První školní den

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kari77
5 příspěvků 03.09.12 14:03
První školní den

Zdravím dámy a slečny na Módním pekle. Chtěla bych se zeptat, zda jste taky byly v šoku, co dnes nosí školáci na zahájení školního roku? Mě vždy tento den připadal slavnostní a připadal tak i mé mamce, takže na ZŠ tradičně ve slavnostním, na SŠ to už trochu „upadalo“,ale nikdy jeansy…a teď? Co si o tom myslíte? A jak oblékate ratolesti, bojujete s nimi, případně jak se oblékate 1.září vy?

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

jumbee  03.09.12 14:06

@Kari77 Úzké šedé kalhoty, černé tričko, béžový dlouhý svetr se starorůžovými flitry. Kolem mě lidé v džínech, kraťasech, tílečkách ap. Nic slavnostního jsem na tom dni neviděla… Ve slavnostním nebyli ani učitelé.

RenaLange  03.09.12 14:08
@Kari77 píše:
Zdravím dámy a slečny na Módním pekle. Chtěla bych se zeptat, zda jste taky byly v šoku, co dnes nosí školáci na zahájení školního roku? Mě vždy tento den připadal slavnostní a připadal tak i mé mamce, takže na ZŠ tradičně ve slavnostním, na SŠ to už trochu „upadalo“,ale nikdy jeansy…a teď? Co si o tom myslíte? A jak oblékate ratolesti, bojujete s nimi, případně jak se oblékate 1.září vy?

To asi záleží kde a kam do školy chodíte. Já jsem vyrostla na malém městě, džíny nebyly a první den se chodilo v " něčem lepším", na stejné úrovni asi jako pro vysvědčení.
Syn ( 1977 ) už chodil v džínách, dcery nějaká sukýnka nebo šatky, ale žádné striktní pravidlo neplatilo ( byla móda džínových sukní:-).

Bowle  03.09.12 14:09

První školní den jsem vždycky ráda, že se vůbec vyhrabu z postele :). nijak extrémně jsem to neřešila, jiný případ je to u mojí sestry, která šla dnes do první třídy, měla na sobě šaty.

Soňa3  03.09.12 14:15

Mladá dnes dostala džínsový zákaz. Jinak všeobecně si vždycky vezme něco jiného, než jí připravím.

Myla
6 příspěvků 03.09.12 14:26

Já jsem dnes ráno byla také celkem v šoku, když jsem viděla, v čem jdou 11-12 leté slečny první den do školy. Nic slavnostnějšího, otřesná trička - samý blýskavý kamínek, otřepané džíny, sukně - k nim samozřejmě legíny, co jiného, že??? Pocit znechucení se umocnil ve městě - davy dětí v džínách, obézní dívky narvané v malých tunikách, skoro všichni se nesli občerstvení z KFC a Mc Donalda, co k tomu dodat:-((( Já nejsem zase tak starý ročník - ale bývalo zvykem, že první a poslední školní den se chodilo v něčem slavnostnějším / i moje dcera r. 1986 tak chodila / pak se vůbec nedivme, jaká je modní "úroveň " celkově v našich ulicích. To byl jen takový povzdech, asi se s tím nedá nic dělat :-((( Přeji hezký zbytek dne všem! :-))

JohankaK
185 příspěvků 03.09.12 14:48

Já jsem ukázala, co jsem měla dnes na sobě zde:http://www.modnipeklo.cz/…nkovani/141/

A jinak s tím docela souhlasím, jen to tak nevnímám, rptože jsme byla celou dobu zabraná do debaty s kamarádkou, když jsme šli po škole, ze školy a domů.)…
Ale třeba právě ta kamarádka měla dlouhou letní sukni a jemně hnědý svetřík a bílé triko plus bílo hnědou kabelku. Příjemná a trochu alternativní kombinace.

jumbee  03.09.12 15:01

@Soňa3 Kolik jí je?

Pavučinec plyšový  03.09.12 15:06

Podle toho, jak se dcera dnes ráno tvářila, by se na první školní den měl nosit hluboký smutek.

Já První  03.09.12 15:13

@Pavučinec plyšový
Dnes mám černé šaty a černý svetřík, vidíte tudíž, že v duchu i oblečením s děckama cítím.

utrzene.sluchatko
23 příspěvků 03.09.12 15:46

Moje dcera (13 let) na sebe včera navlékla snad 4 různé outfity, než jsme se shodly, že květované šaty, černé „rukávy“ a černé lodičky na klínku jí sluší nejvíc. Pak ovšem znejistěla a šla na FCB na poradu, v čem půjdou ostatní spolužačky. Byla utlučena džínovo-tričkovými odpověďmi a šaty letěly do skříně. Nebude přece za trapku v šatech, když VŠICHNI budou mít džíny a tričko. Stádnost nade vše… Zamáčkla jsem slzu a tiše doufám, že její individualita se časem proboxuje na povrch.

D.C.M.
82 příspěvků 03.09.12 16:04

Pubertální sourozenec razil v nových černých džínech, bílém tričku a tmavě šedé košili s krátkým rukávem (takové ty neformálnější, co mají v céáčkách a spol.)

seznam.mih  03.09.12 16:10

Neměla jsem možnost prohlídnout si žáky a žačky. Byla jsem od půl šesté do půl druhé v práci a to už jsou dávno doma v tutu dobu :) Když já chodila do školy, tak jsem se první den nijak extra neoblíkala. Trošku jiné to bylo, když jsem nastupovala do jiného kolektivu (Když jsem šla do jiné základky 2× a pak přechod ze ZŠ na SŠ), takže ěm ani nepřekvapuje, že se na ulicích najednou objevil džínovo baťůžkářskej mor.

uu  03.09.12 16:15

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 13:37

stéblo
58 příspěvků 03.09.12 16:20

@utrzene.sluchat­ko Jsem ráda, že moje to na FCB nekonzultovala a šla v halence, sukénce a svetříku…u nás bylo ráno neslušně zima.
Dokonce si nechala zaplést cop a nakombinovala si moderně DIY doplňky.

K brblání se snížit nehodlám, ale u nás za nás se první a poslední den školy chodilo „hezčejš“.

Missy B
52 příspěvků 03.09.12 16:22

Já jsem měla béžové šaty (celé krajkové, volánková sukně + průhledný vršek) Popis zní děsivě, ale jsou úžasné :)) Bohužel nemám foto… Pod nimi jsem měla béžové tílko (kvůli tomu, že jsou průhledné :D) na nohou černé balerínky (Já vím, že jsou tady všeobecně nesnášené, ale mám „pochroumaný“ nárt a v podpatcích ani na platformě neudělám víc než 2 kroky…) K tomu jsem měla vintage černý propínací svetr a malou černou kabelku. No a ve škole jsem si připadala.. Tak trochu nepatřičně.. Tak nějak „líp“ oblečené jsme byly na celé škole asi 4 studentky + naše češtinářka… Jinak byli všichni v modrých džínách, popř. džínových kraťasech…
(Studuju na všeobecné zaměřeném gymplu.. ;))

Kari77
5 příspěvků 03.09.12 16:39

Děkuji za odpovědi. Nemyslela jsem to nijak zapškle, sama učím na střední škole, kam chodí převážně kluci, takže vím své. My jsme v kabinetě byly všechny 4 kolegyně upravené, ale taky nic přehnaně slavnostního ( lodičky, tuniky, sukně, propínací svetry, sako, šaty apod. ).Spíš jsem si ráno po cestě všímala dětí a u většiny mi připadalo, že rodiče boj s jejich názorem na módu vzdali. Někdy to byly docela pekelné kreace.:-)
Jinak já módu svých studentů neřeším, ovšem pokud se jde do divadla nebo se chystají na zkoušky-učňovky, maturita, tak je třeba jim důrazně připomenout, co na sebe. Někteří by přišli klidně v triku a kraťasech. A těch pět dívek, co máme na škole, by si maturitu spletlo s nočním podnikem:-)
Tak proto jsem se ptala, jak to vnímáte Vy.

Kari77
5 příspěvků 03.09.12 16:44

Pro JohankaK : Vám to moc slušelo.

Curlygirl
1901 příspěvků 03.09.12 17:15

Starší děti (odhadem 5. třída a výš) a teenageři vypadali jako obvykle bych řekla. U některých slečen ze střední byla snaha ukázat po prázdninách co nejvíc kůže :-) Jinak malý dětičky a prvňáci byli vesměs hezky oblečení, šatičky, svetříky, viděla jsem i chlapečky v košili a sáčku. Hezké. (akorát jsem kolem 10, když asi už bylo po všem, šla a jela centrem)

Příspěvek upraven 04.09.12 v 10:09

Denyna
4104 příspěvků 03.09.12 17:17

Měla jsem sukni a cardigan, kombinaci, kterou jsem jednou dávala do diskuze „Co jsem měla dnes na sobě.“
Muž košili a kalhoty.
Naše prvňačka sukni a volánkové tričko, její mladší setra šaty.
Učitelky byly ve slavnostnějším, rodiče jen výjimečně a děti namíchaně. Docela jsem koukala, kolik jich přišlo pomalu v teplákách.

seznam.mih  03.09.12 17:34

Vlastně dneska jsem dělala Ach nad jednou holčičkou, no holčička.. tipuju jí věk tak 10 let a ta měla dva francouzské copy a ty vlasy měla dlouhé pod zadek krásně učesané, vlasy jí nikde netrčeli, slušelo jí to a místo obyčejných gumiček měla takové bílé chlupaté míčky, nebo jak bych to nazvala… taková pěkná roztomilá štíhlá blondýnka dobře vychovavn a jela v tramvaji s maminkou, která byla rovněž pěkně oblečená a chovaly se k sobě hezky a bylo vidět, že měly mezi sebou dobrej vztah.
Naproti tomu mě mrzelo to, čeho jsem byla svědkem v Tescu v supermarketu. Slyšela jsem přes celej krám, jak tam nějaká ženská s holčičkou podobného věku nadávala přes celej krám takovým tím nasraným tónem a ta holčička jen tak se zeptala, jestli si může vzít nějaké sladké pití a hned jí máma úplně nehorázně seřvala, že to vypije hned a že z toho nci mít nebude a že si pořád vymýšlí samý blbosti a u tej holčičky jsem úplně viděla, jak má na krajíčku… jsem měla sto chutí dát tej ženskej facku za takovej nechutnej výlev.

RoyalistGirl
75 příspěvků 03.09.12 17:38

Já jsem teda vždycky nosila na 1. září stejné oblečení jako jindy do školy, jak na základce, tak na gymplu. Nikdo v mém okolí to nebral jako nějaký slavnostní den (samozřejmě kromě první třídy).

Karoshi
344 příspěvků 03.09.12 18:43

Já jsem naučená že první a stejně tak i poslední den školy se chodí v něčem slušnějším, takže jsem dneska měla širokou hnědou sukni, hnědý klobouk, černou košili, lodičky a kabelku. Samozřejmě jsem byla jediná, která neměla džíny, triko a botasky, případně legíny a balerínky, nemluvě už o pohledech, které jsem si vysloužila za klobouk. A mimochodem, když se mě kamarádka oblečená v černých džínách, mikině a teniskách zeptala, proč jsem se tak nastrojila a já jí řekla, že jsem zvyklá chodit slušně oblečená, prohlásila: „Já si myslím že jsem taky docela slušně oblečená!“ Je pravda, že jí nikde nelezlo spodní prádlo a všechno měla čisté, ale přece jenom…

Kari77
5 příspěvků 03.09.12 18:48

Jen bych se chtěla zeptat, proč za dotaz do diskuse, kterou jsem založila, jsem dostala červené ramínko? To někdo nesnáší učitelky, první září, školu?:-) Zkrátka proč?

system_error
853 příspěvků 03.09.12 18:48

Já si taky nevybavuju, že by 1. září bylo nějak slavnostní, kromě 1. třídy samozřejmě. Jó vysvědčení, to byla jiná, ale to byla spíš oslava prázdnin ;-) Maximálně jsem se snažila přijít v něčem hezkým a ideálně módním, takže jít dneska do školy, nejspíš bych šla v džínách taky.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Oblečená neoblečená Lake Bell na Emmy Awards 2017

Než se budete před plesovou sezónou radovat z nových šatů, raději... Celý článek

Reklama

Poslední článek:
Sexy (vel)ryba v síti: Laciné, nebo osobité?

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Když jsem v 90. letech potkávala náctileté holky v síťovaných... Celý článek

Reklama