Promítá se do oblékání introverze a extroverze člověka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.6.12 20:52

@seznam.mih zásadně se nenchat - byla to na sto procent scientologická sekta, která přesně takhle loví lidi. Těmito testy, ze kterých vyjdeš „degradovaná“.

razorblade
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.6.12 21:02

Z vlastni zkusenosti vam mohu rict, ze nepromita:D sama se povazuji za spis introvertniho cloveka, ale zaroven si myslim, ze chodim dosta napadne oblecena, hlavne miluju silene boty a obrovske nausnice, navic mam vyrazna tetovani… sama se za tim vzhledem dost schovavam, protoze lidi na me sice ziraj (az je to nekdy neprijemne), ale zaroven se diky memu vzhledu drzi dal, coz mi vyhovuje

Ani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.6.12 21:22

Myers-Briggs je zajímavý, určitě ho doporučuji těm, kterým úplně nestačí dvouosý Eysenc. Nejdřív mi přišel divný, složitý, ale postupně mě nadchl.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.6.12 23:03

Hm nevím, jestli to bylo opravdu sektářská věc. Jestli jo, tak mi to vůbec nedocvaklo :D ale to už je jedno to už je hoodně dávno

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.6.12 23:05

@seznam.mih nič si z toho nerobte,ja som sa raz nechala chalanom presvedčiť na kúpu knihy a až v buse som zistila že je to o hare krišna. :-)

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.6.12 23:14

@gulietta Tu knihu jsem taky koupila. Vlastně ani nechápu proč, když mě podobný věci neberou. Asi kvůli sympatickému mladíkovi.

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.6.12 23:53

@seznam.mih že si vyberajú fešákov. :-) A to razím teoriu mojej najobľubenejšej pesničky Maryly Rodovic.
Do nieba piekielnie wysoko
do piekła cholernie nisko
ani się chwycić, podciagnąć
ani skąd odbić i prysnąć

może za krótkie modlitwy
albo za mało wódki
a może, może w górę i w dół
po prostu jesteś za krótki.

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.6.12 00:52

@razorblade A nemohlo by to být i tak, že se člověk právě nápadným oblečením odděluje a ohrazuje, právě proto, aby nebyl „jeden z lidu“, nepůsobil dojmem, že je volně přístupný, že se s ním každý může kamarádit, a měl tudíž spíš pokoj?:-)

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.6.12 01:13

@Šošana
ja mam spis dojem, ze kdyz se lip obliknu, tak se se mnou okamzite zacnou chtit seznamovat lidi (no teda spis muzi :-).). Takze kdyz chci, aby me nikdo neotravoval, tak se oblekam spis nenapadne.

Maja
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.6.12 01:36

Co tak pozoruji okolí, tak introverti se oblíkají více vyhraněně nějakému stylu, extravagantněji, a extroverti tak nějak obecně, většinou jdou s aktuálními trendy.
A jako silný introvert můžu za sebe říct, že oblečení je pro mě poznávací značka, podle které si člověka na dálku „očuchám“, zda je na stejné vlně, jako já. Resp. to, do čeho se oblíkám, je extravagantnější a neobvyklé právě proto, abych případné ‚neschodující‘ se individua, která mě vyčerpávají, odradila a naopak, abych se s odpovídajícím vzorkem poznala na dálku a mohli jsme na sebe spiklenecky mrknout:) (Ale nikdy jsem to nedělala vědomě, jen když to tu tak čtu, tak mi to došlo) Extroverti se oblíkají obecněji, protože dokáží ‚matchovat‘ s daleko více lidmi. To, jestli je to výrazné/nenápadné/hezké/ošklivé je, jak už bylo řečeno, jen o sebevědomí, ne o extro/intro.

Příspěvek upraven 27.06.12 v 01:57

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.6.12 01:41

@GreatSusan Hmmm… také logické. Připadám si v této oblasti nějak bez názoru:-) A jak jste oblečená na tom balkóně? :-)

kolasice
138 příspěvků 27.6.12 09:14

Taky používám oblečení jako obrannou barikádu. Ale spíš to souvisí s nutností přidat si na věku, resp. na důležitosti. Oblečením vysílám (myslím): „nejsem jen tak nějaká onuce, na kterou si může každej hejkat, jak se mu zlíbí“. Většinou jsem upravená a sladěná. Ambice mám v tomto vyšší, než mi momentálně dovolí finance, ale doufám, že se jednou doberu dokonalosti:) Extravagantní můj styl ovšem není.

razorblade
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.6.12 10:00

@Šošana myslim, ze muze:D na me to aspon tak funguje… sice cumej, ale neotravujou:D

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.6.12 10:07

@gulietta Wow, jak jste na klávesnici dosáhla těch polských znaků? Vy se vyznáte!

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.6.12 10:31

@Šošana копирование. :-)

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.6.12 10:35

@gulietta Ehm… já dnes nějak nemám svůj den:-) Je pravda, že jsem poslední dvě noci šla spát ve tři - v práci se filmovalo a potom uklízelo. Určitě je moje nedůvtipnost způsobená tím, že…

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.6.12 10:38

@Šošana skopírovala som text zo stránok Maryly Rodowicz. Poľský viem, ale klávesnicu mám českú a včera by som nezvládla ja napísať text presne ani keby som chcela.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.6.12 11:07

@Šošana kdyz se opijim na balkone, tak u toho nosim vesmes pekelne kreace typu dziny plus letni saty a jako doplnek pouzivam tlustou deku z gauce. Na nohach mam crocks decentni barvy.
Jestli jsem introvert nebo extrovert, nevim. Rekla bych, ze jsem samotar, ktery se poznavanim novych lidi umi dobre bavit a ma lidi rad - akorat, ze mu vzdycky rychle zacnou lezt na nervy.

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.6.12 11:10

@GreatSusan No jo… a v reálu se málokdy můžete hned odhlásit, že:-)

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.6.12 11:13

@Šošana bingo!

Sicilianwidow
505 příspěvků 30.4.13 07:49

Spíš bych souhlasila s tím, že větší roli hraje sebevědomí. Pro mě jako sangvinika, extroverta s poměrně vysokým sebevědomím je oblečení způsob, jak sebe vyjádřit a připoutat pozornost. Miluji pozornost, takže někdy chodím oblečená jako papoušek s obrovským kloboukem. Je pravda, jak tady někdo zmínil výše, že mě nebaví extra pozornost věnovat doplňkům.
Ale když porovnám kolegyně ve svých dvou povoláních… Ve své úřednické práci se setkávám spíše s introvertkami s nižším sebevědomím a na oblečení to jde vidět. Ve své lektorské činnosti je to přesně naopak a taky to jde vidět.

arpa
1250 příspěvků 30.4.13 10:19

Já bych řekla, že je to taky o tom, jak velkou důležitost hraje v životě toho člověka estetično :-). Třeba mého manžela bych označila za flegmatika a introverta, ale přesto mu na oblečení poměrně dost záleží. Rád dostává jako dárek oblečení, rád nakupuje, často něčí oblečení komentuje, na chlapa má docela slušný cit pro barvy… asi je i postižený povoláním. Flegmatikovi a introvertovi by odpovídalo max. to, že není v oblékání nijak extravagantní, evidentně na sebe nechce připoutávat pozornost.

modny guru
280 příspěvků 30.4.13 14:32

Tak napriklad mna ludia vzdy podla obliekania a vyzoru vobec neodhadnu:) Ked ma blizsie spoznaju, vacsinou sa mi zveria, ze na prvy pohlad si o mne mysleli nieco ine. Ale je to taktiez spravanim a POSTOJOM. Ked ma niekto zvesenu hlavu, je zhrbeny a suchce za sebou nohami, ani o tom nerozmyslam, ale instinktivne ho zaradim do skupiny introvertov.

Grossularia
3204 příspěvků 30.4.13 15:23

To je zajímavá diskuse, ráda jsem si ji pročetla, díky, že jste ji vytáhli z hlubin zapomnění.
Dovedla mě k zamyšlení, nakolik se zrovna tohle na mě promítá. Jsem velmi silný introvert, ale s celkem vysokým sebevědomím (kdosi tu psal, že introverti mají nízké sebevědomí - to je nesmysl, jedná se o nezávislé škály). A zásadní projev mé introverze v oblečení je nošení klobouků. Kloboukem si vyděluji určitou „svou“ část osobního vesmíru, kterou nedovoluji lidem zvenčí překračovat. Klobouk ukazuje hranice.
Zbytek mého oblékání souvisí spíš s respektováním tvaru mého těla a zejména s velmi silným vnímáním barevnosti a druhotných vjemů vyvolaným barvami (v mém případě obvykle chuťových) - jsem synestetička.

suntala
202 příspěvků 30.4.13 15:37
@Grossularia píše:
To je zajímavá diskuse, ráda jsem si ji pročetla, díky, že jste ji vytáhli z hlubin zapomnění.
Dovedla mě k zamyšlení, nakolik se zrovna tohle na mě promítá. Jsem velmi silný introvert, ale s celkem vysokým sebevědomím (kdosi tu psal, že introverti mají nízké sebevědomí - to je nesmysl, jedná se o nezávislé škály). A zásadní projev mé introverze v oblečení je nošení klobouků. Kloboukem si vyděluji určitou „svou“ část osobního vesmíru, kterou nedovoluji lidem zvenčí překračovat. Klobouk ukazuje hranice.
Zbytek mého oblékání souvisí spíš s respektováním tvaru mého těla a zejména s velmi silným vnímáním barevnosti a druhotných vjemů vyvolaným barvami (v mém případě obvykle chuťových) - jsem synestetička.

To je zajímavé, s těmi klobouky. Já bych si taky takhle ráda vymezovala prostor, ale klobouk nosím zřídka, protože u mě právě spolehlivě způsobuje „průniky do mého vesmíru“, protože si fakt skoro každý na něj sáhne. A nedejbože, když si ho někde sundám, pak si můžu být jistá, že se najde aspoň jeden člověk, který si ho bude chít zkusit - většinou typ, který bere klobouk jako divadelní rekvizitu a k ničemu z jeho šatníku by se mu stylově stejně nehodil. Bojuju s tím už od vysoké školy a ani teď, po třicítce, se situace nelepší - asi mám kolem sebe samé přehnaně familiární typy.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek