Prodávej své nepotřebné oblečení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5
Nian
124 příspěvků 6.7.13 22:59

Chápu to dobře, že bych se měla cítit provinile, když prodám malé synovy boty, abych mu mohla koupit větší? Žijete tady? V Česku? Mezi lidmi s mediánovým příjmem? Pokusím se Vám vysvětlit, jak to chodí například mezi většinou mých známých. Věci se buď rozdávají - ty levnější, méně luxusní, nebo prodávají - značkové, dražší, ve výborném stavu. Například kočárky má nejméně polovina mých známých z druhé ruky. Pokud vypadá stejně, jako když ho koupili, napíší, že je z třetí ruky a o něco levněji prodají dál, aby mohli dětem koupit namísto kočárku kolo. Děti rostou a potřebují stále nové a nové oblečení. Takže se staré - hezké prodá a koupí se nové použité od někoho jiného. A pořád dokola. Nechápu, co je na tom odsouzeníhodného. Samozřejmě by bylo báječné, kdyby se všichni lidé najednou rozhodli, že budou staré věci darovat. Ale protože je to reálné asi jako zmíněný komunismus, většina lidí je na tom tak, že si nemůže dovolit staré darovat a nové koupit - nové. Navíc si myslím, že možnost kupovat věci, ač použité, pozitivně přispívá k sebehodnocení člověka. Také mám zkušenost s charitou a sociální prací a ta obsahuje například i rodiny, které si nikdy nic z humanitárky nevzaly, protože by se cítily OPRAVDU chudé. A chtěly si uchovat alespoň nějaké sebehodnocení.

Nian
124 příspěvků 6.7.13 23:41

Tedy, teď teprve si uvědomuju, jak nešťastný příklad jsem s těmi botami zvolila :-) U bot je to specifické, prodala jsem ty, které byly nošené málo nebo vůbec, zbytek rozdávám/vyhodím.

AloeBeo
19 příspěvků 7.7.13 22:04

Je to tak. Souhlasím s Nian. Pokud mám doma použité věci které jsou tzv. na lítačku tak je věnuji zdarma. např. dobročinné organizaci.Ale jestliže mám doma ve skříni dejme tomu značkové rifle, které jsem koupil za 3000 kč a už je nepotřebuji, tak je prostě nevěnuji někomu jen tak, nebo je jen tak nehodím do kontejneru s textilem. A jestliže vím, že existuje možnost je prodat, tak je prodat zkusím. Pokud by se prodat nedaly, tak až poté je věnuji kamarádovi.

666mahu
1490 příspěvků 8.7.13 19:36

@AloeBeo, nesouhlasím s vámi v ničem (mimochodem máte objevné informace o bezdomovcích :-) ).
Neprodávám nic, věnuji skoro vše zánovní a nové, a je to přibližně napůl v řádech set a řádech tisíc pořizovací ceny. Nad 15 tisíc je těch věcí málo, ne že bych je dávat nechtěla, ale takové nákupy si víc rozmýšlím. ;-)

AloeBeo
19 příspěvků 8.7.13 21:18

Každý to má hold jinak

Atlacoya
2744 příspěvků 8.7.13 23:32

@AloeBeo Ano, někteří znají rozdíl mezi holt (povzdech) a hold (pocta) a jiní ne.

arpa
1250 příspěvků 9.7.13 07:19

@AloeBeo Musím souhlasit s předpisateli, že jste zvolil velmi nevhodnou formu sdělení (od litevského pravopisu odhlížím) a neomlouvá vás ani nadšení pro východní filozofii (k čemuž mám jisté pochopení). Víte, ona i dobrá myšlenka nezakoření, pokud je podávaná poněkud agresivně či manipulativně, tedy pokud v adresátovi vyvolává pocit, že je špatný, protože něco dělá nebo nedělá, v něco věří nebo nevěří. To vede často pouze k zaujetí defenzivního nebo ofenzivního postoje, aniž by dotyčný věnoval pozornost obsahu tohoto sdělení. Abych to demonstrovala na něčem jiném, než je východní či jiná filozofie, před časem jsme měli doma debatu na téma „vliv čínské ekonomiky na ekonomiku EU“, a byli jsme jedním členem naší rodiny nabádání, abychom nic z Číny nekupovali. OK, akorát, že to bylo prokládáno obviněními, že pokud tak budeme nadále činit a s EU to špatně dopadne :-), budeme za to moci my. No jak ta debata asi mohla dopadnout, že…

A ano, jak tu padlo, uvědomte si, že se obracíte na široké masy, na lidi, kteří by třeba byli i ochotni něco udělat, ale nábožensko-filozofické masáži by se z různých důvodů rádi vyhnuli (ať už proto, že je takové věci nezajímají, nebo třeba proto, že ohledně své víry či filozofie mají dávno jasno). Radím vám, opustťe své misionářské snahy a nechte v tomto ohledu lidi žít. Nějak podobně, jako ten Sidharta nechával žít ten hmyz, atd.

AloeBeo
19 příspěvků 9.7.13 11:26

Atlacoya - Ještě jste mohla zdůraznit, že podle etymologicého slovníku obě dvě slova opravdu pocházejí z němčiny. Slovo holt je převzato z německého slovo halt (původně znamenalo počkej, zadrž) a slovo hold se vyvinulo ze staroněmeckého slova holde, které znamenalo přízeň či poddanský slib. Děkuji za objasnění dvou rozdílných slov Hold X holt. Chtěl jsem se zeptat. Přečetla jste si někdy dopodrobna nějakou lékařskou zprávu? Myslím si že by to pro Vás byl gramatický ráj!
arpa - Velice zajímavý pohled :) A musím Vám říci, že se nehodláme změnit a spojitost pozitivních zpráv s možností prodeje oblečení budeme propagovat nadále a velice rádi. Budeme si nechávat záležet na tom, aby tam bylo co nejvíce gramatických chyb, až máte jedinečnou možnost neustále opravovat náš obsah.

Atlacoya
2744 příspěvků 9.7.13 12:56

@AloeBeo Ano, lékařskou zprávu už jsem někdy četla, ale spíše než hrubky se tam objevují překlepy. Doktorům to prominu, přeci jen je mi milejší když se soustředí na co nejvýstižnější popsání situace něž na pravopis.
Když si myslíte že váš styl osloví dost lidí tak nezbývá než popřát hodně štěstí s podnikáním.

MP Barbucha
3716 příspěvků 9.7.13 13:05

@AloeBeo
Vy prostě nechcete vydělávat peníze, ale šířit dobro. Nápad na zboží z druhé ruky je neotřelý (mohli byste tomu třeba říkat secondhand, nebo sekáč, to je nápad! Hned si na to jdu udělat copyright).
Služba zákazníkům Vám asi nic neříká, natož dobré jméno Vaší firmy.

Catlin
166 příspěvků 9.7.13 20:31
@AloeBeo píše:
Atlacoya - Ještě jste mohla zdůraznit, že podle etymologicého slovníku obě dvě slova opravdu pocházejí z němčiny. Slovo holt je převzato z německého slovo halt (původně znamenalo počkej, zadrž) a slovo hold se vyvinulo ze staroněmeckého slova holde, které znamenalo přízeň či poddanský slib. Děkuji za objasnění dvou rozdílných slov Hold X holt. Chtěl jsem se zeptat. Přečetla jste si někdy dopodrobna nějakou lékařskou zprávu? Myslím si že by to pro Vás byl gramatický ráj!
arpa - Velice zajímavý pohled :) A musím Vám říci, že se nehodláme změnit a spojitost pozitivních zpráv s možností prodeje oblečení budeme propagovat nadále a velice rádi. Budeme si nechávat záležet na tom, aby tam bylo co nejvíce gramatických chyb, až máte jedinečnou možnost neustále opravovat náš obsah.

Pokora (latinsky: humilitas, rusky: smirenomudrije, německy: Demut, anglicky: humility) je jedna ze sedmi ctností, je to pocit, kdy si člověk uvědomuje vlastní nedokonalost. Opakem pokory je pýcha (lat. superbia).

oprava: duplicita

jumbeee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.7.13 20:36

@Catlin K té se zřejmě ještě ve studiu nedostalY (stejně jako ke shodě podmětu s přísudkem) ;).

Catlin
166 příspěvků 10.7.13 20:39

@jumbeee Nejsem si jistá, že se to dá „vystudovat“. :)

AloeBeo
19 příspěvků 9.9.13 14:42
Pozor změna

Ahoj lidičky a nadšenci našeho projektu prodavejobleceni.mypage.cz :-)

Od 7. září se naše veškerá činnost pomalu přesouvá do skupiny https://www.facebook.com/…ecenionline/ kam můžete bezplatně vkládat nabídky vašeho oblečení. Věříme že tato možnost bude pro Vás jednodušší a přehlednější.

Děkujeme za Vaší přízeň, moc si jí vážíme!

Betty J.
2031 příspěvků 9.9.13 15:05

@AloeBeo: mne naštěstí neoslovujete, necítím se být ani lidičkem, natož sdílet nadšení pro prodej obnošeného šatstva. To druhé ani nikdy nebudu: hanba by mě musela fackovat, kdybych za své svršky, spodky či botky, kterých se chci zbavit, od někoho žádala peníze. Nicméně přeji zdar vašemu podnikání, neboť každému podle jeho libosti býti má.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek