Prokrastinace (na MP i jinde)

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
blacken
2464 příspěvků 31.5.13 12:50

@MP Barbucha Zajímalo by mě, kde je ta hranice :-D

MP Barbucha
3716 příspěvků 31.5.13 13:10

@blacken
Myslím, že to každý pozná sám. Když už to není potěcha, ale nutnost. Něco jako u alkoholu..

Mayim
401 příspěvků 31.5.13 13:18

Jak jsem ráda, že jsem MP neznala v době svých státnic (3 a půl roku)… před maturitou jsem měla pokoj na intru naleštěný jak nikdy (hlavně v momentech, kdy jsem se měla učit technologii), před státnicemi (první i druhý pokud Bc., i Mgr.) jsem byla schopná uklízet i v jedenáct večer… a teď, pokud náhodou pracuju z domova, bych nejradši uklízela a dělala všechno možné, jen ne práci (možná i to je důvod, proč jsem home office šéfovi odmítla)

ajatar
696 příspěvků 31.5.13 16:03

.

Příspěvek upraven 04.12.15 v 08:03

Ollivander
19 příspěvků 31.5.13 16:27

Krátké video o produktivitě

http://www.youtube.com/watch?…

indyka
625 příspěvků 31.5.13 16:55

Dnes jsem udělala zkoušku, na kterou jsem se učila tolik, kolik snad ještě nikdy ne. Nechala jsem si na to učení dost času, abych to nepodcenila, a zjistila jsem, že nejhorší prokastrinace na mě číhá ve fázích, kdy mám pocit, že jsem už všechno četla milionkrát a že to jakž takž umím - ale pak do mě buší svědomí, že ten čas bych měla využít na učení a že pro to nedělám maximum. Tak zvednu učebnici, projdu si pár kapitol, mám pocit, že to všechno přece znám, odhodím učebnici, a tak stále dokola…

kofila
102 příspěvků 31.5.13 23:25

Mě prokrastinace zásadně ovlivila život. Teď už se snažím se překonat a neodkládat alespoň ty opravdu zásadní věci, jelikož vytrestala jsem se takhle opravdu hodně a spoustu věcí už nevrátím zpět. U mně teda souvisí s tou úzkostí vždycky.
Souvisí zmíněný spolek Konec prokrastinace nějak touhle knihou http://www.munimedia.cz/…tinaci-4850/ ?
Nejprapodivnější se mi zdá to, když odkládám věci, na který se vlastně těším(nebo bych se měla těšit).

mikita.miki
1935 příspěvků 1.6.13 08:57

Dovedla jsem prokrastinaci do maxima - nechce se mi ani do porodnice a odkládám to co to jde

continuity
5853 příspěvků 1.6.13 09:04

@mikita.miki to se vam zas tolik nedivim. krome toho, dvojicky vas z prokrastinace vyleci jedna dve.

PartyLover
153 příspěvků 1.6.13 18:50

V pondělí maturuju ( podruhé ) z jednoho odborného předmětu, který se mi minule nezdařil. Vypracované otázky jsem začala shánět dnes a když jsem je sehnala, šla jsem na MP a narazila na tuhle diskuzi. Víc psát netřeba. :-D

Agrafína
251 příspěvků 1.6.13 18:58

@PartyLover
což je dost jelitózní přístup…stejně přeju hodně štěstí ať to dobře dopadne (byť nejspíš nezaslouženě)

PartyLover
153 příspěvků 1.6.13 19:04

@Agrafína Já vím, taky si říkám, jaká jsem kráva.
No, štěstí mi přát nemusíte, stejně to nepomáhá, do té hlavy to musím dostat přes noc, zítra, přes zítřejší noc a přes pondělní dopoledne, tak to prostě je.
Ale když ten déšť je vážně zajímavější. :-(

Agrafína
251 příspěvků 1.6.13 19:11

@PartyLover Štěstí bývá potřeba. A znám lidi, kterým to s podobným přístupem taky vyšlo, tak snad se zadaří. Zas je fakt, že zas to v tý hlavě bude čerstvě ;)

PartyLover
153 příspěvků 1.6.13 19:24

@Agrafína JJ, já se učím rychle, ale taky rychle zapomínám, když mě konkrétní učivo nezajímá. Otázky jsem už laskavě vytiskla, tak teda jdu na to a děkuju. :-)

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.13 19:43

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 15:20

chev
187 příspěvků 1.6.13 20:00

Před rokem jsem se učila na státnice, měla jsem v podstatě tři práce a stejně jsem stihla prokrastinovat - denně jsem zvládla několik dílů Dextera, jelikož mě velmi uklidňovalo vědomí, že ve srovnání s masovým vrahem je moje nechuť vzít do ruky otázky zcela zanedbatelná. Nakonec jsem byla tak uklidněná, že jsem se vše potřebné naučila během cca 4 dní před zkouškou, kdy jsem neměla čím prokrastinovat, jelikož jsem všechny dostupné díly již zhlédla…

jumbeee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.13 20:34
@KlaudieS píše:
Ach bože, prokrastinuju čtením diskuze o prokrastinaci.

Já právě teď…
A ano, v pondělí píšu důležitou písemku a prostě ji zvorám.
Neprokrastinuju vlastně kvůli lenosti. Já se bojím že mi to (matika, chemie, fyzika etc.) nepůjde, tak to radši ani nezkouším.

kappa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.13 00:48

Najhorsia je chvila, ked sa ucim… chcem sa ucit! Ale jednoducho v ucive narazim na pojem/vetu, ktory mi uz sam o sebe dviha tlak alebo ho nedokazem vstrebat. Tentoraz to bola veta: „Delitele jednicky, tj. invertibilni prvky v R, se nazyvaji jednotky.“
Takze znova veselo prokrastinujem.

valery
1587 příspěvků 2.6.13 22:33

Celý život, a se mnou jistě převážná většina české populace, jsem neměla tušení o existenci slova „prokrastinace“ a náhle, tento týden se s ním „roztrhl pytel“ - v pondělí zde nové vlákno na MP, ve čtvrtek si koupím Reflex a v něm článek o prokrastinaci, dnes v neděli v Tv pořad 168 hodin nebo co- a co tam neprobírají? zase pokrastinaci! - to už je nějaké mediální spiknutí?!
Btw. - považte, že v USA s touhle zákeřnou chorobou, úchylkou či co to je bojují už 50 let a vítězství v nedohlednu…

Carrissa
70 příspěvků 2.6.13 22:45

@valery Za poslední 4 roky na Vš mám vypozorováno, že se o prokrastinaci vždy začne mluvit s blížícím se zkouškovým obdobím, což je jasné, protože studenti jsou pravděpodobně nejhojněji prokrastinující skupina. A vzhledem k tomu, že zkouškové začíná na různých VŠ jinak, ale v prvním červnovém týdnu už ho mají zaručeně všichni, tak není divu, že vás ten poslední týden zasáhl v plné síle.

isko
1855 příspěvků 3.6.13 10:30
@kofila píše:
Mě prokrastinace zásadně ovlivila život. Teď už se snažím se překonat a neodkládat alespoň ty opravdu zásadní věci, jelikož vytrestala jsem se takhle opravdu hodně a spoustu věcí už nevrátím zpět. U mně teda souvisí s tou úzkostí vždycky.
Souvisí zmíněný spolek Konec prokrastinace nějak touhle knihou http://www.munimedia.cz/…tinaci-4850/ ?
Nejprapodivnější se mi zdá to, když odkládám věci, na který se vlastně těším(nebo bych se měla těšit).

Už jsem si ji koupila a už ji prodávám. Kdyby ji někdo chtěl, domluvíme se na ceně.

mikita.miki
1935 příspěvků 3.6.13 10:35

@isko jo, souvisí to :-D

isko
1855 příspěvků 3.6.13 10:41

@mikita.miki
Asi jsem to špatně napsala a asi to mělo být do vlákna „Bazar MP“ - nabízím tu knihu (a zas nevím, jakého smajlíka dát).

http://www.munimedia.cz/…tinaci-4850/

ciernykocur
132 příspěvků 3.6.13 12:54

@kappa, osobná otázka, ale čo študujete? Neviem to zaradiť. Lebo ak nejaký matematický odbor, tak takáto veta znie dosť nekonfliktne. No a ak niečo, kde je potrebný iba matematický základ, tak nerozumiem načo vás takýmito vecami trápia…

Edit: preklepy

Příspěvek upraven 03.06.13 v 13:32

kappa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.13 13:27

@ciernykocur Pocitacovu grafiku. Ako ono to nekonfliktne je, akurat som to v ten moment nevedela vstrebat. (to mam za to, ze sa vsetko chcem naucit den a pol pred skuskou…)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek