První den na střední

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
masivi09
3 příspěvky 15.2.18 00:03
První den na střední

Ahoj všichni! Vím, že je ještě dost brzo, ale já už přemýšlím nad prvním dnem na střední. Teď jsem v devítce a ještě za sebou ani nemám přijímačky, ale už začínám mít obavy. Proto mám několik otázek. Je mi jasné, že hned první den zabloudim a budu se muset někoho zeptat atd atd, ale až dorazím do třídy plánuju tak okolo 7:30-35 mám ty lidi co už tam budou pozdravit? Jasně vím, že je to slušnost, ale vemte si, že prostě tam jsou nějací lidé a ty je hned pozdravis ve dveřích a mám se představit co myslite? Moc Dekuju za odpověď

Příspěvek upraven 15.02.18 v 15:54

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
barvinok
655 příspěvků 15.2.18 05:58

.

Příspěvek upraven 02.10.18 v 22:33

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.2.18 06:00

@masivi09 raději bych se učila na zkoušky

Bossygirl
619 příspěvků 15.2.18 06:11

@masivi09 Můj děda byl tedy pouhý sedlák bez středního vzdělání současné úrovně, ale jen vlezl do chlíva, už zdravil.

lucindaSK
977 příspěvků 15.2.18 12:15

Rozhodne nie. Vletieť do miestnosti bez pozdravu urobí najlepší dojem.

MP blanka
2740 příspěvků 15.2.18 12:35

Prvý deň na učňovke, v škole, nie na praxi, prišla, už po zvonení, do triedy slečna - mladá pani? Neisto zastala vo dverách a prebehla pohľadom dievčatá v laviciach. Pretože sme vedeli, čo sa patrí, všetky sme sa pred učiteľkou postavili. Lenže ona nezamierila ku katedre, zneistela ešte viac, našla si prázdne miesto a išla si sadnúť. Niekoľko málo sekúnd nám trvalo, kým sme pochopili, že ide o spolužiačku.

Eleanor Rigby
662 příspěvků 15.2.18 13:26

Poslyš, ty máš domácí vzdělávání?
Nebyla bych si jistá, jestli v 7:30 bude vůbec odemčená škola (v dobách, kdy jsem studovala já, se naše odemykala 7:40). Ale to nevadí, pokud si vzpomínám, vždycky bylo tradicí na prvního září dorazit dřív a zakecat se ještě venku. (A zmoknout přitom. Je dosud málo prozkoumaným meteorologickým úkazem, že na první den školy po ránu prší, i kdyby jinak od půlky srpna do půlky září nevylezl na oblohu ani mráček.)
Ano, bývá dobrým zvykem na spolužáky utrousit,,ahoj".
Představovat se hned ve dveřích bude asi působit dost divně, myslím, že je to vcelku vhodné, až když se s někým dáváš do řeči nebo si s ním sedáš do lavice - ale hlídáním toho pravého okamžiku se nijak zvlášť trápit nemusíš, stačí, když víš, že správnou reakcí na,,kdyžtak, já jsem Petra" je sdělit na oplátku svoje jméno (samozřejmě můžeš provést stejný manévr i sama, když ti připadá, že teď je ta chvíle, kdy by ses jméno dotyčné osoby ráda dozvěděla - ale budeš-li váhat dostatečně dlouho, nestane se nic horšího, než že představování iniciuje protistrana).
Podívej se na to takhle: Kdo čekáš, že budou tví spolužáci v prváku střední školy? Banda patnáctileté mládeže. Pro referenci, jak takový jedinec vypadá, se můžeš podívat třeba do zrcadla.

Karin
3948 příspěvků 15.2.18 13:47

Když vlezeš do třídy a řekneš - neadresně - čau nebo ahoj (a dál nic neřešíš a jdeš si najít místo), vůbec nic se nestane (jako že by ti za to hned někdo šel ukousnout hlavu). (Když vejdeš např. do malého obchodu, tak taky automaticky pozdravíš a nic neřešíš, ne?) Jen u těch, kteří si tě všimnou (a nově příchozí v této situaci registruje asi každý - pokud se už nezakecal), přispěješ k vytvoření určitého prvního dojmu o sobě. Jakože nejsi zakřiknutá stydlivka, která se bojí pípnout, když se ocitne v neznámém prostředí. A někdo smělejší ti hned může odpovědět a navázat kontakt. Když nepozdravíš, budeš působit uzavřeněji a snižuješ pravděpodobnost, že tě někdo sám osloví. Ten pozdrav je taková podaná ruka.
Představovat se hned nemusíš, to až když se dáš s někým do řeči. A zkus to neprožívat tak dramaticky, netlač na pilu, neřeš, když se s tebou hned nezačne někdo bavit. Nějaký ostych bude mít ze začátku v sobě každý, tak se snaž být v klidu. O nic nejde. Na pěstování vztahů budeš mít čtyři roky.

@Eleanor Rigby naše škola byla otevřená už před sedmou, mívali jsme nultou hodinu, a ta začínala v 7,05 (tělák nebo laborky hned po ránu, fuj).

giuliettka
7693 příspěvků 15.2.18 15:28

@masivi09 Strašne by mě zajímalo proč jsou podle vás lidi na střední nacisté?

xSx
920 příspěvků 15.2.18 15:38
@giuliettka píše:
„@masivi09“: Strašne by mě zajímalo proč jsou podle vás lidi na střední nacisté?

Koukám, kde jste vykoukala nacisté a ono to tam opravdu je! Válím se smíchy :D (akorát by se to psalo nazi a slečna troll tím asi myslela nějací :) )

MP blanka
2740 příspěvků 15.2.18 15:46

Komu z nás sa ešte nikdy nepodaril preklep, nech hodí myšou!

giuliettka
7693 příspěvků 15.2.18 15:47

@xSx A kruciš, idem sa hanbiť do kúta. :-D Fakt som si myslela, že to dala jak skratku nacistov.

masivi09
3 příspěvky 15.2.18 15:53
:-D
@giuliettka píše:
@xSx A kruciš, idem sa hanbiť do kúta. :-D Fakt som si myslela, že to dala jak skratku nacistov.
giuliettka
7693 příspěvků 15.2.18 15:57
@masivi09 píše:????????
@masivi09 píše: …ale vemte si, že prostě tam jsou naci lidé a ty je hned pozdravis ve dveřích a mám se představit co myslite? Moc Dekuju za odpověď

Načo toľko otáznikov, kde viete o čo išlo?

giuliettka
7693 příspěvků 15.2.18 15:59

@masivi09 No nič idem sa učiť na přijímačky, vy upravujete příspěvky skor jak stihnem zareagovať. :-D

masivi09
3 příspěvky 15.2.18 21:47
To nebyly otazníky, ale smajlíci. Ach ty iPhony
Načítámm citovaní příspěvek, Čekejte prosím…
@giuliettka píše:
Načo toľko otáznikov, kde viete o čo išlo?
kolúch
577 příspěvků 18.2.18 17:38
@masivi09 No nič idem sa učiť na přijímačky, vy upravujete příspěvky skor jak stihnem zareagovať. :-D

Nie som prave v kondicii, ale ja to vidim v nejakej divnej cesko-slovencine. Tak to vam treba drzat palce na jazyk, s tymto si so zdravenim nebudete musiet robit starosti.

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.18 18:47

@kolúch ale tohle psala @giuliettka a ne trollik @masivi09 :-D

kolúch
577 příspěvků 18.2.18 19:13

@vlm aha.. Preto mi to tam liezlo pri citacii :D Dik, vlm, no tak potom nic. Pisem, ze nie som v kondicii.

giuliettka
7693 příspěvků 18.2.18 20:12

@kolúch Ja som sa rozhodla, že prijímačky budem robiť v ruštine. Keď píšem slovenský, tak mi český korektor dodá na slovenské slová českú diakritiku a ja som sa v rámci zachovania zdravého rozumu a večného opravovania rozhodla, že slová čo dávajú dajaký zmysel nechám tak. Je fuk či sú v češtine, alebo slvenčine :-D
Ale keď budem písať ruskými bukvami, tak ten korektor vyvediem z miery a on nechá napísané všetko tak ako som to napísala, bezo zmien. :-D
A to by v tom bol čert, aby ma na tú Strednú odbornú školu stavebnú-odbor bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci, nevzali. :-D

kolúch
577 příspěvků 18.2.18 20:45

@giuliettka Diskutujúci nech si píšu ako príde, ja sa tiež naopravujem chytry telefón :D Bol to omyl, že česko-slovensky spustil tuna zadávateľ otázky.

giuliettka
7693 příspěvků 19.2.18 12:58

@kolúch Nezmenilo sa niečo v pridávaní príspevkov na MP? Mne zmizol korektor. Predtým som si vás doberala, ale teraz ma to šokovalo, už asi 5 príspevok píšem bez korektora, nechápem. Prihlasila som sa rovnako ako vždy, nemenila som prehliadač.

Eleanor Rigby
662 příspěvků 20.2.18 22:51

@giuliettka Spellcheck/autocorrect nedělají stránky, je to věc prohlížeče. Nepřepsalo se třeba při aktualizaci nastavení?

giuliettka
7693 příspěvků 21.2.18 16:48

@Eleanor Rigby Ja neviem, ja som na to tupá, ale už ho mám nazad. :-(

Eleanor Rigby
662 příspěvků 21.2.18 18:03

@giuliettka Jestli je vítaný, tak fajn. (Osobně tyhle věci udržuju trvale vypnuté a vůbec nechápu, jak s tím někdo může fungovat a strašlivě se nerozlítit během asi tak minuty. Ale samozřejmě, komu to vyhovuje, ať si to používá.)
Jestli vítaný není, tak někde v nastavení prohlížeče by měla být možnost ho vypnout.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek