Prodejní výstava minerálů a polodrahokamů v Praze - dnes a zítra!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
oskarina
266 příspěvků 17.3.12 09:02

Výstava je v sokolovně v Riegrových sadech (tram 11, metro A nám. Míru nebo A a C - Muzeum - procházkou je to cca 5 minut). Mají tam krásné náhrdelníky, náramky, prstýnky, vše z kvalitních materiálů; sladkovodní perly - ceny přiměřené. Zajděte se podívat!
Nepíšu to jako reklamu, ale jako informaci pro ty, které mají rády pěkné, kvalitní šperky. Najdou se tam i věci pro pány - těžítka z mineráů, druhohorní relikty atd.
Ona tato výstava se pořádá jen párkrát v roce, já sama jsem si jela koupit perly na podzim do Tišnova, pak se jednou či dvakrát v roce pořádá v Brně a to je vše. Pořadatelé garantují, že nic jiného než pravé kameny a minerály se zde nenabízí.

Reakce:
MP Barbucha
3716 příspěvků 17.3.12 19:04

Oskarino díky za tip, možná se tam zítra potkáme. Byla jsem na podobné výstavě v Brně a bylo to bomba, tak se tam zítra možná vypravíme:-)
Mají tam i samotné kameny a korálky atd? já teď po večerech vyrábím různé blbosti, brože a kytičky, perfektně si tím „vymyju“ hlavu:-)

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.3.12 19:39

Jdu taky :-))

MP Barbucha
3716 příspěvků 18.3.12 18:53

Kiwi a Oskarino, pochlubte se, co jste si pořídily. My jsme s mužem nakonec neodolali počasí a byli celý den s dětmi venku. Zároveň teď nemám moc na utrácení a tam bych určitě všechno potřebovala, ale měla bych výčitky a bez nakupování bych si to neužila.

MP Barbucha
3716 příspěvků 18.3.12 18:54

tak se ráda potěším aspoň úlovky jiných:-)

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.3.12 19:07

Nekoupila jsem nic… nějak mi to nepřišlo tak zázračný. Naopak, všechno na jedno brdo - a nic, co by se nedalo koupit jindy a jinde. Nic vyjímečnýho, ani nápaditýho, ani oslnivě krásnýho.
Navíc jsem měla trochu pochybnosti u některých prodejců… některé „kameny“ jevily známky umělé hmoty, prostě ruku do ohně bych za ně nedala.
Taky mě trochu nadzvedlo, že někteří mají ceny jen v eurech, na to jsem alergická - na druhou stranu mě pobavil Maďar, kterej je měl ve forintech…
Pokochala jsem se jedině u jednotlivých šutrů a zkamenělin, ale těch mám doma už dost.

MP Barbucha
3716 příspěvků 18.3.12 19:25

Tak ještě dobře, že jsem nešla! Velké šutry taky miluju, ale prach utírám nerada, takže to asi nebylo nic pro mě. Ty ceny v eurech mě taky vadí, co to je za trend? Nebo snad snaha o světovost? Já počítám na kalkulačce úplně všechno, s čísly si nerozumím a nebaví mě, když hned nevidím, kolik co stojí

oskarina
266 příspěvků 18.3.12 21:15

no, nevím, kde jsi, kiwi, byla Ty, ale mně tam nikdo nic v eurech neprodával. Koupila jsem si krásné sladkovodní perly + křišťálové korále a náušnice. Bylo tam také plno pěkných minerálů, mám dvě těžítka ze štramberského pyritu atd. Nebyl tam takový výběr jako je v Tišnově, ale bylo to moc pěkné, vybrat si mohl každý.

MP Barbucha
3716 příspěvků 18.3.12 21:43

Možná také záleží na tom, jak kdo tyhle věci sleduje. Já se o perly a kamínky atd. moc aktivně nezajímám, takže kamkoliv příjdu, jsem v sedmém nebi a skoupila bych to všechno.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.3.12 21:51
Oskarinko, já vím že zdržuju a otravuju, ale nemohla byste vyfotit co jste si koupila?
Strašně ráda bych se pokochala a moc Vám ty úlovky přeju. Škoda že se teď nikam nedostanu, těžítko bych hned věnovala synovi do práce......no jo.
MP Barbucha
3716 příspěvků 18.3.12 22:29

ano, ano!

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.3.12 12:11
oskarina ha detto : no, nevím, kde jsi, kiwi, byla Ty, ale mně tam nikdo nic v eurech neprodával.Mně taky ne. Psala jsem jen o cenách, uvedených v eurech - po přepočtu bylo možno zaplatit v korunách českých. Přepočet, pravděpodobně pro zjednodušení transakce, byl stanoven na 25,–Kč za 1 Euro. A měl to takhle každej druhej.
Tedy myslím v té Sokolovně, v Riegrových sadech v Praze 2, v České republice. Včera, t.j. v neděli 18.3. V poledne.
Již je jasno?
oskarina
266 příspěvků 20.3.12 20:29

kiwi vy jste úporná já tam byla v pátek a nic takového jsem neviděla. Ale o tom asi výstava nebyla, ne?
Daly se tam koupit hezké náhrdelníky a náramky z kamenů, perel, nedávno jsme se o tom bavily v tématu Perlový náhrdelník - tak jsem si myslela že pro Pražáky to je příležitost nakouknout. To je celé. Jen jsem lidem připomněla že výstava je.....

Sibyla
2646 příspěvků 21.3.12 07:12

Tohle jsem prošvihla, ale stějně bych se tam nedostala. Kameny kupuji dost, většinou z Aukra. Ohledně té umělosti: docela mě štve, že ty nejnápadnější acháty bývají barvené, někdy až křiklavě, fialové a modré.

Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek