Promítá se do oblékání introverze a extroverze člověka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Narcisa
100 příspěvků 30.4.13 15:49

Já jsem extrovert a na mém oblečení to jde poznat, ráda si obléknu věci, na které si málokdo troufne, a cítím se dobře, když upoutávám pozornost :) Můj drahý muž a třeba i má sestra jsou introverti, kteří na sebe pozornost upoutávají jen velmi neradi, a proto nosí klasickou kombinaci džíny+tričko+mikina, zřejmě aby splynuli s davem.

A také mám potřebu vypadat tím lépe, čím hůře se cítím. Když jsem úplně v pohodě, můžete mne spatřit v jednoduchém triku, balerínkách, s culíkem a bez makeupu :)

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.4.13 16:10

@Grossularia To jste napsala moc hezky s tim kloboukem. U me takhle funguje obleceni ktere je dosti vyrazne, provokativni, prave jako stit, obrana.

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.4.13 16:15

@Narcisa
Vypadá to, že žádný mustr neexistuje. Jsem těžký introvert, a ráda si oblékám věci, na které si málokdo troufne. A přitom nerada vzbuzuji pozornost. A když se cítím blbě, také se blbě obléknu a je mi naprosto jedno, co si lidé myslí. Navíc jsem cholerik přímo výstavní a sebevědomí mám v normě. Žiju si ve své bublině, ale občasné setkání s podnětnými lidmi mne baví a dlouho pak o nich přemýšlím. Obecně mi ale lidé lezou spíš na nervy.
Vůbec si nemyslím, že by se to mohlo nějak vztahovat na oblékání, dle mého názoru hodně dělá cit pro barvy, představivost, schopnost se vidět reálně. Mně spíš hodně překvapuje, že lidé nejsou schopni vymyslet něco, co by jim slušelo, nevidí to a já to nejsem schopná pochopit, tím spíš, že se věnuji malbě a zřejmě vidím věci jinak než ostatní.

continuity
5853 příspěvků 30.4.13 16:19

@cibetka 1 ja vam nerada beru iluze, ale nemuzete bych najednou tezky introvert a k tomu vystavni cholerik. cholerik je extroverni typ, emocne labilni, ale extrovert. emocne labilni introvert je melancholik.

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.4.13 16:29

@continuity
Však říkám, že to je pěkná blbost ty mustry, já mám pěkně daleko k malancholii. Fakt nechápu, proč by se introvert nemohl řádně vytočit.

continuity
5853 příspěvků 30.4.13 18:56

Introvert se vytoci, coby ne, ale jinak nez extrovert.

neni na to potreba pohlizet jako na krabicky, spis jako na skalu. introverze-extroverze a labilita-stabilita. jako os, nekdo muze byt i uprostred.

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.5.13 13:15

@continuity
Ono je to vlastně ve finále jedno, protože na oblečení to skutečně vliv nemá. Tudíž na okolí působím naprosto jinak, než jaká ve skutečnosti jsem. Jsem HORŠÍ.

Plamí
2 příspěvky 27.12.13 21:04
jsi mimo

Jsem introvert a lidi okolo mě opravdu příliš nezajímají. Není to tím, že bych se ostýchala se s nimi bavit, to já umím velmi dobře a umím i zaujmout, ale oni jsou oproti mému světu a prožívání opravdu většinou placatí a nudní. Stádní a bez nějaké osobnosti. Stále musí někam zapadat a oblíkají se většinou velmi fádně, jen aby je ostatní přijali. Když jsem třeba dorazila do práce s obrovským stříbrným batohem, tvářili se nejapně, nooo hroooozný, ale pak zjistili, že je to Hillfiger a najednou to bylo krásný…co dodat.
Sebevědomí mám dost, ale nemám potřebu komunikovat, prostě není moc důvod. A jeden den miluju pestré barvy a výstřední vzory, druhý přijdu v černém s bílými japonskými ponožkami.

Plamí
2 příspěvky 27.12.13 21:06

Continuity, jsem totéž, co cibetka. Introvert a cholerik.

Akitaken
4960 příspěvků 28.12.13 11:15

Podle mě si většina lidí představuje introverta jako ušláplou chudinku neschopnou komunikace.
Introvert je ale podle mě prostě člověk, který si vystačí s málem:

• Pozornost potřebuje, ale jen od těch nejbližších, v davu se většinou necítí dobře.
  • Bývá zamlklejší, protože má tendenci si věci srovnávat především sám se sebou.
  • Potřebuje svoje chvíle ticha a klidu - když je nemá, bývá podrážděný.

Ovšem neznamená to, že nedokáže vyjít ze své ulity a být příjemným a zábavným společníkem. :-)

Já sama jsem introvert-akita. Proč akita? Protože ten zbytek je něco na způsob chytré horákyně: ani cholerik, ani flegmatik, ani melancholik, ani sangvinik ;-)

PS: Spousta introvertů je neprávem považována za arogantní mrzouty. Jenže co dělat pokud na mě v mojí tiché chvilce nalítne někdo, kdo se bavit chce, zatímco já si v hlavě šrotuju to svoje..

A k tomu oblékání: většinou se snažím být nenápadná, nepřitahovat pozornost. „Oháknu“ se většinou, když je příležitost, nebo si potřebuju dodat sebevědomí (jednání s obtížnými lidmi, pohovory, apod.)

jjj777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.13 14:08

Aj ja som introvertka, ak to berieme napr. v zmysle:

• dokážem viesť milú spoločenskú konverzáciu, ale vôbec ma to neteší, ak môžem, tak sa tomu vyhnem
  • uprednostňujem malú spoločnosť, ideálne žiadnu :)
  • na dovolenku by som išla s partnerom alebo ako nezadaná s 1 - 2 kamarátkami, veľké partie ma desia;
  • veľa som už precestovala úplne sama a užívala som si to, v istom bode som si vystrašene uvedomila, že viac ako s niekým (vystrašene preto, lebo verím, že aj samotár z dlhodobého hľadiska niekoho potrebuje - partnera, dobrú priateľku, atď. a nechcem si od seba všetkých odplašiť)

Napriek tomu som dosť impulzívna a občas mám cholerické prejavy. Snažím sa ich v záujme mojich blízkych tlmiť a ovládať sa, ale skrátka viem, že k tomu mám sklony.

Téma obliekanie:
Prikláňam sa k tomu, že je to vec sebavedomia a nie osobnostného typu. Vidieť to napr. na subkultúrach - gothic, doom a iní metalisti sú často skôr introverti a napriek tomu sú výrazní. Ja nie som špeciálne extravagantná, ale nebojím sa vecí, ktoré pútajú pozornosť. Skôr sa niekedy čudujem, akí sú niektorí ľudia konzervatívni, boja sa reakcií okolia a pritom inak pôsobia v pohode, veselo, komunikatívne… Mne napr. na reakciách okolia ohľadom môjho vkusu nikdy až tak nezáležalo (trochu áno, ale nie nejako zásadne :))

Chany
928 příspěvků 28.12.13 15:20

@Akitaken
Jako by někdo popisoval mě… přesné.

misial
1396 příspěvků 28.12.13 15:55
@Akitaken píše:
Podle mě si většina lidí představuje introverta jako ušláplou chudinku neschopnou komunikace.
Introvert je ale podle mě prostě člověk, který si vystačí s málem:
  • Pozornost potřebuje, ale jen od těch nejbližších, v davu se většinou necítí dobře.
  • Bývá zamlklejší, protože má tendenci si věci srovnávat především sám se sebou.
  • Potřebuje svoje chvíle ticha a klidu - když je nemá, bývá podrážděný.

Ovšem neznamená to, že nedokáže vyjít ze své ulity a být příjemným a zábavným společníkem. :-)

Díky, musím naprosto souhlasit! Já sama bývám velmi ráda ve společnosti lidí, ale spíš menších skupinek případně jednotlivců, každopádně se neumím seznamovat. Když už se ke mě ale někdo přiblíží, jsem schopná mluvit v kuse; naopak potřebuju mít několik blízkých lidí, na které můžu mlít a mlít a oni mě budou poslouchat. Pokud jsem ale s někým, kdo je sám ten upovídaný, velmi často jsem schopná jen poslouchat a vyhovuje mi to, k rozpovídání pak potřebuju impuls (a pak už to zas jede). Na takové ty zdvořilostní rozhovory o ničem ale většinou moc nezabírám. Chodit po škole a do hodin sama mi naprosto vyhovuje. Přesto mě trápí, když se občas prostě do nějaké skupiny lidí nebo k někomu konkrétnímu, kdo je mi sympatický, nedokážu připlést. Relaxuju ale jedině o samotě, kterou si v kombinaci s knihou a čajem naprosto úžívám a hluk naší pětičlenné rodiny (ideálně plus rádio plus vysavač) mě naprosto vytáčí. Taktéž jsem emočně labilní, moje reakce by se někdy daly nazvat cholerickými… Ve výsledku introvert jsem, ale zdaleka to není tak jednoduché.

Co se týče toho oblečení, od puberty se oblékám určitým způsobem výrazně (ač se to mnohokrát měnilo), spíš podle sebe než abych se naschvál připodobňovala nějakému stylu - což porušuju až teď, když jsem se nadchla do retra; ale opět jsem s k tomu posunula tak nějak samovolně a vybírám si to, co se mi líbí, než abych se stylizovala třeba cíleně do jednoho desetiletí apod. Mám pocit, že se na mě kvůli mému oblečení odjakživa hodně lidí dívá, možná je to pravda, možná ne; pamatuji si, když jsem asi ve 13 vešla ve vedlejším městě (bydlím v zapadákově) do supermarketu ve stříbrném klobouku a přišlo mi, že se na mě všichni od kas otočili a sjížděli divným pohledem - a já se od té doby rozhodla si ty divné pohledy užívat. Extravagantně se neoblékám, ale výrazně nejspíše ano; a je pravda, že podobně vizuálně ladění lidé si u mě získávají předem velké sympatie, což ovšem neznamená, že bych lidi posuzovala podle oblečení; jen mají tito lidé takovou předvýhodu v dobrém prvním dojmu.

Jestli to závisí na sebevědomí si taky nejsem tak úplně jistá, protože vím, že to moje za těch x let kolísalo; ale je pravda, že poslední dobou je docela vysoké, což se ale vzájemně ovlivňuje i s oním zevnějškem (výrazná barva vlasů, líčení i ne úplně stádové oblečení zpětně působí tak, že mám sama ze sebe dobrý pocit).

Morže
1094 příspěvků 28.12.13 16:28

Kurňa měla jsem zase vypsanou krásnou slohovou práci, aby měla @Giulietta co číst, ale dala jsem omylem stránku zpět a smazalo se to všechno :( zkusím ve zkratce - pokud platí pravidlo, že introvert se obléká spíš výrazně až extravagantně a extroverti jsou spíš stádovití, pak ano jsem introvert. Charakterizovala bych se jako vzteklý, nervní introvert. Extrémní samotu nevyhledávám, ale davy lidí taky ne a víc mi dělá dobře, když jsem sama než každý den být s lidmi. V práci jsem vzteklá, když lidi nedělají přesně tak, jak chci já a když jsem hodně vytočená, mlátím do dveří a sprostě nadávám. Občas se to nevyplatí (viď ty jedno sklo u dveří) ale aspoň lidi ví, že není dobré mě provokovat.
Myslím, že se oblékám a líčím spíš výrazně, ale né extravagantně.

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.13 16:37

@misial to je dobrý, máme to skoro stejně, ale já jsem se vždycky považovala za extroverta, jen mi občas lezou na nervy lidi a když jsem unavená, tak se mi nechce mluvit (ale klidně můžu psát, to mi nevadí), a nerada komunikuju s lidma, co mě nezajímají a musím se s nimi bavit kvůli někomu jinýmu. A oblíkám se normálně divně, nápadný to asi je, ale když chci, tak se zneviditelňuju, vypadám sice pořád stejně, ale lidi na mě nekoukaj.

Karja
4837 příspěvků 28.12.13 16:44
@Akitaken píše:
Ovšem neznamená to, že nedokáže vyjít ze své ulity a být příjemným a zábavným společníkem. :-)

Ano, také myslím, že introvert dokáže být dobrým společníkem a to i ve větší společnosti, ale na rozdíl od extroverta ho to vyčerpá a bere energii. Kdežto extroverta společnost dokáže dobíjet.
Já jsem spíše extrovert, hlavně venku teda. Doma vyhledávám klid, ráda jsem sama se sebou a v klidu si přemýšlím nad svými věcmi. Bohužel to nechápou můj všude extrovertní přítel a sestra. Tak se ze mě pomalu stává zuřivý cholerik neustále vysvětlující, ať mi jeden či druhý dá aspoň na chvíli pokoj:).

Karja
4837 příspěvků 28.12.13 16:47
@stricc píše:
nerada komunikuju s lidma, co mě nezajímají a musím se s nimi bavit kvůli někomu jinýmu.

Moje slova. Ale já se to snažím omezovat, protože mě to opravdu hodně vyčerpává. A protože si takto „vybírám“ s kým se bavit, tak si o mě spousta lidí myslí, že jsem pořádně nafrněná.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.13 16:51

@Morže Anciaša to my nerob! :-D Ešte raz a podrobnejčie. :-D
ps ja to síce komentujem, ale ešte nikdy som ťa nepreskočila bez prečítania. :-)

Šošanah
1224 příspěvků 28.12.13 17:21

TICHO!

Zde bydlí introvert.

P. S. Asi bych měla dodat něco na vysvětlenou, i když mnozí asi chápou. Kdyby se to prodávalo jako cedulky, myslím, že by šly na odbyt.

Příspěvek upraven 28.12.13 v 17:22

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.13 17:22

@Šošanah já myslela, že učitelka ;)

Šošanah
1224 příspěvků 28.12.13 17:23

@stricc Myslíš jako „zde bydlí učitelka?“
A teď když je to v kombinaci, to je teprve tóčo.

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.13 17:27

@Šošanah já to napsala ještě před dodatkem. Já, ač teda asi extrovert, jsem občas měla cukání ječet TICHO na úplně cizí lidi, co se se mnou vůbec nebavili, a myslím, že to není tak neobvyklá deformace.
Učitel introvert to bude mít těžší, ale řekla bych, že to taky jde. Když se o spoustě slavných komiků říká, že v civilu jsou to melancholici se sklony k depresím…

Morže
1094 příspěvků 28.12.13 17:48

@Giulietta přiznej se, že tys mi teda dala to červené ramínko, protože je to moc krátké? :D

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.13 17:51

@Morže Nie, to bol moj verný červenoramienkovač. Nevšimla si si, že vždy mám to jedno červené, aj keby som citovala Bibliu a ten s kým debatujem ho dostane tiež, aby to vyzeralo, že ja mrcha zákerná vyvažujem vlastné červené. :-D A aby si mi verila tak ti dám zelené. :-D

Morže
1094 příspěvků 28.12.13 17:54

@Giulietta Oo seš hodná, i když si to stejně nemůžu ověřit :D Taky mám nějaké svoje červenoramínkovače, hlavně u dlooouhých příspěvků :)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek