Prožíváte make up?

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »
Morže
1094 příspěvků 6.5.13 09:48
@uu píše:
@Morže A jste s tím pěnovým maybeliňákem spokojená? On to není zrovna dvakrát kvalitní makeup, a pokud máte pleť smíšenou, tak už vůbec ne - rychle se rozpatlává či jak to říct.

Nevím, já s tím doteď neměla velké problémy, ale taky jsem s ním nikdy předtím nebyla na přímém slunci a celkově jsem se s ním nepotila. Až když jsem s ním pracovala v práci a tam se občas zpotím, tak se mě moje kolegyně najednou řekla, že jsem na obličeji pěkně zpocená, kouknu do zrcadla a tam ty fleky a zpocené čelo. Hlavně jen to čelo mám vždycky úplně olejovitý, zbytek pleti je v pohodě. No a pak v neděli jsem byla na přímém slunci a potila jsem se tentokrát celá a já měla ten den zrovna po dlouhé době rudou rtěnku. Naštěstí i velké sluneční brýle, tak jsem dělala, že se neznám, ale pak v Rossmanu sem na sebe koukla a málem jsem padla, jak strašně vypadám. Koupila jsem si BB krém od Rimmelu a tvářenku od GS. Když jsem si zkoušela ty make upy a bb krémy, ta jsem v odstínech na mojí ruce neviděla velké rozdíly a na ruce vypadali fakt podobně. Jen make up od essence se blbě roztíral a dělal fleky už na ruce. A u jednoho jsem si zkusila o odstín tmavší a ten byl na mě moc tmavý - jinak jsem automaticky šahala po nejsvětlejších odstínech. Tak jsem vzala ten od Rimmelu, protože byl v akci a kvůli jeho pudru, který mi vyhovuje, mi byl sympatický. Uvidím ještě po několika dnech. Byla jsem s ním včera na dvě hodiny venku a zatím dobrý no uvidíme ještě. Ta tvářenka od GS, jak s tvářenkama neumím, tak v obchodě jsem to sotva brala prstem a myslela si, jak to moc nebarví a jak barví jemně, tak jsem ho vzala a pak si koupila štětec na tvářenku. Doma jsem se zděsila, jak hodně barví a že stačí jen jednou tupnout a oklepat, abych nebyla jak Marfuša. Ale ta tvářenka ještě s BB krémem a nalíčenýma očima mi dodal takovej dospělejší výraz a ostřejší rysy. S mýma dlouhýma řasama udělat jemný vzhled asi moc nepůjde…

Roseline
2319 příspěvků 6.5.13 11:58

@razorblade
Já používám třeba úplně obyčejný štetec na tvářenky od Essence, stojí cca 80,– Kč.
Pro mé potřeby se mi zdá dostačující, jsem s ním spokojená (srovnání s jinými štětci nemám).

Roseline
2319 příspěvků 6.5.13 12:09

@Morže
Výběr make-upů je boj :-) Já mám za sebou velmi špatné zkušenosti s drogérkovými značkami make-upů, flekatěly, ztékaly, no moc hezky a přirozeně to opravdu nevypadalo. (S ostatním zbožím z drogerií problém nemám, jenom make-upy mi nějak nesedly - několik druhů od Rimmel a Maybelline)
Potom jsem se odhodlala ke koupi lepšího make-upu od Max Factor, byla jsem docela spokojená, ale pořád to nebylo ono.
Nakonec jsem vyzkoušela Bourjois (Healthy Mix a Flower Perfection) a ty jsou zatím to nejlepší, co jsem vyzkoušela. V parfumeriích bývají k dostání vzorečky - nesnáším zkoušení make-upů v obchodě, jediným spolehlivým testem je prostě celodenní zkoušení.

Lachenauerin
544 příspěvků 6.5.13 12:51
@Roseline píše: … V parfumeriích bývají k dostání vzorečky - nesnáším zkoušení make-upů v obchodě, jediným spolehlivým testem je prostě celodenní zkoušení.

Ano, také jistě znáte ty úžasné rady, že člověk má zkoušet dekorativní kosmetiku na denním světle. Je to pomalu v každém článku o líčení. Už vidím, jak tahám prodavačku za rukáv, aby se mnou vyběhla ven, že si tu věc chci vyzkoušet na denním světle. Ono tohle taky bude jeden důvod, proč lidi mají na make-up negativní názory – protože si prostě pořádně nemohou vyzkoušet, co jim sedí – v normálních drogérkách totiž ty vzorky nemívají a do Sephory apod. se zase dost lidí „stydí“ vstoupit; a zkoušet to tak, že kupuju, než se konečně trefím, se skutečně dost prodraží.

MPSkrolew
1850 příspěvků 6.5.13 13:02

@Lachenauerin Hlavně obchody, kam proniká denní světlo, aby poslední dobou pohledal..!

Lachenauerin
544 příspěvků 6.5.13 13:06

@MPSkrolew
Tak. Z čehož zřejmě plyne – make-up kupovat zásadně na tržišti, kvalita a spokojenost zaručena… Vážně, ty časopisové rady a porady jsou někdy (většinou) vskutku k nezaplacení.

holka
254 příspěvků 6.5.13 13:25

Dnes v čekárně u ženského lékaře. Já a dalších 4-5 žen. Já jediná neměla stopu líčidel, zato jsem jediná měla sukni a k ní vhodné boty. Ostatní, a to i ve vysokém stupni těhotenství měly podivné džíny (já mám džíny ráda, ale musí být pěkné a ne vypadat, že z nich kape olej) a všechny do jedné -i ty bez břicha, aby někdo neřekl, že je to kvůli oteklým nohám-měly sportovní boty v nevábném stavu.
Je mi jasné, že to není buď a nebo, ale kdybych si musela vybrat…

Lenka M.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.13 13:35

@holka Niekedy pradávno som počula radu, že sa má rozjasňovač používať tam, kde máte pri pohľade do zrkala tieň :) Takže používam pod nos, pod dolnú peru, pod oči, ryhy pri nose a pre lepší pocit ešte medzi oči :)

přez-dívka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.13 15:30

.

Příspěvek upraven 16.06.13 v 21:43

kacenka.smile
428 příspěvků 6.5.13 15:38

@přez-dívka Já vždycky v parfumerii okouknu, co mají, prostuduju a ozkouším (orientačně na ruku) makeupy, co mě zaujmou a nakonec požádám o vzorky. Maximálně jsem si ale brala asi tři, ty které mě zaujaly barvou (světlá se žlutým podtónem), krytím a dalšími vlastnostmi. Nikdy s tím nebyl problém, nikdo se na mě divně netvářil. Samozřejmě, že vzorky byly vždycky zadarmo.

lioncity
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.13 15:39

@přez-dívka, to je jednoduche…normalne prijit do parfumerie a rict, hledam make-up, ktery mi bude paradne vyhovovat, mam takove a takove naroky, co mi muzete doporucit? A u kazdeho jednoho si normalne vyzadat vzorecek s ohledem na to, ze ho potrebujes zkusit na dennim svetle a pri bezne zatezi…a jednim z nich se muzes nechat i zdarma nechat nalicit…:-) Ja bych se fakt nestydela, od toho tam ten obchod a jeho sluzby jsou, tezko kupovat make up za patnact stovek pod umelou zarivkou…

Lachenauerin
544 příspěvků 6.5.13 15:43

@přez-dívka
S těmi vzorky – možná to jde i jinak, ale já mám takovou zkušenost, že třeba v Marionnaud apod. velmi ochotně nabídnou vzorky v případě, že už máte vybrané jiné zboží a tudíž tam nějaké peníze zaručeně necháte. Nebo když tam utrácíte opakovaně a pamatují si vás.

Lachenauerin
544 příspěvků 6.5.13 15:51

@přez-dívka
Jo, ještě něco: je dobré nebát se zeptat. Při troše štěstí – i když třeba ne napoprvé – narazíte na šikovnou prodavačku, která se vyzná. Hodí se, když trochu svou pleť znáte a vylíčíte, co od toho make-upu chcete; jestli potřebujete spíš krycí, rozjasňovací, takový, který dlouho vydrží, nebo jen lehké sjednocení; jestli máte sušší, příp. mastnější pleť; jestli potřebujete spíš narůžovělý – nebo naopak nažloutlý odstín etc.
Když totiž dáte personálu dostatečné info, tak neodejdete s deseti vzorky, z nichž bude klidně i všech deset k ničemu, ale se dvěma nebo třemi, z kterých si s velkou pravděpodobností opravdu vyberete to pravé.

přez-dívka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.13 15:53

.

Příspěvek upraven 16.06.13 v 21:44

přez-dívka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.13 15:58

.

Příspěvek upraven 16.06.13 v 21:44

Guinea Pig
1190 příspěvků 6.5.13 16:02

@přez-dívka Teď jste to řekla přesně tak, jako jsem to tam řekla já :-) jako byste tam byla!

kacenka.smile
428 příspěvků 6.5.13 16:05

@přez-dívka Pokud si opravdu nevíte rady, najděte si v parfumerii slečnu, která se vám bude zdát sympatická a klidně jí řekněte, že si nevíte rady a ať vám poradí. Nechtě si doporučit několik alternativ a požádejte o vzorky, nechte se od slečny celkově nalíčit a uvidíte, co se vám nakonec bude zamlouvat nejvíc.
Z mojí zkušenosti bývají prodavačky moc milé a ochotné. Pokud nebudete spokojená, nechte si poradit příště něco jiného.

Lachenauerin
544 příspěvků 6.5.13 16:08
@přez-dívka píše:
@Lachenauerin … ehm, aby to trochu krylo, rozjasnit to taky může (to pak vypadá jak?), pleť mastnější, co se snadno přesuší, a barva… nevím!? No, té prodavačce se nepřeju. :-)

Ano, přesně tohle jí řekněte. Ostatně – klidně i to, co jste psala výše. Protože vy tam jdete utratit prachy. A odborníci – pokud to odborníci jsou – jsou zvyklí na ledacos. A když bude prodavačka děsná, neochotná, otrávená nebo nebude mluvit jazykem vašeho kmene, jděte příště jinam. Dříve či později určitě natrefíte na osobu, kterou její práce baví a bude k vám přistupovat s profesionálním zájmem. A to zaručeně poznáte, tak jako u všech profesí.

lioncity
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.13 16:09
@přez-dívka píše:
@kacenka.smile @lioncity @Lachenauerin Děkuji za povzbuzení. :-) Ty tři vzorečky, to zní velmi rozumně. Můj problém asi mj. je, že nedokážu udělat ten předvýběr. Případně definovat, co bych tak asi chtěla. Už se vidím, jak přijdu do parfumerie a řeknu něco jako tak tady mě máte, pleť žádná sláva, ale tak strašný to snad taky neni, měli byste tu pro mě nějakej světlej mejkap? :-)
Ale jo, asi to někdy zkusím! :)

To bych klidne taky nadhodila, ze zatim nemas make upem moc zkusenosti…ale trochu znat sve pozadavky by to chtelo, uplne bych to cele na prodavacce nenechavala, protoze nektere jsou moc ochotne a taky schopne, ale bohuzel to neni pravidlo.

Ten vyber je veliky a vsichni se ohaneji terminama jako vyhladit, projasnit, sjednotit… ( to mi pripomina, ze v dnesni dobe uz prakicky neexistuje sampon nan normlani vlasy, od oslabenych po neuroticke prodavaji leccos, ale na normalni, to uz se asi nenosi…)

Vychazela bych z toho, jestli mas plet spis sussi nebo naopak mastnejsi a pak, co je ti prijemnejsi, jestli jen lehky make up nebo trochu silnejsi kryti. Ten zbytek mi osobne uz zavani „reklamstinou“ a skutek utek.

Dobre make upy ma MAC a tam je obsluha pripravena nalicit, klidne kazdou pulku obliceje jinym odstinem, vyjit se zrcadlem pred prodejnu, zhodnotit na dennim svetle, pripadne odlicit a zkusit neco jineho…

Jeste bych se pripravila na jednu vec, a sice, ze se nebudou rozpakovat doporucit tu podkladovou bazi, tu korektor, tu nejaky rozjasnovac, sup sem, sup tam, utrata je jednou takova…

edit: a kdyz se ti ani tak nebude zadny zamlouvat, tak se nebat podekovat a bez nakupu odejit :-)

přez-dívka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.13 16:14

.

Příspěvek upraven 16.06.13 v 21:45

přez-dívka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.13 16:18

.

Příspěvek upraven 16.06.13 v 21:46

Ivusa1
68 příspěvků 6.5.13 16:24

@přez-dívka v parfumeriách by vám mali dať vzorky makeupov aj do maličkých nádobiek, aspoň u nás to FANN robievalo. Teraz ich už síce nemajú, ale makeup napumpujú/odlejú do nádobky, ktorú si sama donesiete, napr. mini nádobka z nejakej cestovnej sady alebo prázdny obal od očného krému je ideálny.

lioncity
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.13 16:38
@přez-dívka píše: Ó, ano!
Pomoc, asi budu muset sehnat někoho, kdo tam půjde se mnou. :-)

Prdlajs, nebudes startovat s boeingem, ale kupovat make up, no stress :-)

jos
97 příspěvků 6.5.13 16:41

@přez-dívka Tak já do Sephory nechodím přesně z opačného důvodu…Jednou za čas se tam chci podívat a necíleně si třeba něco vybrat, ale zrovna minule se na mě u každého sektoru vrhla jedna prodavačka. Tak jsem raději utekla :-)

přez-dívka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.13 16:41

.

Příspěvek upraven 16.06.13 v 21:46

Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek