Prožíváte make up?

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
blacken
2464 příspěvků 28.4.13 10:20

Tak ne ošklivou… jen nalíčená vypadá lépe. Je to stejné, jako učesané a neučesané vlasy.

Roseline
2319 příspěvků 28.4.13 10:54
@blacken píše:
Sice koukám, že tu zastánci makeupu jsou v menšině, ale nevidím moc velký rozdíl mezi flekatou pletí a flekatým oblečením. Docela mě překvapilo, kolik zastánců přírodního vzhledu se tu našlo…

Mám podobný názor, upravené oblečení a upravený obličej/vlasy jdou ruku v ruce.
Sice nemám příliš problematickou pleť, ale mám silnou pigmentaci a zblízka je prostě „flekatá“. Takže make-up používám hlavně kvůli sjednocení, pleť prostě vypadá lépe.
Z další dekorativní kosmetiky používám korektor, pudr, tvářenku, rtěnku, řasenku, linky nebo stíny (hnědé, šedé). A ačkoliv jsem si v poslední době oblíbila výraznější rtěnky, domnívám se, že pořád vypadám přirozeně.

Na druhou stranu jsem schopná fungovat bez make-upu :-) Ale do práce, do školy a do města se líčím vždy, cítím se lépe a hezčí - sama na sobě vidím, jak mi jenom řasenka pomůže prokouknout.
Make-up si odpustím v létě při vysokých teplotách - jednak se bojím toho, že se mi začne roztékat po obličeji, jednak se mi při opálení ztrácejí skvrnky na obličeji.

Coraline
1980 příspěvků 28.4.13 10:55

Líčení prožívám docela dost, baví mě stínovat si oči, kdy člověk do jisté míry může opticky měnit tvar, dělat si 60's linky, apod. Asi to souvisí s mojí výtvarnou náturou, ráda maluju jak na papír, tak na sebe :D. Na druhou stranu téměr nepoužívám výrazné barvy, vše spíše jen v zemitých a nude tónech, místy černá - spíše mi jde o to přirozeně podtrhnout nějaký ten vzhled, opticky modelovat, než aby na mě byly vidět šminky, šminky, dlouho nic, a pak i nějaký lidský obličej :D.

Make-up moc nemusím, nejradši mám korejské BB (a ano, je velký rozdíl mezi pravým BB a tónovacím krémem, je tu o tom přímo celé diskuzní vlákno, takže kdo tápe, doporučuji přečíst) a minerální pudr, protože ten neudělá efekt poprášené pleti, ale přirozeně splyne jak na pohled, tak na dotek. S tvářenkami jsem si začala až někdy před rokem, ale rozhodně je to pro mě teď jedna z nejdůležitějších věcí v líčení - v rozumném množství to udělá dost muziky :). To samé u mě platí pro stíny na obočí, jeden by nevěřil, jak to umí podtrhnout upravenost v obličeji.

Ještě bych se ráda naučila pořádně s rozjasňovačem, ale co naopak asi nikdy nebudu chtít používat, je bronzer, neboť jsem bílá jak sejra aristokrat :D a asi by to vypadalo dost podivně.

JazzmineTea
468 příspěvků 28.4.13 10:56

Moje maminka říká, že od určitého věku je makeup výrazem ohleduplnosti k okolí :)

zelena
157 příspěvků 28.4.13 11:09

Pekný make-up je pekný make-up, ale úprimnem koľko dám, žien a slečien, ktoré stretnete na ulici má naozaj pekný make-up?
Ja make-up v bežný deň nenosím. Žiadny. Ani tónovací krém ani iné veci. Len řasenku, lebo mihalnice mám kratučké a svetlé. O svoju pleť sa starám. Akné som nikdy moc nemala, takže nejaké nerovnosti, jazvičky ani nič také nemám. Mám dosť pieh a takých drobných znamienok…ale to mám po celom tele a nezamaľovávam si ich. Hnusná ani ošklivá si nepripadám. Všeobecne nič proti make-upu nemám. Nenosím ho jednoducho preto, že sa v tom za 1. necítim dobre (často si počas dňa sahám na tvár, často ma svrbia oči a tak…takže by mi to všetko asi dlho nevydržalo), za 2. sa jednoducho namaľovať neviem. Na spoločenské akcie sa zväčša nechávam namaľovať profesionálovi. Nevravím, že s make-upom nie som krajšia, ale ten rozdiel nie je taký zásadný, aby ma to prinútilo zaoberať sa tým aj v bežné dni. Možno, keď budem staršia, mladistvý vzhľad do vyššieho veku máme v génoch.

indyka
625 příspěvků 28.4.13 11:16
@gudrun píše:
@Nihilistka Kdyz mu nevadi ze vypada blbe tak urcite.

Zkuste, prosím, přijmout fakt, že ne každý vypadá bez makeupu blbě. Jsou lidi, co mají bezproblémovou pleť a maskovat ji ničím nepotřebují. Ne každý holt má takové štěstí, ale to snad není důvod kopat všude okolo, že nenalíčení vypadají ošklivě.

A že si někdo nedává makeup, přeci automaticky neznamená, že o sebe nepečuje! (třeba o tu pleť pečuje natolik, že pak makeup nepotřebuje)

Edit: dodatek + překlepy

Sicilianwidow
505 příspěvků 28.4.13 11:36

Je pravda, že v českých ulicích tak nějak chybí ten zlatý střed - buď tady na maloměstě potkávám ženy úplně bez make-upu, i když by jim řasenka a trošku tónování jen prospěly, nebo ženy s maskou Jokera na obličeji.
Za sebe není moc dnů, kdy bych neměla make-up a make-upem myslím tužku, řasenku, bb krém a tvářenku. Jinak prostě vypadám jak nemocná smutněnka, protože jsem od přírody zimní sněhurka. Jsem zvyklá se upravovat i na doma, za ty tři minuty ráno to stojí. K té zmínce o rozvodovosti nahoře bych ráda podotkla, že můj manžel mě přemlouvá, zda bych nemohla po doma nosit tepláky a nemalovat se, že nejsem stepfordská panička, ale já se tak cítím dobře, takže nic neměním.

JazzmineTea
468 příspěvků 28.4.13 11:40

@zelena Moc se omlouvám za impertinentní dotaz, kdyžtak ho prosím ignorujte - kolik vám tak přibližně je?

Moir
2591 příspěvků 28.4.13 14:07
@gudrun píše:
Make up je prirozenou soucasti denniho ritualu stejne jako uprava vlasu, obleceni atd. Bohuzel to jeste vetsina zen necpochopila…

bez klobouku a rukaviček žena nevychází, škoda, že si to už žádná žena nepamatuje…aneb kulový, nevím, proč bych se měla patlat barvičkama, když jsem bez nich výrazná dostatečně, pleť nemám dokonalou, ale dost dobrou a tato činnost mne vrcholně nebaví, proto ji provozuju výjimečně ku příležitosti plesu, návštěvy divadla, koncertu, či randete a podobných příležitostech

naopak mi připadají chvílemi směšné ženy, které se při každé možné příležitosti přeličují, byli jsme se s kamarády vloni v létě vykoupat u jezu, jen co se vylezlo z vody, zbylé holky vytáhly řasenky, tvářenky, lesky na rty a upravovaly fasádu

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.4.13 14:57

@Moir „…bez klobouku a rukaviček žena nevychází…“
Ještě bych doplnila bez punčoch, ty @gudrun taky nějak nemůže skousnout. A bývalo to znamení slušně vychované ženy :D

guinejske_prase
178 příspěvků 28.4.13 18:18

@kacenka.smile
Vážně nevidíte rozdíl mezi make-upem - krycím krémem v „barvě kůže“ a BB creamem - lehkým bílým krémem, který pleť spíše hydratuje a rozzáří, než aby jí dodával nějakou barvu? To už vám pak asi není rady :D

kacenka.smile
428 příspěvků 28.4.13 18:49

@guinejske_prase V tom případě je mi záhadou, proč jsem měla takový problém s odstínem. Jejich přizpůsobování pleti na mě dokonale selhalo. Rozhodně mají barvu i krytí, možná i lepší než různé lehké makeupy. Co se hydratace týká, stejně si pod ně musím dát hydratační krém. A rozzáření jsem nějak významně nezpozorovala. Zkušenosti mám s několika BB od Missha a od Skin79. Rozhodně to nejsou špatné produkty, jen mojí pleti nějak nesedly a neuchvátily mne.

Dlouhou dobu jsem používala makeupy od Clinique nebo Kanebo, obojí se skvělým přirozeným, sjednocujícím a rozzařujícím efektem. Takže jsem od asijských BB možná čekala něco jiného. A spokojená jsem byla až s BB od Clinique, který jsem původně ani nechtěla zkoušet.

Abych to shrnula - pod obojí musím nanést hydratační krém, obojí nanáším štětcem, u obojího musím hledat vhodný odstín, obojí má barvu i krytí, obojí musím lehce přepudrovat, obojí obsahuje SPF. Ne, asi mi není pomoci, ale pro mě jsou oba druhy produktů naprosto srovnatelné, ať už se nazývají BB nebo make-up. Záleží pak už jen na kvalitě jednotlivých produktů a na tom, co komu sedne.

Coraline
1980 příspěvků 28.4.13 18:55

@guinejske_prase Jak jako bílým? Jak jako že nedodává barvu? Jaký BB cream jste prosím vás zkoušela?

blacken
2464 příspěvků 28.4.13 20:00

@kacenka.smile Tak vzhledem k tomu, že zrovna skin 79 je tuším jen v jedné barevné variantě, tak by mě zajímalo, jak chcete nacházet odstíny :-D (Pokud vím, tak bb bývají max. ve dvou odstínech?)

Já rozdíl vidím hlavně v tom, že makeup vyžaduje předem připravenou pleť, jinak může být místy vidět. BB si nanesu jen tak narychlo a ten dokonale splyne s pokožkou (takže to nevidím ani ve zvětšujícím zrcátku). Taky přes BB nemusím dávat pudr a hlavně - jsem bílá nejbělejší, takže mi vyhovují i odstínem - narozdíl od velké části makeupů.

kacenka.smile
428 příspěvků 28.4.13 20:09

@blacken No to, že se vyrábí jen jeden odstín přece neznamená, že musí sednout právě mně, nebo ano? Navíc často různé druhy mají různé odstíny nebo např. Missha BB Cover má odstínů snad pět.

Jinak já si pleť upravuji před makeupem i BB stejně - vyčistím, nanesu krém a pak štětcem makeup nebo BB. Nanáším štětcem, takže jak makeup, tak BB se zapracuje do pleti a není znát. S roztíráním prsty mám všeobecně problém s makeupem i BB, nevypadá to dle mého názoru tak dobře, snadno potom zůstávají šmouhy.

A na závěr - přepudrovávám prakticky vše, krom matujícího makeupu, který to nepotřebuje. Lesknu se i po BB. Co se týče odstínu, mám problém s tím, že světlé odstíny BB bývají moc šedivé nebo růžové a zase ty, které mají vyhovující nažloutlý nebo olivový podtón, bývají moc tmavé.

panvi
250 příspěvků 28.4.13 20:11

Ve svém životě nemám moc starostí a ani přesto by mě nenapadlo řešit věci typu

„@Nihilistka Kdyz mu nevadi ze vypada blbe tak urcite.“

Jsem výrazný typ a používám pouze BB cream nebo jenom korektor+pudr. Oči a rty si nemaluji, myslím, že vypadají hezky tak jak jsou. Naopak se mi nelíbí, když někdy očividně nemá sjednocenou pleť, ale má namalované řasy a stíny. Přijde mi to fakt nedodělaný. Když už malovat, tak pořádně.

blacken
2464 příspěvků 28.4.13 20:28

@kacenka.smile Tak je pravda, že každý bb je trošku jiný odstín, takže asi spíš vybrat jinou značku, žila jsem v tom, že se přizpůsobí pleti - narozdíl od make-upu - i co tak pozoruju v recenzích. Moc nechápu proč nanášet předtím krém (ale je fakt, že nemám suchou pleť, takže možná proto). Fakt se mi ani nestalo, že by BB dělal šmouhy - a to ho nanáším prsty (a ne štětcem a houbičkou jako makeup). A vzhledem k tomu, že si pod hydratační záležitost nedávám krém, ale maximálně bázi, tak to ani nemusím přepudrovávat. Takže jestli tu není spíš problém v tom, že to používáte stejně jako makeup a proto nevidíte rozdíl :-D Ale je fakt, že když nesedí odstín, tak se nedá nic dělat. Osobně teda rozdíl krém-makeup vidím, ale mám normální pleť s růžovým podtónem, takže asi nelze paušalizovat.

waw
336 příspěvků 28.4.13 20:32

@kacenka.smile Mám stejnou zkušenost. Asijských BBček jsem vyzkoušela snad 15 druhů (a stále zkouším další), ale i přesto mi nejlepší pořád přijde BB od Clinique - až na tu cenu tedy.

kacenka.smile
428 příspěvků 28.4.13 20:40

@blacken Mám teď velmi suchou pleť a když si pod cokoli nedám krém, tak mám obličej pocitově scvrklý, dehydrovaný (a z toho se pleť leskne více než pleť mastná) a některé produkty se mi po pár hodinách začnou loupat. Jinak hydratační účinek navíc je samozřejmě fajn, ale prostě mi to nestačí a podobný efekt mají i některé makeupy pro suchou pleť. Jinak prostě nanáším štětcem, celkový efekt se mi líbí víc a neopatlám si ruce, kterými mi to tolik nejde.

Jinak celkově třeba Missha BB mi přišly super, jen s tou barvou jsem se nějak neskamarádila, na rozdíl od evropského Clinique. Je mi nakonec fuk, jestli to je BB nebo makeup, jde o to, jak mi to celkově vyhovuje.

kacenka.smile
428 příspěvků 28.4.13 20:42

@waw Já když najdu něco, co mi aktuálně vyhovuje, tak už dál nehledám, ať to stojí, co to stojí. Přeci jen mi produkt tohoto typu vydrží cca rok, navíc třeba se slevou 20% už to není tak hrozné.

waw
336 příspěvků 28.4.13 20:48

@kacenka.smile Ano, já to mám podobně. Nicméně chci dát ještě těm korejským krémům šanci, tak testuju i ty. Ale clinique je zatím no. 1 :-)

blacken
2464 příspěvků 28.4.13 20:56

@kacenka.smile No, to je jasné - jen to pak trochu vysvětluje, že nevnímáte rozdíl…
Osobně jsem si taky pořád říkala, co s BB všichni mají, vždyť je to jenom makeup… a pak musím říct, že mě výsledek docela překvapil. Sice nemám problém nanést si makeup tak, aby nebyl vidět, ale přece jen je BB ještě o kousek lepší. Snad jediné, co mi nevyhovuje, je parfemace…

razorblade
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.4.13 21:56

Moje minimum je make-up (posledni dva roky se mi zacaly delat pupinky, zatimco v puberte jsem mela plet jak detskou prdelku… smula:) a tuzka na oboci. casto si davam jeste ruzovou tvarenku a rasenku, kdyz mam naladu, udelam si linky nebo stiny - paradoxne s nimi si ale pripadam uz prilis zmalovana. nemam ale nejmensi problem s tim vyjit ven nakoupit nebo jet treba na rodinnou navstevu uplne nenamalovana jen s hydratacnim kremem a balzamem na rty:)

Tleilaxan
241 příspěvků 29.4.13 11:39

Standartně make-up nepoužívám, jsem pihatá a mám v podstatě bezproblémovou pleť (mastnější T-zónu). Denní líčení používám velmi jemné - pudr, linky, řasenku, „neviditelné“ stíny a lesk na rty. Když chci být výraznější, přidám tvářenku a lesk vyměním za rťenku.
Poslední dobou mám dermatologický problém v okolí očí a preventivně jsem se přestala líčit absolutně kromě zvýrazněných rtů a pokud nemám brýle, tak alespoň řasenku.

AnoNe
884 příspěvků 29.4.13 11:52

Můj názor je, že s make-upem každá žena vypadá líp než bez něj. Což neznamená, že by bez něj nemohla vypadat ok (i když s věkem se tato pravděpodobnost rapidně snižuje :) ). Kdybych měla pleť bez vad (pupínky), tak make-up nenosím, jen pudr a maluju oči. Pleť bez vad mám ale bohužel málokdy, takže používám podklad, make-up, pudr, líčím oči (podklad, stíny, linky, řasenka). Ráno to zabere 10 minut a vypadám o 100% líp než předtím. A to se vůbec nelíčím výrazně, spíš poměrně nenápadně a nevýrazně.

Mimochodem někdo tu psal, že mu make-up zalézá do pórů - to je pokud vím účel, aby zamaskoval póry, ale správně to na pohled není vidět. Jestli to bylo vidět, tak máte špatný odstín - moc tmavý nebo moc světlý.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek