Prožíváte make up?

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »
blacken
2464 příspěvků 16.5.13 20:49

@Roseline Tady je spíš problém, že dotyčná tomu nerozumí a přijde a řekne - naličte mě tak, aby mi to slušelo… a nechá jí volnou ruku… Tak půlka vypadala jak kdyby utekla z cirkusu (a to byly každá u jiné paní). Takže jste měla asi spíš štěstí na šikovnou paní.
To samé moje mamka - ta taky přišla, řekla, že jde na ples a nechala jí volnou ruku…
Mě spíš překvapilo, že byly tyhle „profesionálky“ spokojené s makeupem, který šupinkoval na obličeji a tak… to není jen o vkusu jestli tahle barva sluší/nesluší, ale prosté neumětelství…
Já jsem byla nalíčená slečnou, která se tím živí - měla plný kufřík profi štětců a tak, ale rozhodně to nepodtrhlo moje přednosti a tak slepené řasy jsem snad nikdy neměla… Stejně tak je vidět i na oficiálních akcích celebrit, že ne vždy se to povede. Ale zase když vidím třeba toho chlápka z odkazu, tak ten je fakt mistr, pod jeho rukama bude každá krásná. Spíš pak chápu, že když někdo zajde k profesionálce, která mu udělá na obličeji nános šupinek, tak pak nevěří, že by to sám mohl zvládnout líp a z toho jsou takové ty řeči typu: „Nánosy nesnáším“

ajatar
696 příspěvků 16.5.13 21:32

.

Příspěvek upraven 01.12.15 v 07:21

Bara06
2039 příspěvků 22.6.13 18:26

Příspěvek upraven 19.01.15 v 11:10

DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.6.13 18:35

@Bara06
Já líčení považuju za nutné zlo a kdybych nemusela, nelíčím se. Vydržela jsem to do 45 let, nikdo si nestěžoval.

Bara06
2039 příspěvků 22.6.13 18:39

@DonChichot Ano, i pro mě je to do jisté míry nutné zlo. Užiju si to, když jdu na ples. Ale ranní rituál, který podstoupit musím, aby se mě děti nebály (případně se mi nesmály), mě příliš netěší. Ale rozhodně jsem si nikdy nemyslela, že je to zdravé pro mou pleť…

DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.6.13 18:43

@Bara06
Musím konstatovat, že na mé pleti se nepoužívání mejkapu nijak negativně neprojevilo. Naopak se teď musím mazat mastnějšími krémy, protože se mi zdá, že ten mejkap hrozně vysušuje.
Ale ať s mejkapem či bez něj, stejně se pleť musí každý večer i ráno čistit.
Možná v Praze a obecně ve znečištěném vzduchu může ten mejkap bránit nějakému sajrajtu, aby se vám nacpal do pórů, ale moje zkušenost tomu nenasvědčuje. Možná si holky na obličej méně sahají, jsouce nalíčené, a proto pak mají méně pupínků?

Ikeya-Seki
1090 příspěvků 22.6.13 18:51

@Bara06 Špatně informovaná je vizážistka. Občas z nich lezou strašné pitomosti.

bestia
2300 příspěvků 22.6.13 19:19

.

Příspěvek upraven 31.10.16 v 23:34

i-vana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.6.13 20:16

@bestia Otazka je, ktera slozka toho make-upu by mela vlastne tu plet chranit. Ja tedy pochybuju, ze to je ta, ktera zpusobuje „zabarveni“, takze by misto toho mohlo slouzit snad i neco bezbarveho, pokud by to skutecne bylo tak, ze make-up chrani plet.

Zebra33
2038 příspěvků 23.6.13 00:10

Když má teda makeup tu pleť chránit, tak mi není jasné, proč se pak tolik apeluje na večerní odličování. Z logiky věci by vyplývalo, že když chrání, tak by přece mohl tu pleť chránit i v noci, ne ;)? Nemyslím si, že by dnešní kvalitní makeupy nějak pleti škodily, ucpávaly póry nebo tak, ale zas že by to té pleti prospívalo…

Ziné
82 příspěvků 23.6.13 00:20

@Bara06 Je to kosmetička, tak prostě propaguje nošení make-upu. Kdyby všechny ženy chodily bez make-upu, neměla by na čem vydělávat ona ani kosmetické firmy. Pokud ženy usoudí, že make-up nepotřebují, je třeba je postrašit tím, že o krásu své pleti mohou přijít tak, že ji dostatečně make-upem „nechrání“.
Podle mě je je to nesmysl. Pleť stačí pravidelně vyživovat, čistit a chránit proti UV záření.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.6.13 00:35
@Ziné píše:
Podle mě je je to nesmysl. Pleť stačí pravidelně vyživovat, čistit a chránit proti UV záření.
Či už chráni, alebo nie tak s makeupom vyzerá každý lepšie. A pochybujem, že napríklad taká Eva Longoria nevyživuje, nečisti a nechráni dostatočne.
http://nd01.jxs.cz/…40534_o2.jpg
Ziné
82 příspěvků 23.6.13 01:17

@Giulietta Eva Longoria na prvním obrázku vypadá, že není vůbec nalíčená - žádné stíny, linky, řasenka apod. - což samozřejmě celkový vzhled ovlivní (své dělá i nasvícení fotky atd. Momentka s přímým bleskem do obličeje nikomu moc nelichotí, pózování před fotografy s měkkým, bočním světlem vypadá rozhodně lépe.)
Já (a patrně i Bara06) jsem měla na mysli spíš make-up v užším slova smyslu, tj. to tekuté, oranžové, co si roztíráme po obličeji, abychom zakryli akné, vypadali opáleněji apod. O tom, jestli s tím vypadá každý lépe by se dalo polemizovat. O kladných účincích na pleť asi také…

AnoNe
884 příspěvků 23.6.13 11:16

Pokud vezmeme make-up jako ten tělový krém, co si patláme na pleť, tak nevěřím, že má nějaké pozitivní chranné nebo jiné účinky. Fakt ale je, že kdo nemá pleť hladkou a barevně jednotnou jako dětská prdelka, tak v něm vypadá lépe. Flekatá pupínkovatá pleť, pleť se šerednými rozšířenými póry apod. bez make-upu prostě vypadá hůř… o dost.

Jediné, kdy se aktuálně dá polemizovat o tom, jestli pleť s make-upem vypadá líp, je teď při vedrech. Propocený make-up, který se tím zákonitě rozmaže a rozteče, se musí buď často upravovat, nebo je lepší vyjít bez něj. Já teď třeba chodím bez něj, jen se pudruju.

Morže
1094 příspěvků 23.6.13 21:58

Já donedávna taky nenosila make-up (myšleno kompletní líčení), i když moje pleť je žlutorůžově flekatá, sem tam pupínek, mastná nebo smíšená pleť, občas citlivá (nemůžu se plácat vším možným) no prostě tragédie a taky mám dost nevýrazné obočí a c poslední době se mi hrozně nelíbí moje výrazná brada. Často se o mojí bradě mluvilo jako o kozí bradě :) ale zase mám krásné oči a krásně dlouhé řasy a masité rty. No začla jsem používat make-up (teď myšleno jako ten barvenej krém) a mám pocit, že moje pleť je najednou hezčí, jemnější. Takže k mým ranním rituálům, když odcházím ven, už je i vytvoření make-upu, který se skládá z make-upu, pudru, černých linek, upraveného obočí a řasenky. Ještě k tomu dávám i tvářenku, stíny a rtěnku, ale nepovažuju to za nutnost. Dále bych chtěla zkusit bronzer nebo jiný tmavý stín na zakrytí brady a chtěla bych si zkusit vyhrát s konturováním obličeje, i když se sama sobě líbím, když mám spíš kulatější rysy. No je to rozdíl najednou, když se líčím a po zvolení správných pečujících přípravků se sama sobě líbím i nenalíčená. Základ je prostě mít ty správné pečující přípravky. Já se taky furt hledám. Donedávna jsem hledala tu správnou bázi na oční stíny, protože žádná báze mi nedržela stíny na očích a vše se slilo do jedné linky. Jen s bází od Make-up factory mi to nedělalo a stíny drží jak přibité :)
Jak byli ty šílený vedra, tak jsem místo make-upu použila BB krém od Mixa. Mám prostě červené fleky na obličeji a značka Mixa, co je teďka nově v drogeriích, se mi zdá sympatická, že je hlavně na citlivou pleť. Koupila jsem si ten světlý odstín a prvně jsem se zděsila po nanesení na obličeji, že je na mě hrozně tmavej, ale po zapudrování a chvilce se hezky přizpůsobí pleti a po celém dni mám pocit, že nejsem tak lesklá, jak s makeupem. V těch parnech mi to na obličeji nevadilo.
Spousta lidí po mé proměně mi chválí, jak mi to hrozně sluší (i když si občas připadám zmalovaná, ale beru to jako v rámci experimentování a nejsem v prostředí, kde by se vyžadoval perfektní vzhled) a i když jsem přibrala pět kilo, tak se mě dost známých ptá, jestli jsem nezhubla :)

Kay_Adams
1614 příspěvků 23.6.13 22:07
@Morže píše:Jak byli ty šílený vedra, tak jsem místo make-upu použila BB krém od Mixa. Mám prostě červené fleky na obličeji a značka Mixa, co je teďka nově v drogeriích, se mi zdá sympatická, že je hlavně na citlivou pleť.

Na to, že na obale deklarujú vhodnosť pre citlivú pleť majú dosť prasácke zloženie (parfemácia, alkohol, obľúbené silikóny…).

Esmee
4418 příspěvků 24.6.13 13:39

Make up považuju za každodenní rituál stejně jako ranní hygienu. Obvykle se líčím se vším všudy a jelikož jsem hodně bledý zimní typ, tak mi to prospívá, bez make upu vypadám opravdu jako nemocná. Make upy používám od Dermacolu, ale je problém v českých drogeriích i parfumeriích najít světlý odstín make upu ( já mám pleť úplně porcelánovu a make upy jsou téměř vždy oranžové). Já to nechápu, zdejší odstíny make upu vypadají, jako by byly určeny tak pro Indii, nebo Jižní Ameriku a ne, světlé středoevropské tipy. Korektor je u mě nutnost, tvářenka vystínuje obličej. Na oči používám jemný ombré stín a výrazné černé linky ala 50. léta, řasenka plus fixu na rty v jahodové barvě. Prostě denní rituál a s make upem se obecně cítím mnohem lépe.

Zebra33
2038 příspěvků 24.6.13 13:51

Licite se kazdy den stejne? Mam na mysli makeup/vzhled, ktery je pro vas typicky. Ja mivam vzdycky takova nekolikamesicni obdobi, kdy se licim stejne, ale pak me to nejak zacne nudit a neco trochu pozmenim. Treba jsem mela obdobi, kdy jsem nosila tenke cerne gelove linky a k nim ruzne rtenky. Ted mam zas obdobi, ze si oci objedu hnedou tuzkou a rozmazu do ztracena. A od te doby, co jsem si koupila tvarenku od Nars, tak hodne „tvarenkuju“ :)

kacenka.smile
428 příspěvků 24.6.13 14:19

@Zebra33 Můj základ je makeup + korektor, pudr, linky, řasenka, úprava obočí, lehce tvářenka a barevný balzám na rty. Tak chodím např. do školy. Ale na různé jiné příležitosti k tomuto líčení přidávám stíny (hnědé, bronzové, zlaté, růžové, výjimečně jiné barvy), přidávám lehké zvýraznění kontur, měním barvu tvářenky, přidávám rozjasňovač a třeba rtěnku. Takže v podstatě běžně chodím stejně, ale když je možnost, ráda něco přidám nebo obměním.

kimnie
411 příspěvků 24.6.13 14:59

@Zebra33 Já mám naštěstí celkem pěknou pleť, takže mi na denní líčení, kdy se mi nechce nic vymýšlet nebo když nestíhám, stačí řasenka, tužka na obočí, trocha tvářenky a lesk. Ale líčení mě moc baví, takže ráda zkouším něco nového. Někdy černé linky ve stylu 50. let, někdy kouřové líčení, někdy výraznou rtěnku ( červenou, korálovou, lososovou, růžovou ), v létě barevné oční linky a tak.

A samozřejmě, dost přizpůsobuju líčení roční době. V zimě se líčím víc, používám „hutnější“ makeup, v létě na den klidně použiju jen řasenku a tužku na obočí, opálená pleť vypadá dobře sama o sobě. V zimě se držím spíše přírodních tónů, v létě se barevně vyblbnu víc.

TinkaH
920 příspěvků 24.6.13 15:05

@Zebra33 Já se líčím každý den stéjně. Ale jakmile jdu ven, to se vyřádím ve své sbírce očních stínů. Chci, aby bylo znát, že je to pro mě jakási příležitost, něco jiného než cesta do práce. Jinak ráno, bb krém (pokud není moc horko, jinak mám pocit, že ze mě teče, tužku na oči, jemně hnědé stíny, řasenka a rtěnka nebo lesk :-)

Esmee
4418 příspěvků 24.6.13 15:27

@Zebra33 Taky mám několika měsíční období, kdy se líčím jinak, momentálně mě baví ty gelové linky a rtěnka, jindy si zase oko stínuju.

notrends
514 příspěvků 7.3.14 12:47

Vracím se do této staré diskuze s dotazem: jak používáte korektor? blbá otázka že? ale já s tím mám dost problém, chci zamaskovat kruhy pod očima, když jej nanesu přímo z tyčinky, je to samozřejmě zakryté ale musím to rozetřít aby to nebyly nápadné světlé fleky, a pak to samozřejmě už tak nekryje a taky když to přemáznu makeupem tak efekt je v čudu úplně. Jak se to tedy dělá? Díky za radu

kacenka.smile
428 příspěvků 7.3.14 12:52

@notrends Já dávám korektor až na makeup. A nanáším spíše vklepáváním než rozmazáváním. Zbytek už je o korektoru samotném, některé jsou spíš rozjasňující, ty příliš nekryjí, jiné jsou právě krycí a ty můžou nedostatky zamaskovat. A některé jsou prostě k ničemu :D A ještě je dobré použít barevný korektor, na kruhy pod očima většinou žlutý, oranžový nebo růžový, podle barvy kruhů. A na něj pak může přijít případně ještě tělový nebo rozjasňující.

Gräfin
2642 příspěvků 7.3.14 12:52

@notrends nerozmazávat, vklepávat. Není to tak rychlé, ale vypadá to lépe.

Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek