Proč se vůbec vdávat?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 21 Další »
iga
1470 příspěvků 15.3.14 21:24

@Emma 21
Ve které zemi jste získala základní vzdělání? Omluvte moji zvědavost, ale vaše odpověď by mi pomohla ledacos vysvětlit.

@VeronikaProsteNika
Pěkné! Hodně štěstí! Ale máte tam určitě i něco zásadnějšího než jen to pojmenování, akorát to není pro veřejné fórum, že? :-)

Lalita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.14 22:06
Jo tak… Možná to měli udělat naopak :lol:
@iga píše:
@Lalita
Ona někde Emma21 psala, že je prý Francouzka… Anebo jí rodiče bili jen na svatbě a ne při úkolech z češtiny.
007bohunka
658 příspěvků 15.3.14 22:41

Já bych to téma uzavřela na tu dotyčnou

MaláČarodějnice
709 příspěvků 15.3.14 22:58
@Josefka píše:
Ráda bych upozornila, že z historického hlediska „se neberou snoubenci“ sami od sebe ale nevěstu vdávají rodiče a ženicha rodiče žení.

Taky to tak z pohledu své generace vidím, vlastně jsme si v 1990 zařizovali jen věci pro sebe - oblečení a obutí, prstýnky, kytku a kadeřnici, zbytek byl na rodičích. Kdežto když se v 2011 ženil bráška, měli to všechno " ve vlastní režii", taky proto že už pár let žili spolu ve svém.
Je to sice možná blbé, ale některým mladým kolegům doporučuju svatbu kvůli slevě na dani na manželku, ono se to do toho rodinného rozpočtu při dětech hodí. A pak že stát nepodpdoruje mladé rodiny :-), jen tak na okraj.

dost_bot
2071 příspěvků 15.3.14 23:00

@MaláČarodějnice Nicméně bych si před svatbou přečetla ustanovení vztahující se k manželství z nového Občanského zákoníku…to jednoho ten prorodinný pocit rychle přejde.

iga
1470 příspěvků 15.3.14 23:12

@MaláČarodějnice
No tak s tou státní podporou mladých rodin mám své zkušenosti. Není toho mnoho, abych to řekla slušně:-)

A s tím doporučováním sňatku raději opatrně, podle nového občanského zákoníku se společně s manželkou berou i všechny dluhy, které vznikly před sňatkem, tak aby je ta sleva na dani nakonec nepřišla draho.

007bohunka
658 příspěvků 15.3.14 23:25

@iga Ty dluhy asi budou pravda známá se vdávala a ten její tak trochu zatajil, že dluží

007bohunka
658 příspěvků 16.3.14 08:00

@iga Já myslela, že to je blog o modě a né o čj jsou tady taky jiné pisatelky co neovládají čj bravůrně jsme jenom lidi a můžeme se splést nebo jste tak dokonalá?

Kay_Adams
1614 příspěvků 16.3.14 09:04

@007bohunka
Vám niekto z klávesnice vytrhol tú/tie klávesy, kde sa nachádza čiarka, bodka a iné interpunkčné znamienka?

Alebo sa „emma“ už stihla prevteliť?

catherinne
13514 příspěvků 16.3.14 09:04

@007bohunka
bohunko nerozčilujte se a nekopejte nožičkama, je to blog o módě, ale my si tady na správný pravopis, gramatiku, čárky, tečky, předložky a respektování vyjmenovaných slov prostě potrpíme.
A když občas zabloudím na jiné stránky, vidím, že je to jen dobře.
Ono vypadat jako filmová hvězda a mít písemný projev žáka zvláštní školy tak nějak nejde dohromady.

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.3.14 09:06

@Kay_Adams taky jsem přemýšlela, jestli je to jedna nebo dvě
@007bohunka Ono se takhle opravdu těžko komunikuje. Když chcete něco sdělit, tak se aspoň snažte, aby vám bylo rozumět, nebo vyjde nastejno, jestli píšete o módě sem nebo cosi vykřikujete do světlíku.

MaláČarodějnice
709 příspěvků 16.3.14 13:08

@dost_bot @iga máte pravdu, ale tak nějak předpokládám, že jsou dostatečně inteligentní a svéprávní aby dokázali zvážit pro i proti. A jelikož se všechno poslední dobou hodnotí jen z materiálního pohledu, přidala jsem jim k němu jedno „pro“. Jinak ale obecně považuju v životě za důležitější ten pohled „nemateriální“, i co se týká vdavek.

Xennie
187 příspěvků 16.3.14 13:22

@MaláČarodějnice Navíc ohledně dluhů je to dost prašť jako uhoď. Když spolu žije nesezdaný pár a jeden z nich dluží a nesplácí, exekutor k nim přijde tak jako tak. A prokazujte pak, že tu zabavenou televizi jste si koupila výhradně za své a do svého vlastnictví… Může vám to být ve výsledku stejně houby platné jako nářky manželky, že o mužových dluzích před uzavřením manželství nevěděla.

iga
1470 příspěvků 16.3.14 13:27

@MaláČarodějnice

No samozřejmě! To přece není jen otázka toho, co se v danou chvíli víc vyplatí. Já jsem měla asi tu nejkonzervativnější katolickou svatbu a ten slib mám pořád na paměti. Letos to bude už deset let:-) Náš slib byl tento:

Já (…) odevzdávám se tobě (…)
a přijímám tě za manžela(ku).
Slibuji, že ti zachovám lásku, úctu a věrnost, že tě nikdy neopustím
a že s tebou ponesu všechno dobré i zlé
až do smrti.
K tomu ať mi pomáhá Bůh.

Existuje ještě starší verze, kterou mají v trochu větší oblibě rodiče a prarodiče:

Já (…) odevzdávám se tobě (…)
a přijímám tě za manžela(ku).
Slibuji ti věrnost v časech dobrých i zlých,
ve zdraví i nemoci,
v hojnosti i nedostatku.
Chci tě milovat a ctít po celý svůj život,
dokud nás smrt nerozdělí.

Dobré je, že jsou tam zahrnuty jak materiální tak nemateriální závazky.

Go-lightly
3429 příspěvků 16.3.14 13:49

@iga No, tak to dává smysl. Jako slíbit něco takového a myslet to, to je fakt něco jiného než : „a co kdybysme bydleli spolu?“

continuity
5853 příspěvků 16.3.14 14:00

@Xennie jenomze kdyz muj nesezdany partner naseka dluhy a ja se jednoho krasneho dnes zbalim a nekam se odstahuji, tak jsem z obliga. jako manzelka ne.

a vite co? ten muj me uz mel na lopate (jako ze si ho konecne po sedmi letech a dvou detech vemu) a ted se rozvadi kamaradka. mam to cele zpet - rok trvajici cekani na termin pojednavani a tu desivou zavislost na statnim urednikovi, ktery si s vama muze delat, co chce. u segry je to pikantnejsi tim, ze situace eskaluje, odluka by naramne prospela, ale vzhledem k BSM neni prilis realna. a jestli je brzo nerozvedou tak to vidim na valku roseovcu.

Xennie
187 příspěvků 16.3.14 14:08

@continuity Pokud si s partnerem pořídíte společně hypotéku (což dnes nesezdané páry běžně dělají), tak z žádného obliga nejste. Navíc o tom, že nasekal dluhy, se můžete dozvědět přesně ve chvíli, kdy zazvoní exekutor. Co pak sbalíte, kam, jak? :)

continuity
5853 příspěvků 16.3.14 14:19

@Xennie kdyz si poridim s nekym hypo, tak o ni snad vim a hlidam si, jestli je zaplacena.

a vite: az prijde a zazvoni exekutor, tak vam zabavi i tu telku. no budiz, bez ni se da docela prezit. ale jako manzelce vam sahne treba i na plat, co vam jako nesezdane nehrozi.

je to opravdu diametralne odlisna situace. zrovninka tohoto se ja nebojim, zas neco o svem partnerovi vim, ale vim take jak obtizny je rozvod - ne z pohledu partneru, ale z pohledu toho pravniho simlu, ktery musite absolvovat. zazila jsem situace, ze mi soudkyne vyhrozovala, ze stanu-li pred ni jeste jednou, tak nas nerozvede - a ano muze to ta pani udelat. alespon na slovensku jo.

Xennie
187 příspěvků 16.3.14 14:34

@continuity Pokud jste schopná se na tyhle věci dívat jen ze svého pohledu, tak se v debatě moc daleko nedostaneme. Vy možná o svém partnerovi všechno víte, věříte si, chováte se zodpovědně. Ovšem spousta lidí má ve finančních věcech neskutečný bordel a taky ne každý vztah je plný lásky a pochopení. Případné dluhy pak můžou znamenat srovnatelný problém pro manžele i pro ty, co žijí na psí knížku. Tedy argument, že nebudu se vdávat kvůli novému občanskému zákoníku a jsem v pohodě, prostě padá.

continuity
5853 příspěvků 16.3.14 14:40
@Xennie
Tedy argument, že nebudu se vdávat kvůli novému občanskému zákoníku a jsem v pohodě, prostě padá.

to jsem nekde rekla?
ja ani nikomu svatbu nevycitam, ja si jenom pisi svoje zkusenosti.

blond Arwen
215 příspěvků 16.3.14 14:49

Souhlasím s Xennií. On ten nový občanský zákoník tolik skutečných novinek nepřináší, většinu máme v zákonech již dnes. Ty utopické povinnosti sdělovat svůj příjem a ohledně plánů do budoucna brát zřetel na děti, jsou v zákoně vyloženě pro legraci.

Taky by mě zajímalo, kde se čeká rok na jednání o rozvod, mluvíme o Slovensku? Protože v ČR snad každý manželský pár, co mu zbylo alespoň trochu rozumu, podá návrh spolu (dnes společný návrh manželů), postaru se jeden k návrhu druhého připojil, doloží, že se dohodli o dětech, vypořádali SJM (BSM nemáme už hezkých pár let)a bydlení a případně sjednali vyživovací povinnost. Pak je rozvodový rozsudek otázkou pár dní, a to bez jednání, dle nové úpravy už má být sice výslech manželů vždy povinný, neb soudci mají vést manžele vždy ke smíru, ale jsem dost zvědavá, kolik z nich to bude skutečně dělat, je to fakt trapné: No tak, paní XX, nechcete se vykašlat na milence a přece jen zůstat s manželem, když už jste s ním strávila tolik let? On by vám ten úlet určitě prominul, viďte, pane XX?

A i pokud se nedohodnou, tak jsou rozvedení většinou do 3 měsíců.

alvapboudica
62 příspěvků 16.3.14 14:58

Manželství ANO.
V případě krize vztahu brát manželský svazek dokonce jako instituci. Konec konců má i právní rámec. Navíc se domnívám, že v kapitalistickém systému může být manželství dokonce výhodou pro manžele i děti. Právě pro svoji právní ochranu. A vytrvat pokud děti nestojí na vlastních nohách.
V případě patologických jevů v manželství: Promyslet si koho si beru a zvážit svoje možnosti. Pokud se např. psychiatrická porucha projeví v průběhu manželství - adekvátně řešit. Zde třeba i rozvod. A právě tady může právní rámec pomoci.
Svatba? Jakou kdo chce. Ta stabilitu manželského svazku negarantuje.
Pokud se někomu můj názor zdá být trochu pragmatický, tak můžu být ovlivněna profesí.
A ještě: sňatek nechť velmi dobře zváží ten, kdo si bere příslušníka jiného státu, nebát se případné předmanželské smlouvy. A nechat se poučit právníkem!
Ale výše uvedené platí pro rozumné a inteligentní lidi. Srážka s blbem je nepříjemná. Já si dovolím poznamenat: „Srážka dvou blbců je tragédie pro okolí.“
City a romantiku nenechávat stranou - tedy hlavně, když si vybírám partnera. Ale trocha zdravého rozumu v případě manželství neškodí!

iga
1470 příspěvků 16.3.14 15:16

@alvapboudica

Nám kdysi pan doktor Uhlář na semináři z psychologie řekl, že každá žena by si měla velice dobře rozmyslet, do koho se bezhlavě zamiluje. A to je myslím dobrý základ funkčního vztahu:-)

Xennie
187 příspěvků 16.3.14 15:26
@continuity píše:
@Xennieto jsem nekde rekla?
ja ani nikomu svatbu nevycitam, ja si jenom pisi svoje zkusenosti.

Ach jooo, to nemá cenu :)

Xennie
187 příspěvků 16.3.14 15:27

@iga Na Psychologie.cz vyšel před časem článek tuším dr. Weisse, a to s titulkem Neberte se zamilovaní. To taky sedí :)

Stránka:  « Předchozí 1 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 21 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek