Proč se vůbec vdávat?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 Další »
Emma 21
30 příspěvků 15.3.14 18:55

To svá ma souhlasím určitě by tam měli bít rodiče

Emma 21
30 příspěvků 15.3.14 18:57

Ano proč bych neměla? to nechápu proč bych se neměla vdát

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.14 18:58

@Emma 21 Emmo, proboha, chápu, že čeština vám nejde, ale určitě jste nechtěla říct, že by se tam měli rodiče mlátit (bít), nebo snad jo? Za co?

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.14 18:58
@Emma 21 píše:
To svá ma souhlasím určitě by tam měli bít rodiče

Koho ženícha by mali bít, alebo nevestu?

Emma 21
30 příspěvků 15.3.14 19:00

Já myslela, že na té svatbě by měli bít rodiče

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.14 19:00
@Emma 21 píše:
Ano proč bych neměla? to nechápu proč bych se neměla vdát

Riešime proč se vubec vdávat a vy nám oznamujete kto Vám zaplatil svadbu. Ja som myslela, že máte 10 rokov a ste tu omylom, teraz premýšľam akou náhodou ste sa tu dostala. :-D

Emma 21
30 příspěvků 15.3.14 19:01

To je snad jedno ne? o co vám jde?

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.14 19:01
@Emma 21 píše:
Já myslela, že na té svatbě by měli bít rodiče

A kto ich má bít? Snúbenci?

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.14 19:02

@Emma 21 Ja to vzdávam. :-D Majte sa krásne a tou bitkou tých rodičov veľmi netrápte. :-D

Xennie
187 příspěvků 15.3.14 19:08

@Giulietta No vidíte. My mírumilovně s ovocným salátem a nakonec se dozvíme, že na svatbě by se měli bít rodiče :)

MP Maggie
995 příspěvků 15.3.14 19:22

:-)Tak ono je nakonec pro rodiče opravdu lepší, aby se na svatbě vůbec neukazovali.

Xennie
187 příspěvků 15.3.14 19:44

@CandyKendall Naprosto chápu, že chcete mít rodiče na svatbě a nevidím na tom nic závadného :)

real.blond
6688 příspěvků 15.3.14 19:48

@Giulietta guli, uz ji netrap :D

VeronikaProsteNika
269 příspěvků 15.3.14 19:49

Já se vdávám na konci srpna a je to proto, že chceme :-D Svatbu si platíme sami, přece jenom je nám dost let a vyděláváme :-) Zveme tam blízkou rodinu a přátele, chceme to s nimi oslavit :-)
Dost lidí se nám divilo, že jsme byli na Seychellách, Maledivách a nevzali jsme se tam, ale mně by se to bez rodiny, bráchy a kamarádů ani nelíbilo :-)
A přísahám, že tam nikoho bít nebudeme :-D

Lalita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.14 19:50
Mi?
@Emma 21 píše:
Mi měli na svatbu nachystané peníze, ale rodiče nám jí zaplatili obě strany
Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.14 20:44

@VeronikaProsteNika Blahoželám a hodně štestí. :-)

iga
1470 příspěvků 15.3.14 20:44

@Lalita
Ona někde Emma21 psala, že je prý Francouzka… Anebo jí rodiče bili jen na svatbě a ne při úkolech z češtiny.

VeronikaProsteNika
269 příspěvků 15.3.14 20:49

@Giulietta
Díky :-) Máme svatbu v Jizerkách, tak zrovna vy chápete, že ty žádná cizina nepřebije :-D Miluju to tam :-)

iga
1470 příspěvků 15.3.14 20:55

@VeronikaProsteNika
Připojuji se ke gratulaci! Vaší touhu po svatbě v rodné zemi chápu velice přesně. A když už vás tu máme, proč se tedy chcete vdávat? A jakou plánujete svatbu - kolik lidí a v jakém stylu?

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.14 20:58

@VeronikaProsteNika Ešte ma ako romantické napadli aj Hejnice. A ja Vám tuším závidím. :-D

Go-lightly
3429 příspěvků 15.3.14 20:59
@Giulietta píše:
Ak v tom prípade decko vezme prachy a nadšene oznámi, chcem svadbu bez vás, tak je sebec. Ja byť tým rodičom, tak už ich v živote nechcem ani vidieť a aj vnúčata oželiem. Za zvyšné prachy si užívam život a dalšie dary ani v podobe hračky pre vnúča už nikdy neuvidia.

Víte co, já mám pocit, že tyhle sobecké děti („bude to po mém, já chci být šťastná, na vás kašlu“) jsou špatně vychované stejně sobeckými rodiči. Takže sklízejí jen co si zaseli, a jejich děti nejspíš budou sklízet totéž.

Příspěvek upraven 15.03.14 v 21:03

MaláČarodějnice
709 příspěvků 15.3.14 21:02
@iga píše:
@Lalita
Ona někde Emma21 psala, že je prý Francouzka… Anebo jí rodiče bili jen na svatbě a ne při úkolech z češtiny.

Psala spíš „kořeny ve francii“ a zní to jako dobrá výmluva mizernému pravopisu, ale nerada bych ji křivdila.

VeronikaProsteNika
269 příspěvků 15.3.14 21:07

@iga
Děkuju i Vám.
No, bereme se, protože chceme :-) Prostě jsme si řekli, že nazývat ho v jeho 50 a mých 30 letech přítelem a přítelkyní je trapný a tak to změníme :-D
Obřad malý - nejbližší rodina a přátelé - cca 20 dospělých a 8 dětí :-D K dětem máme slečnu na hlídání, aby si to dospělí užili. Stejný počet i na oběd. Odpoledne a večerní raut s více přáteli - asi 50 dospělých…
Styl - mám šaty ve střihu 50. let z bílé madeiry, bude to v horském hotelu. Nestresuju kvůli tomu, chceme si to jenom užít. V hotelu jsou úžasní, zařídí co si řeknu, takže je to příjemné ulehčení. Já vlastně zařizovala jenom šaty, boty pro sebe a dceru a ještě asi vyfešákuju štěně, který už v tý době bude dalším členem rodiny :-) Jo a prstýnky…

Josefka
582 příspěvků 15.3.14 21:20

Ráda bych upozornila, že z historického hlediska „se neberou snoubenci“ sami od sebe ale nevěstu vdávají rodiče a ženicha rodiče žení. No vážně! Vždyť je to zažité slovní spojení. Dělali to rodiče, zvali, koho oni chtěli (samo sebou, v rozumné rodině se na tom s mladými shodli, pánbů zaplať, že to tak už doslova není - EDIT - jako že by si pozvali svoje přátele a obchodní partnery:-))), styl svatby též volili rodiče (zejména rodiče nevěsty). Jenže věk snoubenců se posunul snad o desetiletí, mladí jsou soběstační a mají větší sílu prosadit svůj názor. Už to není sotva z učňáku vyšlá těhotná holka…atp. Asi víte, co chci říct.

Vdát se mi dcera tajně, jen s nějakými svědky, nikdy jí nepochopím, bude mě to dost bolet a do konce života si budu říkat, co jsem udělala špatně, že mne takto ranila. Toť můj názor - nikomu nenutím, jen ať to vidíte také z druhé strany.

Jak jsem psala nahoře - svatba je akt od rodičů, možná symbolicky tím rodiče předávají své dítě do rukou někoho jiného a uvědomují si, že právě založil rodinu s někým dalším a jejich vliv musí být tomu taky úměrný (a že pár tchýní a mamánků v okolí také znám).

Příspěvek upraven 15.03.14 v 21:24

Stránka:  « Předchozí 1 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek