Psi v rybníce - když se koupete - nevážně:-)

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »
Johny Sixx
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.13 21:23

Moje psisko si jednou kvuli kretenovi co schvalne chodil se svou haravou fenou kolem naseho baraku, zlomil packu, kdyz se snazil za ni dostat…

continuity
5853 příspěvků 6.3.13 21:27

Takze uz to tady vyleza:

muj pes je hodny, poslusny a muse by neublizil. akorat musi byt splneny nektere podminky, ktere v realnem zivote splnit prakticky nejdou.

queenmargot
1106 příspěvků 6.3.13 21:29

@waw : nevím, ale příjde mi, že tímhle přístupem si skorát koledujete o nechtěná štěňata. Budete se pak hádat s majitelem psa, který vám fenu obskočil? Co s nechtěnýma štěňatama? Stojí to za to? Myslím, že větší zodpovědnost je na vás, jako na majitelce fenky, která hárá. Pořád ale zastávám názor, že každý je zodpovědný za své zvíře. Prevence je základ.

waw
336 příspěvků 6.3.13 21:39

@queenmargot Teď nějak nechápu, čím si koleduju? Tím, že když vidím psa, tak si fenu připnu na vodítko? Nebo tím, že upozorním majitele psa, že moje fena hárá? Já můžu být zodpovědná až na půdu, ale pokud k nám v lese přiběhne pes, který se kolem nás motá deset minut, takže jeho pán může být klidně 2 dva kilometry daleko, tak co bych měla podle vás udělat lépe?
Mimochodem - už chápu, kde se berou ti volně běhající psi bez pána, o kterých tu píšou jiné uživatelky. Prostě cítili přes půl lesa háravku, tak za ní vyrazili. Jejich majitelé to považují za normální, ale na druhé straně budou tvrdit, jak mají psy vycvičené..

Fretkodlak
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.13 21:44

.

Příspěvek upraven 19.09.13 v 11:53

continuity
5853 příspěvků 6.3.13 21:45

@waw ja bych rekla, ze spatne delate to, ze psa neprivazete k nejblizsimu stromu a nejdete dal svoji cestou :D

je tady i jiny uhel pohledu. kdyz jim psa v honbe za harajici fenou zajede auto, tak to bude ci chyba a ci smula?

queenmargot
1106 příspěvků 6.3.13 21:46

@waw : Upozornit ho můžete, to není nic proti ničemu. Sama mám dvě fenky jak už jsem psala (jedna kastrovaná a druhá ne) a jelikož nechci štěňata, tak je v mé plné zodpovědnosti tomu zabránit. Prevence je základ, takže ve dnech kdy fena hárá jde pouze na vodítku. Zkušenosti mi totiž potvrdili, že i když je vycvičená a poslouchá, tak v tyto dny je více vedena pudy. Stejně jako ti neštastní nadržení psi.

waw
336 příspěvků 6.3.13 21:47
@continuity píše:
ja bych rekla, ze spatne delate to, ze psa neprivazete k nejblizsimu stromu a nejdete dal svoji cestou :D

Nemůžu si dovolit tam nechat vodítko - co když ho budu potřebovat na dalšího psa? :-D :-D

Johny Sixx
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.13 21:51

Ja si myslim ze lide s haravymi fenkami by nemeli zbytecne choidit do mist, kde vi ze budou psi drazdit…a samozrejme majitele kluku by meli byt natolik slusni aby nenechali sveho psa obsakovat cizi feny…

Jinak z pohledu cloveka co ma doma relativne mladeho kluka s celkem velkym pudem rikam, ze lide, kteri chodi se svymi haravymi fenkami po celem meste a nechavaji je rozsevat sve stopy me pekelne serou, jelikoz i vycviceny pes je v takovem pripade proste nevycviceny…pritom by treba stacilo jim dat kalhotky kdyz musite prejit mesto a vencit je nekde dal od ostatnich pejskaru…

continuity
5853 příspěvků 6.3.13 21:52

@waw jestli je to takhle spatne, budete muset investovat do klubka dobreho spagatu :D

waw
336 příspěvků 6.3.13 21:53

@queenmargot Promiňte, ale snad jako majitelka té feny dokážu nejlépe posoudit, kdy si mohu dovolit ji vodit volně a kdy je potřeba vodítko. Už jsme toho společně zažily tolik, že opravdu vím, co od ní čekat - a pokud nabydu dojmu, že dnes je vodítko potřeba, protože dočasně ohluchla, tak ho holt dostane (i když to bude 10 metrová stopovačka).

Fretkodlak
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.13 21:54

.

Příspěvek upraven 19.09.13 v 11:53

queenmargot
1106 příspěvků 6.3.13 22:01

@waw : to vám neberu, jste dospělá a svéprávná, akorát myslím, že byste měla být ke své fence zodpovědnější než bude pozdě

waw
336 příspěvků 6.3.13 22:01

@Johny Sixx Je vidět, že člověk se nikdy nezavděčí všem. Já jdu s háravou fenou 5 metrů po chodníku, 25 metrů po silnici a poté vlezu do lesa, nejdu ani do města, ani kolem žádného domu. Ale očividně je to i tak špatně ;-)

Johny Sixx
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.13 22:05

@Fretkodlak presne nejakou takovopu odpoved jsem dostal kdyz sem s pani co vencila svou harajici fenku bigla (ktera mimochodem nenechavala jen stopy..ale cele louze) resil to, ze ji chodila vencit na zelene pruhy v nasi ulici. Kdyz jsem ji rek, ze uz mam od sveho psa vyskrabane hluboke ryhy v domovnich dverich a ze uz me to proste nebvavi, tak mi rekla abych mu nechal odstranit drapy kdyz mi to tak vadi…

Johny Sixx
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.13 22:07

@waw naopak..takhle by to melo byt a jeste tech pet metru po chodniku a 25 po silnici kdyby mela treba kalhotky tak uz bych vas sel asi obejmout…samozrejme v pripade, ze ten les kam chodite neni nejaky vyhledavany pejskarsky raj jako nase nekolikahektarova louka

Johny Sixx
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.13 22:26

Jedna vec, kterou zname my majitele kluku: ona fenka bez kalhotek projde a kdyz se hara tak ono z ni neco kape…no a to na tom chodniku zustava i ve chjvili, kdy uz je fenka pryc a nehrozi jeji obskoceni psem. Co vsak zustava je jeji signal pro toho psa…a verte mi mit na voditku padesatikilove tele co se vzpina po tehle louzickach a nevidi neslysi je fakt labuzo, takze bych fakt poprosil, abyste jim na ty dva mesice v roce tykalhotky davali..

eveK
334 příspěvků 6.3.13 22:33

Tak psy mám celkem ráda a společné sdílení vodní plochy mi nevadí, pokud je přítomen majitel. Pes bez páníčka v dohledu ve mě vyvolá paniku (malý pes malou, velký pes obrovskou). Zrovna nedávno jsem na procházce běžela!!! s dvacetikilový dítětem v náručí, když nás pronásledoval nějaký štěkající ratlík. Ale tady na vsi k tomu majitelé k mé nelibosti přistupují poněkud volněji. Jinak před lety ke mě zezadu přiběhl malý smeták, zakousl se mi do kotníku a zase se vzdálil, majitel opodál přihlížel beze slov. Tam šlo tedy spíš o leknutí, než o bolest, ale vyslechli si oba dost. A jednou jsem venčila rodičů grifonici a letěl k nám velký pes a protože jsem neodhalila jeho záměry, tak jsem jí zvedla nad hlavu a pes po mě skákal, takže jsem měla bláto až v hlavě a za chvíli se za zatáčkou vynořil majitel a volal, že je to ještě štěně a chce si hrát, ale to jsem byla tak vyklepaná, že jsem se ani na nadávání nezmohla. Takže nevadí mi psi, co mě neotravují. A k těm dětem…moje dítě už určitě taky někoho obtěžovalo, ale obávám se, že kdybych mu dala vodítko a náhubek, tak bych budila veřejné pohoršení :-)

Johny Sixx
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.13 22:43

Majitele malych psu..jako to je kapitola sama pro sebe..u nas v ulici zije starsi manzelsky par (no tak kolem 60) a maji velice agresivniho krizence jezevcika a vlcaka…ten pes i na voditku (ehm..samonavijecim…) napada nejen psi ale i lidi..ja jim byl pokousan dvakrat muj pes jednou..pricemz nepomohlo ani to ze jsem psa kopal do zeber kanadami. Pani majitelka pokazde rekne, ze je to prece maly pes a tak nemohl ublizit…jeho prozatimni bilance jen v nasi domacnosti jsou jedny znicene vcelku drahe dziny (dodnes cekam jestli mi budou proplaceny), jedna otrava krve u psa a nepekna jizva na me ruce..kdyz jsem vlastnim telem chranil Ronnieho a tenhle hajzlik se pustil dome tak sem si tal ruku pres krk na ktery mi utocil. Dodnes nezapomenu, kdyz jsem s tou pokousanou rukou musel vyhledat lekare a ten chtel ockovak psa, tak mi tekrat pani poprala hezky pobyt v nemocnici s tim ze ockovak mi neda, nastesti mama s pohrozenim policii ockovak ziskala…

eveK
334 příspěvků 6.3.13 22:46

Jo a ještě v mém starém bydlišti každou sobotu v 7.00 ráno přivázala nějaká dorota pudlíka před sámoškou a ten celou dobu nákupu, cca 20 minut ječel, jako kdyby ho někdo napichoval na vidle, a v důsledku toho jsem ho opravdu chtěla napichovat na vidle a jeho paničku též a myslím, že většina ostatních obyvatel sídliště by se mnou souhlasila.

continuity
5853 příspěvků 6.3.13 22:47

@Johny Sixx prosim vas, bezte tyto moudra trousit na nejake psi forum. normalnimi chovateli budete velice rychle odkazani do patricnich mezi. co myslite, ze se stane v psi smecce, az zacne mlady pes skakat na nejakou fenu? bude alfou okazan do patricnych jeste se jenom nadechne. jenomze vas pes je nadsamec a to vam ocividne imponuje. to je pak ta vychova tezka.

dam se pro spestreni nejake situace, co tady vidim dnes a denne:

• panicka jeci na psa, ze nam praskaji okenni tabule - je takove tajemstvi: pes slysi hodne dobre, v normalni situaci staci psa, ktery ma privolani, zavolat polohlasem a on prijde. zato slyset hystericky jekot panicky, to je jisto jiste mimoradne sranda.
  • holka tady honi mlade stene po travniku - honit psa je taky mimoradna zabava, zejmena pro nej.
  • pes jeci jak na lesy privazan pred samoskou (nebo taky v byte) majitel ho po shledani misto pokarani, pochvali, pohladi a privita se s nim jak kdyby se nevideli dva tydny a ne 20 minut.
  • uplny vrchol je, kdyz pes vrci na sveho majitele a ten argumentuje: to nic, on nekousne…

svagrova mela v peci i psa, ktereho chodila ockovat obeseneho pres plot, protoze majitele absolutne neposlouchal a nebyl ho schopen ani dovest k veterinari a tam ho polozit na stul. fakt vyborne.

Johny Sixx
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.13 22:52

@continuity ja nikde nerekl ze sveho psa nechavam tak me laskave neosdocujte z neceho, co jsem nerekl! Pro sveho psa jsem alfa ja…
kdyby na me muj pes zavrcel, dostane co se do nej vejde ale ono se to nestane, protze me respektuje. Do te doby, nez vyjdeme na chodnik, ktery je cely zaneradeny kapickami od harajicich fen..a mezi nama nemam mu to za zly…taky sem chlap a vim ze kdybych musel projit nekde, kde by byla spousta nahych zen, ktere by semi nabizely k soulozi, take bych asi neposlouchal…

a jinak ta hlasitost pred smoskami…uz jste nekdy takhle zazila velkeho psa? ja ne…ve valne vetsine to byli ruzni bytovy smetaci a jednou stredni knirac

Příspěvek upraven 06.03.13 v 22:58

queenmargot
1106 příspěvků 6.3.13 22:55

@Johny Sixx : kam jsme se to dostali od toho koupání se psy v rybníce přes hárající feny po nadržené psy (a nejen je ;-) )

Johny Sixx
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.13 22:57

@queenmargot tohle forum se dobre promenilo v takovy ring majitele psu vs nemajitele psu (s mezhrami v podobe majitele kluku vs majitele holek)..a nahodou aspon je to pestre=)))

blacken
2464 příspěvků 6.3.13 23:14

Teda jak to tak čtu, tak má každej asi dost odlišný měřítko na to, co je to vychovanej pes. Pes kterej zdrhne pánovi za fenou není podle mě vychovanej pes (a že jsme v rodině měli několik psů s mysliveckýma zkouškama a tohle by si nedovolili). Stejně tak by se neměl mimo zahradu pes pohybovat mimo dosah pána. Tvrdit, že můj pes je poslušnej, ale nesmí kolem hárat fena/pištět na něj dítě/běhat kolem kočky, to je na mě docela silný kafe, pak je na pejskaře akorát hon kvůli průšvihům jiných.
Bydlím kousek od velkého parku (asi tak 3 minuty chůze) a překvapuje mě, kolik lidí venčí psa na chodníku a nedojde s ním ani na začátek parku. Na druhou stranu, když jedu brzo ráno do práce, tak potkávám lidi, kteří nejspíš jeli přes půl města kolem 6. ráno, aby se pes mohl proběhnout. Je to o lidech.

Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek