Propíchnutí uší kvůli náušnicím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
Moir
2635 příspěvků 12.1.12 20:12
hedvika ha detto : kurzatko: teda ja vím, ze hrozi, ze tu vyvolam mozna vasnivou diskuzi na tema lecitelstvi, ale to vázne věříte, že nějaký stroj umí vyhledat akupunkturní body? Nehledě na to, jestli vůbec existují? A co kdyz by vám rekla, ze ze jedine vhodne misto je nekde, kde by kazda nasnice bud vypadala blbe, nebo by nesla nosit? (třeba píchnutá moc vysoko, nebo nízko?) Já nevím jak vy, ale zatím jsem o žádném člověku, co by po nastřelení naušnic zešílel, nebo těžce onemocněl, protože mu někdo nastřelil akupunkturní bod, neslyšela.
Já tedy slyšela o případech nevysvětlitelných neplodností, které se vyřešili zkrvavením a tím i zarostením náušnicové dírky, ale uznávám, že je to z agentury JPP.
(ona totiž ne každá náušnicová dírka zaroste sama, mám dírky ve kterých nenosím náušnici mnoho let a stále tam je a nechce zarůst)
MP Ava
248 příspěvků 12.1.12 20:46

Doporučuju zajít do tetovacího a piercingového studia. Ne k doktorům. Nenastřelovat. A nestojí to tolik peněz, aby se s tím člověk stresoval sám… Nedej bože, když máte tenší dírku než našnici - snažila jsem se takhle prorvat nos a opravdu nedoporučuji. Na vymývání pak desinfekční mýdlo či slaný roztok. Často se doporučuje i framykoin, ale názory se různí…

NightFury
25 příspěvků 13.1.12 08:27
Ava ha detto : Doporučuju zajít do tetovacího a piercingového studia. Ne k doktorům. Nenastřelovat. A nestojí to tolik peněz, aby se s tím člověk stresoval sám… Nedej bože, když máte tenší dírku než našnici - snažila jsem se takhle prorvat nos a opravdu nedoporučuji. Na vymývání pak desinfekční mýdlo či slaný roztok. Často se doporučuje i framykoin, ale názory se různí…
Absolutně souhlasím. Nastřelování tkáň roztrhá, doktoři to zase nedělají tak často, aby měli potřebný grif. Píchnout sám si to člověk může (ucho není tak těžké), ale já osobně bych na to neměla.. nemluvě o tom, že to může dopadnout křivými dírkami, každá v jiném místě ucha.
Kdežto lidé, kteří píchají několik piercingů denně (a nejen do tak nekomplikovaného místa jako je ušní lalůček) jsou naprosto ideální. Sama bych šla jedině do Hellu (v Praze), případně podobně renomovaného tattoo&piercing salonu.
kurzatko
230 příspěvků 13.1.12 14:54

hedvika: Vždyť na akupunkturních bodech není nic šarlatánského. Číňani je znali před tisíci let a dnes je na těch samých místech umíme najít pomocí přístroje, viz například: http://www.fbmi.cvut.cz/…rvu/1835.pdf Cituji: „Přístroj lze použít i k vyhledání akupunkturních bodů, které vykazují 10× nižší hodnotu odporu než okolí.“ Jak vidíte, je to protokol k laboratornímu cvičení na ČVUT.
Jinak paní, která mi uši píchala, je vystudovaná MUDr. s atestací na anesteziologii a pracuje v Ústřední vojenské nemocnici. Takže žádná pokoutná léčitelka, která by ze mě falešným přístrojem jenom vytáhla peníze za úkon.
Po napíchnutí nějakého bodu nemusíte zešílet nebo vážně onemocnět, ale lehčí chronické potíže se vyskytnout můžou. Ale zase tolik, aby se mezi ně nedalo „trefit“ jich na ušním lalůčku není, takže mám v pravém uchu dírky dokonce dvě a nebyl problém. Proč riskovat a nechat si ucho píchnout „nazdařbůh“, když jsem to mohla vyřešit takhle.
Víru ve funkčnost akupunktury vám nevnucuju, ale nevěřit v existenci akupunkturních bodů, to mi připadá jako nevěřit v elektrický přenos nervových vzruchů ;-)

Emily.V
67 příspěvků 14.1.12 19:17
Já myslím, že propichování se může řešit, ale taky vůbec nemusí. Když si vzpomenu, co jsme v pubertě na střední všechno prováděli a nikomu ucho neupadlo, tak mi připadá zbytečné to tak hrotit =) (Moje zkušenost - tenká jehla a dostatek trpělivost a masochismu při snaze nasadit náušnici, když vám to klouže jak máte prsty od krve - dvakrát opakujte a postříkejte septonexem.)
Dneska bych si koupila aspoň tlustší jehlu a zpočátku tam strčila něco jiného než stříbrnou pecku, aby se to nehojilo déle než musí.

A ten akupunkturní přístroj mi připadá zajímavý, netušila jsem, že něco takového je. Kolik paní doktorka za celé propíchnutí s měřením chtěla, jestli se můžu zeptat?
kurzatko
230 příspěvků 15.1.12 00:40
Emily.V ha detto : A ten akupunkturní přístroj mi připadá zajímavý, netušila jsem, že něco takového je. Kolik paní doktorka za celé propíchnutí s měřením chtěla, jestli se můžu zeptat?
Cenu už si bohužel nepamatuju, ale vzhledem k tomu, že tu třetí dírku jsem si nechávala píchnout sama někdy v septimě na gymplu z kapesného, tak to asi byla nějaká normální cena. Nevím ale, kolik si lékaři účtují normálně :-).
hedvika
275 příspěvků 16.1.12 06:22
kurzatko: víra v elektrický přenos nervových vzruchů? Není čemu nevěřit, bez nich bychom nebyli schopni života, pohybu, ničeho! to se přece nedá srovnávat. Přesně tyto věty mě leda utvrzují v tom, že je alternativní medicína především živnou půdou pro šarlatány. A to, že čínská medicína praktikuje přes x tisíc let ještě nic neznamená, přes tisíce let existují i různé věštkyně a nevěřím ani jediné.
Ale neberte to jako hádku, jen jsem se chtěla ještě k Vašemu příspěvku vyjádřit. Mám pocit, že jsem to četla zrovna někde zde v diskuzi, kdy tuším Bára Rektorová (pokud se pletu, tak se omlouvám), že má zkušenost z onkologie, že lidé přichází až se silně rozvinutým nádorem, kvůli víře v léčitelství.
Já osobně jsem zvědavá na reakci na tuto výzvu .
Jinak tohle je mé oblíbené video k homeopatii. Ale je to spíš pro stejné skeptiky, jako jsem já, kdo věří v homeopatii, ať se nedívá, leda by se urazil.
kurzatko
230 příspěvků 16.1.12 12:46

Hedvika: Ten příklad s elektrickými impulzy v nervech jsem uvedla proto, že to taky může vypadat neuvěřitelně, že máme v těle takovéhle „dráty“. A stejně tak je ten nižší odpor tkáně v místech, kde jsou akupunkturní body - oboje se dá změřit našimi moderními přístroji.
S alternativní medicínou u nás je to komplikované podle mě tím, že se předstírá, že je to vlastně jen neškodné zaříkávání, které nemusí nikoho zajímat - jenže pak to samozřejmě nahrává různým podvodníkům - a ti pak zpětně vytváří ten negativní obraz. Plus samozřejmě v zájmu farmaceutických firem rozhodně není to, aby se lidé léčili alternativně. Ono stačí nějaké to plánované opatření Evropské unie týkající se bylinných čajů.
Je mi jedno, jestli lidé věří alternativní medicíně nebo ne - ale budu ráda, když mi tu zůstane ta možnost volby. Když západní medicína nefunguje, tak co? Raději, než bych seděla na zadku a fňukala, tak vyzkouším nějaký jiný postup.

Soony
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.4.12 09:15
Akupunktura

Ještě k těm citlivým bodům na uchu - moje neteř si nechala propíchnout třetí dírky někde na chrupavce a druhý den dostala naprosto nevysvětlitelnou angínu. Léčila se dva týdny antibiotiky bez výsledku. Pak jí to došlo, sundala náušnici a další den bylo po angíně. Kdybych to neviděla tak snad neuvěřím.

Soony
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.4.12 09:21

A moji zablokovanou krční páteř mi fyzioterapeut(který se učil v Číně a má na starosti naše vrcholové sportovce) vyléčil akupunkturou na zadní straně lýtek.

Sibyla
2646 příspěvků 26.4.12 10:10

Možná by byla lepší chirurgická ocel než zlato. Je to zvláštní, mám uši propíchnuté v peřince, dobrých deset let jsem náušnice nenosila, a nezarostly mi.

Charlene
282 příspěvků 4.5.12 17:08

Stříbro do čerstvě píchnutýho ucha ne!! Zlato, chirurgickou ocel, platinu (:DD)… ale ne stříbro. Rozhodně ne to, co se u nás prodává ve zlatnictví - přidává se do něj nikl, což je jeden z těch silnějších alergenů :) Mě nikdy uši po ničem nehnisaly, až jsem si jednou nechala píchnout novou dirku, v neznalosti do ní nacpala stříbrnou náušnici a od tý doby mi hnisají i ty dirky, co mám od miminka a problémy s nimi nikdy nebyly :)

Bowle
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.5.12 13:23

propíchnout si sama uši? lidi, vy jste tady všichni nějak odvážní… mě stačí jen pohled na jehlu a jdu k zemi :D

eveK
334 příspěvků 5.5.12 21:59

Já osobně hlasuji pro nastřelení, pro mne to bylo nejméně bolestivé.

Lilinkaaa
1 příspěvek 7.5.12 14:09

Homeopatická pohotovost mě fakt pobavila :-) Jen bych na upřesnění uvedla, že homeopatie není určená pro akutní případy - když mě sklátí zápal plic, nebo srazí auto, chvátám do nemocnice. Ale pokud mám vleklé zdravotní potíže, laboratorní testy nic neukazují, léky nezabírají, tak je možná čas zkusit hledat někde jinde
- a nemusí to být jen homeopatie.

Ani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.5.12 16:43

Akupunktura i homeopatie jsou double-blind testy vyvráceny poměrně jednoznačně.
Ale s nikým se o tom nebudu hádat… jen se tu ty diskuze doopravdy hodně změnily.

Pinx
220 příspěvků 8.5.12 09:36

@MP Bublina děkuju za vysvětlení rozdílů :) Ale ještě, že jsem tohle nevěděla, když mi doktora před pár lety ty náušnice nastřelovala! :D Představa „rozražené a potrhané tkáně“ není zrovna moc lákavá…

Lacrimosa
164 příspěvků 12.6.12 23:59

Zdravím. Když jsem si nechala já píchat uši, rozhodla jsem se pro propíchnutí jehlou. Nastřelení si myslím, že je sice rychlé, ale tkáň to může dosti potrhat. Samotná jehla je mi i sympatičtější, co se hygieny týče. Před propíchnutím jsem si pro lepší pocit lalůček naledovala. A pak už to bylo, žádná tortura :). Naušnice jsem na tu dobu nosila vždy zlaté, žádné potíže. Tak směle do toho.

Ai
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.6.12 14:45

Nenastřelovat. Ta tkáň se tím dost „roztrhá“ (za ten naturalismus se omlouvám). Nelitovat peněz a skočit do piercing studia. Jasně, zvládne to i kámoška, co studuje prvním rokem zdrávku, když si koupí v lékárně za pár korun jehlu nebo kdokoli odvážný, komu nedělá problém představa propichování, ale za riziko křivě píchlých uší to nestojí. (Kamarádky měly tenhle problém i od doktorek.) Pokud se rozhodneš to nenechat na piercerovi tak obecně, co ano a ne: Hlavně do čerstvé rány necpat ihned stříbro, radši zlato nebo chirurgickou ocel. A nějakou dobu vydržet. V nouzi se dá koupit i nějaký piercing šperk, ty se dělají téměř výhradně z chirurgické oceli a do čerstvé dírky to nacpat, ale zakoupit náušnice z chirurgické oceli by snad nemusel být problém. Jako dítě jsem si nechávala nastřelit náušnice ve zlatnictví (rodiče mi nedali propíchnout uši, zatoužila jsem po náušničkách), poradili mi čistit si ucho lihem (kravina) a já jsem tam samozřejmě záhy celá natěšená nacpala stříbrné kroužky. Uši mi zrudly, bolely, no peklo. :-) Ze zkušenosti se mi docela osvědčilo omývat ránu antibakteriálním mýdlem (Protex) a bylinkama (řapík, myslím, heřmánek prý hodně svírá). A počítat s variantou, pokud si rovnou nekoupíš nějaké krásné ocelové náušnice na nošení, že nikl je mrcha a můžeš mít kontaktní alergii na bižu a i na stříbro (pokud v něm nikl je) i když se uši zhojí. A taky s možností, že ucho ti oteče, čili by ta náušnice měla mít trochu vůli, aby tě netlačila. Možná nastřelování bolí subjektivně míň (mám z dob před x lety bodnutou jak chrupavku, tak lalůček a chrupavka celkově dělala problémy méně a krve fakt neteklo), ale lze to vydržet. Kdovíjak otrlá taky nejsem, ale jsem majitelkou dvou piercingů a notně propíchaných uší (následky puberty cca 12-17 let :-D.

zpawelska
7 příspěvků 28.2.13 09:01

Ahoj :-) to si piš a jen si představ, když je pak ještě někdo citlivý třeba na zlato a stříbro… to pak pekelně bolí. Nedávno jsem si kupovala náušnice z chirurgické ocele a tak jsem se toho též bála, ale přeci jen ta ocel je asi v pohodě. Nemáte někdo zkušenosti s tím, že by chirurigická ocel dělala taky takové problémy? Samotný princip nastřelení mi přijde jako docela slušná zvrhlost, hlavně když vím, že ta tyčinka na zavěšení má zcela rovný konec a ne špičatý… auuu

Příspěvek upraven 07.04.14 v 12:18

00000lucie
1 příspěvek 11.5.13 21:52
3 dírka v uchu

Mám v jednou uchu už 2 dírky. Tu druhou jsem si píchla z hecu, uplně jsem zapoměla na nějaké následky prostě jsem řekla jen mi to píchni. A chtěla bych 3 do stejného ucha, ale to se už bojím víc, že tam bude nějaký ten nerv. Tak všude na internetu hledám, kde jsou umístěny ty nervy v uchu a nic nemůžu najít. Může mi někdo poradit? Prosím

Lettie
426 příspěvků 12.5.13 11:14

@zpawelska Tycinka na nastreleni NEMA rovny konec, je normalne spicaty a ostry jako jehla a tim prostrelenim se ztupi, takze se o to pak clovek nemuze pichnout uz dal. Proto se taky nesmi nastrelovaci nausnice pouzit opakovane.
Na nateceni je taky mysleno, pri nastreleni se puzetka neutahne napevno, ale necha se prostor, po oplasknuti si clovek tu nausnici dotahne sam pri cisteni. Proti ztrate puzetky je na nausnici vroubek na konci hrotu.
Nastrelovaci pistole je cela dobre desinfikovatelna, navic to, co se dotkne jakkoli ucha je jednorazove, sterilne balene.
Dobry piercer pichne usi stejne kvalitne kanylou jako pistoli, jen u te pistole je to jednodussi treba u deti - je to rychlejsi, rodice nemusi dite tak dlouho znehybnovat. U spravne provedeneho piercingu netece zadna krev, stejne jako u nastreleni.

zpawelska
7 příspěvků 2.10.13 08:51

Díky :-) tak rozsáhlou odpověď jsem ani nečekala :-) díky za osvětu

debra.morgan
224 příspěvků 2.10.13 09:31

No moje zkušenost je : jako mimino dírky od doktorky (asi píchnuté jehlou) a před 5ti lety nastřelená náušnice stříbrná. aji s nastřelením to stálo do 300 Kč, ale jistě to nevím možná míň. Tu náušnici jsem si koupila ve studiu a má upravený hrot do špičky a ne tupý konec. Žádné hnisání, nic. Takže asi tak.

Réza4
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.10.13 12:21

Ahoj, já mám náušnice píchané v 18 letech u doktorky a mám je píchnuté úplně vzorově rovně. Napoprvé mě bolela dirka a jak jsem ji chtěla vyčistit, tak jsem náušnici vytáhla a už jsem ji nedala zpátky…takže ještě jedno píchání, nosila jsem stříbro a bez problému. Záleží, na co je kdo citlivý.
Mně uši hnisaly, dokud jsem nosila pecky i přes noc. Asi se v dirce hýbaly při spaní na boku. Od té doby, co náušky každý den střídám, tak snesu cokoliv:o)

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek