prostě a jednoduše: Peníze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
radkasil
34 příspěvků 6.6.13 08:54
@Zebra33 píše:
@radkasil - docela by me zajimalo, jakou cast spotreby takovou malou zahradkou treba na balkone pokryjete. Ja ted poprve bydlim v byte se zahradkou a prevzali jsme par bylinek, maly zahonek s jahodami a dva keriky rybizu. Bylinky a rybiz jsou ok, ale o ty jahody docela pecovat musite (plus teda i o zbytek zahrady) a na to, ze z toho pak budeme mit po dobu treba trech tydnu par jahudek… Beru to spis jako takovou srandu :)

Samozřejmě máte pravdu, na balkoně jsem měla jen bylinky a pak jahody v květináči. Nelze ani použít slovo sklizeň, protože to bylo na zobnutí. Nijak extrémní práci zatím nevidím, vzhledem k tomu, že u nich bylo i fůra jiných okrasných květin. Nicméně to není v takovém případě na pokrytí spotřeby… zrovna ne dvakrát levné jahody konzumuji ve velkém :) Ten balkón jsem dávala jen jako alternativu/možnost. Vím, že je vlákno o penězích a já to směrovala spíš k tomu neustálému stěžování si na to, že na zahrádky není čas.

radkasil
34 příspěvků 6.6.13 08:56
@Rosalyn píše:
@radkasil To je přesně to, co bych jednou chtěla - zahrádku, kde bych pěstovala něco, co pak můžu sníst. Možná bych chovala i slepice. Ale nyní bohužel bydlím v paneláku bez balkonu a můžu pěstovat leda tak bylinky na parapetu (a to jen některé).

To je mrzuté. Samozřejmě je možnost, mít zahrádku někde bokem, ale to už je opravdu časově náročné a bez radosti, když to člověk nemůže sledovat růst. Čerstvé bylinky se nikdy neztratí!

radkasil
34 příspěvků 6.6.13 09:07
@Beruska bez tecek píše:
Jinak ještě drobnost do diskuze o samopěstitelství a chovatelství. Je samozřejmé, že lidé, kteří se samozásobí úrodou mají nižší náklady v prodejně potravin, ale investovali do toho tvrdou práci a čas = peníze. Rozhodně neplatí, že vlastní ovoce, zelenina, maso = mám to zadarmo.

samopěstitelství/chovatelství = tvorba peněžních hodnot
dělání čehokoliv s nulovou přidanou hodnotou místo toho = prodělávání

Zadarmo to není (náklady na zeminu, krmivo atd.), ale nemůžeme přeci převádět každou práci a čas na peníze. Práce je činnost. Mám několik koníčků, které dělám, protože mě baví a pro jiné by to mohla být práce za plat. Takže ten kdo se rád věnuje zahrádce, může zabíjet dvě mouchy jednou ranou - ostatně takových „farmářů“ je mnoho. Omlouvám se trošku jsem chytla za slovo, vím o tom. Chtěla jsem jen poukázat na to, že pokud jde o úsporu a peníze obecně, lidé začínají uplatňovat to typické přepočítávání.

Zebra33
2038 příspěvků 6.6.13 10:39

@radkasil - s tim casem a penezmi to chapu spis tak, ze misto abych stravila denne hodinu praci na zahrade a vysledkem bylo 10 rajcat (velmi zjednoduseny priklad!!!), tak stravim denne hodinu navic ve svem zamestnani a vydelam tim tolik, ze si za tu castku budu moct koupit 50 rajcat, coz je ekonomicky vyhodnejsi. Jinak samozrejme nelze poprit, ze travit volny cas praci na zahrade/zahoncich ma vyssi pridanou hodnotu nez traveni volneho casu valenim se u vody.

ionicera
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.6.13 10:47

@Zebra33 Také jsem měla ještě nedávno takové názory. Dokud jsem v té práci tak trochu nevyhořela. Štvali mě lidi a když nechodili štvalo mě to taky-dělám v obchodě. A je pravda, že ta pidizahrada co mám, uklidňuje.

modra_kocka
903 příspěvků 6.6.13 12:41

@Zebra33 takhle by to bylo jedině v případě, že máš práci, kde ti zaplatí přesčasy. Obecně výraz „můj čas je příliš drahý na to, abych dělal(doplň)“ platí jen v případě, že jde o čas, ve kterém vyděláváš peníze. Pokud jde o čas, během kterého člověk nevydělává, může ho trávit jakkoli finančně nepřínosnou činnosti, a neztratí tím ani korunu. Teoretický výdělek prostě nejsou skutečné peníze.

LadyOfGallifrey
739 příspěvků 6.6.13 13:21

@Zebra33 Suhlasim s @modra_kocka - v mojej praci je uplne jedno, ci tam stravim tych oficialnych 8,5 hodiny alebo tam budem prespavat a pracovat cez vikendy, na plate sa to neodrazi. Maximalne mi prihodia na konci roka nieco za snahu, ale to su tak smiesne ciastky, ze sa namiesto toho budem radsej rypat v hline 8-)

Casmaria
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.6.13 13:27

Při rýpání v hlíně většina lidí relaxuje. Jde jim spíš o ten pocit si sám něco vypěstovat. Souhlasím s @modra_kocka.

Gräfin
2642 příspěvků 6.6.13 13:30

@Zebra33 no a nesmíš mít All in Vertrag :)

ionicera
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.6.13 13:37

@Gräfin Jé,nečetla jsem před chvílí, že se loučíte a chcete smáznout fotky? Ale je možné, že si vás pletu.Je to tu trochu jako droga, že?

Gräfin
2642 příspěvků 6.6.13 14:10

@ionicera že chci smazat fotky a že si dám asi chvíli pauzu, loučit navždy se nehodlám. Jednak nemám ráda tu hysterii kolem a jednak se znám :)

MPSkrolew
1850 příspěvků 6.6.13 14:18

@Gräfin No, mě by zajímalo, kdyby všichni pravidelní a aktivní diskutéři byť na čas odešli, co by tedy Adě ukázaly statistiky, když se bez těchto lidí v pohodě obejde…
Já tedy moc nediskutuju, nicméně chodívám sem a mám taky přímou zkušenost s pokrytectvím adminů, takže si taky dávám voraz.

ionicera
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.6.13 14:23

@MPSkrolew Myslím,že by se vůbec nic nestalo. Prostě by přišli další. A výrazných osobností je spoustu. Vždyť kdo donedávna věděl o Gudrun a pak to tu ovládla-v dobrém slova smyslu, čtu ji ráda. Ale i v třídním kolektivu se najde vždycky nějaký tahoun, tak se najde znovu i tady.

Gräfin
2642 příspěvků 6.6.13 14:33

@MPSkrolew @ionicera asi tak, je úplně jedno jestli nás odejde deset, padesát nebo všichni, přijdou noví, omelou všechny témata a vystřídají se s dalšími. Já jenom nechci, aby někteří uživatelé spojovali můj obličej a informace o mě, nic víc, nic míň. Profil mazat nechci

honza
403 příspěvků 7.6.13 07:19

@Gräfin Jake fotky? Ja myslel, ze je to Frida…

Sibyla
2646 příspěvků 7.6.13 07:58

@MPSkrolew Adě by to nic neudělalo, ta už své peníze dostala, zřejmě má podle smlouvy psát dál, o čtenosti nic. No a Webdio má zřejmě tolik webů a tak neschopný management, že by jim to došlo za rok, kdy by už nezískali reklamy.

radkasil
34 příspěvků 7.6.13 08:14

@Zebra33 Ano, já to tak pochopila. Spíš jsem chtěla poukázat na to, že pokud je to ještě něčí koníček. Ta „výhodnost“ se smývá..

continuity
5853 příspěvků 7.6.13 12:28

Kdyz nemuzu ziskat dobre placenou praci a jsem rad, ze mam vubec praci ja nevim te pokladni v HM, tak se pohled na vyhodnost nebo nevyhodnost zahradky muze radikalne menit. pripominam, ze ta debata nezacla zahradkou, ale tim, ze jsou lidi, kteri maji na potraviny malo penez. tak to je moznost jak z toho ven.

Zebra33
2038 příspěvků 7.6.13 12:55

Ted me jeste napadlo ze by me zajimalo, jestli by vlastni vypestky vychazely levneji i v pripade, ze by clovek kupoval v krame pouze sezonni ovoce a zeleninu (tedy za nizkou cenu). Predesilam, ze nemam prehled, kolik do vlastnich vypestku musite vrazit penez za sazenice, hnojiva, vodu (pokud clovek nema studnu), naradi na zahradu (ano, pouziva se dlouho, ale nejaka pomerna cast by se v „cene“ vypestku odrazit mela) apod. A nekamenujte me prosim za prilis ekonomicky pohled na vec, ja si nasi vlastni zahradku uzivam a bavi me se hrabat v hline. Zajima me to ciste ze zvedavosti.

ionicera
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.6.13 13:01

@Zebra33 To si myslím, že by bylo fifty fifty. spíš jde o bio zeleninu-alespoň u mě, za tu dávám nehorázné sumy a ještě nevím, jestli mě někdo netahá za fusekli.

continuity
5853 příspěvků 7.6.13 13:24

Podminka je, ze to umite. dle mych pozorovani neni drahe to pestovani jako takove ale ty pokusy a nezdary.

radkasil
34 příspěvků 8.6.13 08:39

To je pravda, pokud z toho někdo dokáže dostat maximum, ale je pravda, že topic není o zahrádce, ale o těch penězích.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek