První školní den

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
Rosalyn
925 příspěvků 3.9.12 18:54

@Kari77 Viz diskuze „Proč se mínuskuje“.

Soňa3
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.9.12 19:06

@jumbee 10 let

jumbee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.9.12 19:07
@Soňa3 píše:
@jumbee 10 let

Tak to má typický věk pro začátek tohohle vzdorování :).

Kari77
5 příspěvků 3.9.12 19:08

Tak především první září, stejně jako konec školního roku je slavnostnější. Už jen z toho důvodu, že se neučí.:-)Poslední den se předává vysvědčení, první den se vítáte s žáky. U slečen, stejně jako u učitelů se mi prostě líbí-nic víc, nic míň-když si ten den vezmou něco slušnějšího na sebe.
Pokud to někdo cítí jinak, nedívám se na něj skrz prsty. Mám pouze jiný názor a slečnám, které se zde svěřily, že vyrazily v něčem „lepším“ gratuluji za odvahu. Jednou se vám to bude hodit, že víte, co a jak:-)

Soňa3
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.9.12 19:09

@jumbee To jo, někde jsem se dočetla, že skutečná puberta začíná právě tady. Věřím, že tomu tak je, ještě tak 7-8 let a mám hotového člověka…chjo.

Kačka1111
6 příspěvků 3.9.12 20:19

Já měla nedžínovou sukni, halenku a svetřík. Ze třídy jsem byla asi nejslušněji oblečená, ale já takhle chodím normálně, takže to nebylo, že bych si brala něco extra. A je mi čtrnáct.

Dragowlin
262 příspěvků 3.9.12 20:53
Rovněž

Dnes jsem nad tím samým přemýšlela. Ráno jako každý první školní den něco trochu slavnostnějšího, tím tuplem tím posledním, maturatským. A tak při vstupu do staré budovy naší školy já jediná ve vstupní hale v šatech a saku. Všude vytahané jeany a tílka.
Sem asi nějaká divná. No co. Při vstupu do třídy se mi ale navrátil humor, protože třída byla přeci jen slavnostněji oblečená, za což jsem ráda. Snad to s tou mládeží nebude tak nakloněné :)

Calis
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.9.12 21:15
@Myla píše:
Já jsem dnes ráno byla také celkem v šoku, když jsem viděla, v čem jdou 11-12 leté slečny první den do školy. Nic slavnostnějšího, otřesná trička - samý blýskavý kamínek, otřepané džíny, sukně - k nim samozřejmě legíny, co jiného, že??? Pocit znechucení se umocnil ve městě - davy dětí v džínách, obézní dívky narvané v malých tunikách, skoro všichni se nesli občerstvení z KFC a Mc Donalda, co k tomu dodat:-(((

Dnes jsem neplánovala jít do žádného obchoďáku, nicméně něco jsem tam přece jen potřebovala. Spousta dětí „za odměnu“ do obchoďáku. Koupit něco v KFC, u „Meka“… Já osobně nevidím nic divného na tom, vzít dítě za odměnu do cukrárny. Ale spousta rodin, které jako když vystřihnete z dokumentu Český sen. Jít se projít po krámech v obchoďáku jako odměna pro děti.

razorblade
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.9.12 21:22

Ja jsem dneska byla delat v jedne prvni tride reportaz a spis me tam zaujalo, jak hodne tam bylo videt „jaka matka, takova dcera“… aneb maminka v kozene ultramini a leopardim triku privedla takovou malou rajdicku v sukynce tesne pod zadek a uplem tilecku, matka s nabehem na lesanovitost odela svoji dceru do o dve cisla vetsich dlouhych satu, matka „dlabu na to“ v dzinach a mikine oblekla svoji dceru do dzin a prapodivneho svetru… vetsina matek si nastesti vzala neco slusneho a stejne tak odela i sve deti:)

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.9.12 21:56

Dcera 13 šla v šatech s kolovou sukní, přes ně lehký zavinovací svetřík, barevné lakové balerínky, ve vlasech kytku:) Připadala si krásná, pořád se v sukni točila, měla výbornou náladu, od spolužaček to ani nijak neschytala. Trochu jsme mluvily o tom, že když je člověk dobře oblečený (jasně, každý den se to třeba nepovede), mívá větší odvahu i sebevědomí. A ona říkala, že to je zajímavé, že se cítila nějaká smělejší:-)

janiiiv
781 příspěvků 3.9.12 22:44
@Calis píše:
Já osobně nevidím nic divného na tom, vzít dítě za odměnu do cukrárny. Ale spousta rodin, které jako když vystřihnete z dokumentu Český sen. Jít se projít po krámech v obchoďáku jako odměna pro děti.

Za odměnu za co? Že se ve zdraví dožily začátku září a dalšího ročníku? Já chodila s rodiči za odměnu do cukrárny na konci roku, ne na začátku.

pehot
713 příspěvků 3.9.12 23:09
@janiiiv píše:
Za odměnu za co? Že se ve zdraví dožily začátku září a dalšího ročníku? Já chodila s rodiči za odměnu do cukrárny na konci roku, ne na začátku.

nás brali rodiče do cukrárny jak na konci, tak i na začátku školního roku (asi abychom překonaly ten počáteční „šok“. Každopádně jsme si nestěžovaly :) )

@Calis píše:. Jít se projít po krámech v obchoďáku jako odměna pro děti.

no mě tedy spíš napadá, jestli oni nešli nakoupit všechny ty sešity, obaly, pravítka, tužky..co dnes dostali na seznamu k pořízení.

aailyyn
807 příspěvků 3.9.12 23:15

Do první třídy jsem šla určitě ve slavnostním, svůj první středoškolský den si nějak nemůžu vybavit, patrně normální oblečení… Ale odpustila bych to těm puberťákům, protože vím, že oni na škole nic moc slavnostního nevidí, prostě blbá škola, no. :-) (Doufám, že alespoň na vysvědčení jim maminky ty džíny vymluví.) Všeobecného brblání „jak za nás…“ se nezúčastním, protože mám v živé paměti, že má-li se oděvem vyjadřovat úcta ke slavnostní příležitosti, tak v blahé paměti telecích nácti byla úcta ke škole tím posledním, čím jsem oplývala.

elesse
102 příspěvků 4.9.12 09:19

My dnes byli s neteří v první třídě. No zážitek. Já si ráno nadávala za džíny, protože v připravené sukni mi byla zima. Měla jsem lodičky a sako, dokonce jsem byla namalovaná a upravená. dokonce píšu v souvislosti s tím, co bylo okolo. Maminky se ještě dali, většina chlapečků v džínech a tričku, jeden s kravatou, který se díky tomu stal středem pozornosti. Ale ti tatínkové apod. To bylo jak když ho ráno seberou v hospodě a jde se. Celkem obvyklý účes na Jágra či v podobném stylu, nechyběly džínové kraťasy výroby ustřihnu džíny a tak. Fakt pohled pro bohy. snad jediný, kdo byl patřičně oblečený, byly babičky! Jindy mi ten první školní den nepřijde tak významný, ale nástup do školy vůbec - to si i zaslouží hezké oblečení!

Já První
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.9.12 09:22

Mně se velmi líbí, jak se diskutérky pohoršují nad ostatními dětmi a rodiči v příspěvcích plných pravopisných chyb. Vy se tam asi chcete vrátit, do té školy, ne?

Pavučinec plyšový
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.9.12 09:43

@janiiiv Dobře, cukrárna na závěr prvního dne školy je asi spíš náplast než odměna. Já vzala dceru ke kadeřnici :)

janiiiv
781 příspěvků 4.9.12 13:41

@Já První Vítejte v pekle! ;)

aailyyn
807 příspěvků 4.9.12 18:41

@janiiiv

Vítejte na internetu… ;-)

Calis
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.9.12 20:53
@janiiiv píše:

To je věc názoru :).

Mollynka
8 příspěvků 4.9.12 22:59

Ja som v poslednom ročníku na stredne a za celé tie roky mi ani nenapadlo obliecť si na začiatok roka rifle, dokonca som snáď nemala ani raz nohavice. tak včera som mala krátke priliehavé hnedozlaté čipkové šaty a k tomu vysoké lodičky s otvorenou špičkou. napriek tomu, že ostatní boli z väčšiny oblečení ako v bežný deň, šaty mali úspech :)

MP Janka
434 příspěvků 5.9.12 11:02

Já to nijak neprožívala nikdy, natáhla sem na sebe první oblečení, které se mi dostalo pod ruku. Letos, po tom, co jsem strávila letní prázdniny v montérkách obalená koňským hnojem, si normální oblečení užívám. Na zápis sem si vzala černé tričko, šedo-černou károvanou sukni a černé boty na podpatku, ale abych se přiznala, na první školní den asi natáhnu něco pohodlného, hlavně na nohy, budu ve škole asi 8 hodin a kdoví, zda nám už budou fungovat výtahy.

Tionula
58 příspěvků 28.11.12 18:20

Já jsem si dala krémové tričko s volány a hnědou, sametovou, pouzdrovou sukni. Asi v tom půjdu i do divadla, kombinace se mi zalíbila.

milahorak
27 příspěvků 3.8.16 12:40
Kornout

Prosím, kde seženu kornout pro kluka bez licenčních motivů? Max 70 cm a aby mi to nevysoslo všechny peníze na účtu :-) Díky za typy, protože nějak nezvládám hledat, všude na mě vyskakují buď Bleskové, nebo Práškové a nebo za velký peníz.

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek