Proč se vůbec vdávat?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.14 15:52

@Giulietta
To se ještě dělá, že rodiče platí svatbu? To jsou ti mladí nezaměstnaní, či co?
Já myslela, že rodiče tak akorát mohou přispět dle svého uvážení a také nemusí. Když chce někdo velkou drahou svatbu, ať si na ní taky vydělá. Znám lepší investice do dětí, než je svatba, která je velmi pomíjivá.

Mylady2
12413 příspěvků 15.3.14 15:52

@Giulietta svatbu platí rodiče? :-O

Xennie
187 příspěvků 15.3.14 15:54

@Giulietta Proč by mi rodiče měli platit svatbu? Vdávám se já a dotyčný pán, tak snad jsme schopni si to zaplatit sami, ne? Pokud to rodiče myslí jako dar, fajn. Ale že oni zaplatí svatbu, pozvou si, koho chtějí a já budu jen držet ústa a krok? K čemu by mi takový zážitek byl, proboha?

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.14 15:54

@cibetka 1 No v mojom okolí práve tí čo najviac rečnia o tom, čo všetko je povinosťou rodičov sú presvedčení, že ich povinosťou je aj zaplatiť svadbu. Tiež ma to prekvapilo, ale bohužiať je to tak.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.14 15:56

@Xennie Ako ináč by to mali myslieť, ak nie ako dar? A keď je to dar, tak si ho vezmete a darcovi poviete : trhni si nohou?

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.14 15:58
@Mylady2 píše:
@Giulietta svatbu platí rodiče? :-O

Poobzeraj sa po svojom okolí a budeš prekvapená koľkým to zaplatili práve ako dar, aby sa mohli zúčastniť. Tiež mi z toho bolo smutno.

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.14 15:58

@Xennie nemůžu se zbavit dojmu, že taková zásadní neshoda by naznačovala, že je cosi špatně. Což bych asi považovala za větší problém, než kolik hostů a jakých bude na svatbě. Za ideální stav považuju buď možnost, že rodiče dětem uspořádají svatbu, jak velí tradice, nebo si dospělé děti svatbu zorganizují samy, rodiče samozřejmě pozvou a ti budou rádi, nebo eventuelně možnost dle cibetky, že se rodiče a děti shodnou na tom, že velká obřadná svatba není nutná a že si to pojmou nějak po svém.
Já znám teda ze svého okolí jen jeden případ, kdy nevěsta vyjádřila jasné přání, že na její svatbě nebude její otec. Měla vážné důvody, v pořádku.
Jen tak si dupnout, že nechci a nechci, doma zůstanete (nemluvím o hostině a dalších nákladech, jen o obřadu), to mi připadá zvláštní. Ale lidé jsou různé.

Příspěvek upraven 15.03.14 v 15:59

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.14 15:59

@Giulietta
Tak to jo, jsem ráda, že o tom nejste přesvědčená vy :)
Rodiče si mají peníze dát raději na nové zuby, klouby a kdovíco ještě budou na stará kolena potřebovat. Jenomže to raději dají do dětí a pak se peklo nad nimi podivuje.

Xennie
187 příspěvků 15.3.14 15:59

@Giulietta Dar ale znamená, že za to nechci protislužbu. Tedy v tomto případě „právo“ žvanit do toho, jak bude svatba vypadat, co budu mít jako nevěsta na sobě a kdo na ní bude pozván… Pokud rodiče dají peníze a řeknou: je to náš svatební dar, udělej si svatbu, jakou chceš, je to dar. Pokud řeknou: celé ti to milostivě zaplatíme, ale naše podmínky jsou a), b), c), je to základní nepochopení smyslu svatby, tzn. definitivní osamostatnění se (už tak jako tak dospělého) potomka.

editován překlep

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.14 16:05
@Xennie píše: … Pokud rodiče dají peníze a řeknou: je to náš svatební dar, udělej si svatbu, jakou chceš, je to dar.

Ak v tom prípade decko vezme prachy a nadšene oznámi, chcem svadbu bez vás, tak je sebec. Ja byť tým rodičom, tak už ich v živote nechcem ani vidieť a aj vnúčata oželiem. Za zvyšné prachy si užívam život a dalšie dary ani v podobe hračky pre vnúča už nikdy neuvidia.

Xennie
187 příspěvků 15.3.14 16:06

@stricc No jistě, může to znamenat, že je v té rodině něco špatně. Ovšem v takové rodině vztahy obvykle nenarovná pouhý fakt, jestli rodiče budou nebo nebudou pozváni na svatbu. Stejně jako rodinu, kde vše funguje jak má, nerozloží, když se dospělá dcera vdá v souladu s přáním svým a svého milého se svědky na tropické pláži.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.14 16:07
@cibetka 1 píše:
@Giulietta
Tak to jo, jsem ráda, že o tom nejste přesvědčená vy :)

Nie, ja si myslím, že rodičia si z tými peniazmi čo si zarobili možu kľudne aj pripaľovať doutniky a nikoho po tom nič nie je. :-)
Mimochodom viete, že ja by som za možnosť mať svoju mamku na svadbe dala všetky svoje peniaze.:-)

Xennie
187 příspěvků 15.3.14 16:08

@Giulietta Souhlas, takové děcko by bylo bezcharakterní sobec. Ovšem když se děcko rodičům za nabídku daru slušně poděkuje a řekne, že si to chce platit samo a a jeho představa je se vzít se svědky na vrcholu Mount Everest, rodiče by to měli respektovat a ne začít hysterčit, že to tedy ne a bude po jejich.

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.14 16:18

@Xennie souhlas. Myslím ale, že většina potomků tak nějak tuší, co může od rodičů čekat, takže můžou začít s vhodnou taktikou včas a nehádat se na poslední chvíli.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.14 16:21

@Xennie Podľa Vás by to rodičia mali rešpektovať. Keď však rodičia nehysterčia, ale poprosia, že by na tej svadbe byť chceli, prečo to podľa Vás nemožu rešpektovať deti? Naozaj je najdoležitejšie to, aby boli šťastné len deti? Nemožu deti urobiť šťastnými aj rodičov kompromisom?

Xennie
187 příspěvků 15.3.14 16:33

@stricc souhlas :)

@Giulietta A když rodiče přijdou za dcerou a řeknou: víš, je ti pětatřicet, s Fandou jste spolu patnáct let a máte dvě děti, my bychom s tátou byli moc šťastní, kdybyste se konečně vzali, má taky dcera udělat rodičům radost a nutit se do sňatku? :)

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.14 16:39

@Xennie JežišMariaiJozef to si fakt neviem predstaviť. :-D Už vidím toho Fandu ako ho klepne pepka. :-D
Ale nebavili sme sa povodne o tých čo už svadbu chcú? Nejak som sa stratila a neviem nájsť niť. Veď sme riešili koho na svadbu pozvať a nie prečo ju robiť.

Xennie
187 příspěvků 15.3.14 16:51

@Giulietta No psala jste, že děti by měly přistoupit na kompromis, když si to rodiče přejí, že nezáleží jen na jejich štěstí :) Dnes je úplně jiná doba, lidi spolu žijí na psí knížku, každé druhé manželství se rozvádí, ženy si pořizují děti bez partnerů… Myslím, že i na svatbu je potřeba koukat trochu moderněji, tzn. že je to hlavně rozhodnutí těch dvou, co se berou a nedělat z toho drama, že pokud tam jako matka nebudu, tak to znamená, že mě dítě nemá rádo a je sobec.

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.14 16:54

@Giulietta
Jestli už maminku nemáte, nebo byl jiný problém, naprosto vás chápu. A taky chápu, že normálně by děti rodiče měly pozvat na svoji svatbu, u nás to bylo po vzájemné dohodě, nedokážu si představit, že kdyby byla svatba v Česku, že by na mne zapomněly. To by je jistě ani nenapadlo, ale určitě bych jim do toho nemluvila, nechala bych je, ať to mají podle svého.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.14 17:05

@Xennie No vydať sa nepovažujem za kompromis. Za kompromis považujem to, že na svadbu pozvem rodiča, čo po tom túži. Prosbu rodičov, chcem byť pri tom považujem za normálnu. Akokoľvek sa snažím si spomenúť, tak nepoznám nikoho, kto by sa oženil/vydal preto, že to chcela matka/otec. Myslím, že pletiete jablka nielen z hruškami, ale aj s jahodami. :-D
@cibetka 1 Nemám už rodičov. Umreli mladí. Ale moji rodičia boli ten typ, ako vy. Nekecali by mi do ničoho. Súrodencom na svadbu prispeli, ale svadba bola podľa predstáv mladých, akurát im tam robili skrášľujúci prvok.:-)

Xennie
187 příspěvků 15.3.14 17:34

@Giulietta Ovocný salát z toho děláte přinejmenším stejně zdatně, jako já :) Jediné, co se tu celou dobu snažím sdělit je, že rodiče by měli respektovat přání svých dospělých dětí ohledně průběhu svatby. Pokud se rodiče a děti na něčem přátelsky dohodnou, vyjdou si vstříc, nevidím problém - za předpokladu, že budou s výsledným kompromisem spokojené OBĚ strany. Co neuznávám a co mi vadí je, když rodiče začnou dětem svatbu organizovat stylem: pozvi ještě bratrance Járu, co by tomu řekli lidi; to nemyslíš vážně, že to bude na Točníku, musí to být na Karlštejně; se svědky jen přes naší mrtvolu, my jsme tě vypiplali, to nám nemůžeš udělat, ty nevděčný zmetku! Výsledkem pak není kompromis, ale nešťastný ženich s nevěstou, kteří ustupovali, ustupovali, až jim z jejich dne D vlastně nic nezbylo. V tomto smyslu byla i moje první reakce na @GoLightly, tedy pokud chce svatbu takovou a makovou, má právo si to tak sama rozhodnout a nikdo jiný nemá právo jí to omlacovat o hlavu.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.14 17:37

@Xennie Ale tak máme menü na tu imaginárnu svadbu! Ten ovocný šalát. :-D

CandyKendall
1177 příspěvků 15.3.14 18:35

@Xennie Souhlasím s Vámi v tom, že by si budoucí manželé měli udělat svatbu podle svého, přece jen je to jejich den. Ale pozvání rodičů je přece naprostý základ! Rodiče si mě vychovali a živili mě, nepozvání bych brala jako naprostý nevděk a neúctu k nim. Přece jen je to jeden z nejzásadnějších dnů v životě a myslím si, že je to něco, u čeho by rodiče být měli.

Emma 21
30 příspěvků 15.3.14 18:53

Mi měli na svatbu nachystané peníze, ale rodiče nám jí zaplatili obě strany

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.14 18:54
@Emma 21 píše:
Mi měli na svatbu nachystané peníze, ale rodiče nám jí zaplatili obě strany

A preto ste sa vydala?

Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 21 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek