Proč se vůbec vdávat?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 21 Další »
LadyPapajka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.7.12 12:19

Myslím, že to má smysl hlavně co do sociální sféry a fiskální. Pokud chceme spolu budovat dům a vrážet do něj peníze oba, je manželství (dlě mě) pojistka pro oba, aby neodešel s holým zadkem, kdyby náhodou.

Ohromné svatby mi přijdou malicherné a zbytečné vyhazování peněz. Mít peněz nazbyt (hodně o svých investicích přemýšlím, takže nevim jeslti vubec nekdy budu mít nazbyt) a nevědět kam je vrazit, tak možná. aždá chce bejt princezna. Ale pokud se berou dva mladší, na začátku karieru, beru to jako vyhození peněz.

Osobně jsou pro mě vzorem moji rodiče, kteří se vzali půl roku po tom, co se znali (vždycky se mamky ptám jak věděla, že s nim chce bejt a ona mi řekla"To prostě poznáš), doma řekli, že se jedou vzít, sedli do vlaku, odjeli do Prahy, máma si koupila detský saty, táta oblek z tuzexu, poprosili taxikáře, protože jim nedorazil svědek a jsou spolu stastně až doted a snad dlouho budou.

jumbee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.12 15:00

1. Má cenu se vdávat aneb smysl manželství?
Pro mě to má cenu. A to nejen z hlediska mé víry. Vidím v tom jistotu, oporu a určitou formu dospělosti - že dávám slib. Manželství beru jako nerozlučitelné, z toho vyplývá má úcta k němu :). Podotýkám, že máma byla vdaná dvakrát (můj otec byl její druhý muž, od mých pěti let žije bez muže), otec se nedávno ženil potřetí… Takže naivní nejsem ;).

2. Má cenu mít velkou svatbu, krásné a drahé svatební šaty a takové ty špumprnákle?
Myslím si, že to už je čistě věcí vkusu :). Já nemám moc na výběr, ohledně velikosti svatby. Nejbližší příbuzní z mé strany dosahují zhruba počtu 30 lidí. Já velkou svatbu ale skutečně chci - protože vím, že ač se neshodneme ve spoustě věcí a třeba i velká část rodiny čekala, že si vyberu jiného partnera… Budou opravdu SLAVIT a radovat se se mnou. A na to se moc těším. Přístup k šatům, kvalitě jídla apod. mám zřejmě po mamince, která nechávala bratrovi šít oblek na míru a brala si na to půjčku od zaměstnavatele, když se ženil (už zdárně splaceno :) ).

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.12 15:10

@jumbee a svadba s 30 ľudmi bude veľká alebo mala? :-) Moj brat a sestra mali svadbu, kde na svadbe bolo v sestrinom prípade 200 a v bratovom 250 ľudí. Tomu už hovorím veľka svadba. Mamka pochádza zo 4 súrodencov a oco z 5 a všetci majú viac ako 3 deti a všetky deti už mali manželov, alebo manželky. Moji súrodenci boli „poslední na rade“. Ale rodičia si požičku nebrali.:-)

jumbee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.12 15:11

@gulietta No na svatbách sourozenců bylo od 100 do 150 lidí… Nechci na svatbě jen rodinu :D.

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.12 15:15

@jumbee no aj oni mali na svadbách aj priateľov, nielen rodinu.:-) Ale my sme taká družná rodina, my sa okrem „rodinovania“ aj normálne priatelíme. Navštevujeme sa aj napriek vzdialenostiam, voláme, píšeme. Na poslednom pohrebe nás bolo takmer 400.

Karin
3948 příspěvků 16.10.12 15:20

Zcela věcně: když muž zemřel, měli jsme roční mimino. Pozůstalostní důchod se v takové chvíli fakt hodil. Kdybychom nebyli sezdáni, byl by poloviční.

Manželství neberu jen jako papír. Manželství je závazek, který navíc poskytuje partnerům nějakou jistotu (a tím rozhodně nemyslím jistotu, že spolu budeme nafurt) :D Dnes je problém, že lidi mnohdy neumějí nebo nechtějí řešit partnerské problémy jinak než rozchodem. Domnívají se, že rozchod všechno vyřeší, protože chyba je přece v tom druhém. A pak to jede pořád dokola… Manželství je práce. Práce na sobě, práce na tom, aby partnerství fungovalo. Je to projekt, který chceme dotáhnout do konce, ale mnohdy se na to postupem času vykašleme a utečeme od toho, protože nám připadá jednodušší ten projekt rozjet znovu s někým jiným, protože si myslíme, že láska stačí, nebo protože nejsme schopni pochopit, kde pořád děláme tu chybu, že to nevychází…
Manželství je pro zralé lidi.
A svatbu ať si každý udělá, jakou chce. To je pro manželství asi to nejméně podstatné :-)

jumbee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.12 15:32

@gulietta To jsem zapomněla dopsat… Kdykoli přiletí sestra z NY, scházíme se ve větším kruhu, než obvykle (k nedělnímu obědu nás každý týden usedá zhruba dvanáct)… Takže se mi před 14 dny naskytla možnost dívat se na první ženu, mamku a třetí ženu mého otce, jak si povídají u jednoho stolu a naprosto si notují… :D Na svatbě od sestry (té, která je v NY) dostala kytici její matka i má matka, která byla její macechou celé její dospívání :).

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.12 15:39

@jumbee tak to my sme asi konzervatívnejší. Okrem jednej sesternice, ktorá ma druhého manžela, lebo ten prvý jej tragický zahynul, sú všetci zatiaľ len v prvom zväzku. Moji rodičia boli spolu 31 rokov, až do smrti. Ale ak by sa niekto aj rozvádzal, tak ho z rodiny nevylúčime. :-D
Je fajn, že si nikto na tej svadbe tvojej sestry nepodmieňoval účasť tým, že prídem len ak tam nebude on/ona, ako to niekedy býva. Potom je to smutné pre ženícha s nevestou, ktorí sú nutení si vybrať a kazí im to ich deň.
Prepáčte to tykanie.:-)

jumbee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.12 21:17

@gulietta Tykání mi nevadí, ba je mi to příjemnější, však jsem o dost mladší :).

Sibyla
2646 příspěvků 16.10.12 21:23
@Karin píše:
Manželství neberu jen jako papír. Manželství je závazek, který navíc poskytuje partnerům nějakou jistotu (a tím rozhodně nemyslím jistotu, že spolu budeme nafurt) :D Dnes je problém, že lidi mnohdy neumějí nebo nechtějí řešit partnerské problémy jinak než rozchodem. Domnívají se, že rozchod všechno vyřeší, protože chyba je přece v tom druhém. A pak to jede pořád dokola… Manželství je práce. Práce na sobě, práce na tom, aby partnerství fungovalo. Je to projekt, který chceme dotáhnout do konce, ale mnohdy se na to postupem času vykašleme a utečeme od toho, protože nám připadá jednodušší ten projekt rozjet znovu s někým jiným, protože si myslíme, že láska stačí, nebo protože nejsme schopni pochopit, kde pořád děláme tu chybu, že to nevychází…
Manželství je pro zralé lidi.

Naprosto přesné. Nedávno zpovídali americký pár, který spolu žil 70 let, jak jim to manželství mohlo tak dlouho vydržet. A paní řekla: „Víte, my jsme z generace, kde když se něco rozbilo, se to snažilo opravit, ne aby se to zahodilo a koupilo nové.“

Akitaken
4960 příspěvků 16.10.12 21:39

Nejspíš je myšleno stokrát médii parafrázované toto :-)

http://winterlyrics.files.wordpress.com/…676815_n.jpg

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.12 21:41
@jumbee píše:
@gulietta Tykání mi nevadí, ba je mi to příjemnější, však jsem o dost mladší :).

Ale ja som mladá duchom, tak tykaj aj ty mne! :-D

jumbee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.12 21:46
@gulietta píše:
Ale ja som mladá duchom, tak tykaj aj ty mne! :-D

Ok, fajn :).

indyka
625 příspěvků 27.1.13 16:20

Svatbu bych ráda, ale jde mi spíše o ten symbol, že s někým spojuji život, beru na sebe ten závazek a prostě k sobě patříme.

Proto ani netoužím po nějaké honosné svatbě, nejbližší rodina a přátelé by mi stačiloi bohatě. Akorát jednak je přítel z takové hodně družné rodiny a bojím se, že by to bylo „toho pozvat musíš, aby se neurazil“, případně aby se nějaký náš kamarád necítil uražen, že nebyl v tom nejbližším kruhu… už proto se více těším na tu „vdanost“ než svatbu samotnou, chce to spoustu práce, peněz, každej by do toho chtěl kecat…na svatbu se těším snad jen kvůli těm bílým šatům :-D

Otázka je, zda se vůbec vdávat budu, můj drahý se do toho zatím rozhodně nehrne, ale třeba časem změkne :-D

chekotay
411 příspěvků 29.1.13 09:09

Také jsem z dost rozvětvené rodiny, takže jsem také řešil, koho pozvat, aby se neurazil… pak jsem si řekl, sakra, je to moje svatba, a jestli se vám to nelíbí a cítíte se uraženi, tak je to vaše smůla, já si nebudu kazit svůj největší zážitek nějakými starostmi, protože jediná akce, kde mohu být - kde mám nárok být! - více sebestředný, je už jenom pohřeb, a toho si asi moc neužiju. Takže jsem to hodil za hlavu a pozval prvních deset lidí, kteří mě napadli. :)
Mimochodem, ti staříci na obrázku jsou pěkně oblečení, to se mi líbí. Musím si to zapamatovat a za 70 let mít taky takový knír! :-D

stric
762 příspěvků 29.1.13 12:08

Zkusila jsem obojí, manželství i soužití bez svatby, a zjistila jsem, že je to v podstatě jedno.

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.1.13 12:29

Jsem zastánce staršího modelu, tzn. ať si spolu lidé žijí jak chtějí, ale když přijdou děti, má být rodina úředně stvrzena. Ale v každém případě, pokud by si mě otec mých dětí nechtěl vzít, ok, ale děti budou mít moje příjmení. Já bych prostě nebyla ochotná akceptovat, aby moje děti měly jiné jméno než já. A svatba ať je klidně jen se svědky, to mně až tak nevadí. I když, asi by mě mrzelo, kdybych nebyla na svatbě svých dětí.

Eila
166 příspěvků 29.1.13 14:05

@chekotay To je pravda, na druhou stranu od 50ti lidí výš to začne být jedno. +/- 10 lidí už nehraje žádnou roli (ani cenovou) a vzhledm k početnému davu už se ani neočekává, že se jim člověk bude tak věnovat. Měli jsme na svatbě něco přes 60 lidí a i kategorii „musíme je pozvat“ a bylo nám to nakonec šumák, protože jsme se stejně bavili s kým jsme chtěli a nikdo se neurazil.

Posledních asi 10 lidí se zvalo nad rámec původního rozpočtu, vzhledem k tomu, že jsme měli všechno rautové, tak se místa u stolu neřešila a ani jsme nic nepřiobjednávali, protože základním pravidlem každého pořádání svateb je, že máte jídlo i pití aspoň 1,5× nadobjednané než by bylo třeba. No asponň byli všichni spokojeni:-)

Olinka
2582 příspěvků 29.1.13 14:51

@chekotay Tak koho pozvat na svatbu řešit nemusím, zato mi vrtá hlavou, koho pozvat na promoci - respektive bych pozvala všechny a když bude každá část rodiny sedět na jiném konci auly, ani se nepobijou:-) Spíš aby jeden rodič neodmítl jen proto, že by tam MOHL potkat druhého rodiče… Mor a choleru na ty rozvody!

Kay_Adams
1614 příspěvků 29.1.13 15:35
@Olinka píše:
@chekotay Tak koho pozvat na svatbu řešit nemusím, zato mi vrtá hlavou, koho pozvat na promoci…

No mmt.
Na promóciu sa pozývajú vlastní rodičia, partner a možno vlastní starí rodičia.
Kto ďalší?

Je teda pravda, že spolužiačka mala asi 30-40 ľudí (a to typ bratranec z 3. kolena, ktorého raz videla na svatbe… takže to dosť prípomínalo rodinu „vod Hujerů“)

Curlygirl
1901 příspěvků 29.1.13 15:38

@Kay_Adams já jsem zvala úplně ty nejbližší (nijak jsem to neprožívala). Ještě vlastně méně lidí, než vy jmenujete. A dle spolužaček a jejich zvaných hostů jsem vyvodila následující neprimou umeru:

čím nižší hustota VŠ vzdělaných lidí v rodině/okolí absolventa - tím vyšší hustota pozvaných na promoci :-D

Příspěvek upraven 29.01.13 v 15:46

indyka
625 příspěvků 29.1.13 15:44

@Olinka To jsme dvě, naši jsou taky rozvedení a táta, když nás kdysi vedl k mámě, odcházel v půlce ulice, aby ji náhodou nepotkal :D Na promoci je pozvu oba, stejně tak bratra a mého přítele, a kdo si sedne kam a kdo si sedne s kým asi nebudu řešit, vždycky se najde někdo ukřivděný, s tím nic neuděláte.

Kay_Adams
1614 příspěvků 29.1.13 15:47

@Curlygirl
Na tom možno niečo bude…
Ptž mňa celkom vydesili aj „promočné oznámenia“ spolužiakov vešané na fejsbúkoch, posielané mailom atď (lautr to isté ako svadobné, akurát namiesto obrázkov holubíc a obrúčok tam boli taláre a knihy. Desivé.)

Curlygirl
1901 příspěvků 29.1.13 15:50

@Kay_Adams taky jsem něco takového už viděla. Nechápu. Těm lidem, které to zajímá a kteří jsou mi blízcí to řeknu, ale vlastně i tak to už dávno vědí a oznamovat zbytku a širšímu okolí??? Proč? Taky mě nezajímá že sousedův Pepíček už konečně po 10 letech dodělal školu, nebo že Mařka přes ulici si někoho bere, stejně tak jako spolužák ze základky, kterého jsem 20 let neviděla…

carries
1319 příspěvků 29.1.13 16:36

@Kay_Adams Moje spolužiačky z VŠ tiež posielali oznámenia pripomínajúce svadobné… Ja som mala na promóciách rodičov a priateľa, najbližšej rodine som oznámila slovne (tak či tak sa ma priebežne počas štúdia pýtali na školu), oslávili sme na grilovačke a bolo :D

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 21 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek