Prstové boty (VIbram FiveFingers)

Fotoalbum tématu (25) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tomášjedno
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.6.12 13:34
Prstové boty (VIbram FiveFingers)

Již více než rok vlastním tyto boty a nosím je jen co to počasí dovolí, všude převážně do města, protože jsem z města. :)

Za celou tu dlouhou dobu co se v nich pohybuju v ulicích jsem zaznamenal spoustu různorodých reakcí, kdy diskutující dvojice které mě míjí najednou zmlknou a pár metrů se diví, zastavujou a otáčí, přes pubertální skrývané i ne skrývané chychotání ale i zájem a obdiv. Nikdy jsem si z podobných reakcí nic nedělal protože vám že češi jsou prostě burani a i já se často (hnuseně) směju co jsou někteří jedinci schopni vymyslet za modely a ještě mají odvahu si to obléct a jít v tom ven…

Boty jsem si pořídil jako alternativu sandálů. Ve měste není nouze o křivé chodníky, dlažební kostky, různě vystouplé dláždění a další podobné nástrahy pro odhalené prsty a nezpěvněné kotníky. V sándálech se mi totiž častokrát stalo že se mi zvrkla noha a protože se mi chodidla i hodně potí tak jsem i v kožených sandálech doslova klouzal takže nic moc bezpečného. Zároven jsem potřeboval boty, které se nerozpadnou když šlápnu do louže, ideálně v nich půjde chodit do vody a ještě lépe budou vypratelné. FF tedy byly jasná volba i když jsem na ně narazil v podstatě náhodou když jsem se nechtěl zbavit svých už značně prošlých sandálů a kupovat další co za měsíc projdu nebo se něco utrhne.

Jako bonus FF beru i to že při chůzi v trávě nemusím dávat pozor na včel/vosy (moc přijemné chytit vosu mezi prsty když máte sandály…), stejně tak se mi do nich nedostávají žádné kamínky a nečistoty, protože celá spodní část boty je uzavřená.

Po roce nošení už jiné boty neobuju, nikdy jsem v nich totiž nezakopl ani si nezvrk nožku. To že vypadájí neobvykle je mi jedno - Já bych si taky nikdy neobul „gumáky“ a žabky…

Co na ně říkáte? (i když je většina z vás ještě nikdy na něčí noze neviděla?) :-)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:
RoyalistGirl
75 příspěvků 20.6.12 13:45

Jsou odporné. Nepatří na veřejnost. Tečka. Ale z Vašeho příspěvku je jasné, že názor stejně nezměníte, tak proč o tom vlastně diskutovat?

tomášjedno
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.6.12 13:52

Takže vzhled je nad užitnou hodnotu? :)

Rozhodně to není horší než ponožky v sandálech a okopaný botasky k minisukni…

Adivey
182 příspěvků 20.6.12 13:54

Bydlím v Praze a vídám je na lidech už pár let. Poprvé mě to také překvapilo. :) Na výlety do přírody fajn - tam mám zase já problém najít boty, protože na achylovku nesnesu vysoké pohorky. Loni jsem hledala nějakou pohorkovou alternativu. Dlouho mě už trápil zarostlý nehet na palci a při každém sebemenším dotyku to bolelo. Pak jsem objevila celokožené trekové boty s podrážkou přes palec jako na obrázku níže (i od téže firmy, ale přený obrázek už se mi vygooglit nedaří). S ortopedickou vložkou uvnitř ideální bota. Mám řadu ortopedických problémů, takže minimálně jednou za 3 dny musím zout lodičky a vzít si na nohy něco s na míru dělanou ortopedickou vložkou. Je to úleva, takže chápu vaši touhu po pohodlí. Přesto nemůžete čekat, že vás zde za chození po městě v této obuvi tady někdo bude chválit. :) I když jsem si četla popis k FF na stránkách prodejce, u žádného typu nebylo psáno, že jsou určené do města…

RoyalistGirl
75 příspěvků 20.6.12 14:02

@tomášjedno Ne, mám ráda odolné a pohodlné boty, ale chůze po městě podle mě rozhodně není tak adrenalinovou aktivitou, abych ji člověk nezvládl v běžných, slušně vypadajících botách. Ale choďte si v čem chcete, třeba v neoprenu, když prší, v lyžařské kukle, když je -5 stupňů, v pohorách, když je na cestě kamínek… Myslet si o Vás budu svoje a vy o mně asi taky. Pokud Vám na vzhledu nezáleží, tak přece nemáte důvod to před někým řešit nebo obhajovat.

daniela11
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.6.12 14:03

Připadají mi odporné a myslím, že vám taky, jinak byste se neptal

eveK
334 příspěvků 20.6.12 14:03

KEENy miluju a nedám na ně dopustit. Dost jsem se divila, že když jsem je v poradně doporučila, tak mě šmahem setřeli a nikomu se nelíbili. Ta prstová varianta je dost zvláštní, ale věřím, že jsou pohodlné. Jinak co se týče nošení „do města“…co považujete za město? Řídíte se podle mapy? Protože když jedu nakoupit kus od nás do Bernartic nebo do Milevska, tak to sice městečka a města jsou, ale kdybych vyrazila v „plné polní“ jakože šaty a podpatky, tak bych si připadala jako cvok.

Adivey
182 příspěvků 20.6.12 14:07
@tomášjedno píše:
Takže vzhled je nad užitnou hodnotu? :)Rozhodně to není horší než ponožky v sandálech a okopaný botasky k minisukni…

Čtete Módní peklo déle než 5 minut? Jestli ano, musel jste vědět, co vám tady na tohle lidi řeknou. A neřekla bych, že se tu protěžuje vyloženě „vzhled nad užitnou hodnotu“. To určitě ne, ale vždy se hledá kvalita, která i dobře vypadá. Znám lidi, co mají „vyhazovací“ kotníky (můj přítel je jeden z nich). Vím, že najít vhodnou obuv v tomto případě není snadné a pokud tou vaší jsou FF, tak dobře, ale opravdu nečekejte, že vám tady nad nimi lidé budou plesat, jaká je to nádhera.
A co se ponožek v sandálech týče, nikdy mi to jako až takový horor nepřišlo - pokud nejsou bílé a tedy celé zaprášené špinavé. A někdy od loňska nebo předloňska je to dokonce móda. S okopanými teniskami k sukni souhlasím.

Příspěvek upraven 20.06.12 v 14:09

idp
133 příspěvků 20.6.12 14:09

Je to prostě jako nepovedné potapěčské ploutve :-) Na pohled to určitě nebude nic hezkého. I do města lze najít pohodlnou obuv pro každé počasí, která zároveň nevypadá plastově, gumově a prostě pekelně.

Přesvědčovat vás nebudu, ale tady jste na fóru, kde se řeší mj. estetická stránka věci, proto nečekejte pochvalné komentáře.

Pavučinec plyšový
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.6.12 14:17

Zajímavé. Nepotí se v tom takhle naboso noha?

Coraline
1980 příspěvků 20.6.12 14:24

Vzhledově jsou fakt směšné, potkat v nich chlapa ve městě, tak se mu v duchu vysměju a polituju ho za jeho nevkus. Myslím, že do města určené nejsou a fakt si někdy říkám, jestli lidi po městě sprintují, zdolávají boulderové zdi, lezou do bytů ve vyšších patrech po hromosvodu, nebo proč jako potřebují nosit sportovní věci? Já bydlím za městem a jezdím do práce do centra na kole, ale ani to nepovažuji za důvod obléci se vyloženě sportovně. Takových věcí si dost užiju, když si jdu zaběhat, vylítat se se psem do lesa, na cvičení do tělocvičny atd. Jinak ale tyto boty zcela nezatracuji, určitě mají nějaké původní určení, pro které jsou víc než vhodné.

Kellmorian
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.6.12 14:36

Na jachtu ok. Po naplavce ci v jachtklubu v podoli nevadi. Jinak priserne.

Acrobaleno
1037 příspěvků 20.6.12 14:41

Robíš reklamu? Ja by som si ich na nohy určite nedala.

tomášjedno
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.6.12 14:45

Výše uvedené boty přijdou zase nevkusné mě, navíc na léto uzavřenou obuv? By mě noha upadla! Letní obuv to není :)

Pavučinec plyšový: Potí, ale né víc než v kožených sandálech. Není problém je jednou týdně vyprat a za hodku na sluníčku jsou suché a jako nové ;)

Každopádně jsem si sem nepřišel pro pochvalu, tu bych (tu) ani při nejmenším nečekal, spíš jen poukázat na to, že si lidi ničí nohy kvůli módě v nesmyslně tvarovanej, uzavřenej botě a to i když je venku 30C :-) Já se zase směju tomu jak slečny balancují na dlažbě na jehlách a šmajdají ve všem možném, hlavně že to viděly někde v módním časopise ;)

Maja
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.6.12 14:47

Ve městě je pro tohle omluvou jedině snad parkour.

Adivey
182 příspěvků 20.6.12 14:53

@tomášjedno Vím, že Keeny taky nejsou kdo ví jak krásné, ale proto jsem to nepsala. Psala jsem to proto, že jsem chtěla vyjádřit souhlas, že i když bota není nejkrásnější, ke svému účelu slouží výborně. Teď ve 30° vedrech v nich samozřejmě nechodím. Psala jsem, že je mám místo pohorek.

tomášjedno
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.6.12 14:56

Adivey: osobně nemám rád podobný boty se silnou podrážkou. Přidám si pak že mám místo nohou kopyta :-)

PS: Do přírody se nepřezouvám ;)

carsa
558 příspěvků 20.6.12 15:02

Ale to jsou BĚŽECKÉ boty. Nejsou určeny na chození do města ani nikam jinam (stejně, jako si na procházku nevezmete kopačky). Jo a mimochodem - vloni jsem běžela nějaký závod a v cíli na mě čekal manžel s dětmi. Kolem zrovna procházel pán, který je měl (zelené) a můj pětiletý synek ze bezelstně zeptal:" mami, ten pán je vodník?". Takže asi tak.
c.

Niqvist
37 příspěvků 20.6.12 15:05

Tyhle boty měla včera jedna slečna na cvičení a koukala jsem jako puk. Mě se líbí. No pokud je člověk oháknutý sportovně proč ne..

tomášjedno
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.6.12 15:23

Je podivuhodné smát se někomu kdo má na noze 5 prstů a neskrývá to. Na druhou stranu je to pochopitelné, je to asi jediná reakce na něco pro nás cizího - abychom se vyhnuli koukání jako puk či dokonce zírání a tím ze sebe udělali neznalého, netolerantního vidláka co má doma jen gumáky a pantofle ale uděláte ho ze sebe i tak :-)

volfish
945 příspěvků 20.6.12 15:30

@tomášjedno jasně, v tom případě vy jste jenom půlvidlák, protože máte jedny boty na všechno.

daniela11
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.6.12 15:32

Nefanděte si, ty boty jsou tu už nejméně 2 roky a nejsou neznámé, jsou jen nechutné

JarkaJar
432 příspěvků 20.6.12 15:33

Jo, souhlasím s Volfish. Dodala bych, že vidět muže v téhle obuvi, pomyslím si, že je to operní pěvec, který jde do Národního na zkoušku Vodníka v Rusalce.

LadyPapajka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.6.12 15:39

Jen by mě zajímalo, proč má potřebu o tom autor diskutovat, když stejně považuje svůj názor za jediná správný a rozhodně se s někým takovým nebudu pouštět do „diskuze“. Mě se ty boty líbí jako alternativa pohorek, nebo pohorkových sandálů. Nemám nic proti pohorkovým sandálum (sama jsem hrdý majitel dvou páru bot KEEN), ale do ěmsta je to omluvitelne pouze na turistovis krosnou, který je na zahraniční poznávací dovolené, a musí mít boty jak na hory, tak do města jedny.

Mít po ruce svůj šatník a přesto na cestu do města zvolit toto, považuji za naprostý módní nevkus a vlastně kompletně vše, proti čemu brojí tento server. (záměrně píšu formulaci „mít po ruce svůj šatník“, jezdím jednou za čas k rodičům a jedu v jedněch botech, na teré záhy přestane být počasí:D)

A rozhodně neuplatnuju pravidlo, že vzhled je nad užitnou hodnotou. Jenže milému autorovi (asi proto, že to je pro něj nové a proto to nenávidí a odmít) nedochází, že existuje i vycházová obuv, která neničí nohy.

Eila
166 příspěvků 20.6.12 15:45

Nosím je výhradně na běhání a jen ze sportovních důvodu a ačkoliv se s nimi mezi běžci setkávám minimálně 2 roky, pořád na ně koukám jako puk.
Přijdou mi strašně odporné, sama když je mám na nohou se strašně stydím. Navíc v nich mám takovy nahý pocit a když zrovna jdu a neběžím tak se stydím jak malá holka. Na běžné nošení ale podle mě prostě nejsou, nicméně proti gustu…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek