prostě a jednoduše: Peníze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Beruska_bez_tecek
704 příspěvků 5.6.13 14:08

@kiwi Proč? :-D Já to prostě beru tak, že je rozdíl mezi jednotlivými druhy rýže, že je rozdíl jaké koupím maso a jestli koupím ramu nebo radši skutečné máslo. Jestli budu dětem vařit zapečené těstoviny s točeňákem nebo jim dám jíst něco plnohodnotného.

top topic
967 příspěvků 5.6.13 14:08

@Beruska bez tecek: ja to mam tez podobne, jen obcas nejak nechapu, ze lidi remcaji, ze jidlo v obchodech je hnusne, dobre stoji penize. A u domu maji pozemek jak hrom, vyseceny a okrasne hrbitovni tuje na nem.

Beruska_bez_tecek
704 příspěvků 5.6.13 14:12

@top topic To máme podobně, s tím rozdílem, že nechápu proč lidi remcají nad cenou potravin, ale plazmu mají přes půl zdi, děti mají herní konzole a na dovolenou se jezdí do Egypta (nevím co letos frčí a Egypt mě napadl jako první :-)). Jídlo a bydlení považuji za hlavní složky výdaje domácnosti, vše ostatní je nadstandard - včetně toho zmiňovaného oblečení ;-)

Gräfin
2642 příspěvků 5.6.13 14:12

@Beruska bez tecek @Zebra33

pravdu máte, momentálně nemám zahrádku ale balkon, bylinek mám plné tři truhlíky, o víkendu si u maminky vyzvednu jedno rajče a jednu papriku v květináči a tím zahradničení končí. Z představy, že to v šest zapíchnu v práci a další dvě hodiny budu pracovat na zahradě, se mi dělá pupínek na čele. Radši si na ten balkon sednu s knížkou nebo půjdu na procházku.

Takový odpočinek moji rodiče neznají a když pozvu mamku na pár dní k sobě - na dovolené nebyli ani nepamatuju - tak se cítí divně, protože lnemá co dělat. Jasně chodíme po výletech, památkách, ale ona je pokaždé celá nervózní, že jí doma utíká práce. Kdepak mrcha, neutíká, jenom se hromadí :)

Příspěvek upraven 05.06.13 v 14:16

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.6.13 14:16
@Beruska bez tecek píše:
je rozdíl mezi jednotlivými druhy rýže, že je rozdíl jaké koupím maso a jestli koupím ramu nebo radši skutečné máslo. Jestli budu dětem vařit zapečené těstoviny s točeňákem nebo jim dám jíst něco plnohodnotného.

Ježiš jo, jo! Ale poslední dobou se neřeší NIC JINÝHO než žrádlo, a mě už to prostě poněkud… zlobí. Vždycky, pokaždý se skončí u toho kva… ne, nebudu to ani vyslovovat :-) Každej si dokazuje, jak je na výši (a co by nikdy v životě nepozřel) - podobně jako v debatách o tom, kolikrát se kdo denně myje!
Co je mi do toho, kdo co žere!
Už je toho prostě na mě moc… pomoc… škyt… zdech.

Beruska_bez_tecek
704 příspěvků 5.6.13 14:20

@kiwi Tak pardon :-DDD Nabízím umělé dýchání…a kapku…ehm…olivového oleje :-)

Beruska_bez_tecek
704 příspěvků 5.6.13 14:22

@kiwi Vida a já mám poslední dobou zase pocit, že všichni závodí v tom jak málo peněz potřebují na život a že jim vlastně nic jiného nezbývá neb jsou děsně ubozí :-) To je zase moje osobní alergie, asi záleží kdo je obklopen jakým okolím.

Zebra33
2038 příspěvků 5.6.13 14:32

@kiwi - ja myslim, ze ta momentalni manie okolo k… potravin;) zanedlouho utichne nebo spis kupovat k… potraviny zacne byt cim dal vic normalni, az to tema prestane byt aktualni. Myslim, ze je to reakce na takove ty afery ohledne mimibazaru a porady typu Ano sefe. Pred par lety se treba vsude resilo Bio, to uz ted taky podle me neni vnimano jako to jedine spravne a nejspravnejsi (nemusi byt Bio, ale hlavne aby to bylo kvalitni ;) ). V Nemecku jsou ted velkym trendem regionalni potraviny a to klidne od velkovyrobce, ale hlavne z regionu. O kvalite se vubec nevede diskuze, protoze nekvalitni by Nemec nekoupil.

top topic
967 příspěvků 5.6.13 14:33

@Beruska bez tecek : ten olej je pochopitelne kvalitni;-)

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.6.13 14:33

@Beruska bez tecek
Dýchání beru, jen pokud používáš ehm, ehm zubní pastu!!

Beruska_bez_tecek
704 příspěvků 5.6.13 14:39

@Zebra33 Nejsem si jistá, jestli je u nás taková mentalita, aby se vyžadování určité úrovně a tedy vymýcení pofidérní nabídky, která vládne některým našim obchodům stalo samozřejmostí.

EDIT: Když jsem zjistila, že mamka nakupuje v prodejně prošlých potravin (ano, to skutečně existuje) šly na mě mdloby.

Beruska_bez_tecek
704 příspěvků 5.6.13 14:43

@kiwi EE pasta je nebio a neekologická. Zuby si čistím smrkovou větévkou obalenou v popelu.

Zebra33
2038 příspěvků 5.6.13 14:46

@Beruska bez tecek - nadeje umira jako posledni :). Ja myslim, ze se ten standard postupne bude zlepsovat. Zajimave u tech Nemcu, ze treba dost vari s takovymi temi ruznymi instantnimi dochucovadly (bud jenom bujony nebo rovnou cela omacka z pytliku) a to nikomu divne neprijde. Hlavne, ze k tomu udelaji rolku z kvalitniho masa z bavorskeho kurete.

trnk
316 příspěvků 5.6.13 16:49
@Beruska bez tecek píše:
Jinak ještě drobnost do diskuze o samopěstitelství a chovatelství. Je samozřejmé, že lidé, kteří se samozásobí úrodou mají nižší náklady v prodejně potravin, ale investovali do toho tvrdou práci a čas = peníze. Rozhodně neplatí, že vlastní ovoce, zelenina, maso = mám to zadarmo.

Vzhledem k tomu, že můj přítel má velkého koníčka, a to pěstování všemožné zeleniny a květin vím, že je to i finančně náročné, neboť potřebuje postřik na rajčata a okurky proti plísni, sypání proti slimákům, kterých je požehnaně a dost mu toho sežerou, taky hnojivo. A ta semínka taky nejsou zadarmo. Ba naopak, jsou stále dražší. Je pravda, že je v důchodu a má na to čas. Ovšem pěstoval i když chodil do práce. Rajská z vlastní zahrádky se nedají srovnat s těmi koupenými a květiny miluji - hlavně gladioly, které dlouho vydrží ve váze. Takže to mám jako bonus. Já na zahradu nechodím, nikdy mě to nebavilo. Jen v létě chodím pomáhat zalívat, aby to šlo rychleji.

ionicera
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.6.13 17:33

@kiwi Nezlobte se, ale nejste v přechodu? Nějak vás mám zafixovanou tím, že vás dost věcí poněkud zlobí. A můj gynekolog mi řekl, že až mě bude všechno a všichni okolo mne srát-pardon, budu v přechodu. Z vás ten pocit mám. Tím by se vysvětlily vaše poněkud nestandartní komentáře.

Sibyla
2646 příspěvků 5.6.13 17:45

@ionicera Hm, tak mi připadá, že v přechodu je 99% občanů této republiky. Nic než nas-anost se z nich nedostane.

continuity
5853 příspěvků 5.6.13 18:12
@ionicera píše:
Příští rok asi zůstanu u kupované bio zeleniny a ovoce.

vyckejta na urodu tech rajcat, z vlastni zahradky jsou rajcata, jake nesezenene v krame ani v lete ani za horentni sumy. o bio nemluve. tchan nas v lete zasobuje, maji docela velky pozemek, ale zahradku takovou decentni. kdyby to chtel osekat, tak se vzdam i jahod (ktere jsou taky dokonale), ale rajcat ne.

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.6.13 18:19

@ionicera
No, já jen doufám, že ještě nejsem natolik stařecky zapšklá, abych ostatní diskutéry obtěžovala osobními otázkami.

A ne, svět není natolik sluníčkový, aby mě každou chvíli něco nenas…ehm, nenazlobilo - počasí, exkrement na chodníku…exkrement v tv…exkrement na Hradě :-) Nicméně jsou to záležitosti chvilkové… tím, že o nich napíšu či krátce pohovořím, starám se tak naopak o svoji duševní pohodu!

A doporučila bych všem starostlivým povahám, aby nebraly všechno tak doslova a smrtelně vážně. Údajně to škodí zdraví i pleti, ale to zrovna gynekolog asi nevyřeší, to spíš jinej obor :-)

Sibyla
2646 příspěvků 5.6.13 19:15

@continuity Přesně! Vloni jsem nasázela rajčat tolik, že jsem je pak sušila na slunku, ale ty byly! Ty z obchodu proti nim chutnaly jako prach - fakt, tak nějak zaprášeně.
@kiwi Mně se nezdá, že byste reagovala nějak extra zapškle. Většinou s vámi souhlasím.

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.6.13 19:20

@Sibyla :-)

Řekla bych, že někdy ty reakce vypovídají spíš o naladění laskavého čtenáře, než původního pisatele… :-)

valery
1580 příspěvků 5.6.13 20:46
@Ani píše:
Mě baví, jak se nikdo „neoblíká u vietnamců“. Levné řetězce jsou na úplně stejné úrovni, cenově i kvalitativně (dřív nebyly, dnes už jsou). A řekla bych, že třeba takovvé Takko je ještě na horší. Ale oblíkat se u vietnamců = stejné zlo jako polívka z kečupu :)

nevím, kde bydlíte a jaké jsou tam vietnamské obchody, ale v HK 90% jejich zboží je tak pro dámy 70 a výše, jo kvalitou šití můžou směle soutěžit s Takkem, ale ty střihy, materiály, vzory- to je vesměs pro babči…v HK až na 1-2 výjimky se prostě nedá u nich nic koupit…

kappa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.6.13 21:00

@valery zavisi asi od mesta. tam, kde byvaju rodicia, sa mnohokrat v pripade nudze vybrat da, spravidla sa da najst nieco pre kazdu vekovu kategoriu, obcas aj s naznakmi lepsej kvality oproti lacnym retazcom.

honza
403 příspěvků 6.6.13 04:48
@kate141 píše:
Někde v téhle diskuzi jsem četla, že průměrný český občan utratí ročně pět tisíc korun za oblečení…

Zmineny udaj byl „Každý Čech za módu ročně utratí průměrně deset tisíc korun.“

Takze znova (i pro ostatni predesle prumeraky): V CR se rocne za modu utrati xKc, tato castka se vydeli poctem obyvatel nasi zeme a vyjde nam rocni prumer utraty za modu na obcana.

Nema to nic spolecneho s prumernym Cechem, s prumernym platem v CR, ba ani s medianem vydelku.

Nechci nic slyset o kureti.

honza
403 příspěvků 6.6.13 05:10

@Beruska bez tecek
Vetvicka v popelu super odpoved, srdecne jsem se nahlas rozesmal.

(Ale jestli je to nahodou pravda, tak ja jsem debil a ty jsi divna)

honza
403 příspěvků 6.6.13 05:12

@Sibyla

99% obcanu v prechodu taky dobry, pobavilo…

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek