Proč se vůbec vdávat?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 21 Další »
Olinka
2582 příspěvků 29.1.13 18:38

@Kay_Adams @indyka Vidím, že Indyka to pochopila správně - nejde o sezvání širého příbuzenstva, pouze o to, jestli otec s matkou podstoupí tu možnost potkat se v jedné místnosti… Je to smutné. Každopádně mamka plánuje přijet s prarodiči i manželem a minulý víkend si zkoušela šaty, do kterých za ten půlrok musí zhubnout, aby si je mohla obléct. Jinak řečeno to prožívá víc než já (zatím si nejvíc představuju tu hrůzu na státnicích, po nich třeba potopa). Taťka určitě bude chtít dojet taky - a samozřejmě i já bych moc chtěla, aby tam byl - jenže když si mí drazí rodičové takřka dvacet let nemůžou přijít na jméno, docela se bojím, co z toho vzejde.

indyka
625 příspěvků 29.1.13 18:47

@Olinka U nás je to tak, že mamka problém nemá a s tátou by v jedné místnosti klidně vydržela, ale otec kvůli ní nešel ani na můj stužkovák a je to on, co dělá ty problémy. Po letech snahy, aby byl nějak spokojený a furt jen nepindal, jsem pochopila, že on je prostě takový, furt mu bude něco vadit a nic nebude dost dobrý. Takže pokud moje pozvání odmítne (i když se dušuje, že na promoci přijde, ale to známe), tak to bude jeho blbost, že neuvidí důležitou chvíli své dcery a já se ho doprošovat nebudu. Vemte to tak, že problémy vašich rodičů jsou jejich a ne vaše, že s tím stejně nic neuděláte. Pozvěte je a pak je nechte, ať se s tím poperou, jsou to dospělí lidé a určitě si poradí, vy byste se akorát víc stresovala.

real.blond
6688 příspěvků 29.1.13 21:49

@Kay_Adams a to tam spoluzaccinu rodinu pustili?? My meli stanoveny pocet lidi na hlavu a pred vstupem to kontrolovali. Aby aula nepraskla a nebo tam nebyli lidi na stojaka..

Kay_Adams
1614 příspěvků 29.1.13 21:55

@real.blond
My máme tuším tiež limit (inak by sme sa zrejme dočkali viacerých takýchto zájazdov). Ale tak, obrad sa prenáša na LCD panely umiestnené pred aulou (a že naša fakulta má obrovské prietory). Takže dojaté príbuzenstvo blokuje priechodnosť fakulty.

Ale túto jednu rodinu si živo pamätám. Organizovali vonku totiž fotenie, a nahnať tých 30+ ľudí na jednu pidi fotku…

real.blond
6688 příspěvků 29.1.13 22:02

@Kay_Adams :D my to meli take tak-kdo byl nad limit, mohl to sledovat na lcd pred aulou. Nastesti u nas se zajezdy nekonaly.

MP Vladenka
1307 příspěvků 14.3.14 15:37

Už tady zazněla spousta krásných příspěvků, se kterými souhlasím. Jsem též konzerva. Svatbu považuji za vyjádření lásky, zodpovědnosti, vzájemné opory, ale i jako přirozený posun vztahu, který člověk neustále buduje. A to po celou dobu, před i během manželství.

Svatba není pro každého, je to vzájemný závazek dvou lidí. Nechápu lidi, co se berou jen proto, že je do toho tlačí rodiče (v okolí skončilo rozvodem). Znám i 2 páry, co se vzaly po krátké době, a tak nějak narychlo. Byli dost mladí, bez zkušeností z nějakých předcházejících vztahů. Je jim všem okolo 23 let a už jsou rozvedení. Znám i takové páry, co žijí na psí knížku. I s dítětem. Důvod? Do svatby se nijak nehrnou „je to jenom lejstro“, navíc mít dítě jako „svobodná matka“ je ekonomicky výhodnější. Neodsuzuji je, ale bez mučení přiznávám, že je mi to proti srsti.

K čemu nevím, jak se postavit - v létě se berou naši kamarádi. Oba věřící, ona ze Slovenska (studuje VŠ), on Čech (pracuje). Žít spolu chtějí až po svatbě. Poslední měsíce se vídají 2 víkendy v měsíci. Jsou to romantici? Blázni? Lidé s jinými žebříčky hodnot? Nebo všechno najednou?

Jinak ty megalomanské svatby přes 100 lidí jdou mimo mě. I když ono je to o tom, co kdo považuje za „velkou svatbu“. My se předběžným sečtením dostali na cca 60 lidí, a to je jenom bližší rodina a pár přátel.

sarinka.v
426 příspěvků 14.3.14 17:18

Svatba byla zatím tím nejkrásnějším dnem v mém životě. A to určitě hlavě proto, že jsme si ji udělali tak jak jsme chtěli jen my dva a jen my dva jsme u toho byly. Vím, že spousta lidí se na toto kouká skrz prsty, ale přeci jen ten slib dávám jen tomu druhému člověku a ne davu „přihlížejících“, takže náš moment byl naprosto komorní a velice intimní…bosé nohy v písku na pláži byly už jen trešinka na dortu :)

A ano, pro mě manželství má smysl. Vdávat jsem se vždycky chtěla, v tomto jsem celkem tradiční člověk, i když jsme ji pojali velice netradičně. Myslím, že ke vztahu to patří :)

Eleanor Rigby
618 příspěvků 14.3.14 17:51
@sarinka.v píše: jen my dva jsme u toho byly. Vím, že spousta lidí se na toto kouká skrz prsty, ale přeci jen ten slib dávám jen tomu druhému člověku a ne davu „přihlížejících“

S tímhle tak úplně nesouhlasím. Mít na svatbě rodinu podle mého význam má. Protože člověk nejen pojímá manžela či manželku, ale zároveň získává tchyni, tchána, švagry a švagrové, neteře či synovce. A zase naopak, tihle zmínění přijímají do rodiny zetě či snachu, švagra nebo švagrovou, tetu nebo strejdu. Takže snoubenci tím, že rodinu pozvou, a příbuzní tím, že se zúčastní, stvrzují taky tyhle vztahy.

sarinka.v
426 příspěvků 14.3.14 17:54

@Eleanor Rigby My se s nimi stvrdili o týden později po návratu na oslavě :) Ale Váš argument chápu..

Lamicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.14 17:59

.

Příspěvek upraven 05.10.16 v 16:58

Go-lightly
3429 příspěvků 14.3.14 18:14

Ach jo. Když ono je to - často bohužel, někdy i bohudík - že člověk si s rodinou třeba nerozumí, štvou ho, omezují, ale prostě je nese v sobě, je z nich udělaný, myslí jako oni, sdílí stejné hodnoty, i když je přesvědčený, že vůbec ne. U sebe to poznáme naposled. U partnera dřív (neberu si jeho tátu, ale jeho!) - a pak vidíme, kolik toho náš milý ze starého v sobě má. Ohledně rodiny na svatbě: jo, chtěla bych si ten den prožít jen s ním a se spřízněnými dušemi za svědky, ale není to fér. Já jsem se neporodila, nevypiplala, nevychovala. Není fér dát rodičům najevo: kašlu na vás, těch dvacet let starostí a obětí je mi u pr… Myslím, že aspoň to pro ně můžu udělat, aby si o mě ženich přišel říct a aby mě táta před oltářem/magistrátem předal. Jasně, nemusím mít na svatbě pomlouvavé tetičky. My máme v rodině svatby opravdu malé, rodiče, sourozenci, svědci - 10-15 lidí, ale kdo je z velké rodiny, má to složitější.

Eleanor Rigby
618 příspěvků 14.3.14 18:25

Tak žádání rodičů o ruku dcery považuju za krajně odporné a rozhodně bych nechtěla, aby můj mládenec něco takového udělal. Chci, aby se mnou bylo zacházeno jako s plnoprávným člověkem, a ne jako s kusem majetku, u kterého se dojednává převod do vlastnictví jiného majitele. Zasnoubení nebo zamýšlenou svatbu považuju za vhodné rodičům pouze oznámit.

sarinka.v
426 příspěvků 14.3.14 18:26

@Go-lightly A proč to hned obracet na nejhorší notu? Viz: Není fér dát rodičům najevo: kašlu na vás, těch dvacet let starostí a obětí je mi u pr…

My jim to rozhodně najevo nedali, všechno jsme s nimi probrali, zda s tím takto souhlasí…Rodičů si oba velice vážíme.

Mylady2
12413 příspěvků 14.3.14 18:33

@sarinka.v to je skvělé! Gratuluju…málokdy se sejdou tak velkorysí rodiče z obou stran :-)

Ikeya-Seki
1090 příspěvků 14.3.14 19:03

Když jsme se s mužem brali, přáli jsme si svatbu jen se svědky. Neprošlo to. Tehdy mi tchyně říkala, jak by mi bylo, kdyby mé děti jednou přišly s tímto požadavkem. Dnes, když mám děti plnoleté, mám na věc stejný názor jako jsem měla tehdy a vůbec bych jim v komorní svatbě se svědky nebránila.

pabylka
1059 příspěvků 14.3.14 22:40

@Ikeya-Seki Ja som vobec nechcela veľkú svatbu, žiadne ceremonie…Ale nakoniec som ustúpila rodičom a babičke a dedkovi - a nelutujem. Pre nich to bol nakoniec vačší zážitok ako pre mňa. Úprimne, viac som si užila cudzie svatby ako svoju. Ale ten pocit, že mojim a manželovým rodičom a súrodencom sa to velice páčilo, babička a dedko plakali štastím - kľudne som si to pre nich „odtrpela“ :)

MP Vladenka
1307 příspěvků 15.3.14 14:44

@Eleanor Rigby nevidím na tom nic odporného. Otec svěřuje svou milovanou dceru do rukou muže, který s ní chce strávit celý život. Má to symboliku, stejně jako otec vede nevěstu k oltáři.

Acrobaleno
997 příspěvků 15.3.14 14:57

Ak by som sa mala vydávať, tak určite by som nerobila veľkú svadbu, bola by to najbližšia rodina v mojom prípade rodičia a sesternica a svedkovia, obed v reštike a dovi dopo. Kto to už kedy videl dávať niekoľko tisíc eur za svadbu, za šaty a neviem čo. No a teraz trošku filozofickejšie. Neviem či v mojom prípade má cenu sa vydávať, pretože ak by som to mala brať z pohľadu iných, tak ani nie. Ja deti nechcem mať a manželstvo je niečo, čo priam ide ruka v ruke s rodením detí, vlastne manželstvo „slúži“ na plodenie detí. Na druhej strane nikdy ma netrápilo, čo si druhý myslia a v kútiku duše som anarchista, tak sa vydám.

Xennie
187 příspěvků 15.3.14 15:16

@Go-lightly Rodiče vás vychovali a vypiplali, ovšem to byla jejich povinnost, když už si vás porodili :) Pokud chcete svatbu jen se svědky, jděte do toho. Je to jen a jen vaše věc, jste dospělá a stejně jako si sama volíte, koho si berete, můžete si sama bez jakýchkoliv výčitek zvolit, kdy, kde a jakým způsobem bude svatba probíhat. Nikdo, a to ani rodiče, vám do toho nemá co žvanit nebo vás snad jakkoliv kritizovat, svazovat svými představami atd.

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.14 15:32

@Xennie nedělám si iluze, že by někde jinde než v povídkách Boženy Němcové děti odcházely z domu se slovy „děkuji, že jste mě vychovali“. Ale aspoň mlčet by mohly, to by je neubylo. S řečma o povinnosti by mě osobně moc nenadchly. Ona to není taková samozřejmost, jak by se možná mohlo zdát.

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.14 15:34

Já přidám pohled rodiče, i když možná trochu netradiční. Je mi úplně jedno, jakou svatbu se děti rozhodnou mít, důležité pro mne je, aby ji měli podle svého, aby se jim líbila a cítili se dobře. To, jestli budu, nebo nebudu přítomna je pro mne jako rodiče nezajímavý fakt.

Příspěvek upraven 02.07.14 v 10:00

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.14 15:39
@Xennie píše: …Nikdo, a to ani rodiče, vám do toho nemá co žvanit nebo vás snad jakkoliv kritizovat, svazovat svými představami atd.

Keď si to zaplatíte sama, tak sa vydávajte trebárs aj v pohrebnom rubáši. Ak svadbu zaplatia rodičia, tak si na ňu možu pozvať aj klauna a vás navliecť do kostýmu Jekylla a ženích do kostýmu Hyde a vy tak akurát možete držať zobák a krok.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.14 15:49

@cibetka 1 Keby som vedela, že je to mamke jedno, tak sa vydávam kľudne aj na Preikestolene pri skoku bungee jumpingu. Ak by však na tom mamke záležalo, tak jej tu radosť urobím a vydám sa v miestnom kostolíku s dedinskými ženičkami, čo uronia slzičku šťastia za chrbtom a myrtovým venčekom vo vlasoch. Myslím, že všetko je o dohode a nie o tom, že rodičia ma mali povinosť vychovať a ja teraz neberiem ohľad na nikoho a na nič.

DruI
373 příspěvků 15.3.14 15:50
@stricc píše:
@Xennie nedělám si iluze, že by někde jinde než v povídkách Boženy Němcové děti odcházely z domu se slovy „děkuji, že jste mě vychovali“.

Jsem postava z povídky Boženy Němcové! Já jsem odcházela od našich víceméně se slovy: „Děkuju za vzdělání, výchovu a vštípené morální hodnoty.“ :)

Xennie
187 příspěvků 15.3.14 15:50

@stricc Mne by zase rodiče nenadchli, kdybych jim třeba v 30 letech oznámila, že se budu vdávat a bude to jen se svědky, a oni by začali s tím, že to nejde, že mě přece vypiplali, vychovali, odtrhovali si od úst, a tím pádem mají právo tam být bez ohledu na moje přání. Manželství považuju za ryze soukromou věc dvou dospělých lidí, tedy i svatbu.

Stránka:  « Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 21 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek