Proč vlastně chodíte na Módní peklo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
anneh
159 příspěvků 13.8.14 11:27

@bosorkáňa Mně naopak přijde, že červené ramínko může sloužit u vyjádření dost dobře, používám ve stylu - nesouhlasím, prudí mě styl, kterým dotyčná reaguje apod. (i když jich užívám střídmě :-) ). Slovně se většinou nevyjadřuju, protože se můžu ztotožnit s některým z diskutujících, tak mu pak lupnu zelené. Popravdě mi třeba na Facebooku něco takového chybí.

Pavlena
841 příspěvků 13.8.14 11:29

K miliontému OT o ramínkách mám ještě další a dost nečekané zdůvodnění.

Čtu peklo v telefonu a ten si občas (za odměnu) půjčuje předškolní dcera a hraje na něm hry. Jednou byla něčím v telefonu velmi zaujatá, tak jsem chvíli klidu využila k práci a jen matně jsem registrovala, že mi dcera něco říká. Zbystřila jsem až po pár sekundách a to co mi říkala, bylo zhruba: „Jé, mami, tu jsou věšáčky. Když na ně kliknu, tak se místo dvojky objeví trojka. Jé a tady to jde taky, místo pětky je šestka, to je bezva hra s věšáčky…!“
Takže asi tak..

queenmargot
1106 příspěvků 13.8.14 11:31
bosorkáňa
215 příspěvků 13.8.14 11:36

No právě, proto nad tím kroutím hlavou :) absolutně neutrální zpráva a už má třeba dvě zelený a pět červených? je to vtipné :) Podle mě se rozdávají stejně bez rozmyslu, jako lajky na fb.

mitford sister
535 příspěvků 13.8.14 11:37

Tak že zrovna se to tady přemílá - už po kolikáté - ale to jsem se zdržela výroků.
K ramínkům: chodím na MP, dříve pod jiným nickem, od jeho úplného začátku, ještě nebyly ani diskuze, jen komentáře pod články (mám práci přímo vybízející k prokrastinaci). MP je tudíž poměrně zažitá část mého života; ale moc se v diskuzích neangažuju, většinou jen, když chce někdo radu, a já zrovna umím poradit. Ramínka jsou pro mě možnost, jak se zapojit do komunity bez přispívání - tato pozice mi vyhovuje. Určitě z hlediska provozovatelů webu plní i tento účel - zlepší „zkušenost“ a zvýší „věrnost“ a „engagement“ pravidelných uživatelů, co čtou, ale nepřispívají. Kdyby se ramínka odanonymizovala, tak jsem klidně pro, byla by to legrace…

bosorkáňa
215 příspěvků 13.8.14 12:18

Já tomu pořád nerozumím, nebo spíš mám asi jiný náhled na pojmy „zkušenost“, „věrnost“ a „engagement“ pravidelných uživatelů.

Jasně, někde se ramínko dá jednoznačně použít, ale pak jsou tam takové komentáře u kterých jee to jako pokládat otázku, na kterou je třeba odpovědět větou a dostat na ni nesmyslnou odpověď ano/ne.

Je to fuk, motáme se tu v kruhu.

Takže za bosorkáňu: lajky, ramínka a podobné způsoby černobílého vyjadřování nemám ráda, do značné míry pro mě postrádají význam, protože mají příliš malou vypovídací hodnotu. Ano, jsem ochotná připustit, že někomu tenhle druh vyjadřování vyhovuje a nijak ho za to neodsuzuju, jen tomu prostě asi ze své pozice moc nerozumím.

Dadoo
5536 příspěvků 13.8.14 12:20

@bosorkáňa Což je asi tak vše, co proti tomu můžete dělat :-D
Ale hafana (asi pejsková, ne..?) máte božího, v rodině taky jednoho stejného máme a je na milion zelených ramínek! :-D

bosorkáňa
215 příspěvků 13.8.14 12:22

@Dadoo no děkuju, pes boží je a do živých ramínek plastových i dřevěných se mi už párkrát taky pustil :) - tedy je to slečna, takže pustila

Ghost B.C.
3847 příspěvků 13.8.14 12:34

@bosorkáňa Ramínka dle mého taky dost slouží k tomu, aby se na jedné stránce neopakovaly téměř totožné příspěvky třeba desetkrát. Tak se prostě nasází zelená tomu, kdo jako první a tak nějak nelépe shrnul podobný názor dalších x pekelnic. Ty už pak dají jen zelené ramínko a nemusí v podstatě to samé psát znovu 15× pod sebe.
Mnoho červených je pak jasným vyjádřením nesouhlasu.
A nesmyslná ramínka jsou pro srandu králíkům, aby řeč nestála a protože proto :)

Doudou
1387 příspěvků 13.8.14 12:38
@Sekáček píše:
Mi přijde MP jako takové novodobé distingované omlazení. cz

Vážně? Omlazení jsem měla moc ráda, teď to tam trochu upadlo (návštěvnost). Moc bych to ale nesrovnávala (přehlednost, témata apod.)

Příspěvek upraven 13.08.14 v 12:41

bosorkáňa
215 příspěvků 13.8.14 12:38

A to červené nesmyslné je ode mě… protože, protožeeee… chci mít poslední slovo!

Tak :)

osmina
22 příspěvků 13.8.14 15:26

Ono to diskutování zabere nějaký čas a toho moc nemám, takže pro mě je rychlejší si to tady jen pročíst. Chodím sem ráda. U PC jsem vždy chvilku a pak odbíhám, nediskutuji nikde, jen tady mám pár příspěvků.
K těm ramínkům - manžel se mě ptal, jestli je tu někdo, kdo má jen samá zelená ramínka a ani jedno červené za outfit v galerii, řekla jsem mu, že takový tu asi nikdo není :-D

MP vilemina
47 příspěvků 13.8.14 16:05

Na Peklo jsem se proklikla kdysi, když jsem hledala tuším správné velikosti podprsenek a už jsem mu zůstala věrná. Ne že by mi nějak radikálně změnilo šatník nebo život(na to jsem příliš flegmatik, lenoch a ignorant), ale některé diskuse jsou děsně zajímavé a baví mě. Takže asi jo, lehká závislost na MP tu bude :-)

Zebra33
2038 příspěvků 13.8.14 16:27

@bosorkáňa - ja osobne davam cervena raminka, pokud prispevek splni alespon jednu z nasledujicich podminek: a)opakuje neco, co uz zminil stokrat nekdo predtim b)z prispevku cisi, ze je jeho pisatel povyseny/arogantni/primitiv c)s nazorem naprosto diametralne nesouhlasim a zaroven neni nazor vyjadren tak, aby se dal brat vazne d)prispevatel rozdmychava diskuzi o nicem uz na ctvrte strance diskuze a me uz to fakt nebavi. Muj osobni stav cervenych me nechava pomerne chladnou. Chapu, ze se mnou ne kazdy musi souhlasit a ne kazdemu musim byt sympaticka. Plati to jak na internetovem foru, tak v zivote :)

Riamine
322 příspěvků 13.8.14 17:05

@bosorkáňa Ramínka jsem si hlídala ze začátku, ale ne kvůli egu. MP sleduji dlouho, ale když jsem se přihlásila, řešila se právě možná Mafra invaze, a také tady řádilo pár trollů. Já nechtěla být za trolla ani Babišova agenta. Teď už mi to je úplně ukradené. Na MP chodím nepřihlášená - pro mě je to zbytečné, protože pošta ani upozornění mi nepřetékají, a proto moc ramínek nedávám. Červená jen když někdo (hlavně v těch závažnějších diskuzích) provádí nějakou zásadní chybu v argumentaci a chová se jako demagog, nebo když dochází k bezdůvodným urážkám a výpadům - ale tyto případy nastávají sporadicky. Zelená jen když se mi někdo nebo něco líbí natolik, že se kvůli tomu musím přihlásit :D. Nebo když se mi líbí jeho myšlenky a styl projevu.

Edit: Jo, a zmínka o červených ramínkách a podobné dovětky se vážně rovnají sebevraždě. Nevěřila jsem tomu, z hecu vyzkoušela a potvrzuji - je to pravda :D.

Blue_orchid
98 příspěvků 13.8.14 17:57

Já jsem na Peklo začala chodit teprve nedávno. Jelikož se pomalu začínám řadit do kategorie středního věku a poslala jsem do pryč několik kg, začala jsem řešit svůj šatník. Nějaký článek, ani nevím kde, zmínil módní weby a blogy, kterých je prý plný internet a já o nich neměla ani tušení. Peklo mě dostalo a inspirovalo hned. Původně jsem myslela, že si koupím troje džíny a nějaké trika a svetry. Místo toho mám teď džiny jen jedny a tmavé, několik kalhot ( předtím nemyslitelné), a místo trik halenky. Moc se mi to líbí a připadám si jako nový človek. Sleduji diskuze, i když moc nepřispívám, spíš když potřebuji poradit. Moc mě baví cjmdns, cjsdk, pekelné i nepekelné celebrity, ale počtu si i něco jiného.

Evelin5
35 příspěvků 13.8.14 18:23

Mě se hrozně líbí Ady sloupek v sobotní MfD. Je trefný a vtipný. Na MP ráda čtu její komentáře, články i ty starší. Pročítání názorů ostatních pekelnic je také zábavné, ale některé příspěvky mi připadají spíše jedovaté až zlé. Našla jsem tady několik typů na dobrou koupi… Takže MP mě baví.

dagino
788 příspěvků 13.8.14 19:53

Pretože sa rád odlišujem od väčšiny a nie len v obliekaní. Nenápadne si tu zisťujem, kde je hranica, kedy je človek už pokladaný za čudáka, alebo ešte za niečo horšie. Podľa mojej súkromnej štatistiky sú prispievatelia a prispievateľky hóóóódne konzervatívne.

Grossularia
3204 příspěvků 13.8.14 22:06

Protože jsem trochu sociálně izolovaná na mateřské a občas potřebuju diskusní společnost rozumných dospělých lidí kultivovaného vyjadřování a méně obvyklých témat. Diskuse na Módním pekle jsou v tomto směru velmi dobré. Navíc se sem, mám dojem, přesunulo povícero diskutujících z Cuketky, kde fórum už skoro umřelo. Možná se pletu, ale mám občas dojem, že si píšu se „starými známými“.

Z článků mě zajímají ty poučné, o materiálech, střizích pro různé postavy apod. Za ty jsem Adě velmi vděčná, hodně mi pomohly a občas si je zpětně vyhledávám.

Marťavesel
42 příspěvků 13.8.14 22:17

Já sem chodím krátce, asi tak rok… Hledala jsem radu, jakou sukni pro mou postavu a už jsem u Pekla „zůstala“.Přišel věk, kdy mi už není jedno co mám na sobě a jak v tom vypadám. Pročítám články, diskuze a zatím mne to baví :)

Zebra33
2038 příspěvků 14.8.14 11:35

@Grossularia - u tech poucnych clanku a zpetnem vyhledavani mi mluvite z duse. Tuhle jsem v archivu hledala, jak to jenom bylo s temi tricky, kterym by se nemely pretacet svy :)

Fatabuna
152 příspěvků 14.8.14 11:53

Mám docela vypozorováno, hlavně od sebe, že jakmile si člověk myslí, že je pokorný, tak fakt není.

Edit: reakce na Simbli 12.08.14 10:07

Kettu
45 příspěvků 14.8.14 21:12

Začala jsem sem chodit, protože mi to poradila maminka a jako čerstvá absolventka textilní školy mám ráda módu, ráda se zasměju vtipným obrázkům a taky se inspiruju, protože jsem mladice mladičká a chci se oblíkat hezky. :) Dlouho jsem tady byla jen tak, bez přezdívky, ale teď mi to nedalo a už jsem se musela přihlásit a budu se aktivně zapojovat do diskuzí.. :D

alazbeta1970
10 příspěvků 15.8.14 09:49

Já jsem sem odmítala dříve chodit. Přišlo mě to jako buzerování lidí co nežijí módou, což podle mě je úplně v pořádku. Podle mě taky není spolek šílených matematikářů, kteří mají blog o tom jak jsou lidi hloupí, že neví z hlavy třetí odmocninu z 19254 :) Ale časem se ke mě dostaly nějaké články a ty už nebyly až tak na můj vkus povrchní. A tak nějak pomalu jsem si řekla why not…

Garfie
4456 příspěvků 15.8.14 14:54

Já kdysi v dávnověku objevila články, přečetla jsem je všechny jedním dechem…a pak se proklikla na diskuse a byla ztracená! Občas si vzpomenu, že bych se mohla mrknout, jestli není nový článek, v podstatě jsou ale pro mne diskuse prioritou. Svým způsobem mi nahrazují večírky s přáteli, mám totiž malé děti a navíc pracuji z domu, takže se občas cítím sociálně izolovaná. Když už se vidím s někým z přátel, sotva stihneme probrat „co je nového“, na nějaké zajímavější debaty a myšlenky už nestihne dojít-a to mi peklo nahrazuje. Jako asi všichni mám některé oblíbené uživatelky, u některých mám pocit, že bychom si třeba v reálu vůbec nesedly, ale přesto je mám ráda a ráda čtu jejich názory. To vede k tomu, že mě opravdu mrzí, když zmizí někdo z „oblíbených“, třeba cibetka v poslední době.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek