Proměny - k lepšímu?

Fotoalbum tématu (34) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
lueur
40 příspěvků 26.10.12 12:12

@benet
Kafe.cz by mělo změnit fotografa/retušéra :-O

chinin
2788 příspěvků 26.10.12 12:25

Opět s Vámi musím souhlasit. Mám s tím i osobní zkušenost - po nalíčení vizážistkou čistě pro účely focení jsem na živo vypadala tak, že „jsem to nebyla já“,ale na fotkách to vyznělo skvěle a „jsem na nich přesně já“. Kamarádka úplně to samé.

Na proměnách (nejen vizáže, třeba i bytu v časopisech o bydlení) mi nejvíc vadí, když nerespektují přání/limity/požadavky klienta. Typicky: „hodně sportuji, nezbytností pro mě je možnost stáhnout vlasy do culíku“ - po proměně: „docela se mi to líbí, líčení je hezké, barva vlasů taky, akorát mi vadí, že z vlasů neudělám culík“ nebo „máme malé děti, tak potřebujem nějakou praktickou sedačku s pracím potahem, a taky aby na ní nebylo hned poznat, že máme doma psy..“ - designérka: „zvolila jsem smetanovou sedačku, protože před tmavě fialovou zdí vytváří krásný kontrast… potah sice není snímatelný, ale za ten efekt to stojí“…:-/ (hořký smajlík)

@Lola píše:
Problém je v tom, že všechny podobné proměny jsou dělané za účelem otištění v časopise, to jest zejména v obličeji tak, aby „se líbily“ fotoaparátu či kameře. Což není totéž co makeup ideální pro pohled naživo.

Málokterá žena si pak dokáže namalovat stejný obličej, takže druhý den bude vypadat úplně jinak, i kdyby na sobě měla stejné oblečení.
(…)

Nitty
112 příspěvků 26.10.12 12:31

@Lola Přesně tak. Chápu, že se asi tak snaží vytvořit přátelskou atmosféru nebo navázat osobnější kontakt se zákaznicí, aby se příště vrátila, ale u mě to tak nefunguje. Proč bych se s ní probůh měla bavit o tom kde jsem byla na dovolené? Pochybuju, že by jí to opravdu zajímalo (s větším množstvím zákazníků to snad ani nejde)a mě je to nepříjemné.
A pak mám to stejné dilema jako vy. Jak jí nějak naznačit ať na mě nemluví a přitom ať nezním nepřátelsky? Ještě jsem na to nepřišla, moje strategie je odpovídat ale dál věci nerozvádět. Ty chápavější to pochopí, ty méně chápavé mě odradí od další návštěvy.

/edit ach ty překlepy…

pixiedixie
48 příspěvků 26.10.12 12:38
Proměna What not to wear

Mě se většinou líbí proměny v seriálu What not wear. Je dobře, že se naží vycházet z toho, co dané ženě sluší, jaký má styl a co si přeje. Třeba tohle je docela hezké:

catherinne
13518 příspěvků 26.10.12 12:40

@Nitty Zkuste hned na začátku říct, já se tak těším až si tady u vás odpočinu, zavřu oči a budu jen relaxovat a užívat si toho, jak se o mě staráte. Já bych si nedovolila ani špitnout. :-)

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.12 12:52

@catherinne ja ak nemám chuť kecať, tak to tej kaderníčke poviem. Ešte sa mi nikdy nestalo, aby to nerešpektovala. Naša konverácia je potom len „dáte si kávu, čaj alebo minerálku“ a chcete niečo na čítanie?:-)

Nitty
112 příspěvků 26.10.12 13:03

@catherinne No teda :) Tak jednoduché a přitom geniální. Děkuju, snad si to do další návštěvy zapamtuju.

@gulietta Já se právě takhle přímo neodvážím. Trpím totiž utkvělou představou, že by mě mohla začít považovat za protivnou a její výkon by pak nebyl stoprocentní. Ne kvůli tomu, že by se mi chtěla pomstít, ale přece jen je ta atmosféra jiná, když pracujete s někým kdo vám je sympatický nebo není.

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.12 13:10

@Nitty neverte tomu. Tá kaderníčka bude rada, že si može robiť len svoju prácu a nemusí vás ešte aj „baviť“. Aj keď to tak nevyzerá, tak väčšina zákazníčok práve to zabávanie vyžaduje. Mám priateľku kaderníčku a tá vraví, že ak niekedy nezačne kecať, tak ju práve zákazníčka označí za protivnú a mrzutú. Ak budete chcieť ticho, tak to väčšinu kaderníčok len poteší, ako príjemná zmena oproti tým ukecaným zakazníčkam. Ale nie sposobom dúfam, že budete držať zobák, ale normálnym hlasom, ako písala @catherinne ,že sa tešíte na relax.

Soňa3
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.12 14:30
@pixiedixie píše:
Mě se většinou líbí proměny v seriálu What not wear. Je dobře, že se naží vycházet z toho, co dané ženě sluší, jaký má styl a co si přeje. Třeba tohle je docela hezké:

To je spíš velký a zářný příklad toho, proč se brunety nemají odbarvovat, natož pak asiatky. Zřejmě založím téma „Proč nebýt blond“ a budu do něj postupně ukládat všechny ty děsivé zombie kreace, jak to dopadá, když hezká brunetka sáhne po kysličníku. Proto si taky myslím, že spousta těch chemblondýn se smaží v soláriích, najednou si uvědomí, že barva jejich pleti ladící k původním tmavým vlasům je vedle platinových vlasů unylá, vyleze jim na obličejí každý flek, zdůrazní to kruhy pod očima, a tak se to snaží atraktivně osmažit, aby to trochu spravily.

LaalaB
787 příspěvků 26.10.12 14:32

Přidávám se s názorem, že chci u kadeřníka apod. relaxovat. Na kosmetičky jsem měla zatím fakt kliku a tam mi to přijde nejdůležitější. Kadeřnici mám známou, tak to aspon nejsou uplne plané plky. A na mini- a pedikuře, když už si „musím“ povídat, tak se snažím vyzvedet neco profesionalniho o nehtech. Ale nechodím často.

LaalaB
787 příspěvků 26.10.12 14:40

@pixiedixie Já doufám, že ty fotky jsou v opačném pořadí, první po a až pak před.

pixiedixie
48 příspěvků 26.10.12 18:10

@LaalaB Samozřejmě, vlasy jí neprodloužili. :) Omlouvám se, nevím, jak jinak to vložit.

pixiedixie
48 příspěvků 26.10.12 18:11

@Soňa3 Ta slečna si přála mít hodně výraznou růžovou barvu. A myslím, že kadeřník našel odstín, který jí docela sedí.

chinin
2788 příspěvků 26.10.12 21:18

@catherinne @gulietta
Na moji byvalou kadernici ani kosmeticku bohuzel NEfungoval ani „nejtezsi kalibr“, ktery jsem nasadila - „nezlobte se, dnes me silene boli hlava, jsem rada, ze jsem konecne vypadla z prace, dokonce jsem i vypnula mobil, dnes uz chci slyset jenom ticho… tak si to neberte osobne“. V lete me ovsem „dostala“ pedikerka, u ktere jsem byla poprve, ta mi hned po usednuti oznamila - „pred vami tady byla jedna zakaznice, ta byla teda protivna.. vubec si se mnou nepovidala, dokonce si prinesla casopis.. nojo, ona si muze cist, ale co ja? prece nebudu cely den poslouchat radio, ne? ale vy vypadate sympaticky, vy si se mnou budete povidat, ze jo?“ - „nezlobte se.. boli hlava.. ticho.. nic osobniho“ - „tak kdyz se vam nechce povidat, to nevadi, budu mluvit ja. ja mam ted silene problemy doma, byvaly mi neplati na deti…“ Ach jo, asi tyto typy pritahuji.:-(

Příspěvek upraven 26.10.12 v 21:32

LaalaB
787 příspěvků 26.10.12 21:23

@chinin No tak to je teda masakr. Počítám, že ztratila zákaznici.

catherinne
13518 příspěvků 26.10.12 21:34

@chinin tak to je silné kafe… I já si to chci u kadeřnice vychutnat, tak že mi třeba nevadí povídat si při barvení, proužcích, ale jekmile dojde na stříhání, foukání, říkám pa Nikolko, jdu si to užívat. Dostanu se tam tak 4× do roka, tak si to chci fakt užít. Pořád se starám já o druhé a konečně se taky stará někdo o mně.

chinin
2788 příspěvků 26.10.12 21:37

@LaalaB
Predpokladate spravne. Kdyby byla aspon schopna, ale.. Skoda mluvit.

catherinne
13518 příspěvků 26.10.12 21:44

A taky se to většinou pozná podle očí. Kdo chce odpočívat, ten je většinou po sdělení základních instrukcí zavře. Kdo si chce povídat, ten na sebe kouká do zrcadla. Klidně pište zpětnou vazbu, ráda se poučím. Ono je taky rozdíl, jestli je to někdo novější nebo už ke mně chodí třeba 10 let. Tam se pak většinou probírá kdeco, protože to už je takřka rodinný vztah. Některé zákaznice si pamatují dceru 4letou a už je jí 21 :-)

Bugatti
4086 příspěvků 26.10.12 21:52

@Akitaken Já jsem byla se stejným kadeřnictvím ve Vaňkovce dost nespokojená, kadeřnice mi vyrobila na hlavě „výbuch“ a když jsem ji požádala, aby mi to sčesala do hladka, trošku to uplácla a měla spoustu řečí o tom, že se to teď tak nosí. Od kadeřnictví s takovými cenami bych čekala profesionálnější přístup a znalost více střihů než těch dvou, na které je naposledy proškolili.

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.12 21:53

@catherinne ja chodievam ku kadertníčke roky a potom ju zmením, lebo sa presťahujem. Len raz to nebola ani moja, ani jej vina, že som po rokoch hľadala druhú. Tragicky zahynula vinou ožralého vodiča. Ale aj keď som hľadala novú po tom presťahovaní, tak sa mi nikdy nestalo, aby som sa nedohodla na tom či budeme ticho, alebo kecať. Pred presťahovaním do čiech som chodievala k jednej, kde sme sa nakoniec spriatelili tak, že sa aj teraz navštevujeme a jazdíme raz ročne na predlžený vikend 800 km na návštevu.:-) Neverím, že ak tu zákazníčku poznáte roky a trebárs si už aj tykáte, tak po tom čo vám oznámi : dnes sa mi nechce ani myslieť, nieto ešte rozprávať, že ju zahrniete tými informáciami o dcére, veď si ju predsá pamätá, tak jej musite povedať, že má nového frajera.

MP Barbucha
3716 příspěvků 26.10.12 21:55

@Soňa3
Ta první dáma je přírodní blondýna a oni ji obarvili na hnědo (a to jí sluší víc). Druhá slečna chtěla růžovou.

catherinne
13518 příspěvků 26.10.12 22:05

@gulietta tak pokud se nezeptá, tak ji informacemi teda rozhodně nezahrnuju. Třeba zrovna taková dlouholetá zákaznice, která chodí každé pondělí na foukání, jednou vypráví jeden vtip za druhým, podruhé třeba co dělali o víkendu a příště je úplně grogy a má ty zavřené oči a já jen foukám a mlčím. Ale asi je nutno podotknout, že nejsem takový tem ukecaný tip. Ve společnosti patřím k těm tišším jedincům, kteří rádi poslouchají ostatní.

Akitaken
4960 příspěvků 26.10.12 22:26
@Bugatti píše:
@Akitaken Já jsem byla se stejným kadeřnictvím ve Vaňkovce dost nespokojená, kadeřnice mi vyrobila na hlavě „výbuch“ a když jsem ji požádala, aby mi to sčesala do hladka, trošku to uplácla a měla spoustu řečí o tom, že se to teď tak nosí. Od kadeřnictví s takovými cenami bych čekala profesionálnější přístup a znalost více střihů než těch dvou, na které je naposledy proškolili.

Já tak nějak nevěděla, kam jít bez objednání. Poprvý fakt super, ale to bylo v roce 2008. Pak už jenom děs běs, o ceně ani nemluvím..

continuity
5853 příspěvků 26.10.12 22:31

@catherinne tak to delam asi chybu, ze je nezaviram. mne hrozna bavi pozorovat sikovne lidi pri praci. no priste zkusim zavrit a uvidime co nastane.

Robena
1257 příspěvků 27.10.12 00:58

Ja u kadernice mlcim, ale bojim se zavrit oci behem strihani.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek