Psi v rybníce - když se koupete - nevážně:-)

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »
mikita.miki
1935 příspěvků 7.3.13 11:31

@waw SKRZ ty kalhotky :-D

continuity
5853 příspěvků 7.3.13 11:33
@JedovatéHádě píše:

Plus rada- přivázat cizího psa ke stromu a odejít…
Zbláznili jste se? A co když ho majitel nenajde, nebo co když je to zatoulaný pes? To tam má třeba chcípnout hlady? A kdo u sebe nosí špagát, aby v takové situaci psa přivázal, doufám, že jsem jen ten vtip nepochopila.

Příspěvek upraven 07.03.13 v 11:05

boze byl to samozrejmne vtip, k tomu tam ten smailik bych, aby to opravdu VSICHNI pochopili. waw to dela uplne spravne, ale tady nekterym to stejne nestaci.

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.3.13 11:34

@waw
Tu chvilku přechodu přes zabydlené území to snad vydrží… v pusté lidu- i psuprázdné divočině pak lze kalhotky sundat…

JedovatéHádě
350 příspěvků 7.3.13 11:39

@continuity to jsem ráda. Smajlík jsem postřehla, ale vyložila si ho jinak. Moje chyba.

Fretkodlak
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.3.13 11:41

.

Příspěvek upraven 19.09.13 v 11:53

Fretkodlak
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.3.13 11:47

.

Příspěvek upraven 19.09.13 v 11:53

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.3.13 12:24

@Fretkodlak
Naprostý souhlas, mám také plemeno, které se rozhoduje samo, předtím jsme měli plemena pracovní a je to nebe a dudy, i když to neznamená, že nejsou vychovaní, jen musím počítat s jejich hlavou.
Dále otázka kastrace. Raději to tady nerozebírejte, dámy, které se tu ohání ochranou zvířat v debatě o kožiších tady budou někomu klidně radit kastraci. Naprostá hrůza, jsem ráda, že konečně má někdo zdravý názor na tuto zcela zbytečnou operaci, která znehodnotí psa před všemi dalšími. Ostatní psi mají tendenci kastráta brát jako méněcenného, nechovají se k němu dobře a sám pes to ví také. Ale tady, kde lidé rozumí psům jako koza petrželi nemůžete čekat nic jiného, bohužel veterináři kastraci klidně nabízejí také. Když jsem ještě byla mladá a úplně blbá, jednoho svého psa jsem kastrovat nechala, na radu veterináře.
Nejenže se ohledně šílení po fenách nic nezměnilo, ale pes už byl jiný, vyčleněný ze smečky a navíc měl pak díky špatně vedené banální operaci celý život problémy, které nás stály dohromady pře sto tisíc za další operace. Dobře nám tak, ale pes se trápil a to dodnes nezapomenu.

edit: oprava překlepů

Papla
516 příspěvků 7.3.13 12:44
zpět k tématu

Tady se to rozjelo! Rozumný člověk a chovatel neobtěžuje svým psem okolí a všechno je OK no a ti ostatní jsou bohužel jací jsou, vzhledem k rozložení povah v lidské populaci to asi jiné nikdy nebude. My naštěstí jsme vidláci, takže náš pes běhá po polích a koupe se v řece. Když se tam náhodou koupou lidi, ustoupíme a jdeme jinam:-)

Frantiska
3578 příspěvků 7.3.13 12:49

Ja miluji psy, nebojim se jich a moc se mi libi. ALE ve meste by se pes nemel na verejnem prostranstvi ( hlavne v mhd, u obchodu, parku a mist urcenych pro rekreaci lidi a deti) pohybovat bez voditka. Kdyz chci pro psa volnost vezmu ho mimo mesto. A mluvim o velkych mestech s velkym poctem obyvatel a psu.

queenmargot
1106 příspěvků 7.3.13 12:58

@cibetka 1 : já jednu fenu kastrovanou mám - je to bígl (útěkář), štěňata opravdu nechci a na mě jako majitelce je zabránit tomu aby ji nějaký pes obskočil, kastrovat ji nechala ještě moje mamka (ano operace je riziko, ale to operace každá), navíc proč množit psa když není papírový (vždyť je všude taková možnost štěňat a abych se pak strachovala, co se s těma štěňatama stane, jak se nim bude majitel chovat? To nemám zapotřebí). Nepřijde mi, že by tím ta fena byla nějak vyčleněna ze společnosti jiných psů, je hravá a temperamentní. Druhou fenku kastrovat nemůžu, ale štěňata kvůli zdravotním problémům mít nesmí (opět ani nechci), takže ji hlídám a přistupuju k tomu zodpovědně, neprovokuju cizí psy a volím jiné trasy. Pokud někdo má problém s tím jakkoli zabránit nechtěným štěňatům neměl by si psa pořizovat. Je to nezodpovědnost.

Příspěvek upraven 07.03.13 v 13:15

queenmargot
1106 příspěvků 7.3.13 13:01

@Frantiska : většina měst má ve vyhlášce za jakých podmínek se pes může kde pohybovat.

queenmargot
1106 příspěvků 7.3.13 13:04

Jinak pro všechny, ano je mi bližší pokud nechci štěňata, psa (fenku) nechat vykastrovat než, aby bylo více nechtěných štěňat, která mohou dopadnout bůhví jak. Právě proto, že mi záleží na zvířatech a jsem proti kožichům (ze zvířat, která se výhradně chovají pouze na tento účel a trpí, proti kožichu z domácího králíka nic nenamítám a každopádně nikomu žádný kožich ničit nebudu pokud ho v něm potkám, život toho zvířete už to bohužel nevrátí).

Příspěvek upraven 07.03.13 v 13:17

Fretkodlak
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.3.13 13:05

.

Příspěvek upraven 19.09.13 v 11:54

Frantiska
3578 příspěvků 7.3.13 13:09

@queenmargot a ze se to dodrzuje :))) kamarad ma panicky strach ze psu, tak i zastavuje mestske strazniky a upozornuje na volne pobihaciho psa a straznik se na nej diva jako na magora a pes si radostne pobiha dal

queenmargot
1106 příspěvků 7.3.13 13:14

@Frantiska : bohužel to někteří majitelé psů nerespektují a městští strážníci jsou také kapitola sama o sobě (bohužel)

Dorenika
464 příspěvků 7.3.13 13:16

@Matka Vlčice mysme nasu Pepsi bravali ked bola mlada ale ona do vody len tak po labky brucho si nikdy nenamocila a potom lezala v tieni alebo ked sme jedli tak pricupkala blizsie ale ona bola vzdy taky pohodovy pes ze nelietala okolo, ked sme si ale kupili civavy tak tie sme vzali len raz a stale stekali (nebolo toaz tak prekvapive) tak potom sme ich uz nebrali

blacken
2464 příspěvků 7.3.13 13:39

@Fretkodlak V tom případě je to snadné - takhle „vychovaný“ pes má být mezi lidmi na vodítku.

@kiwi Obávám se, že kalhotky nakrytí nezabrání… Psi si s nimi dokážou poradit…

Edit - docela mě zajímá, o jakou rasu psa se jedná - ti „samorozhodující“ - asi jsem to přehlédla???

JedovatéHádě
350 příspěvků 7.3.13 13:47

Jak jsem psala, kastraci jen jako poslední možnost-chovatel musí zvážit, jestli je to pro psa výhodnější, než každoroční několik týdnů trvající trápení.

waw
336 příspěvků 7.3.13 13:55

@blacken Za „samorozhodujícího se psa“ považuju třeba basenjiho, to je takové velmi přírodní plemeno s vlastní hlavou. Kamarádka jedno má, je milý, vychovaný, ale vycvičit, aby se na něj dalo spolehnout, prostě nejde. Takže chodí na řemeni.
Podle mého názoru se každý pracovní pes musí umět sám rozhodnout, když pracuje dál od pána - ať je to pes lovecký, ovčácký nebo záchranář. Nicméně rozhodně bych to nepoužívala jako výmluvu pro to, že pes nepřijde na zavolání.

blacken
2464 příspěvků 7.3.13 14:02

@waw No, tak to potom jo - já totiž zatím nikdy neslyšela o psovi, kterej byl šlechtěnej k tomu, aby neposlouchal. Ale jsem spíš kočkař, takže je možné, že mi to uniklo.

Fretkodlak
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.3.13 14:07

.

Fretkodlak
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.3.13 14:09

.

blacken
2464 příspěvků 7.3.13 14:20

@Fretkodlak Já zase nechápu, proč sem taháte situaci, kdy je pes sám s dobytkem. Pokud vím, řešilo se tu to, že někdo venčí psa stylem „pes za humny“ a tvrdí, že ho nemůže odvolat od feny (protože je to plemeno, které neposlechne).
Nikdo tu nepsal, že všichni psi musí mít myslivecké zkoušky nebo podstoupit stejný výcvik - ale mělo by dojít ke stejnému výsledku- všichni psi musí poslechnout pána. Což musí i Vámi zmiňovaná plemena, takže ten argument, že někteří psi jsou „jiní“ mi do toho logicky nezapadal :-D.

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.3.13 14:30

V podstatě se jedná o všechna primitivní plemena psů, přičemž tady slůvko primitivní neznamená hloupý nebo zaostalý. Jsou to plemena, která byla šlechtitelským úsilím chovatelů ovlivněna málo, mají totiž blíže k polodivokým psům z různých koutů světa, kteří se vyvíjeli svou vlastní cestou bez závislosti na člověku. Bývají často nezávislí a stěží lze u nich docílit dokonalé poslušnosti. Mají také daleko více zachované prapůvodní instinkty. Mají silně vyvinutý lovecký pud, takže přivolání může být opravdu oříšek. Hodí se spíše pro zkušenější chovatele. Je jich docela dost, stačí googlit primitivní plemena. Bohužel většina popisů těchto plemen se o takových vlastnostech moc nezmiňuje, většinou najdete milý, věrný rodinný pes, což je sice pravda, ale…
Pracovní plemeno nepřemýšlí, to vykonává rozkazy. Je to neskutečný rozdíl, podivuju se nad tím už 6 roků..

continuity
5853 příspěvků 7.3.13 14:38
@cibetka 1 píše:
Hodí se spíše pro zkušenější chovatele. Je jich docela dost, stačí googlit primitivní plemena. Bohužel většina popisů těchto plemen se o takových vlastnostech moc nezmiňuje, většinou najdete milý, věrný rodinný pes, což je sice pravda, ale…

toto by psala velkymi pismeny na kazdy pejskarsky pytlik na hovinka.

potize jsou kdyz si lidi bez zkusenosti poridi treba Rhodezskeho Ridgebacka. jsou to opravdu krasni psi a mnohym asi imponuje, k cemu byli slechteni. jenomze mne zustava hlava stat, ze takoveto plemeno si clovek poridi do panelaku na velkem sidlisti. nebo malamuta, taky krasny pes, ktery je schopen se sanemi v nehostinnych podminkach ubehnout denne desitky km a ted toho psa jde panelakova panicka na 2× pul hodku denne vyvencit.
a tak by se dalo pokracovat hodne dlouho. plemeno se specifickymi pozadavky neni pro mne tudiz zadna vymluva, pri vyberu plemene se musi clovek ridit taky povahou a potrebami toho ktereho psa a podminkami, ve kterych ho bude chovat.

Příspěvek upraven 07.03.13 v 14:44

Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek