Prožíváte make up?

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »
přez-dívka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.13 16:42

.

Příspěvek upraven 16.06.13 v 21:46

jos
98 příspěvků 6.5.13 16:55

@přez-dívka tak ten výraz se budu muset naučit :-) Mě vždycky stresuje, když mi někdo moc radí :-) Navíc jako studentka si pak připadám nepatřičně, když mi lehce vnucují třeba Chanel :-) Ale je pravda, že nákup makeupu je noční můra za jakékoli situace.

holka
254 příspěvků 6.5.13 18:30

Já se takhle dlouho odhodlávala taky, před MACem jsem se houpala na patách dlouhé minuty a několikrát vykročila a zase zacouvala:-)
Nakonec jsem jsem se odvážila (no, dobře, řekla jsem si jsou to JENOM prodavačky) a domů jsem se vznášela! Oslovila jsem sympatickou slečnu, byla úžasně milá, vůbec jsem se pak nestyděla. Vybrala mi make-up, nalíčila polovinu tváře, abych viděla rozdíl a pak mě nalíčila celou, abych šla domů krásná.
Pravda, vešla jsem s odhodláním odnést si make-up, nic si nekoupit po té péči bych asi odvahu neměla…

hranolka
17 příspěvků 6.5.13 19:06

@přez-dívka Já se také po přečtení této diskuze i po delší době, kdy jsem zamýšlela si make-up koupit, chystám do parfumerie a mám podobné pocity, mluvíte mi z duše :) Kdybyste byla z Brna, můžeme jít i spolu :D

Ještě by mě zajímalo, proč tu všichni doporučujete právě Sephoru - co jiné parfumerie - Fann, Douglas, Marionnaud??? Neposkytují služby ohledně líčení? Protože mám dojem, že i v těchto ostatních parfumeriích v rámci sortimentu nabízejí kosmetiku různých značek, nejen parfémy.

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.13 19:25

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 15:45

DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.13 19:41

@uu
Musím říct, že štětce z DM jsou hrozné. Jedna to pozná ale až tehdy, když si pořídí lepší. Sephora mívá na tohle akce, doporučuji spíš zajít tam.

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.13 19:43

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 10:02

DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.13 19:46

@uu
Mrzet tě to nemusí. Fakt jsou hrozný, mně bylo spíš líto, že jsem vyhodila peníze za ty z DM.

Dahllie
2222 příspěvků 6.5.13 19:53

@hranolka Já vás potěším, ze známých parfumerií chodím jen do Douglasu ;-)

megisek 1
161 příspěvků 6.5.13 20:08

@holka @holka
Já jsem si chtěla v MAC vyzkoučet rozjasňovač chválený v jakémsi časopise. Kdykoliv jsem šla kolem(OC Chodov),nikdy jsem nezašla, neb mě odradila přítomnost asi 3 prodavačů různě nalíčeného vzhledu.Co se týká mužů-kadeřníků, nemám problém, ba právě naopak, ale v tomto oboru nějak nemůžu, cosi mě brzdí…

megisek 1
161 příspěvků 6.5.13 20:24

@přez-dívka
Co se vzorků týká, ve větších lékárnách jsou zásobeni. Mně se osvědčil kompaktní make up od Biodermy( je mastnější a to je pro mou suchou pleť doslova pohlazení),dobře se roztírá a má spf.50.Od toho ale vzorky nemají.
Ráda chodím i do Sephory, s prodavačkami mám zkušenosti dobré, jen je pravda, že každá tam má na starosti tu svou značku a tu také chce prodat. Vzorečky dávají do maličkých krabiček bez problémů. Jestli vám to bude příjemnější, vezměte si na pomoc kamarádku, je vždy dobré, když máte oporu a rádce.
Doma vyzkoušíte a když bude vyhovovat, počkáte na den, kdy získáte slevovou kartičku 20% a jdete koupit.

přez-dívka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.13 21:47

.

Příspěvek upraven 16.06.13 v 21:49

přez-dívka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.13 21:49

.

Příspěvek upraven 16.06.13 v 21:49

Lachenauerin
544 příspěvků 6.5.13 21:58

@přez-dívka
Ano, ty dvacetiprocentní slevové kartičky jsou u Sephory docela časté. Jestli máte někde poblíž jejich obchod, dívejte se na ulici po děvčatech v zuřivě růžových parukách, ty je totiž rozdávají.
Jinak ve všech těchto parfumerkách – dobře, já osobně mám vyzkoušený jen Marionnaud, Sephoru a Fann; Douglas mám nějak z ruky – je hodně dobré říct si hned o zákaznickou kartičku. U mnohých obchodů jsou tyhle věci spíš k vzteku, ale zde se to opravdu poměrně vyplatí. Ono když člověku přijde domů lísteček třeba s pětistovkovou slevou, už je to docela znát. Nadto posílají třeba i upozornění na slevy apod., a u dražších věcí už těch 20 procent taky pocítíte; u té Sephory pak nemusíte vyhlížet kartičku, stačí ukázat SMS v telefonu.

indyka
625 příspěvků 6.5.13 22:59

@hranolka Studuji v Brně a klidně s vámi někam skočím, akorát jsem v líčení naprostý amatér, můžu být maximálně psychická podpora :-) Makeup jsem nikdy nevybírala, též bych byla ráda, kdybych k tomu měla parťáka/kritika.

Morže
1094 příspěvků 6.5.13 23:44

Hm jak moc je reálné najít make-up vhodné pro citlivou pleť, která má však mastnu plet?

indyka
625 příspěvků 7.5.13 00:02

@Morže Pokud máte citlivou pleť, zkuste se spíš nejdřív zeptat v lékárně, lékárnice citlivé pleti porozumí asi nejlépe. Navíc - už jsem zažila pár nepříjemných prodavaček, ale lékárnice zažívám milé a ochotné :) A spíše se vyhnete nějakým kožním problémům.

Morže
1094 příspěvků 14.5.13 17:23

Tak už jsem našla :) Vyzkoušela jsem od Bourjois Healthy mix v odstínu 52 Vanille a mám krásně přirozeně sjednocenou pleť, ani moc světlá, ani tmavá a hlavně nelesknu se jak diskokoule, jakmile se jen trošku zpotím. krásně hladkou pleť po něm mám a nesmívá se mi vůbec a vůbec mi nedráždí obličej a ještě stál jen 400. Poradila mi prodavačka v Douglas, když jsem tam tak zmateně pobíhala a hledala. Dopoučila, dala mi vzorek a já ho otestovala na celý den v práci a taky chvíli svítilo slunce, v práci mám horko a čelo jsem neměla tak olejovité, jako normálně… takže s tutím sem spokojená :)

ninočka
58 příspěvků 15.5.13 21:08

Nelíčím se. Důvodů je hned několik, ale asi ten nejzásadnější je ten, že se s make-upem a s čímkoli na obličeji necítím zkrátka dobře. Pro rýpaly: NEMÁM DOKONALOU PLEŤ. Rozhodně si nemyslím, že bez make-upu vypadám líp, párkrát jsem ho měla od různých profesionálek a ano vypadala jsem líp, ale zas takový rozdíl to nebyl :)

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.5.13 21:08

@ninočka Rikate vy.

publicenemy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.5.13 21:15

@ninočka a já vám to věřím.
Představa, že žena vypadá dobře, až když provede povinnou úlitbu z peněženky různým firmám a korporacím, je pochopitelně ekonomicky velmi výhodná (pro ně…) :-)

Zebra33
2038 příspěvků 16.5.13 13:25

@ninočka - neni makeup jako makeup. Nevim, co jste mela za znacku a „model“, ale treba mezi makeupy z drogerie a temi drazsimi z parfumerie je (nejen) pocitove sakra rozdil. Ja mam treba ted jeden od MAC, tak stredne kryci, a nevim o tom, ze ho na obliceji mam. Za mych pubertalnich let jsem zkousela nejake makeupy z drogerie a krom toho, ze to blbe vypadalo, jsem mela pocit takove te masky na obliceji. Nebe a dudy proste.

blacken
2449 příspěvků 16.5.13 15:07

Já jsem měla několikrát možnost „zažít pocit nalíčení profesionálkou“ - a téměř vždy jsem vypadala hůř - vrstva na obličeji šílená, nesedící makeup a jiné hrůzy (a to i s drahým makeupem). Pak jsem jednou doprovázela mamku, která se nechávala líčit na ples a taky to dopadlo katastrofálně. Nejvíc nepovedených pokusů jsem viděla na vlastním maturáku, kde se holky houfně nechávaly líčit od někoho… Takže pokud někoho nalíčí nějaká rádoby umělkyně, tak to pak může mít přesně ten negativní dojem, nebo dojem „zas takový zázrak to nebyl“. Určitě existuje spoustu výborných vizážistek, a věřím, že nechat se nalíčit od nějaké z nich, tak by to bylo o něčem jiném a teprve by ten pravý rozdíl vynikl…

ajatar
672 příspěvků 16.5.13 15:20

.

Příspěvek upraven 01.12.15 v 07:21

Roseline
2319 příspěvků 16.5.13 20:36

@blacken @ajatar
Tak to já jsem se na maturitní ples nechala nalíčit kosmetičkou a nelitovala jsem! Nikdy předtím a (zatím) ani potom jsem nevypadala tak dobře :-D
Ale je fakt, že některé spolužačky nevypadaly moc dobře, i přes profesionální úpravu.
Asi to bylo tím, že jsem šla ke své kosmetičce, kterou jsem už znala (i když na líčení jsem u ní byla poprvé) a hlavně jsem měla jasnou představu o tom, co chci - hnědé kouřové líčení.
Pokud se ke slečně/dámě nehodí zvolení líčení, chyba byla patrně v domluvě - buď si to dotyčná sama (nevhodně) vybrala nebo nechala volnou ruku odbornici.
Pokud se ovšem kosmetička/vizážistka netrefí do správného odstínu make-upu, je to opravdu průšvih.

Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek