Prostřeno!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4
Roseline
2319 příspěvků 15.3.13 17:16
@JedovatéHádě píše:
@Maravelo Teď je otázka, jestli před tím nemuseli podepsat nějaký papír, že to, co se natočí, mají právo použít.

Známá byla v nějakém pořadu (ne Prostřeno) a opravdu museli podepisovat formuláře, že mohou být použity veškeré záběry. Navíc je štáb nutil na základě těch dokumentů do různých „scének“, ačkoli jim to bylo nepříjemné - pokud by nespolupracovali, museli by platit pokutu.

edit: vše bylo podepisováno ještě před zahájením natáčení

Maravelo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.13 17:22

@Roseline To je přesně ono, inscenované scénky v_v A doufam, že v zákoně je pro podobné případy nějaká opora. Aby člověka prostě nemohl někdo druhý podobnými věcmi šikanovat pro svůj profit.

Jinak taková zajímavost. V číně prý všechny podobné pořady z fleku zakázali a teď tam běží místo toho dokumenty :D tuhle informaci mam zprostředkovaně, ale na druhou stranu je to vcelku zajímavý cenzorský počin. Otázkou teda taky je, co to je za dokumenty :D :D :D

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.13 17:33
@Maravelo píše:
@Roseline To je přesně ono, inscenované scénky v_v A doufam, že v zákoně je pro podobné případy nějaká opora. Aby člověka prostě nemohl někdo druhý podobnými věcmi šikanovat pro svůj profit.

Na to přece nepotřebujete zákon, stačí se do podobných hovadin prostě nepřihlásit. To, že TV dokáže vhodným sestřihem udělat nesvéprávného idiota i z několikanásobného nobelisty, je známá věc.
Zákonná ochrana je nutná pouze pro ty, kdo by byli takto dohonestováni bez vlastního přičinění, tedy například děti. Bez ohledu na to, že mají své zákonné zástupce. Zákon by měl chránit děti před debilitou svých rodičů.

rajka.kajka
57 příspěvků 15.3.13 19:36
Bloggerka

Sledoval někdo dnešní (pátek 15.3.) Prostřeno!? Vařila tam nějaká módní bloggerka a je mi strašně povědomá, jen si nemůžu vzpomenout z jakého je blogu. Byla bych teda ráda, kdybyste mi to někdo prozradil. Já sice blogy nesleduju, ale nemůžu na to přestat myslet, tak bych byla vděčná. Díky.

jituliiik
294 příspěvků 15.3.13 19:44
rajka.kajka
57 příspěvků 15.3.13 19:53

@jituliiik nedala taky nějaké otfity sem do galerie? ten blog neznám.

smrtonoška
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.13 19:55
jituliiik
294 příspěvků 15.3.13 19:58

@rajka.kajka Jee, tak to já nevím. Ale mám pocit, že v nějaké diskusi někdo psal, že je známá i z pekla.

bára.brněnská
610 příspěvků 15.3.13 20:08

Jednu dobu jsem nevynechala jediný díl. Mělo to na mě takový ten krvavá bouračka efekt… člověk ví, že by na to neměl koukat, ale nemůže si pomoct.

Postupně jsem si ale odvykla. Kromě toho, že mě to občas skutečně psychicky zdrtilo, jsem měla dočasně přístup k televizi (jinak na vše koukám na notebooku) a hrozně mi začaly vadit ty detaily. Třeba když kamera zoomuje na něčí přežvykující obličej a doslova mu nahlíží do pusy. Nebo když starší paní s dlouhými nehty a starožitnými prsteny zatínala ruce do těsta. Nebo jak tam byli skoro všichni pořád upocení. A tak. Docela snadno mě věci znechutí a pak si je dlouho nesu v hlavě ;).

Dammy
1672 příspěvků 19.3.13 09:49

.

Příspěvek upraven 23.12.16 v 15:32

Kay_Adams
1614 příspěvků 19.3.13 11:10
@Dammy píše:Jinak si myslím, že by mělo být protizákonné někoho nechat podepsat „můžeme použít všechny záběry.“

Ono sa tak nejak operuje s tým, že kto má OP a je svojprávny, vie čo robí, a nesie následky svojho konania.
Takže by si mal premyslieť _pred_ podpisom, čo podpisuje.

Na ľudskú blbosť je akýkoľvek zákon krátky.

real.blond
6688 příspěvků 19.3.13 11:13

@bára.brněnská jo ta upocenost, to je fakt moc! Nejlepsi, kdyz si dotycny/a utrela rukou celo a pak vesele dal zpracovavala testo nebo cokoliv rukama..

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.3.13 11:38
@Dammy píše:
@bára.brněnská
Měla by tam být výjimka, aby byl potřeba dodatečný podpis na zveřejnění zvlášť dehonestujících scén.

Zkuste do té smlouvy zároveň nadefinovat, co je to dehonestující scéna, co je zvlášť dehonestující scéna a kdo to bude posuzovat. Zkuste tam taky zakotvit, kdo bude ručit za ztráty, které televizi vzniknou, pokud jí zakážete odvysílat to, co by odvysílat chtěla. Hmmm?
Výsledkem bude riziko pro televizi, že ze spousty natočeného materiálu neodvysílá nic, tudíž se postará velmi pečlivě o to, aby taková smlouva byla kdykoli úspěšně napadnutelná.

Nejsem žádnou fanynkou těchto pořadů: považuji pro sebe za urážlivé už jen to, že mi to někdo v programu nabízí, ale přesně to říká @Kay_Adams: zakázat blbost zákonem nelze. Když jsou lidi tak pitomí, že se takové show účastní, dobře jim tak. Chraňme zákonem jen ty, kdo se jinak bránit nemohou.

Dammy
1672 příspěvků 19.3.13 11:53

.

Příspěvek upraven 23.12.16 v 15:32

notrends
514 příspěvků 19.3.13 12:10

@Dammy možná myslíte ten díl, kde ta paní dost mladá asi 26 let pořád omílala jak se s přítelem snaží o dětátko, na posteli měla rozložené erotické prádlo a vybrátory postavené na poličce a komentovala to že to k životu patří, že to mají s přítelem rádi a že rádi experimentuií jako by to byl pořad ne o jídle ale o sexu.

Karin
3948 příspěvků 19.3.13 12:10

I kdybych dostala povolení „šmejdit,“ tak bych se styděla někomu otevřít šuplík v nočním stolku… To je jasné, že tam člověk nemusí mít jen knihu a oční kapky :D

Dammy
1672 příspěvků 19.3.13 13:49

.

Příspěvek upraven 23.12.16 v 15:33

Kay_Adams
1614 příspěvků 19.3.13 15:46
@Dammy píše:

Nebyl by vůbec žádný problém, aby se napsal zákon povolující producentům „neutrálních“ zábavních programů uveřejnit záběry týkající se základní lidské důstojnosti pouze na výslovný dodatečný souhlas aktéra.

A základní důstojností myslím tu opravdu základní: Týkající se pohlavních orgánů, sexu, defekace.

Prečítajte si znovu príspevok od Loly, presne nad Vaším.

Pletiete hrušky s jablkami v tomto prípade (Barták a toto).

Atlacoya
2744 příspěvků 19.3.13 23:00

@Karin Někdy tam jsou příčetní účinkující, vybavuje se mi starší dáma (opravdu, upravená, mluvila spisovně, byla velmi slušná), která prostě řekla, že do pokoje nakoukne, ale dovnitř nepůjde, že jí to přijde neslušné. Jenže z takových lidí se sledovanost nevytříská!
Známá známé tam byla a říkala, že režisérka do toho hodně vstupuje. Třeba když chce, aby se soutěžící hodnotili navzájem tak nemůžete říct, že vám jsou všichni sympatičtí, prý „Budete tady sedět, dokud někoho nepomluvíte,“ případně člověka k těm kecacím scénám vytáhnou uprostřed vaření a pak dají vtipný sestřih, jak „spálí i rýži,“ i když je v tom nevinně. Vrcholem bylo, když režisérka někoho pod stolem kopla, kameraman samozřejmě zabíral nakopnutého a ten nebožák pak musel vysvětlovat, proč při dezertu nadskočil.
Zezačátku jsem na pořad koukala, ale teď tam opravdu vybírají vyloženě konfliktní typy a situace zbytečně vyostřují.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Další témata z kategorie

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek