa je taky kapku hystericka organizace…myslim s tim dr. martensem…antifa totiz tak trochu zacala hazet do jednoho pytle skinheads a nacky…je mi jasne ze dostanu cervenych raminek co se do me vejde ale rad bych rekl: Pravy Skinheads jsou proti nackum, protoze ukradli jejich styl a zkompromitovali jej…uplne stejne jako v soucasne dobe kompromituji hnuti Straight Edge nebo se snazi zneuzivat HC symboliku…

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek